Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 246
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Insygnia Śmierci
»»» Łatwa rzecz - pokonanie Czarnego Pana
Drukuj temat · Łatwa rzecz - pokonanie Czarnego Pana
~Fluorescencyjna F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2010 18:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

Według mnie Rowling niczego nie pisze ,,na odwal''' każdy wątek ma swoje uzasadnienie. Jak dobrze wiemy Voldemort nie miał swojej różdżki z piórem feniksa, jak również Harry nie miał swojej. Riddle miał Czarną Różdżkę, która działała prawidłowo w rękach Harry'ego. Sądzę, że chodziło o to, by Harry jednak nie użył Avady. Nie chciał pokazać, że jest CHOĆ odrobinę podobny do Voldemorta oraz, że całym sercem gardzi jego metodami. W chwili gdy Harry rzucił ExPelliarmus, a Riddle Avada Kedavra, myślę, że Czarna Różdżka zadziałała nie tak jak powinna, bo rozpoznała swojego właściciela, po tym jak zatknęły się oba zaklęcia. Myślę, że Czarna Różdżka nie mogła zabić swojego pana albo można było ją jakoś powstrzymać. Po prostu nie zadziałała dobrze. Tyle ode mnie.
__________________
,,(...) już wiedział, że tonie, że nic na to nie poradzi, a te lodowate ramiona oplatające mu piersi to ramiona samej Śmierci...''

,,Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze.''

,,Udało się, dostali w kość, niech żyje Potter nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!''


Drogi Lordzie Voldemorcie!
,,Przyłączę się do ciebie, kiedy piekło zamarznie. ''


,,Ma oczy zielone jak pikle z ropuchy
Jego włosy są czarne jak tablica.
O, gdyby moim został, bohater mych snów,
Służyłabym mu jak diablica.'' <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2010 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Czytając rozdział, w którym zawarty był opis ''pojedynku'' Harry'ego z Voldemortem miałam wrażenie, że był on pisany tak na ''odwal się''. Pani Rowling mogła się bardziej postarać, bo przecież ma ogromne możliwości. Pomimo tego i tak uważam, że IS są jedną z najlepszych części całej serii.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~Sruu F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2010 23:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 02.12.10
Medale:
Brak

Z całej tej książki żałosny był tylko "pojedynek" Harrego z Voldemortem myślałem że będzie to o wiele bardziej rozpisane a okazało się że zeby zabić Wielkiego Voldemorta wystarczy samo zaklęcie rozbrajające
Wyślij prywatną wiadomość
~hermionkaaa91 F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 19-01-2011 21:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 1
Postów: 109
Data rejestracji: 03.01.11
Medale:
Brak

zakończenie było zbyt sielankowe, choć podczas bitwy zginęło wiele osób
a zabicie Voldemorta okazało sie czymś banalnie prostym .. to tyle


__________________
- I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem.
- Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc".



Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Wasp F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2011 10:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 2
Postów: 258
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

Och,ludzie!Mnie też się nie podoba,że tyle ludzi zginęło,ale w sumie sami spróbujcie przed zabiciem Voldka poszukać tych Horkruksów!
Wyślij prywatną wiadomość
~wikre1999 F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2011 17:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 20.01.11
Medale:
Brak

czy wy na pewno czytaliście tą ksiąszkę???tam było dokładnie opisane że czarna ruszczka w rzeczywistości należy do harrego!!!!ddlatego woldemorta pokonało zaklęcie rozbrajające1!
Wyślij prywatną wiadomość
~Dalia Bulter F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2011 15:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 21.01.11
Medale:
Brak

Moim zdaniem Rowling spieprzyła zakończenie. Czarny Pan zginął w zdecydowanie zbyt przyziemny sposób - od zaklęcia, jak wszyscy inni. I racja, nie towarzyszyła temu żadna wielka podniosłość, a powinna. Poza tym liczyłam po cichu, że Potter jednak zginie. Wiedziałam, że pokona Czarnego Pana, bo to było do przewidzenia, ale miałam nadzieję, że okupi zwycięstwo własnym życiem.
__________________
"Musisz naprawdę chcieć zadać ból... cieszyć się z tego... słuszny gniew nie sprawi mi bólu na długo... zaraz ci pokażę, jak to się robi, dobrze? Udzielę ci lekcji..."
Wyślij prywatną wiadomość
~kizzucha F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2011 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1648
Ostrzeżeń: 2
Postów: 292
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak

mi sei zakonczenie b. podobało chociaż mogło by by wiecej walki itd. Mogło by byc to po prostu lepiej opisane, ale uważam ze Rowling i tak odwaliła kawał dobrej roboty!;p
pozzdrawiam tych co mnie pozdrawiaja i całe Hogsmeade! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Draculina F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 24-01-2011 19:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 1
Postów: 184
Data rejestracji: 22.01.11
Medale:
Brak

To była walka od lat Harry stopniowo uśmiercał Czarnego Pana(horkruksy)
Dla Voldemorta najwiękrzym przeciwnikiem była miłość Dlatego też nie mógł tyle razy pokonać Harrego Płacze
__________________
- Me serce leży w Slytherinie ten który tego niewie niech ginie...

Pozdrowienia dla każdego kto mnie pozdrawia, wszystkich moich przyjaciół i tych którzy komentują moje posty Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Herma24 F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 23:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 1
Postów: 16
Data rejestracji: 29.01.11
Medale:
Brak

Ja myślę, że Harry'emu udało się zabić Voldemorta zwykłym "ExPeriallmus", ponieważ był wrakiem, pozbawionym prawie całej duszy. Ktoś kiedyś słusznie powiedział "To, co w przeszłości uczyniłeś złego, później wraca do ciebie z podwójną siłą". Voldemorta zniszczyły po części jego własne zbrodnie. Oto moje skromne zdanko ;D
__________________
Pozdrawiam wszystkich, którzy pozdrawiają mnie, oraz wszystkich mieszkańców internetowego Hogsmeade! Witam nowych i życzę miłej zabawy. Pozdrowienia dla drogi Gościu

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

Od przebiegłości Ślizgonów

Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Peverell F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2011 03:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 10.02.11
Medale:
Brak

Ja osobiście całkowicie zgadzam się z poprzednikami. Przygotowałem się na naprawdę coś a dostałem... to co dostałem. Szkoda, że to tak słabo się skończyło. Według mnie to Harry powinien przez pół godziny walczyć z Voldemortem i dopiero potem go zabić. Pamiętam jak Harry się martwił tym, że w końcu i tak, i tak będzie musiał zabić natomiast ja, gdyby chodziło o Voldemorta, zrobił bym to bez żadnego trudu i to jeszcze z uciechą. On mu zabił rodziców, to przez niego już prawie nikt mu nie został, Syriusz, Rodzice, Dumbledore, Lupin... nikogo już nie było. Nie wiem czemu pani Rowling nie zrobiła tak, że Harry zamiast rzucić Avada Kedavra to walnął jakiś ExPeliarmus Niee to mi się bardzo nie podobało. Zamiast go dednąć no on o różdżkę się stara, no bo chyba nie powie nikt, że on wiedział, że zaklęcie się odbije i trafi Voldemorta.
__________________
Przywołuję cienie nocy. Pod mym berłem drży magia ciemności.
Wojna mym żywiołem, wojownicy bez dusz na me rozkazy.
Wolność to tylko wspomnienie, bo prawdziwa siła leży w umyśle.
Czy wciąż chcesz stawić mi czoła? Czy zagrasz w grę,
gdzie stawką jest śmierć? Tylko po to, by odzyskać wolność?


Dziedziczny grzechu nasz!
Klątwa to twoja straż.
O ty, najkrwawsza z ran!
Komu wytchnienie dasz?
Któż twego bólu pan?

Tylko Atrydów płód
Rozetnie dawny wrzód.
Dziedzicu, dom swój lecz!
Bogów tu wzywam wprzód,
By twój nie chybił miecz.

O mieszkańcy podziemnych stref!
Jeśli dotarł do was przysiąg zew,
Dajcie dzieciom pomścić ojca krew!
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~Blackie Black F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2011 07:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 700
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 01.01.11
Medale:
Brak

Insygnia Śmierci jako książka rozczarowała mnie, chociaż dzieją się w niej ciekawe wydarzenia. A pojedynek Voldemorta z Harrym był taki banalny, że nie lubię tego momentu. Zaklęcia się po prostu zderzyły i odbiły. W ogóle nie ma uzasadnienia dlaczego zaklęcie Voldemorta odbiło się od zaklęcia Harry'ego, mimo że to Czarny Pan dysponował większą mocą i dłuższym doświadczeniem z magią (że tak to ujmę). W książce oprócz finałowego pojedynku wkurzało mnie strasznie, że jak ktoś umarł to chwilę popłakali, a potem było już super i nikt nie opłakiwał zmarłych. Strasznie to było sztuczne.Zdenerwowany
Wyślij prywatną wiadomość
~Fausta Malfoy F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 02-11-2012 14:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Jak widać - odstaję, bo mi się podobało.
Podobała mi się rozmowa i to, że w końcu Voldek nie uciekł się do przemocy.
Rzeczywiście, wszystko było trochę za krótkie, powinno być więcej emocji, ale może Jo chciała pokazać tą pustkę po utracie bliskich przez różne osoby za pomocą takiego czystego smutku i ciszy.
To tylko moja opinia.
Nie rozumiem czemu te osoby miałyby ryczeć na całą Wielką Salę.
One po prostu smutek okazały ciszą.
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2013 19:39
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Mi także pojedynek Harrego z Czarnym Panem wydaje się trochę banalny. Wydawałoby się, że aby pokonać największego czarnoksiężnika trzeba czegoś więcej - no, ale z drugiej strony nie mogli przecież walczyć przez 30 stron w nieskończoność Oczko

Nie wiem czy bitwa o Hogwart "poszła za łatwo" Z jednej strony niektórzy łzy wylewają, że zginął Remus, Tonks, Fred... a z drugiej, to czują pewien "niedosyt". To kto jeszcze miałby zginąć ? Mcgonagall, Flitwick i Hagrid aby było "prawdziwiej" ?
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Laborare F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2013 18:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 31
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 25.01.13
Medale:
Brak

Ja chyba czytalem inna ksiazke bo w mojej zeby zabic Voldemorta bohater musial dokonac czegos prawie niemozliwego.

Voldemort nie zginal od zwyklego zaklecia. Pokonala go bardzo potezna magia(czarna rozdzka). Gdyby Harry nie zniszczyl jego horkruksow to nawet avada by nie pomogla.
Ktos kto mowi, ze zabicie Czarnego Pana bylo czyms latwym powinien jeszcze raz przeczytac wszystkie ksiazki. Gdyby nie geniusz Dumbledore'a to HP nigdy by tego nie dokonal. Tak naprawde 90% zwyciestwa to geniusz Dumbledore'a i innych poteznych magow. 9% to szczescie, 0.9% to pomoc przyjaciol a 0.1% to to co zrobil Harry.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2013 18:36
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Osobiście nie przeceniałbym aż tak bardzo roli Dumbledora w pokonaniu Czarnego Pana ( miał zasługi - odkrył horkruksy - chociaż Regulus "połapał" się w tym nieco wcześniej ). Warto pamiętać o samych rodzicach, a szczególnie matce Pottera, Ronie, Hermionie, Severusie... no i Neville też odrąbał głowę Nagini, przypadkiem pomógł im Crabbe ( całkiem nieświadomie )

Podświadomie chyba każdy domyślał się, że w końcu Harry pokona Czarnego Pana - ale momentami mogło się zdawać, że ma większe trudności z dementorami...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2013 18:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Gdy zaklęcia Voldemorta i Harrego się zderzyły, to mogła by to być zacięta walka. Mi podobał się siódmy tom ,ale właśnie szybko go zabił. Mogło być tak że harry po długiej walce z nim wytrącił by mu różdżkę ręki. Ale np. Voldemort też by mu wytrącił wtedy. I Voldemort by biegł do swojej różżki harry by dobiegłszybciej chwycił i przywołął jego różdżkę do siebie. Wtedy voldemort rzucał by jakieś zaklęcia bez różdżki tylko rękami. I wtedy jakoś by żucił się na harrego. Wziął jakiś kamień i go chciał nim uderzać harry by go strącił voldemort wyrwał by mu różdżkę. Zaczął by w niego miotać zakęciami i wgl. Harry by się tylko bronił . itak dlaej i by coś z tego wyszło
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Priori Incantatem F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2013 15:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 269
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Zabicie Voldemorta było za łatwe? No jeśli zniszczenie wszystkich horkruksów (w tym nagini), przeżycie własnej śmierci i ból po stracie bliskim nazywamy łatwizną, to rzeczywiście bułeczka z masłem. Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Elizabeth_Donovan F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2013 11:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 27.09.13
Medale:
Brak

Może wcale ten moment nie był nudny? Może za dużo wymagaliśmy? Może Rowling nie wiedziała jak opisać tą scenkę by doświadczyła więcej emocji? Postawcie się na jej miejscu... Choć ja też przyznam, iż jestem lekko zawiedziona. ;< Może przez to, że Harry ni pokonał go Avadą Kedavrą tylko Voldka pokonało jego własne zaklęcie. No i gdzie tu emocje?!
__________________
Gorące pozdrowienia dla drogi Gościu!
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
Dodany dnia 05-10-2013 15:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Raczej nie sądzę żeby bitwa o Hogwart była za łatwa, bo w końcu w obronie zginęło wiele czarodziejów.O wiele bardziej mogę się przyczepić do horkruksów, przecież powinny być dużo lepiej strzeżone niż zostało to opisane.Poza tym Voldemort chyba wiedział , że Harry ma wgląd w jego myśli, więc chyba byłby ostrożniejszy, a nie myślał o miejscu ukrycia horkruksów.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT