Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 229
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Życie gwiazd
»»» Rowling a pieniądze
Drukuj temat · Rowling a pieniądze
~Bellatrix Black Lestrange F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2011 17:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 140
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

Według mnie nie, na pewno nie. : )
Przynajmniej nie te pierwsze części Harrego Pottera. : )
__________________
Od cnoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
www.isabelle-czasy-huncwotow-cz1.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziejka18 F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2011 16:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 262
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 10.07.11
Medale:
Brak

Ja uważam, że pani Rowling nie pisze tych powieści tylko dla wzbogacenia się. Przecież ona zaczęła pisać kilkanaście lat temu dla przyjemności, może nawet nie spodziewała się, że jej książki osiągną taki sukces. A co do pieniędzy... myślę, że nie są najważniejsze, ale dzięki nim można sobie sprawić przyjemności, np. pojechać do obcego kraju, czy na jakąś dłuższą podróż do wymarzonego miejsca. Na pewno pani Rowling należy się tyle pieniędzy za kawał dobrej roboty.
__________________
"- Już... nigdy... nie tkniesz... moich... dzieci! - krzyknęła pani Weasley.
Bellatriks zaniosła się takim samym szyderczym śmiechem jak jej kuzyn Syriusz, gdy padał do tyłu przez czarną zasłonę w Sali Śmierci.. i nagle Harry poczuł, że już wie, co się zaraz stanie, zanim to się stało."


"Ron uniósł wysoko odznakę.
- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w tej rodzinie!
- A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?"


"Teraz Harry towarzyszył Snape'owi szybującemu na miotle przez ciemną noc wśród innych śmierciożerców. Przed nimi widać było Lupina i Harry'ego, którym w rzeczywistości był George... jeden ze śmierciożerców wysunął się przed Snape'a i wycelował różdżkę prosto w plecy Lupina...
- Sectumsempra! - krzyknął Snape.
Zaklęcie wymierzone w śmierciożercę minęło go i trafiło w George'a..."


___________________________________________

Luna Lovegood <3
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 12-07-2011 17:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

Pierwszą część napisała, gdy mąż odszedł od niej, a ona nie miała za co wykarmić dziecko. No i napisała HP I KF.Później napisała kolejne części. Moim zdaniem kontynuowała to dla własnej przyjemności, ale nie zaprzeczę, że nie liczyła na kasę Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Justyna7 F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 15-07-2011 01:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 279
Ostrzeżeń: 0
Postów: 75
Data rejestracji: 13.07.11
Medale:
Brak

Ja mam trochę inne zdanie. Pisanie książki to nie jest praca w sklepie, że idziesz i pracujesz bo potrzebujesz pieniędzy. Joanne sama mówiła, że pisała od zawsze i napisała nawet dwie powieści ale nawet nie próbowała ich wydać bo były słabe. Jednak zdawała sobie sprawę, że ma talent. Kiedy przyszedł jej do głowy pomysł na Harry'ego przypuszczam, że nie myślała o tym ile za niego zarobi. Wydaje mi się, że była raczej podekscytowana dobrym pomysłem, chciała to skończyć bo miała świadomość, że będzie dobre. Na pewno miała nadzieję, że książka znakomicie się sprzeda i pewnie fantazjowała na temat bogactwa jakie może ja czekać, jednak to z pewnością nie było jej główna myślą. A kolejne częsci? Sądzę, że było podobnie. Na pewno była ogromnie szczęśliwa jako, że na jej koncie wciąż przybywało pieniędzy, jednak prawdziwym sukcesem była reakcja fanów na jej dzieła. A z resztą. Nigdy nie uwierzę, że można stworzyć coś dobrego kiedy robi sie to dla pieniędzy,
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich sympatycznych użytkowników Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Perfidia Vulgaris F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 15-07-2011 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 101
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 15.07.11
Medale:
Brak

Wyczytałam z kądśtam, że Rowling podczas tworzenia Pottera była w depresji klinicznej, nie miała stałego zatrudnienia, więc pisała po to, by robić cokolwiek, by mieć jakiekolwiek pieniądze. Podejrzewam, że w '97 nie myślała o 'takich' kwotach, a nawet nie myślała, że zostanie zaakceptowana przez wydawców.

Tak więc, gdy saga była teoretycznie ukończona, Rowling nie była jeszcze miliarderką. A skoro jest, to ja jako anonimowy czytelnik z odległej Polski, życzę jej jak najlepiej. To dobra kobieta, o szlachetnym charakterze. Tylko taką osobę stać napisanie książki z tak mądrymi przesłaniami.
Edytowane przez Perfidia Vulgaris dnia 15-07-2011 19:59
Wyślij prywatną wiadomość
~OM - L F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2011 18:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 1
Postów: 13
Data rejestracji: 16.07.11
Medale:
Brak

Hermioina98 napisał/a:
Te wszystkie artykuły o tym, że J.K.R. pisze dla kasy są napisane z zazdrości. Pomyślmy...nawet jeśli by dostała milion dolarów to bez weny i fantazji, i oczywiście chęci, nic by nie napisała no chyba, że jakieś głupoty.


Ja również tak uważam, ponieważ Jo jest według mnie typem kobiety, dla której nie liczą się tylko pieniądze, zwłaszcza, że przed napisaniem sagi żyła tak jak żyje wielu z nas. Mało tego nie była świadoma tego, że gdy napisze cykl powieściowy o losach młodego czarodzieja odniesie sławę, przez którą jak wiele już osób wspomniało nie uderzyła jej ,,woda sodowa do głowy'', lecz była (i jest) taka sama, jak przed ukazaniem się jej książek.

I dlatego podziwiam tą autorkę. Może dlatego, iż sam teraz jestem typem osoby dla której nie liczą się tylko pieniądze, więc tym bardziej pisanie (mam na myśli wspomniane artykuły) w różnorakich magazynach, gazetach i w innej prasie o tym, że autorka sagi pisząc wszystkie części przygód o młodym czarodzieju chciała zarobić na nich kasę jest niedorzeczne i niepoważne. Mija się też z prawdą.
Edytowane przez OM - L dnia 16-07-2011 18:57
Wyślij prywatną wiadomość
~Tonki F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2011 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 05.04.11
Medale:
Brak

Myślę, że pieniądze mogły mieć dla Rowling znaczenie (być może nie duże, ale jednak). Miała trudną sytuację materialną, a jakby tego było mało, została samotną matką. Jednakże sądzę, że największą radość sprawiał jej fakt, iż jej książka zrobiła się taka popularna, że tylu ludziom się podoba. Dla pisarza nie ma lepszego wynagrodzenia, niż widzieć, że jego dzieło spotyka się z aprobatą tak wielu ludzi. Tak więc Rowling pisała raczej z pasji, nie dla zysku (chociaż ten również mógł mieć dla niej znaczenie).
__________________
25.media.tumblr.com/8f647e6fa017326234f7f4c74628d296/tumblr_mgjbgm4xUU1riy6v2o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~lilyy F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2011 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 488
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 20.08.11
Medale:
Brak

Nie sądzę ,żeby Harry był pisany tylko dla pieniędzy . To coś ... Niesamowitego pisać książkę i widzieć ,że innym ludziom się ona podoba. Miałam kiedyś bloga z opowiadaniem o HP . Nie pisałam dla jakiejś głupiej sławy , tylko dlatego ,że pisanie mi się podobało i nie mogłabym chyba zostawić mojej historii bez zakończenia ! Wyobraź sobie jakie to miłe uczucie ,gdy innym to się podoba Rozbawiony . Myślę ,że podobnie mogło być z panią Rowling . Rozbawiony
Czytałam ,że zaczęła pisać Harry'ego w 40 godzinnej podróży w pociągu Rozbawiony .
taka ciekawostka . xD
__________________
"Moja mama uwielbiała sezon pożarów. Kazała mi decydować, co bym zabrała, uciekając. Mówiła, że ludzie dzielni nie zabraliby nic. "

Pozdrawiam Cię
data1.whicdn.com/images/93951596/large.gif
[chętnie popiszę z jakimś Potteromaniakiem]
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 17:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Moim zdaniem też tak jest. Stworzyła piękną powieść. Gdyby robiła to tylko dla pieniędzy, to nie dała by w to takich wkładów, nie twrzyła by tego z pasją. Jednak to był bestdeller i jakoś nie chce i się wierzyć, że zrobiła to specjalnie dla kasy. Miała talent literacki i go wykorzystała. Nie sądzę, żeby się spodziewała, że tak to wyjdzie, że będzie taka bogata.
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~Luna23 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Na pewno pierwszych części nie pisała dla pieniędzy, a po za tym sądzę, że gdyby pisanie nie sprawiało jej przyjemności nie zabrałaby się za to nigdy.
__________________
"When I was a child, my favorite story was about a man who lived forever, but whose eyes were heavy with the weight of all he had seen. A man who fell from the stars."
Wyślij prywatną wiadomość
*Dum3l F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 18:21
Super Administrator

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Jeżeli chcecie wiedzieć jak było raczej na prawdę, to oglądnijcie film "Magiczne słowa: Opowieść o J.K Rowling". Jest tam opisane jej całe życie do dnia wydania pierwszego tomu HP. I aż się zdziwicie jak ciężko miała.
__________________
"To nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."

"Ależ oczywiście,że to się dzieje w Twojej głowie. Ale skąd, u licha, stwierdzenia, że w takim razie nie dzieje się to na prawdę?"
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2012 18:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

SeverusSnape napisał/a:
Spotkałam się z wieloma opiniami, że autorka Harry'ego Pottera pisze powieści tylko dla wzbogacenia się. Ciągle jest nagłaśniane, ile milionów zarobiła Rowling i że stała się jedną z najbogatszych kobiet świata. Jednakże, warto sobie zadać pytania czy tylko pieniądze się rzeczywiście liczą ? Nie zgadzam się z takimi opiniami. Sądzę, że J.K Rowling wcale nie liczy swoich milionów a cieszy się z tego, że jej powieść tak spodobała się światu i że teraz może godnie żyć. Jak Wy myślicie ?


Oczywiście, że nie robi tego z powodu pieniędzy! Owszem, chce, jak to nazwałeś, godnie żyć, jak każdy człowiek, więc jakoś zarabia. Ale przecież pisała pierwszą część z myślą, że zapomni o swoich problemach, o tym, że zostawił ją mąż. Dopiero potem okazało się, że jest ona świetna, więc zaczęła pisać dalej, no i zyskała dzięki temu wielu fanów na całym świecie.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Matthew Lucas F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2012 07:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,044
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak

Myślę, iż rzeczywiście pisała dla pieniędzy, bo chciała sobie poprawić sytuację materialną, aczkolwiek to nie było główną myślą Rowling. Po prostu uwielbiała pisać książki - a skoro chciała spróbować, no to poszła na żywioł.
__________________
I znowu za dużo wolnego i jednocześnie za mało...
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2013 21:55
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

"Pieniążki kto ma, ten jeździ do Wieliczki, a kto pieniążków nie ma, ten palcem do solniczki..." Z tego co mi wiadomo, to jej powieść na samym początku nie była przychylnie przyjęta. Nie było chętnych, żeby wydać powieść dla dzieci/młodzieży, w której rodzice głównego bohatera nie żyją ( że za straszne ? ). Rowling nie jest jasnowidzącą, nie mogła przewidzieć czy jej książki okażą się aż takim sukcesem kasowym. Miała pasję, tworzyła, i z każdym kolejnym tomem zbijała fortunę. Myślę, że kiedy taka lawina zielonych na nią spadła, to super zarobki mogły się okazać niezwykle przemawiającą motywacją. W każdym bądź razie jedno nie wyklucza drugiego. Taki Messi dajmy na to ( na topie porównanie ) czy gra tylko bo ma szmalu po uszy ? On kocha ten sport, jest najlepszym artystą w tej dziedzinie, ale finanse nie przesłaniają mu pasji z oczu. Też działa charytatywnie ( domy dziecka w Buenos Aires np. ) - podobnie jak Rowling łączy przyjemność z zarabianiem. A o zdecydowanej większości ludzi chyba nie da się tego powiedzieć.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 08-12-2013 21:56
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT