Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 559
» Użytkowników online: 1

~Duglasqic

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Opinia o 6 filmie
~Huncwotki F
Dodany dnia 04-07-2011 13:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 3
Postów: 83
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak

Mi sie bardzo podobała . Nie wiem jak wam , ale to dobry film . ^^ Bede go dobrze wspominać tak jak HP i Kamień Filozoficzny . Też mi się ta część bardzo podobała .
__________________
_________________________________________________
www.geekweek.pl/wp-content/uploads/2011/04/animated-photo-8.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Libby F
Dodany dnia 16-07-2011 14:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Ta część mi się bardzo podobała, ale dopiero po drugim obejrzeniu, na spokojne w domu. Po wyjściu z kina odczuwałam dość duży niedosyt i poczucie jakby czegoś w filmie zabrakło. Z każdym kolejnym obejrzeniem film co raz bardziej przypadał mi do gustu i teraz bardzo go lubię. Świetne sceny, dużo zabawnych akcji, nowy nauczyciel i fajna muzyka. Krótko pisząc : podoba mi się ! : )
__________________
- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam.
- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian? - (...) - Wszystko.

- rozmowa Severusa z Dumledorem (wspomnienie)
Wyślij prywatną wiadomość
~snape_severus F
Dodany dnia 27-07-2011 21:24
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 35
Ostrzeżeń: 1
Postów: 27
Data rejestracji: 27.07.11
Medale:
Brak

Mi ta część przypadła do gustu jak każda. Uśmiałam się trochę na nim.
__________________
[center]zestawy-bollywood.socjum.pl/_/spolecznosci/zestawy-bollywood/galeria/o6b21662c1434aa8e9361a8edd37c030f.jpg
http://www.potter.darmowefora.pl Wyślij prywatną wiadomość
~BlackHart F
Dodany dnia 29-07-2011 16:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 27.07.11
Medale:
Brak

Witam jak dla mnie 6 cz HP była to najlepsza część po IŚ part 2 dużo ciekawych zwrotów akcji.Humor też był także fajnie się to oglądało a poza tym ja oglądałem tylko na necie wiec co można więcej powiedzieć ogólnie jak dla mnie przygody Harrego od 1 do 7 części są naprawde ciekawe chociaż z początku nie byłem co do tego filmu przekonany ale jak się oglądało to zaczynało wciągać bardziej w sumie to tyle ale 6 część dla mnie bomba Rozbawiony
__________________
[google]BlackHart[/google]
Wyślij prywatną wiadomość
~Spinnet F
Dodany dnia 29-07-2011 16:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 195
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 29.07.11
Medale:
Brak

Ta częśc bardzo mi sie spodobała ale dopiero jak popatrzyłam pod kątem samego wykonania filmu, bo jeśli chodzi o zgodnośc z książką to bardzo dużo rzeczy zmieniono lub opuszczono, a to mi sie nie spodobało. A film sam w sobie jest świetny : )
__________________
~~Spinnet~~
_______________
Od przebiegłości Ślizgonów

Kretynizmu Puchonów

i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów

CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

Pozdrowienia dla drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Serena F
Dodany dnia 08-08-2011 09:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 117
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Brak

Według mnie najgorsza ze wszystkich części. Bonnie Wright jako Ginny była beznadziejna (pomijając dość dziwne wiązanie sznurówek i próbę nakarmienia Harry'ego), pominęli dużo ważnych wątków, wstawiając niepotrzebne sceny (chociażby kelnerka na początku, dla której gazety z ruchomymi zdjęciami są chyba codziennością). Ogólnie mówiąc, dla mnie film był po prostu nijaki.
__________________
Uwielbiam pytać innych co o mnie sądzą
Ponieważ uwielbiam słuchać jak bardzo się mylą

Pijesz? Nie! Polisz? Nie! Narkomania? Nie! A może... Harry Potter...? TAAK!

I pozdrawiam wszystkich, którzy z nieznanych mi powodów mnie pozdrawiają.
Wyślij prywatną wiadomość
*Dum3l F
Dodany dnia 08-08-2011 10:01
Super Administrator

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 1
Postów: 88
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Film jak bardziej ciekawy, lecz brakuje paru scen, a najbardziej tego pechowego meczu Harry`ego jak i tego pierwszego pocałunki z Ginny. Nie będę tutaj wypominał reżyserom tych braków, ponieważ całą reszta nadrabia. Moim odczuciem jest to chyba najśmieszniejsza część. Oczywiście oprócz śmierci Dumbeldora.
Wyślij prywatną wiadomość
~zaeli F
Dodany dnia 04-02-2012 10:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 0
Postów: 348
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

Uważam, że ta część była naprawdę dobra, ale gdyby się jeszcze trochę bardziej postarali mogła być FANTASTYCZNA ! Brakuje mi bardzo pierwszej bitwy o Hogwart, która w ogóle nie została pokazana, pogrzebu Dumbledore'a (taka ważna scena!). Nie mogę im też darować wycięcia In Noctem - to było świetne.
Podobała mi się natomiast scena w jaskini - naprawdę świetnie zrealizowana, może tylko ciut przykrótka Język
__________________
Nothing lasts forever though we want it to ...
<3

"Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love."
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~nattso F
Dodany dnia 04-02-2012 12:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

Powiem tak: film fajny, jednak książka DUŻO LEPSZA! ;p Najbardziej ze wszystkich filmów podobał mi się 3 (HP i Więzień Azkabanu) może to dlatego, ponieważ książka nie była długa i nie wycinali scen Uśmiech)
__________________
[alt]"...Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem."[/alt]
''...Aby zgubę odzyskać, masz tylko godzinę, Której nie przedłużymy choćby i o krztynę...''

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Witch66 F
Dodany dnia 04-02-2012 12:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 139
Ostrzeżeń: 1
Postów: 87
Data rejestracji: 25.09.11
Medale:
Brak

Ogólnie film mi się bardzo podobał, jednak były dwa elementy które mi się w nim nie spodobały a mianowicie to że Dumbeldor odebrał Harrego z dworca oraz to że spalili Norę. Poza tym nie mam do filmu żadnych uwag Oczko
__________________
<Witch>


'Uśmiech losu można zobaczyć nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło'
Wyślij prywatną wiadomość
~potteromania F
Dodany dnia 10-03-2012 12:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 6
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 04.03.12
Medale:
Brak

Film nie za bardzo, pominęli dużo ważnych faktów. Książka o wiele lepsza Oczko
Edytowane przez Czarownica24 dnia 10-03-2012 13:09
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily Evans Potter F
Dodany dnia 10-03-2012 13:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 248
Data rejestracji: 05.02.12
Medale:
Brak

Jedna z gorzszych ekranizacji Harrego Pottera. Pominęli wiele ważnych scen, a wątek o Harrym i Ginny całkowicie zmienili.
__________________
Gdy rozum śpi, budzą się upiory - Goya

Są dwa sposoby na zycie. Jeden to życie tak, jakby nic nie było cudem. Drugi to życie tak, jakby wszystko było cudem - Albert Einstein

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

userserve-ak.last.fm/serve/252/61560135.gif


28.media.tumblr.com/tumblr_lt5mysrREb1qhigt0o1_500.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_le2yoijEop1qei4vno1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Fred_George F
Dodany dnia 10-03-2012 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 188
Ostrzeżeń: 0
Postów: 75
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Najsłabsza ekranizacja Harrego Pottera. Pominięto wiele ważnych momentów, a jak już wspomniała Lily Evans Potter, wątek o Harrym i o Ginny zupełnie zmienili. NIe podobało mi się również to że była jedna scena,(gdy pali się Nora) której nie było w książce. Książka była lepsza, (zresztą jak wszystkie).

Dziękuje wszystkim za pozdrowienia !!! Również pozdrawiiam wszystkich którzy mnie pozdrawiają. Język
Wyślij prywatną wiadomość
~tarantula head F
Dodany dnia 27-03-2012 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1273
Ostrzeżeń: 0
Postów: 350
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Żałuję, że w "Księciu Półkrwi" w ogóle nie były pokazane te wszystkie wyprawy Harry'ego i Dumbledore'a do myślodsiewni. Prawie wszystkie ważne wątki z młodym Tomem Riddle'm były wycięte, a przecież to w tym filmie było bardzo ważne. Co jeszcze? Spalenie Nory... Kompletne dno, nie podobało mi się to. Jeszcze za dużo było wątków miłosnych, typu "Mon-Ron", a za mało ukazywania, że Harry'emu zaczyna podobać sie Ginny. Reszta scen mi sie bardzo podobała i nie mam najmniejszych zastrzeżeń c:
__________________
38.media.tumblr.com/tumblr_mbl68vCVQE1r23joco4_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~luna97 F
Dodany dnia 27-03-2012 17:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 26.01.12
Medale:
Brak

Bardzo mi się podobał trochę z humorkiem przede wszystkim smutny. Ale szczerze mówiąc też mnie trochę zawiódł tym, że te właśnie wątki o Tomie nie zostały w pełni pokazane. No i te śmieszne sceny typu Ginny wiąże sznurówki Harremu żałosne.
__________________
Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!

Otwieram się na sam koniec.
Wyślij prywatną wiadomość
~Raymaniac F
Dodany dnia 17-09-2012 14:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 101
Data rejestracji: 10.09.12
Medale:
Brak

Insygnia śmierci były niezłe wyreżyserowanym filmem, ale mają kilka dziwności, które mnie nie kupują - co jest zresztą chyba przypadłością każdego filmu o Potterze.

Przede wszystkim nie podobało mi się ukazanie Toma Riddle'a - z jednej strony Slughorn mówi Potterowi, że Tom był podobny do niego i jeśli miał w sobie potwora, to głęboko ukrytego.
Szkoda tylko, że patrząc na sceny z myśloodsiewni Riddle zachowuje się jakby grał główną rolę w Omenie - spojrzenie szatana i zdania godne zmyślnego psychopaty. W książce ukazano go jako czarującego i inteligentnego - dzięki czemu bez problemu owinął sobie Slughorna wokół palca. W filmie miał wyjść złowieszczo, a wyszedł po prostu głupio.

Drugi problem, to fakt, że soundtrack do filmu jest... nijaki. Największy problem z nim jest chyba taki, że cały film jest zatrważająco milczący jeśli chodzi o podkład muzyczny. Szkoda, bo poprzednie części właśnie dzięki muzyce zyskiwały na klimacie.

Po trzecie i ostatnie - bezsensowne sceny. Wspominana przez wielu pułapka i zniszczenie Nory. Brak ukazania zerwania Ginny z Deanem - wobec czego w jednym momencie widzimy młodą Weasleyównę całującą się z Deanem, żeby chwile później kleiła się do Pottera.
No i najważniejsze, czyli zabójstwo Dumbledore'a - ja się pytam, po jakiego grzyba oni zrobili ta scenę w jego gabinecie? Ciało Albusa spada z wysokości kilkudziesięciu (-set?) metrów i nawet nie ma sladu po upadku, który powinien je rozbryzgać na kawałki. Nie prościej było to zrobić na polanie? Czemu cały Hogwart budzi się dopiero po ataku Śmierciożerców, mimo że narobili w zamku konkretnego rabanu?

Lubię ten film, jak każdy o Potterze, ale znajduje się on gdzieś na dole całego rankingu z powodów wypisanych powyżej.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif

Edytowane przez Raymaniac dnia 17-09-2012 14:52
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
Dodany dnia 17-09-2012 20:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Nie podobała mi się prawie w ogóle. Dlaczego?

Przede wszystkim gra aktorska Daniela - był w tym filmie po prostu porażająco zły. Wiem, może się czepiam - ale znam się trochę na aktorstwie i jego gra była po prostu straszna.
Po drugie - dodawane wątki, czyli 'wymysły reżysera'. Spalenie Nory było całkowicie bez sensu. I bezsensowne.

Są też oczywiście pewne plusy:

Helena Bonham Carter - w rolę Bellatriks wcieliła się po mistrzowsku. Radcliffe przy niej może się schować. Najlepiej pod stół.
Charakteryzacja - świetna i nieporównywalna. Wszyscy aktorzy mieli perfekcyjny makijaż i kostiumy.
Emma Watson - rola Hermiony bez zarzutu.

I to by było na tyle z mojej strony Uśmiech






__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~filip gaunt F
Dodany dnia 14-08-2013 11:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 1
Postów: 57
Data rejestracji: 11.08.13
Medale:
Brak

Film był bardzo fajny . Szczególnie podobała mi się scena w jaskini .
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamila2802 F
Dodany dnia 19-08-2013 23:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 194
Ostrzeżeń: 0
Postów: 43
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Brak

Moim zdaniem najgorsza ekranizacja sagi, ponieważ dodano, bądź odjęto wiele ważnych scen. Pierwsza połowa filmu była znośna i całkiem zabawna (szczególnie wątek balu u Slughorna!), ale pod koniec zaczęłam się nudzić. Został przedstawiony w bardzo ciemnych barwach - celowo?
Książkowy opis dalece odbiegał od filmowej śmierci Dumbledore'a, co wielce mnie zawiodło! Brakowało też obszernie opisanego w szóstym tomie pogrzebu dyrektora.
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
Dodany dnia 20-08-2013 14:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Chyba najgorsza ekranizacja ze wszystkich.Pominięto dużo ważnych scen,a w ich miejsce powstawiano nowe.Niektóre sceny wydawały się jakby niedokończone, albo były za krótkie.To wszystko sprawia, że fabuła książki gubi się na tle całego filmu.Widziałam już gorsze ekranizacje innych książek, ale w porównaniu z pozostałymi filmami Harry'ego Pottera słabo.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT