Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 177
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Kamień Filozoficzny
»»» Która przeszkoda?
Drukuj temat · Która przeszkoda?
~Esmeralda F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2010 16:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 361
Ostrzeżeń: 2
Postów: 139
Data rejestracji: 04.07.09
Medale:
Brak

A mi najbardziej spodobały się eliksiry i zagadka z nimi związana. Gdybym miałą ją rozwiązać w realu to by było ze mną kiepskoxD
Wyślij prywatną wiadomość
~Damb F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 21:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -83
Ostrzeżeń: 2
Postów: 11
Data rejestracji: 26.01.10
Medale:
Brak

diabelskie sidła ! to mi sie spodUśmiechobało bo mało kto by potrafił zakłuć zielarstwo
__________________
"Są różne rodzaje męstwa. Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoła wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."Aff... Uśmiech


..........................................
[mp3]http://emos.wrzuta.pl/audio/2pcnM3mgQho/13_-_freddy_mercury_-_love_kills[/mp3]
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 23:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Najfajniejsze były szachy i quidditch. Chyba nie poradziłbym sobie z kluczami, a już na pewno nie z lustrem. To byłoby chyba najgorsze zadanie. Nieźle wymyślił Hagrid. Dobrze, że nie wstawił tam Aragoga (chociaż może próbował, tylko "słodziutki" potworek się nie zmieścił). Jestem ciekaw czy sam poradziłbym sobie z zagadką (eliksiry od Snape'a).
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona44 F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 12:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 220
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 15.11.09
Medale:
Brak

Mnie najbardziej przeraziły Diabelskie Sidła. Gdybym ja znalazła się w czymś takim pewnie nie zdołałabym się z nich wydostac. Wydały mi się najokropniejsze i najgorsze.
__________________
(>**)>Hermiona
Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Stuner F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 14:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 01.01.10
Medale:
Brak

Eliksiry bez dwóch zdań. Niektórzy mówią Zwierciadło. Jednak to ie jest zadanie. Nie możesz sama zadecydować czy je wykonasz czy nie. Każdy inny przykład był zadaniem, jednak nie to. Tutaj nie było żadnych możliwość. Nie można było nagle ze złego w dobrego się zmienić.
Eliksiry dlatego, że bardzo lubię ten przedmiot. Uczyłam bym się go bardzo, bardzo chętnie. Nawet ze Snapem.
Nie chodzi mi tylko o to, że to mój ulubiony przedmiot i w ogóle. Tu trzeba było wykorzystać coś mugolskiego. Hermiona miała rację mówiąc, że LOGIKA jest prosta, ale nie dla czarodzieja. Każdy mag zdaje się na swoja moc, na różdżkę. Coraz rzadziej stara się myśleć, używać swojego mózgu do myślenia.
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 15:33
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Najbardziej podobały mi się szachy. Uwielbiam tę grę, a partyjka z takimi gigantycznymi szachami, w których sam jesteś jedną z figur musi być niezwykłym przeżyciem.

Najniebezpieczniejszym zadaniem, jak dla mnie, to Diabelskie Sidła. Wyluzować się, gdy jest się oplecionym jakąś macką? Dla mnie nie do wykonania.
Edytowane przez N dnia 27-01-2010 15:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 15:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Rose, myślę, że lustro jednak było zadaniem. Dla naszej podświadomości itp. Ale i tak uważam eliksiry za najlepszą przeszkodę, mimo, że zagadka była bez rozwiązania Oczko
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~GinnyH F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2010 22:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 1
Postów: 75
Data rejestracji: 20.01.10
Medale:
Brak

Według mnie każda pułapka była na swój sposób odpowiednia,np;. diabelskie sidła jak ktoś się nie opanuje i nie uspokoi to go zabije podobnie z eliksirami jak wybierzesz zły eliksir,lub ze zwierciadłem Ain Eingarp które potrafi wyprowadzić nawet najlepszego czarodzieja w na manowce..na Puszka zaś trzeba było znaleźć odpowiedni sposób albo po prostu podejść Hagrida; p z trollem było o tyle trudno że trzeba było znać kilka dobrych zaklęć albo po prostu liczyć na szczęście,cud.Klucze były prostym zadaniem dla czarodzieja umiejącego posługiwać się chociaż trochę miotłą ..Zaś przy szachach po 1 trzeba było umieć w nie grać a po 2 trzeba było wykorzystać logiczny tok myślenia..
Oczywiście przy każdym z tych zadań i przeszkód było wiele wysiłku oraz niebezpieczeństwa ,ale ja sądzę że chyba najlepsze były szachy lub eliksiry!: )
__________________
Dziękuję za pozdrowienia
Ja również pozdrawiam: )
GINNY:)
Wyślij prywatną wiadomość
~Potter444 F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2010 13:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 65
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 24.01.10
Medale:
Brak

Otóż moim zdaniem, najtrudniejsze był Ain Eingarp. Czemu? Gdyż można tu było zobaczyć to, czego się pragnęło najbardziej, przez co nie można było odchodzić od tego zwierciadła.
__________________
hogsmeade.pl/images/hat/gryffindorm.gif
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs, a w szczególności:
- Karol__50
- Aroos.
Pozdrawiam też drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2010 08:59
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Zacznijmy od tego ,że każda z nich była chyba trochę za prosta, jeżeli umiało ją przejść trójka dzieciaków ( przy odrobinie szczęścia, ale jednak ). Chyba najlepszą pułapką mającą na celu ochronę kamienia było lustro, które przekazywało go, jedynie osobie, nie chcącej wykorzystać go w złych celach. Jednak co by się stało, gdyby ten człowiek, posiadając już ten kamień, nagle zmienił swoje zdanie? Chciał być nieśmiertelny, nie pokonany. Kamień mógł przecież wpaść później, w niepowołane ręce. Gdyby podsumować wszystkie pułapki, okazałoby się ,że każdy normalny człowiek poległ by na chociaż jednej. Gdyby nie Hermiona, Harry a w szczególności Ron, udusiliby się na pierwszej ( nie wliczając Trolla ). Tak więc wyspecjalizowany ,dorosły mag, z wielką wiedza magiczną, mógł spokojnie go zdobyć.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~ala_black F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2010 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 01.02.10
Medale:
Brak

Eliksiry były naprawdę trudnym wyzwaniem, rozwiązanie tej całej łamigłówki i myślę, ze z tych wymienionych najbardziej mi się to spodobało. Szczerze mówiąc, gdyby nie Hermiona to nie wiem czy Harry'emu by się to udało Uśmiech
__________________
' będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni, i na tyle słabi, na ile będziemy podzieleni '
Wyślij prywatną wiadomość
~Mione F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2010 16:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 06.09.09
Medale:
Brak

Zagadka z eliksirami byłaby dla mnie najtrudniejsza...
Myślę, że w sytuacji w której moje życie i nie tylko jest zagrożone nie myślałabym trzeźwo dlatego miałabym pewnie problemy z jej rozwiązaniem...
I jeszcze szachy, jestem w nie beznadziejna więc pewnie bym poległa xD
__________________
Nie zmuszaj serca do kochania,
Bo ono wie kogo chce.
Choć usta zmusisz do całowania,
To serce powie:
NIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Wilson F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2010 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 232
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 14.02.10
Medale:
Brak

Bądźmy ze sobą szczerzy. Wszystkie zagadki były proste i wymagały albo logicznego myślenia albo elementarnej wiedzy. Chciałoby się napisać, że nawet przeciętny pierwszoroczniak by sobie z nimi poradził, ale to chyba nieodpowiednie stwierdzenie, biorąc pod uwagę wydarzenia z książki.

Pozdrawiam,
Wilson
__________________
I know what will be...
Wyślij prywatną wiadomość
~_Everything_ F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2010 22:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 541
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 13.03.10
Medale:
Brak

Moim ulubionym zadaniem były Eliksiry, gdyż logika i sposób analitycznego myślenia jakie potrzebne były do rozwiązania tej zagadki graniczyły niemal z IQ Dody Śmiech

__________________
"...You are the strength that keeps me walking
You are the hope that keeps me trusting
You are the light to my soul
You are my purpose
You're everything..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Pyflame F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2010 22:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1995
Ostrzeżeń: 0
Postów: 314
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Najtrudniejsze było zwierciadło. Reszta była dość prosta. Podobały mi się szachy i eliksiry ponieważ wymagały użycia logiki, którą wykazali się Ron (panowie mają pierszeństwo) i Hermiona. Swoją drogą to dziwne, że Hermiona kiepsko grała w szachy choć była taka mądra...
__________________
Piekło to moja dzielnica.
Poluje nocą, bowiem ciemność jest moim żywiołem.
Jestem diabłem stróżem.

Edytowane przez Pyflame dnia 07-07-2010 12:10
http://ask.fm/roguee Wyślij prywatną wiadomość
~Regis F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2010 23:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 209
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak

Mnie się podobało zwierciadło bo sprawdzało nasze intencje i czystość serca. Reszta była po prostu fajnaRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Iraya F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2010 08:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 277
Data rejestracji: 05.03.10
Medale:
Brak

Niektórzy mówią Zwierciadło. Jednak to ie jest zadanie. Nie możesz sama zadecydować czy je wykonasz czy nie. Każdy inny przykład był zadaniem, jednak nie to. Tutaj nie było żadnych możliwość. Nie można było nagle ze złego w dobrego się zmienić.


Rose.....Przecież to też było zadanie bo trzeba było je wykonać, a w innych zadaniach też nie można było samemu decydować czy je wykonamy czy też go nie wykonamy, tak samo było ze zwierciadłem. Było dużo, dużo możliwości, a tak poza_tym to w innych zadaniach jak i w tym też nie można było nagle ze złego zmienić się w dobrego. Tak więc Rose uważam twoje ostatnie zdanie za bezsensowne..., ale się nie obraź. ;D


Mi by najlepiej poszło z szachami i eliksirami, eliksiry były dla logicznie myślących, a ja mam umysł ścisły ;D
Najgorzej byłoby z diabelskimi sidłami bo trzeba było słuchać na lekcji, a z tym mam mały problem ;D
__________________
Ups...

Edytowane przez Ariana dnia 03-04-2010 11:22
Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2010 20:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Mnie najbardziej spodobała się gra w ogromne szachy czarodziejów!!! Mam duszę stratega, dlatego wielkim wyzwaniem, ale również przygodą byłaby dla mnie próba pokonania żyjących figur! Jedni powiedzą, że to może niebezpieczne, ale ja mówię - beż ryzyka nie ma zabawyUśmiech Ta adrenalina, te dreszcze na plecach, szybszy puls i bicie serca! Eliksiry też były świetne, ale nie tak jak szachy. Spodobały mi się też klucze, ale do tego potrzeba zwinności, której mi niestety nieco brakujeUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2010 20:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Nie powiem, która przeszkoda spodobała mi się najbardziej, bo to strasznie trudny wybór, ale w ankiecie zaznaczyłam zwierciadło... Interesująca rzecz. Od dłuższego czasu zastanawiam się, co bym w nim zobaczyła... Jej, jak ja bym chciała przejrzeć się w Ain Eingarp! Oczko
Wystraszyły mnie szachy. Nie umiem w nie grać i były po prostu straszne. Ich bałabym się najbardziej. Myśleć strategicznie, gdy jesteś w tak wielkim niebezpieczeństwie? To nie dla mnie... xD
Eliksiry - to dopiero wyzwanie! Liczy się logika i to jeszcze w takim momencie, kiedy człowiek nie myśli trzeźwo.
Puszek to bardzo milusi stwór! xD
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.

Edytowane przez Lajla dnia 04-05-2010 20:32
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2010 20:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Bardzo interesujące wydały mi się eliksiry. Czysta logika, coś z czym każdy człowiek może sobie poradzić, ale nie zawsze umie. Trochę one sprawdzają na ile jesteś mądry i daje nam to jakiś obraz, co prawda mały i zamazany, jak użyjesz kamienia. Wybrałam jednak zwierciadło Ain Eingarp, nie tele, że wydawało się ono bardziej interesującym obiektem od eliksirów, a dlatego, że była to czysta prawda. Tu nie mogłeś oszukiwać, nikt nie mógł ci pomóc, bo to ty musiałeś rozwiązać te zagadkę, a nie rozwiąże jej nikt kto ma splamione serce. I choćbyś był największym myślicielem, sprytnym lisem, zręcznym kotem czy silnym tygrysem, jeśli miałeś złe zamiary nici z kamienia, którego tak byś pragnął.
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.

Edytowane przez muchor dnia 04-05-2010 20:54
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT