Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 394
» Użytkowników online: 1

~Evabvr

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Informatyka
»»» Informatyka/Technologia Informacyjna
Drukuj temat · Informatyka/Technologia Informacyjna
~Diamond F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 10:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Co myślicie o lekcjach technologii informacyjnej w szkole ? Czy to potrzebny przedmiot w XXIw. ?
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

Edytowane przez RazorBMW dnia 22-08-2013 14:00
Wyślij prywatną wiadomość
~RenesmeeCullen F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 11:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 515
Ostrzeżeń: 0
Postów: 124
Data rejestracji: 25.04.09
Medale:
Brak

Może nie aż tak bardzo potrzebny, ale nudzący. Na tych lekcjach przez 45 minut siedzimy i patrzymy się w okno, bo nic bez zezwolenia nie wolno robic.
Lekcje są nudne i to strasznie.

Fakt, ale mój nauczyciel jest szczególnie nudzący.
Przepraszam, mój błąd.
__________________
" Już zawsze będzie należeć tylko do ciebie.Śpij, moja jedyna miłości(...)"

"ZARAZ KRUM ZROBI BUM"


Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów
I cnoty Gryfonów
Broń nas RAVENCLAW


Pozdrowienia dla całego Hogsmeade.

Edytowane przez RenesmeeCullen dnia 13-09-2009 16:44
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 12:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

To gdzie w takim razie kształciliby się przyszli informatycy? Pomimo tego, iż informatyki (a raczej programowania, bo technologia jest ok) nie darzę wielką sympatią, to jednak przedmiot potrzebny jest. Mamy XXI wiek, żyjemy w czasach cywilizacji postindustrialnej, którą zapoczątkowało wynalezienie komputera, więc nie ma nic złego w tym, że o nim się uczymy. Informatyka uczy także logicznego myślenia, które potem wykorzystuje się na matematyce, fizyce. Z tego, co mówił nam nasz nauczyciel, wiele osób nie wie, jak formatować tekst w Wordzie, jakie są rozszerzenia obrazków czy do czego służy procesor. Od przybytku wiedzy głowa nie boli, jak to kiedyś usłyszałam. A nikt przecież nie każe kontynuować nauki informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych czy na studiach. Ja, przykładowo, będąc na profilu biologiczno - chemicznym, technologię informacyjną mam dwa razy w tygodniu i to tylko w pierwszej klasie, potem już nie.

nic bez zezwolenia nie wolno robic.
A czy nauczyciel, przykładowo na lekcji matematyki, pozwala Ci rysować albo odrabiać lekcje z innych przedmiotów, jeśli jest coś do zrobienia? Tak samo z informatyką - jeśli kończysz zadanie wcześniej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się zrelaksować i wejść w Internet.

Edytowane przez Cee dnia 13-09-2009 12:43
Wyślij prywatną wiadomość
~hagrid123 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 14:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Przedmiot z wielkimi perspektywami, ale co do lekcji w szkole typu podstawówka, gimnazjum to to wszystko fajans. Nie ma tam niczego nie zwykłego , niczego co mogło by człowieka zainteresować tylko ten arkusz word i word noi jesze notatnik. Co to za rozrywka. Sam lubię infę ale bez przesady ile mozna w wordzie siedziec to juz nie mam siły.
__________________
Ja nie szukam żadnych kłopotów to kłopoty zwykle znajdują mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2009 15:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Nie ma tam niczego nie zwykłego , niczego co mogło by człowieka zainteresować tylko ten arkusz word i word noi jesze notatnik. Co to za rozrywka. Sam lubię infę ale bez przesady ile mozna w wordzie siedziec to juz nie mam siły.

Widac masz złych nauczycieli.
My uczymy się pracować w Gimpie, programować, robić strony HTML - czyli dla mnie czarna magia ( : W podstawóce miałam nauczycieli infy nam się tak często zmieniali, że szok. W 5 kl. był pan, który nauczył mnie połowy rzecz, które obecnie umiem, za co bardzo go sobie cenię. Powróciła nauczycielka w 2 semestrze 6 klasy - znowumusieliśmy wrócić do rysowania w Paincie i opcji kopiuj/wklej. Chyba widać różnicę. To czego się nauczymy i jak się nauczymy, zależy wyłącznie od nauczyciela.
Przedmiot zdecydowanie potrzebny. W XXI w. brak umiejętności używania komputera, to jak brak ręki czy nogi. Tego chyba nie muszę rozwijać.


nic bez zezwolenia nie wolno robic.

A czy nauczyciel, przykładowo na lekcji matematyki, pozwala Ci rysować albo odrabiać lekcje z innych przedmiotów, jeśli jest coś do zrobienia? Tak samo z informatyką - jeśli kończysz zadanie wcześniej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się zrelaksować i wejść w Internet.

Zgadzam się z Cee - a nie masz komputera w domu, żeby wejść na internet lub pograć? Nie rozumiem podejścia, że informatyka to przedmiot na którym koniecznie musimy wejść na Internet. Informatyka to taki sam przedmiot jak matematyka, polski czy jakiś język. TAK SAMO WAŻNY jak te wymienione. No chyba, że ktoś chce pracować na budowie to niech na informatyce siedzi na tylko na internecie.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08-10-2009 19:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Co myślicie o lekcjach informatyki w szkole ? Czy to potrzebny przedmiot w XXIw. ?

Na poziomie na jakim stoi moje gimnazjum, bym zaprzeczył.
My uczymy się pracować w Gimpie, programować, robić strony HTML - czyli dla mnie czarna magia

Zazdroszczę. Informatykę mam od I klasy podstawówki, a dziwne że wałkuję te same rzeczy co kiedyś paint,word, excel, powerpoint czasami... Tworzyć w GIMP-ie uczę się sam, bo gdzież tam... program dla lekcji informatyki nie przewidział takich "trudnych" zagadnień jak praca w Gimpie czy coś tam jeszcze. Podsumowując, informatyka u nas ogranicza się do programu z serii Microsoft, sprawdzanie prac na tychże programach i ewentualnie po skończonej pracy wreszcie upragniony Internet, chociażby, by sprawdzić na szybko jakieś strony internetowe nk... hogs.
Edytowane przez darksev dnia 08-10-2009 19:35
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-10-2009 20:12
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Infa w podst i gim to żart. Ja nic z nich nie wyniosłem, bo i tak żeby coś więcej zdziałać, to trza się uczyć na własną rękę. A wiedzy o sprzęcie i o Windowsie, o systemach plików itd. nie zdobędzie się na takich lekcjach.
Jedyne wyjście to Infa rozszerzona, bo tam coś sensowniejszego uczą, programowanie, etc. I uczą tego lepiej, niż tylko "liźnięcie" tego w gim.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 08-10-2009 20:12
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08-10-2009 20:37
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Moim zdaniem Informatyka to jest jednym z ważniejszych przedmiotów, uczonych w szkole w XXIw, świat się rozwija i coraz bardziej wszystko staje się zależne od komputera. A co do mnie, to ja kiedyś nie lubiłam informatyki... tak się tam nudziłam i w ogóle, uczyliśmy się z książki i pisaliśmy do zeszytu wszytko zamiast mieć praktyki na komputerze. Od niedawna jednak zmieniłam zdanie co do Informatyki ale bardziej do ICT, którą teraz się uczę. Jest więcej praktyk, nie trzeba mozolnie uczyć się nazw i opcji Worda itp. Tworzymy raczej własne bazy danych, programujemy na CAD'zie i tym podobne. Często projektujemy na komputerze, uczymy się grafiki komputerowej, przeróbek itp.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2010 10:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Ja bardzo lubię informatykę. W podstawówce może było trochę nudno, ale na kole się nadrabiało=) W pierwszej klasie nie mieliśmy, teraz w drugiej znów mamy. Na razie powtórka, ale później będzie ciekawiej: HTML, Logomocja, Baitle czy cosik takiego=), programowanie, strony intrnetowe... Nie mogę się doczekać. W liceum chcę iść na profil mat.-inf., więc się trzeba przykładać=)

__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Random F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2010 16:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 839
Ostrzeżeń: 0
Postów: 85
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Hm informatyka- okey mogę się rozpisać.
Informatyka w szkole podstawowej i w gimnazjum w moje życie nic nie wniosła. To czego mnie uczyli ja już daaawno poznałem. Obecnie jestem w technikum na kierunku informatycznym, więc dla mnie informatyka jest baaardzo ważna. Ostatnio miałem przyjemność kręcić film <byłem na projekcie pol-niem> i montować go w Windows Movie Maker'ze. Ciekawy choć prosty programik. Wracając do tematu. W dzisiejszych czasach komputer jest potrzebny prawie do każdej czynności czy też pracy. Dlatego warto mieć opanowaną jego obsługę. Mi jest bardszo potrzebną jak już wspomniałem i przykładam do niej dużą wagę.
__________________
Pozdrawiam Cię drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Paheli F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2011 22:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 138
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 24.08.11
Medale:
Brak

informatyka?
ej przecież ten temat jest jak rzeka, nigdy się nie kończy, a jeśli już myślimy że nic nie ma dalej, odkrywamy coś zupełnie nowego Oczko
ubolewam nad prostoliniowością jaką nauczyciele w szkole podstawowej i gimnazjum a czasem nawet w liceach uczą informatyki... no dobra obsługa Worda, Exela, powerPointa jest ważna, ale to przecież nie ta prawdziwa informatyka, a co z programowaniem? a co z nauką o wnętrzu komputera? przecież to jak komputer pracuje, jak powiązane są ze sobą wszystrze rzeczy, jak informacje się przesyłają to jest mega ciekawe, a programowanie? a czy nie ma czegoś lepszego jak napisać samemu program który działa i można się nim pobawić?
tylko, że nauczycielom w szkołach się nie chce tego uczyć, każdy sam na własną rękę musi zgłębiać te tajniki, a kiedy idzie na studia informatyczne doznaje szoku od przybytku informacji, które tak naprawdę powinny być już dawno powiedziane...
informatyka to przecież matematyka... nic innego, no i fizyka....


ja na przykład nie rozumiem ludzi, którzy marudzą na temat matematyki... przecież ona na poziomie nawet liceum/technikum jest prosta... na studiach technicznych dopiero zaczyna się jazda ;D
poza tym moi humaniści pamiętajcie o tym, iż na każdym kierunku studiów jest przynajmniej jakaś część matematyki...


ajć... ależ się rozpisałam ;D
mam nadzieję iż nie macie mi tego za złe Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Weasly F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2011 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 25.08.11
Medale:
Brak

wątpie daj mi cokolwiek minie pół godziny ja już to rozpracuje a pozatym moja nauczycielka jest do bani
__________________
Od cnoty Gryfonów
Przebiegłości ślizgonów
Wiedzy Krukonów
Chroń nas Helgo Huffelpuff
Wyślij prywatną wiadomość
~Paheli F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2011 22:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 138
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 24.08.11
Medale:
Brak

Ginny Weasly napisał/a:
wątpie daj mi cokolwiek minie pół godziny ja już to rozpracuje a pozatym moja nauczycielka jest do bani



to było do mnie?
czy do czego?
i o co ko z początkiem Twoje wiadomości bo niezbyt rozumiem...
Wyślij prywatną wiadomość
~paciorx123 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2011 22:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 1
Postów: 50
Data rejestracji: 12.08.11
Medale:
Brak

W szkole jest do kitu infa jakieś Office,paint i Baltie nic trudnego Język
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 00:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Sądzę, że to jeden z niezbędnych przedmiotów. W końcu komputery to nowoczesne technologie Rozbawiony
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~dark shadow F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 00:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Postów: 454
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak

Jak dla mnie to nie wiem.
Ja ich nie potrzebuję bo wiem więcej od mojej nauczycielki ,ale jest kilku bałwanków w klasie co w Wordzie pisać nie umieją.

To zależy od osoby ,a ja się strasznie na informatyce nudzę. To co nam karzą robić to tata nauczył mnie jak miałam 7 lat ,ale ja jestem wyjątkowym wyjątkiem.

Z tego co widzę większości jest to potrzebne.
__________________
You think that killing people may make them like you, but it doesn't.
It just makes people dead.

Voldemort, A Very Potter Musical


24.media.tumblr.com/9240bc523711d8f60db6bc52a1400c70/tumblr_molq1papQS1r3e62yo1_500.gif
http://hanathepanda.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga121 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 08:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 30.08.11
Medale:
Brak

Może i były potrzebne kiedyś gdy mało ludzi miało dostęp do komputerów ,ale teraz... trochę mnie nudzą te lekcje bo w kółko robimy coś w tej Logomocji-Imagine, a od czasu do czasu wejdziemy na neta --,--
__________________
"The universe is big. It's vast and complicated and ridiculous. And sometimes, very rarely, impossible things just happen and we call them miracles."


media.tumblr.com/f36117cb166f82f090cc0899b03af289/tumblr_inline_mwsmr3Wbx51qfudc5.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

A ja ostatnio znów miałam jakąś prezentację robić. Jedyne, czego się nauczyłam w ciągu trzech lat do jak robić coś w arkuszu kalkulacyjnym i folder (taki np. szkoły, żeby go potem wydrukować i poskładać).
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 14:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

Oj jak ja nie lubię informatyki .
Mam od niej okropnego nauczyciela , który uczniom po prostu nie daje żyć ...
Podczas pracy nie można zapisać celów , które trzeba pokonać , aby ją zrobić .
Gdy patrzy mi się on w ekran , myślę , żeby jak najszybciej sobie poszedł , żeby nie komentował tego co zrobiłem .
Myślę , że lekcja informatyki jest potrzebna ale żeby nauczyciele tego przedmiotu byli normalni , bo ja na każdą lekcję przychodzę zestresowany i modlę się w duchu , aby lekcja czym prędzej się zakończyła ..........
__________________
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, zapytaj
http://ask.fm/Neizwjestnyj
Wyślij prywatną wiadomość
~Blanco F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 23-08-2012 01:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 162
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 09.07.12
Medale:
Brak

Ja uwielbiamUśmiech Sam projektowałem i tworzyłem strony,robiłem też bannery ale teraz niestety nie mam na to czasu :/
__________________
Ś.P (*) e-potter (*) lumos

Przebiegłości Ślizgonów
dobroci Puchonów
i wiedzy Krukonów
NAUCZ NAS GRYFFINDORZE!!!


Pozdro dla : lady552, KEHI, Fantastyczna10, Sharon665, _oliwka_12, EvelynBrown, LennyTakes, Cynder, Harry-Potter-Blacku, Severus Snape0,Secretive
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT