Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 284
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na poważnie
»»» Trawa, narkotyk czy nie?
Drukuj temat · Trawa, narkotyk czy nie?
!mniszek_pospolity F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2013 20:37
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

O legalizacji już się wypowiedziałem i nie widzę powodu się powtarzać. Narkotyk czy nie ? Nie jestem żadnym tam specjalistą ( moje doświadczenia są znikome ), ale czyż taka kawa nie uzależnia ? Nie mówię już o papierosach, bo doskonale znam ten ból jak zabraknie w domciu fajeczek. Powiem tak : zdarzyło się i nieraz, że spróbowałem, ale po prostu mi nie smakowało i tylko raz jakąś tam "fazę" miałem ( niekontrolowany śmiech w taksówce ). A poza tym ? Nigdy, przenigdy nie zaszkodziła mi tak jak nadużycie alkoholu - i nie tylko mi zresztą... może i tam jest narkotykiem, ale nie słyszałem, żeby ktoś tam do Nieba poszedł - a po alkoholu niejednokrotnie, niestety nawet tydzień temu mój daleki znajomy.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Slovak F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2013 13:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 28
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 13.08.13
Medale:
Brak

Cóż - wszystko może stać się narkotykiem. Ale powinno się ją zalegalizować, bo w przeciwieństwie do narkotyków ciężkich i bardzo groźnych ( krokodyl, amfetamina itp ) nie szkodzi tak bardzo człowiekowi, a w niektórych momentach mu pomaga. Skoro alkohol, który jest bardziej szkodliwy od Marysi jest w Polsce zupełnie legalny to i Marysia powinna być legalna. Bo obecnie nie ma sensu to, że marihuana jest nielegalna.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ario F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 11:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 1
Postów: 64
Data rejestracji: 20.04.14
Medale:
Brak

Wszystko jest dla ludzi. Dla ludzi rozsądnych,którzy wiedzą jak z pewnych rzeczy korzystać i mają w tym umiar.Nałogowym narkomanom mówię zdecydowane NIE , ale jeśli ktoś od czasu do czasu "czuje taka potrzebę" to nie widzę powodu dla którego ktokolwiek miał by mu zabraniać z tego korzystać.Tyle odemnie
__________________
Świat nie dzieli się na ludzi normalnych i nienormalnych,tylko na tych którzy są pozamykani w zakładach i na tych ,którzy nie zostali jeszcze przebadani ;D
______________________
"Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku."


[img]C:\Documents and Settings\xx\Pulpit[/img]

_______________________________________
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 11:50
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Wszystko jest dla ludzi. Dla ludzi rozsądnych,którzy wiedzą jak z pewnych rzeczy korzystać i mają w tym umiar.Nałogowym narkomanom mówię zdecydowane NIE , ale jeśli ktoś od czasu do czasu "czuje taka potrzebę" to nie widzę powodu dla którego ktokolwiek miał by mu zabraniać z tego korzystać.Tyle odemnie

Aleeee siuupa. Ta wypowiedź nie ma sensu.

"Wszystko jest dla ludzi rozsądnych" - helloł, gadamy o narkotykach, czyli substancjach UZALEŻNIAJĄCYCH (poza tym, kto rozsądny bierze narkotyki? heheheheheheszki).
"którzy wiedzą jak z pewnych rzeczy korzystać i mają w tym umiar" - gadamy o legalizacji narkotyku (marihuany), czyli o OGÓLNYM UDOSTĘPNIENIU UZALEŻNIAJĄCEGO NARKOTYKU DLA SPOŁECZEŃSTWA
"Nałogowym narkomanom mówię zdecydowane NIE" - narkotyk+legalizacja=zwiększona liczba nałogowych palaczy narkotyku
"ale jeśli ktoś od czasu do czasu "czuje taka potrzebę" to nie widzę powodu dla którego ktokolwiek miał by mu zabraniać z tego korzystać" - od czasu do czasu? Skoro już teraz ludzie palą to **** nałogowo, to co będzie po legalizacji? Mamy legalizować narkotyk tylko dla palaczy, którzy sobie muszą od czasu do czasu zapalić? A potem sięgną po inne, nielegalne używki? No wtf?

Ja jestem przeciwko temu. Uważam, że jest to niepotrzebne społeczeństwu. Nie umiesz bawić się bez trawy? No, to żal mi Cię człowieku. Musisz pobudzać swój mózg jakimś narkotykiem, żeby zacząć się śmiać. Świetnie. Owszem, trawa nie zabija (z tego co czytałam), ale nie jest czymś dobrym. Ma wpływ na organizm człowieka, zwłaszcza na mózg. Trawa po prostu ogłupia. A nasze świetne, polskie GŁUPIE społeczeństwo, gdyby dostało trawkę do użytku codziennego, to by jeszcze bardziej zgłupiało. Gimby kradnące zioło od swojego rodzeństwa, palące je na przerwie, przed sprawdzianem z przyry. Nie byłoby tak? Jeśli już teraz gimbaza jara szlugi nałogowo, no to od trawy też się uzależnią. Zresztą, starsi pewnie też nie mieliby umiaru i wtedy pól naszego społeczeństwa byłoby dziwnie roześmiane albo zdołowane. Jesteśmy za głupi i nieprzygotowani na zalegalizowanie trawy. Jak zmądrzeje naród, to wtedy będę za legalizacją.
Edytowane przez N dnia 10-05-2014 11:51
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 13:42
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Może jeszcze zdążę na sam koniec ^^ ( czemu na poważnie odżywa, kiedy mnie ma zabraknąć Smutny ) - do rzeczy...

Co do samej legalizacji, to jestem za jak najbardziej. Dlaczego ? Może dlatego, że jako konserwatywny liberał bardzo cenię sobie cudzą wolność. Uważam, że kwestie tej natury powinien każdy rozważać w granicach własnego sumienia. Niech człowiek sam o sobie decyduje, dajmy ludziom taką możliwość. Żaden urzędas w krawacie na stołku nie powinien zwykłemu obywatelowi wszystkiego zakazywać : nie jedz tego, bo chemia, nie pij coca-coli, bo kwas jakiś tam, nie pal papierosów, nie żuj gum...Państwo, które człowieka uważa za głupka i bezmyślnego debila, który jak tylko dostanie możliwość zakupu trawki, to od razu się zaćpa.

Spójrzmy na alkohol. Kto wie ile wypadków śmiertelnych na drogach, gwałtów, rozbojów, kradzieży, zabójstw dzieje się po spożyciu tego trunku ? Nie tyle po spożyciu, ale właśnie nadużyciu. A to diametralna różnica. Znam osoby, które palą, ale normalnie funkcjonują - pracują, - i nie mówię rzecz jasna o jakimś upalaniu się, ale sporadycznym "dymku" raz na weekend. Zachowują się o wiele normalniej niż po alkoholu.

Skok z 10 piętra zaszkodzi bardziej od zapalenia, ale nikt nie zakazuje budowania 10-piętrowych domów. Zakazany owoc smakuje najbardziej, niestety - a ile kartele narkotykowe zbierają pieniędzy ? Ile korupcji, zielonych dla polityków, byle tylko ustawa nie weszła w życie - bo grupy przestępcze odnosiłyby starty na legalizacji.
Człowiek jest odpowiedzialny za siebie samego, dość państwa opiekuńczego, które wie lepiej co mam jeść, palić, pić, zażywać, jakie leki brać, a jakich nie - każdy jest kowalem swojego losu...sam nie palę, ale nie widzę powodu, żeby zabraniać tego innym. Nie uważam społeczeństwa za bandę kretynów, którym muszą sterować i kierować jak marionetkami biurokraci i złodzieje w garniturkach ;p Amen
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 13:57
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

No ja się nie zgadzam z tym kompletnie. Skoro mamy nie ograniczać ludziom wolności, to zalegalizujmy związki homoseksualne, pozwólmy im na adoptowanie dzieci. W końcu nikomu się krzywda nie stanie. Nikt nie zginie. Sieroty będą miały dwójkę tatusiów albo dwójkę mamuś. Słodko i uroczo.

Pozwólmy też na aborcję, od tak o. Kobieta wpadnie z kimś w kiblu na dysce, stwierdzi, że "a tam, nie chcę mieć bachora" i hop do lekarza i dziecka nie ma. Bo przecież, gdyby nie pozwolili jej na aborcję, to ograniczyliby jej wolność.

Dajmy szansę pedofilstwu! Przecież 40-letni pan Zenek nie lubi pobaraszkować ze swoimi rówieśnikami, tylko z 12-letnimi chłopcami i dziewczynkami! Jeżeli mu tego zabronimy, to ograniczymy jego wolność. I co? Biedny pan Zenek ma żyć przez cały czas w celibacie? Bo nie może sobie pójść w tany z chłopcem?

Zoofilia, nekrofilia i inne chore filie - POZWÓLMY IM, bo wtedy ich chore wariacje seksualne nie będą ograniczone. Będą wolni, będą robić co chcą.

Zróbmy wolne państwo pełne morderców, gwałcicieli i innych! Dla mnie legalizacja narkotyku jest pierwszym krokiem do legalizacji innych, okropnych rzeczy. Najpierw będę homoseksualiści, potem aborcja i być może eutanazja, a potem filiopaci.
Może przesadzam, może wyolbrzymiam, ale po prostu tak to widzę.
Nie róbmy z Polski drugiej Holandii.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 14:08
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Ale jaka zoofilia, pedofilia - matko kochana...to jest właśnie źle rozumiana wolność. Marihuana dotyczy konkretnej osoby i tyle - nie ma nic wspólnego z jakimiś gwałtami czy adopcją dzieci przez homoseksualistów. Liberalna wolność podparta konserwatywnym światopoglądem zakłada :

- wolność człowieka jako jednostki, i decydowania o sobie - bez osób trzecich. Także te przykłady są z choinki. Idę, kupuję, zażywam sam , sam ponoszę konsekwencję, sam decyduję o sobie. W przypadku tych skrajnych wynaturzeń, które przytoczyłaś w grę wchodzą osoby trzecie, dzieci, nienarodzone, itp. Absolutnie nie popieram żadnych adopcji czy aborcji. Wracam do alkoholu. Ilu ludzi ma problem ? Jak bardzo szkodzi alkohol ? Ilu uzależnionych, i jakie straty ponoszą ludzie ? A mimo to jest legalny - chociaż skutki nadużywania alkoholu są o wiele bardziej drastyczne i szkodliwe od palenia marihuany. Zakażmy więc alkoholu. Zakażmy red buli, papierosów, bo dym, palenie bierne, smród, itp.
Tu mowa o używce. Jak konkretny człowiek zechce to nie widzę przeciwwskazań. Nie słyszałem, żeby ktoś po trawce zarąbał matkę tępą siekierą, a po alkoholu i owszem. Tyle w temacie

Ewakuuję, się ><
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 14:18
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Ale, jak widać ludzie źle rozumieją wolność (patrz na mój post), więc w jaki sposób mamy zalegalizować narkotyk, skoro ludzie źle rozumieją wolność?

Może najpierw nauczmy ludzi wolności, a dopiero potem pakujmy w nich narkotyki.

A co do alkoholu! No helloł, skoro wszystko jest dla ludzi, to alkohol też. Przecież jeśli pijesz z umiarem, to nic się nie dzieje. Dopiero kiedy przesadzisz, to coś się dzieje niedobrego.

Piszesz, że słyszałeś, że ktoś zabił kogoś po alkoholu... Hmm... czy to nie jest równoznaczne z tym, że ktoś NIE UMIE korzystać z używek? A mianowicie nie ktoś, a znaczna większość naszego społeczeństwa? Dla mnie równoważy się to z tym, że nasze społeczeństwo jest głupie. Piją na umór. W takim razie palić też będą.

Ale nie możemy zabronić im palenia trawy, więc nie możemy też zabronić im picia alkoholu.
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 14:47
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

mniszek_pospolity napisał/a:
Narkotyk czy nie ? Nie jestem żadnym tam specjalistą ( moje doświadczenia są znikome ), ale czyż taka kawa nie uzależnia ?


Pierdzielnij sobie ze 3 kubki kawy, a potem, powiedzmy, acodin. Albo benzo.
Dopiero będziesz płakał, jak Ci fazy wejdą.
I to wybije Ci z głowy porównywanie "kawusi" do narkotyków.

Nie mówię już o papierosach, bo doskonale znam ten ból jak zabraknie w domciu fajeczek.

Różnica jest taka, że po papierosach nie masz CEVów, OEVów i nie zrobią z ciebie umysłowego warzywa.

Powiem tak : zdarzyło się i nieraz, że spróbowałem, ale po prostu mi nie smakowało i tylko raz jakąś tam "fazę" miałem ( niekontrolowany śmiech w taksówce ).
A poza tym ? Nigdy, przenigdy nie zaszkodziła mi tak jak nadużycie alkoholu - i nie tylko mi zresztą...


Raz.
No, super argument.

Tak samo pisali jak sobie dawali acodin, a potem, coraz więcej... aż w ostateczności takiemu typowi trza było dać DOCa, by dostał takiej hardkorowej fazy, by dał sobie spokój z acodinem. Raz na zawsze. A nawet jak nie, to pod przymusem.

może i tam jest narkotykiem, ale nie słyszałem, żeby ktoś tam do Nieba poszedł - a po alkoholu niejednokrotnie, niestety nawet tydzień temu mój daleki znajomy.


Nie masz pojęcia o narkotykach, sorry.

To, że ktoś se "poszet do nieba" to NIE JEST ARGUMENT za legalką trawy.
Czemu?

Spytaj ludzi, którzy ćpali tylko, li tylko DXM...

Spytaj ludzi, którzy li tylko hardo marychę ćpali...



Chcesz poznać ludzi i liberalne podejście, to sobie jedź do Holandii...


Tylko, tak przy okazji, zobacz sobie, jaka tam jest mentalność ludzi, a jaka w PL.

Powodzenia ze zmienianiem mentalności ludzi w kwestii prochów.

A tym bardziej, gdy jest MEGA CIENKA granica miedzy - fazą, z której coś wyniesiesz, która, powiedzmy, da ci do myślenia coś - a po prostu bad-tripem.
A, nie oszukujmy się, Rozważny Dysponent Używek to rzadki przypadek, bo zwyczajnie - trzeba mieć szczęście, mega silną wolę oraz świadomość z tego, co się wyniosło by zażywać. A i na pewnym forumku poświęconym tej tematyce ktoś niedawno i tak zmarł z powodu przedawkowania... wydawałoby się, rozważny dysponent.

A że RDU w Polsce to człowiek, który nie będzie chciał legalizacji, bo, tak się składa - że nic mu to nie da - to po co na siłę legalizować?
Wpływy z akcyzy? I?
GL, HF.

A niech se legalizują, proszę bardzo.

Tylko po paru latach będą chcieli legalki hometa, a potem jeszcze cięższych morfiny pewno i też...

Jaaaassssne...

Tym bardziej w Polsce - ci sami ludzie będą potem cytować pewien fragment Jana Kochanowskiego z "Pieśni wtórych"...

Oczko


Tak więc CO NAJWYŻEJ depenalizacja, a i tak zajęłoby masę czasu ogarnięcie ludzi w temacie, w PL.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 10-05-2014 14:50
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Osobiście uważam, że nie ma różnicy czy marihuanna zostanie zalegalizowana czy też nie. Bo prawda jest taka, że jeśli ktoś będzie chciał spróbować to i tak po to sięgnie. Jestem jednak zdecydowaną przeciwniczką takiego typu używek. Nigdy nie spróbowałam nawet papierosa a co dopiero trawy. Sądzę, że uzależnia tak samo jak inne narkotyki i nie rozumiem osób, które twierdzą, że to nic takiego. A niestety mam sporo takich znajomych.
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2014 15:53
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Piszę z telefonu <póki mogę, a w busie trzęsie>...


Z tym, że alkohol możesz kupić w 1 lepszym sklepie, bez żadnych komplikacji. Możesz sobie pić nawet w parku, i w najgorszym wypadku dostaniesz mandat 100zł. A co z pakiecikiem ? Zawiasy w najlepszym razie, 1/3, albo 2/5, pewnie kurator - jak osoba młoda. Alkohol jest legalny, gandzia nie, dlatego porównania nie ma. Nie wiem co by złego było w tym, żeby ktoś sobie po pracy kupił legalnie, i zapalił w domu -----? a tacy ludzie są, nie wszyscy to jacyś zdeprawowani narkomani, '

No ja nigdy nie pisałem, że znam się na narkotykach, sorry. Moim zdaniem to każdego indywidualna sprawa co kto ze swoim życiem robi, i ciągle ta Holandia - a Urugwaj to co ? Razor wyskakujesz z jakimiś "nie wiem czym", ale powtarzam co mam na myśli : każdy jest odpowiedzialny za swoje życie, nie państwo do jasnej parasolki. Nie złodzieje w krawatach, na stołkach, biurokraci, ale sam człowiek powinien o sobie decydować. Nie każdy kto kupuje alkohol jest alkoholikiem, nie każdy kto ma broń palną jest mordercą, nie każdy kto wchodzi do sklepu jest złodziejem, tak nie każdy kto kupiłby 'działkę' jest ćpunem niczym z najczarniejszego filmu.

Bateria się rozładowuje >< Pozdrowienia z Małopolski ^^

__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 21-06-2015 13:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Jestem jak najbardziej za wolnością osobistą. Narkotyk? Precyzyjnie to środek psychoaktywny uzależniający psychicznie. Czy powinien być legalny? Nie! Nigdy! Wczoraj ucięliśmy sobie dyskusję z kuzynem. Bo właśnie policja zwinęła jednego gościa, za uprawę 3, (słownie trzech) sadzonek! Cannabis sativa var. indica. Wygląda, że popełnił "straszną zbrodnię". Jeśli dorosła osoba pali sobie, we własnym domu, nikogo nie częstuje. Ale, jakże by tak, ćpać samotnie, to brak ogłady towarzyskiejRozbawiony. I nie wychodzi w takim stanie za ogrodzenie posesji. To bym był ostrożny, ze ściganiem i karaniem. Ścigać należy każdego, kto wyniesie choćby jedną działkę na ulicę, albo idzie naćpany drogą publiczną. Osobiście nie potrzebuję, żadnych takich "wspomagaczy". Piję kawę, czasami alkohol, ale przeważnie "dla towarzystwa". Są jednak ludzie, poszukujący innych wrażeń i światów, bo wydaje im się to potrzebne do szczęścia. Mnie wystarczą książki, czasami jakiś film. Jeśli by to jednak zalegalizować to zaraz, nagle, prawie wszyscy, będą chorzy i potrzebne im to będzie jako lekarstwo. Młodzi, nieletni ludzie, wezmą z nich przykład i też źle się poczują. Kraj zapełni się bandą naćpanych leni, których nic nie interesuję. Oraz eksperymentatorów, którzy mogą już się z tego nie wyrwać, tylko pójść dalej, w kokę i opiaty. Nie łudźmy się, nie żyjemy w raju, natura ludzka jest ułomna, nie nad wszystkim da się zapanować. Nie zgadzam się, aby wpuszczać tego dżina z butelki. Wiele krajów już to przerabiało, nie ma co tego ćpania ułatwiać.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT