Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 248
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Którą powieść Browna lubisz najbardziej
Anioły i Demony Anioły i Demony 37%[7 głosów]
Kod da Vinci Kod da Vinci 47%[9 głosów]
Zwodniczy punk Zwodniczy punk 5%[1 głos]
Cyfrowa twierdzę Cyfrowa twierdzę 5%[1 głos]
The Lost Symbol The Lost Symbol 5%[1 głos]
Głosów ogółem : 19
Drukuj temat · Dan Brown
~Focha F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 21:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 46
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Chciałabym wiedzieć co sadzicie o książkach Dana Browna. Ja póki co przeczytałam Anioły i Demony , Kod da Vinci, Zwodniczy punkt, i Cyfrowa twierdzę i z wielka niecierpliwością czekam na jego kolejną powieść która w amerykańskich księgarniach pojawi się w połowie września
Edytowane przez Cathy dnia 23-08-2009 01:47
Wyślij prywatną wiadomość
~Waitin 4 arockalypse F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 10:37
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1035
Ostrzeżeń: 3
Postów: 333
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

Mmmm Dan Brown?
Zaczęło się od tego, że poszłam do kina na "Anioły i Demony". Film ok, chociaż jak twierdziła koleżanka, książka jest znacznie lepsza i ciekawsza.
Wzięłam się więc za książkę. Przeczytałam narazie 1\3 i widzę że to coś dla mnie.Język
Zeedytuję jak przeczytam
__________________
poniewasz nikt nie lubi kotów, nikt nie osiągnie zbawienia
poniewasz koty są dobre, pożywiajcie nimi wasze umysły, ciała i duszę
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 10:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Ach Dan Brown - uwielbiam go Uśmiech
Najbardziej lubie Anioły i Demony, chociąż Kod Da Vinci też jest ścietny xD
Z niecierpliwością czekam na kolejne ścietne powieści Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2010 14:26
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

No przyznam, że nie mogę jednoznacznie stwierdzić, która pozycja Dana Browna definitywnie bije pozostałe na głowę, ponieważ każda ma swoje pozytywy i negatywyUśmiech Prześledzę zatem wszystkie w takiej kolejności, w jakiej przypadły mi do gustuUśmiech

1. Anioły i Demony
2. Kod Leonarda da Vinci
3. Zwodniczy Punkt
4. Cyfrowa Twierdza

Poza kolejnością Zaginiony Symbol, którego jeszcze nie czytałem, ponieważ książkę pożyczyłem koledzeUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Serdelek F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2010 23:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 16.06.10
Medale:
Brak

Czytałam wszystkie wyżej wymienione oprócz "Aniołów i demonów" i "zaginionego symbolu". jak na razie to przesiaduję w empiku i czytam "anioły i demony". Ale mam nadzieję, że niedługo kupię Uśmiech
__________________
I <3 Metallica
[mp3]http://pikus94zsgo.wrzuta.pl/audio/0Ib5GWB3BmG/metallica_-_astronomy[/mp3]
Wyślij prywatną wiadomość
~zuza878 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2010 20:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 261
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 12.06.10
Medale:
Brak

Czytałam "Zagubiony symbol" i "Zwodniczy punkt". Obie bardzo mi się podobały. Oglądałam "Anioły i Demony" i muszę przyznać, że mi się podobało, a książka pewnie lepsza.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2010 10:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Przeczytałam tylko Anioły i Demony, ale mogę stwierdzić, że Dan Brown jest ciekawym pisarzem. Książka została napisana troszkę innym językiem, do którego nie jestem przyzwyczajona ale jest bardzo interesująca. Choć czytałam ją dość długo, jednak bardzo m się spodobała. Tylko miałam z nią trochę nieprzyjemności - ksiądz, który nuczy religii naszej szkole, jak zobaczył, że ją czytam, stwierdził że autor [Dan Brown rzecz jasna] jest po części heterykiem, że nie warto tej książki czytać itp. Wielce się jego słowami nie przejęłam - książka była warta przeczytania i nie żałuje, że po nią sięgnęłam.

Ale więcej o Brownie. Interesujący pisarz, z talentem i sporym [i sławnym] dorobkiem literackim. Tak naprawdę wybrałam Anioły i Demony spośród wielu innych książek, ponieważ dużo ludzi stwierdziło, że ta tajemnica, to napięcie, które buduje w swoich książkach Brown jest niesamowicie wciągające. Do dokonania tego wyboru przekonał mnie także fakt, że skoro powstała już ekranizacja, to 'coś' w tej książce musi być. I znalazłam to 'coś', co mnie zainteresowało.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu

Edytowane przez Arya dnia 30-11-2010 10:54
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~Gabii F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2010 14:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 06.11.09
Medale:
Brak

Moja przygoda z Danem Brownem zaczęła się rok temu. Przeczytałam wtedy "Anioły i demony". Teraz choruję na "Cyfrową twierdzę" ale nie ma jej na razie w bibliotece...
__________________
Because you can!!!


***Gabii***
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2010 15:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Hmm.. Bardzo lubię książki Dana Browna. Pierwszę przeczytałam w te wakacje, był to "Kod...". Wciągnęło mnie. Przeczytałam też Anioły i Demony, a w bibliotece wyszperałam Cyfrowaą twierdzę. Wczoraj skończyłam czytać Zaginiony Symbol. Szczerze powiedziawszy, taka trochę mętna. Przerysoowane z innych części fragmenty, i takie tam. Chociaż podobał mi się temat - loża masońska. Nie mogę się doczekać filmu. Ta część włąściwie była taka.. przerażająca. I trochę wzruszająca. Ale to moje zdanie=)
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2012 12:04
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

W ankiecie zagłosowałam, że najbardziej podobał mi się "Kod Leonarda da Vinci" i tak faktycznie jest. Po przeczytani tej książki, stwierdziłam, że historia i sztuka wcale nie są takie głupie i można je polubić. No, i do tego polubiłam pana Dana Browna. Potem sięgnęłam po inne jego książki, czyli "Anioły i Demony" oraz "Zaginiony Symbol". Reszty niestety nie przeczytałam, ale w najbliższym czasie chciałabym przeczytać "Cyfrową Twierdzę". Ogólnie pan Brown pisze ciekawie i czytając jego powieści, cały czas czuje się takie napięcie, i aż chce się jak najszybciej przewrócić na następną stronę, żeby wiedzieć, jak dalej potoczą się losy bohaterów. Niewątpliwie Dan Brown jest jednym z moich ulubionych pisarzy.
Wyślij prywatną wiadomość
~novakai F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2012 14:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2242
Ostrzeżeń: 0
Postów: 628
Data rejestracji: 03.02.09
Medale:
Brak

Póki co przeczytałam Kod da Vinci, Anioły i Demony i Zwodniczy Punkt. Aktualnie poluję na Cyfrową Twierdzę. W ankiecie zagłosowałam na Anioły i Demony, które były pierwszą książką pana Browna, jaką przeczytałam. Ogólnie Dan Brown jest jednym z moich ulubionych pisarzy. Pisze ciekawie, a jego książki wciągają niesamowicie. Jak zaczęłam to nie mogłam się oderwać. Lubię go także za to, że np. w AiD nawiązuje do konfliktu kościół - nauka. Książki tego pisarza są z pewnością godne polecenia.
__________________
I have walked all alone
On these streets I call home
Streets of hope, streets of fear
Through the sidewalk cracks time disappears

I was lost, on my knees
On the eve of defeat
As I choked back the tears
There's a silent scream no one could hear

Bells Of Freedom...


Pozdrowienia dla ciebie, drogi Gościu

hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2013 02:19
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Czytałem tę "sensację wszech czasów". No cóż...Nie powala, niczym nie szokuje, nie wciąga - a tak ją zachwalano. Dan Brown w dużej mierze czerpał z wcześniejszych tego typu "kontrowersyjnych opowiastek". Wiele lat przed "Kodem Leonarda da Vinci" można było wyczytać potok bzdur o tym, że Chrystus miał z Marią Magdaleną dziecko, o królewskiej krwi, Zakonie Syjonu, templariuszach, ukrytych znakach w dziełach renesansowego artysty, francuskiej miejscowości Rennes-le-Chateau, Opus Dei. Tania i mająca na celu wywołanie skandalu obyczajowego książka. Nic poza tym jak dla mnie. Szkoda nawet obalać zawarte w niej "dowody" ; powstało szereg programów, książek, artykułów napisanych przez historyków, ekspertów, którzy je demaskują. To czysta fikcja i tak ją od początku traktowałem. Literacko też to majstersztyk nie jest. Nieco lepiej podobały mi się "Anioły i demony", ale tutaj też brak fajerwerków i polotu. Dla naprawdę znudzonego dobra rzecz, jak ktoś lubi, to ok. Jednak czytając instrukcję obsługi pralki można równie dobrze się bawić.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 15-11-2013 14:51
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2013 10:56
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Przede wszystkim ŻADEN Kod da Vinci - to jest tytuł ekranizacji ( tytuł pozbawiony sensu jak i film ). Powieść to "Kod Leonarda da Vinci".

W oryginale mamy do czynienia z " The Da Vinci Code", więc jeśli ktoś czytał wersję po angielsku albo jakiegoś internetowego pdfa w nieoficjalnym tłumaczeniu, możemy mieć do czynienia z "Kodem da Vinci", bez Leonarda. "Pet Sematary" Kinga funkcjonuje w Polsce w aż trzech wersjach tytułów, więc nie czepiajmy się szczegółów.
Czytałam "Kod..." po maturze - w ramach zachłystywania się najdłuższymi wakacjami w życiu do południa leżałam w łóżku i czytałam, a popołudniami oglądałam mundialowe mecze. Książka mnie wciągnęła, według mnie to po prostu dobrze napisany kryminał. Dosyć szybko ją przeczytałam, podobała mi się. Zawierała wszystko, czego od książki tego typu można wymagać. A że budził kontrowersje? No cóż, jeżeli ktoś potraktuje tę powieść jako źródło wiedzy historycznej, to faktycznie można się pogubić i nabrać wątpliwości, czy to, w co się wierzy nie jest jedną wielką ściemą. Ale to czysta fikcja, jak "Harry Potter" - przecież w powieściach Rowling też są jakieś tam prawdziwe informacje, nazwiska żyjących niegdyś ludzi (jak np. Nicholas Flamel).
"Anioły i demony" zaczęłam, przeczytałam chyba z 30 stron, nie pamiętam z jakiego powodu przerwałam czytanie i już do tej książki nie wróciłam. Jest na dłuuuuugiej liście pozycji do przeczytania Oczko innych powieści Browna nawet w rękach nie miałam.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 16-11-2013 18:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Przeczytałem wszystkie powieści Browna, z wyjątkiem tej najnowszej. Szczerze - jestem w kropce.

"Anioły i Demony" to książka zaiste genialna, aczkolwiek może w dzisiejszych czasach znacząco utracić w związku z powszedniejącym wizerunkiem"złego" Kościoła Katolickiego w popularnych mediach. Niemniej jednak z punktu widzenia intrygi - wszystko spisuje się koncertowo, może poza jednym elementem z zakończenia (który w mojej opinii dokonuje bolesnego gwałtu w oczodół praw fizyki). "Kod Da Vinci" był moją pierwszą powieścią od tego pana, jednak wspominam ją o wiele gorzej - zbyt przegadana, momentami niepotrzebnie ciągnąca się i zaniedbująca tak ważne rzeczy, jak wyczucie, czy wprowadzanie elementów zaskoczenia. Po lekturze obu można zacząć dostrzegać pewną kanwę fabularną, która przewija się niemal we wszystkich powieściach Browna: główny bohater (lub bohaterka) styka się z jakimś ważnym problemem historycznym bądź naukowym, zbiera wokół siebie drużynę, która pozwoli wychwycić ukrytą (i najczęściej wywracającą fabułę do góry nogami) naturę zjawiska, po czym dochodzi do momentu ujawnienia prawdy. W międzyczasie też toczy się wątek miłosny protagonisty z jakimś podstawionym młodocianym, który w wielu przypadkach doprowadza do wieńczącej książkę sceny seksu. To, plus nie zawsze udany balans wiedzy historycznej/naukowej z akcją sprawiają, ze dalsza lektura powieści tego pana staje się po prostu nudna.

"Zwodniczy punkt" i "Cyfrowa twierdza" srodze mnie zawiodły, podobny niesmak czułem także po ukończeniu "Zaginionego symbolu" (a szkoda, bo loża masońska to temat, który szczerze chciałbym zgłębić). Zobaczymy, czy teraz panu Brownowi uda się mnie kupić. Szczerze żałuję, że ponownie zdecydował się na włoski setting - jest przecież jeszcze tyle innych interesujących miejsc, które mogą skrywać tajemnice dziejów. Choćby Polska. Rozbawiony
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT