Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 254
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Ulubiony aktor
Drukuj temat · Ulubiony aktor
~Bobby Weil F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2008 23:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 652
Ostrzeżeń: 0
Postów: 83
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Każdy ma ulubionego aktora. Mi gusta często się zmieniają, ale na chwile obecna to Alan Rickman i Robert Redford. Ci którzy mnie znają mogą powiedzieć ze przerodziło się to w obsesję Oczko

A wy? Wasi ulubieńcy?

C: Piszcie też za jakie role, ogólnie za co wielbicie swoich ulubionych aktorów, nazwiska każdy głupi umie wypisać.

Edytowane przez Cathy dnia 21-01-2009 21:28
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 00:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ulubieni aktorzy? Mi również gust się zmienia, nie mam jednego, którego kurczowo bym się trzymała.
Ale na pewno na moją uwagę zasłużył sobie niewątpliwie Jack Nicholson, Orlando Bloom i Johnny Deep. Zapewne te ostatnie nazwisko będzie się tu wielokrotnie przewijało, ale uważam, że to niewątpliwie jeden z najlepiej grających panów. ^^ :>

Edytowane przez Cee dnia 07-02-2009 21:53
Wyślij prywatną wiadomość
!Souriant F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 01:32
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 539
Ostrzeżeń: 0
Postów: 91
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Muszę przyznać, że też często zmienia mi się gust w tych sprawach, ale od dłuższego czasu niezmiennie ubóstwiam Alana Rickmana i Johnny'ego Deppa.

Alana pokochałam od pierwszego wejrzenia. Ten głęboki głos, to spojrzenie cudnych brązowych oczu, ta niepowtarzalna mimika... To wszystko sprawiło, że od razu przykuł moją uwagę. Teraz, po obejrzeniu znacznej ilości filmów z jego udziałem, jestem od niego wręcz uzależniona.

Johnny'ego zaczęłam uwielbiać odkąd tylko ujrzałam kapitana Jacka Sparrowa. Potem oglądnęłam Co gryzie Gilberta Grape'a i... wsiąkłam na dobre. To naprawdę świetny aktor.

Niedawno polubiłam też bardzo Hugh Laurie'go (nie jestem pewna, czy tak się to odmienia ^^), głównie za sprawą roli Gregory'ego House'a. Wspaniale wcielił się w tę postać.
Za to w Stuarcie Malutkim był wręcz słodki. ;)
__________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.
http://souriant.deviantart.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Pirate_Princess F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 169
Ostrzeżeń: 0
Postów: 55
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja też jestem co do tego dość zmienna ale jeden aktor który mi się nigdy nie zmienia to Johnny Depp ;p Polubiłam go po jego świetnie zagranej roli Jacka Sparrowa. Potem zaczęłam oglądać inne filmy z jego udziałem np. Cry baby, Wakacje w kurorcie Śmiech No i wpadłam na dobre...
Wyślij prywatną wiadomość
~Swierszczyk F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 117
Ostrzeżeń: 1
Postów: 50
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mam strasznie długą listę ukochanych aktorów ale na 1 miejscu znajdzie się oczywiście Johnny Depp. Później Alan Rickman, garry Oldman, Christian Slater, Nicolas Cage ... i długo by wymieniać
__________________
Życie to coś więcej niż nieustanna wojna.

"..Bo nie można się kłócić ze wszystkimi głupcami tego świata. Łatwiej ustąpić, a potem ich oszukać, gdy nie zwracają na ciebie uwagi."

Edytowane przez Cathy dnia 15-02-2010 20:40
m-o-d.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ech, a ja od zawsze na zawsze jestem wierna moim ulubieńcom. ^.- Najpierw był genialny Johnny Depp za rolę w piratach i sekretnym oknie (nie zapominajmy też Williego Wonki *.*). Później przyszedł czas na Toma Feltona, Alana Rickmana i Garego Oldmana.
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Agulec F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 14:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 145
Ostrzeżeń: 1
Postów: 35
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

To chyba nie będzie nowość i zaskoczenie jak powiem, że Alan Rickman i Johnny Depp.
Ostatnio miałam 5 rocznicę kochania się w Alanie, a zdarzyło się to po filmie "Robin Hood". Ja zawsze miałam pociąg do czarnych charakterów. No, a potem był Snape... Mam sporo filmów z Alanem, ale mam nadzieję, że kolekcja się powiększy ^^
Johnny zaczarował mnie w "Edwardzie Nożycorękim". Potem oczywisćie Gilbert, piraci, Marzyciel, Willy Wonka. Szczytem marzeń był "Sweeney Todd", w którym obaj moi panowie zagrali razem.
A poza nimi? Lubię Adriena Brody'ego, Orlando Blooma, Morgana Freemana i Tommy'ego Lee Jonesa ;]
__________________
She rules
until the end of time
she gives and she takes
she rules
until the end of time
she goes her way


icons.iconator.com/309/ICONATOR_e3f7685ba1ca2472edd91c5562277a46.gif


[mp3]http://angielka.wrzuta.pl/aud/file/pCihxiBHrh/within_temptation_-_mother_earth[/mp3]
www.agulczyk.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ari F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moim ulubionym aktorem i nie mówię tego ze złośliwością jest dzisiaj już odrobinę zniszczony wiekiem, ale wcześniej genialny aktorzyna- Bruce Willis. Świetny człowiek, mający bardzo charakterystyczne poczucie humoru - taki ostry żarcik. Odrobinę zawadiacki, za to bardzo odważny w swoim mitycznym już dziele "Szklana pułapka". nie będę wymieniała pomniejszych filmów, w których grał. Ale mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że zasługuje na oscara jak nikt.
Wyślij prywatną wiadomość
~Andromeda F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 14:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 414
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Hmm... Zawsze uwielbiałam Johnnego Deppa;] Jest świetny pod wieloma względami. Przystojny, owszem, ale przede wszystkim utalentowany. Każdą rolę gra inaczej. Zmienia skórę jak kameleon i naprawdę potrafi się wczuć w bohatera.
Przez jakiś czas przechodziłam fascynację aktorami serialowymi, takimi jak Josh Hallowey z LOST czy Wenthworth Miller z Prison Break, a niedawno Banjamin McKenzie z The O.C. - jednak oni poza tym , że są boscy niczego tak naprawdę nie wnosili na ekrany. Teraz aktualnie mam bzika na punkcie Roberta Pattinsona, ale to tylko przez to, że wziął rolę w ekranizacji mojej ukochanej książki;p
www.miloscpottera.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 17:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja nie byłabym sobą jakbym nie odpowiedziała Johnny Depp. Szczególnie go polubiłam po obejrzeniu Marzyciela. Teraz już tylko przybywa obejrzanych przeze mnie filmów z nim. I stwierdzam, że za każdym razem potrafi wspaniale wcielic się w graną postac. Oprócz Johnnego lubie też Olivera Phelpsa Uśmiech (czyli filmowego Georga Weasleya)
Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 13:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

John Depp! Najpierw oglądałam "Piratów z Karaibów", których zresztą uwielbiam, a w nich oczywiście Jacka Sparrowa. Teraz filmy z Deppem oglądam już niemal maniakalnie Uśmiech "Co gryzie Gilberta Grype'a", "Marzyciel","Edward Nożycoręki", "Don Juan de Marco", "Charlie i fabryka czekolady", "Czekolada"...
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Safana F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 16:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 531
Ostrzeżeń: 1
Postów: 96
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ulubiony aktor?
Alan Rickman, najlepszy aktor na tej ziemi. Moim skromnym zdaniem. Uwielbiam go za wszystkie role ale przede wszystkim za Severa i szeryfa w Robin Hoodzie Oczko.
No i Heath Ledger, on był naprawdę wspaniałym aktorem. Genialnie zagrał Jokera, nie wspominając tu o roli Ennisa w Brokeback Mountain za którą już wtedy powinien dostać Oscara.
Lubię też Roberta Pattinsona (za rolę Cedrica, w Zmierzchu nie był dokładnie taki jak sobie wyobrażałam Edwarda czytając książkę), Toma Feltona (chyba tłumaczyć nie muszę) i młodszą część obsady 'Przygód Merlina' są naprawdę świetni Oczko.
Dużym szacunkiem darzę też Johnnego Deepa jest naprawdę dobrym aktorem ale nie jestem jego fanką.
I to chyba tyle.
__________________
img641.imageshack.us/img641/2118/chda150wdws01e1100011.gifDoctor Who.
img291.imageshack.us/img291/2797/2ivdxyo.gifSupernatural.

Avatar and animations by Sarah Jones <3.

Edytowane przez Safana dnia 28-03-2009 14:08
www.myanimelist.net/profile/Safana Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 14:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Alan, Alan! xD On jest świetny! W każdą postać potrafi się wcielić. I jest przystojny i ma piękny głos ;p
__________________
Everything dies

Edytowane przez Shemya dnia 05-10-2008 14:16
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~nymph F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 06-10-2008 16:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1070
Ostrzeżeń: 2
Postów: 531
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jonny Depp - za szalonego pirata
Chaning Tatum - za zbuntowanego i roztańczonego Tylera i cudownego gracza piłki norznej
a tak pozatym to lubie też Orlando Blooma Roberta Hoffmana i Willa Smitha Rozbawiony
Edytowane przez nymph dnia 07-10-2008 17:26
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 16:24
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

No widze, ze tu Johnny Depp ma niezla srednia ;D. No to moim glosem srednia sie jeszcze troche podniesie. Deppa po prostu nie da sie nie zauwazyc, nie polubic ani nie zafascynowac sie jego rolami w filmach. Oby nam siedzial w ekranach jak najdluzej ;D.
Inny ulubiony aktor? Hm. Bill Nighy. Dlaczego? Bo uwielbiam jego interpretacje kazdej roli jaka gra. Niestety sp. Heath Ledger, jako jeden z ''tych mlodszych'' :D. Christopher Walken, no bo tak. Denzel Washington, bo zawsze jak zagra w jakims filmie sensacyjnym czy thrillerze to zostaje przeciez na bezdechu :D. Jim Carrey, no wiadomo... tym razem bezdech tyle ze ze smiechu xD. Jesli chodzi o polskich aktorow to Jerzy Stuhr i Roman Wilhelmi.
Wyślij prywatną wiadomość
!ewelka_bolitair F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 17:01
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1353
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Echhh. To ja podnoszę również - Johnny Depp [ Zawsze zapominam, jak jego nazwisko pisze się poprawnie ;f ]. Kocham go za to, że z każdej roli, w którą się wcieli, zrobi coś niesamowitego. W Piratach, w Charliem, w Co gryzie (...) czy w Blow [ długo by wymieniać ] pokazuje na co go naprawdę stać. Poza tym jest przystojny ; D

I jeszcze może:
John Cleese
Ralph Fiennes
Hugh Laurie [ Kilka lat temu lubiłam oglądać Czarną Żmiję,
w której Hugh grał i którego gra mnie rozwalała Rozbawiony A teraz jest Dr. House *.* Serial wszech czasów ;D ]
De Niro
__________________
When you stop doing things for fun you might as well be dead.

Edytowane przez ewelka_bolitair dnia 08-10-2008 14:09
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 17:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jonny Deep

Rickman, Deep, Pitt

Lewis,nemph musicie go naprawde lubić skoro piszecie jego nazwisko z błędemBlah
Wielcy fani taaaaaa za szalonego pirata no to się naogladałaś z nim filmówBlah
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 18:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Numer 1. to Andrzej Chyra - za "Komornika" i "Dług". Wątpię, żeby bez tego pana w głównej roli filmy te robiłyby na widzach takie wrażenie.
Ach, no i oczywiście świetnie wypadł w "Oficerze".
Rośnie mu konkurencja w postaci Borysa Szyca. Niesamowicie wszechstronny - film, teatr; role dramatyczne i komediowe. Przezabawny w "Lejdcis", sympatyczny w "Vincim", świetny w "Oficerze". Żałuję, że do tej pory nie było mi dane obejrzeć "Symetrii".
Na uwagę zasługuje też Maciej Stuhr. Być godnym partnerem dla Janusza Radziwiłłowicza (patrz-->"Glina") to nie lada sztuka. Godna uwagi rola w "Pogodzie na jutro". Świetnie wypadł jako parodysta Mariusza Maxa Kolonki ;)
Mistrz drugiego planu - Jacek Braciak. Jego role do prawdziwe perełki: jako Perła w "Oficerze" to śmieszy, to wzrusza, to zmusza do myślenia. W "Glinie" jako Bonifacy Jóźwiak jest chyba najbliższym widzowi komisarzem. Ukradł Kubie Wojewódzkiemu cały odcinek, Oliwer Janiak w ogóle przestał przy nim istnieć. Cała Polska dzięki niemu już wie, czym się różni polski film od amerykańskiego i jak wygląda dzień polskiego aktora:)
Warty wymienienia jest też Robert Więckiewicz; nie bez powodu cała sala po premierze "Świadka Koronnego" krzyczała właśnie: "Brawo, Więcek!". Małaszyński przy nim był o, taki tyciuchny. Fajny duet tworzył natomiast z w/w Szycem w "Vincim". Dla niego obejrzę "Odwróconych".

Z aktor~ów zagranicznych najbardziej lubię/cenię Jeana Reno - ja nie wiem, dlaczego za "Leona" nie dostał Oscara ;(( Jeśli zobaczę w obsadzie jakiegoś filmu jego nazwisko, to muszę go obejrzeć. Z młodszego pokolenia ciekawie prezentuje się Orlando Bloom.
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon

Edytowane przez Kinga dnia 19-03-2009 19:44
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~harrypottertomojezycie F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 19:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 26.12.08
Medale:
Brak

Tylko Crazy Amy napisała Daniel Radcliffe (w każdym razie chyba tylko ona, może przejrzałam niedokładnie)w temacie ulubiony aktor na stronie o Harrym Potterze. Dziwne, ale ostatecznie nie każdemu musi się podobać. A mi na przykład tak. Cóż, Johny Deep nie należy akurat do grona moich ulubionych aktorów, chociaż przyjemnie się go ogląda.

Z polskich aktorów ostatnio polubiłam Filipa Bobka z Brzyduli, ma tam taki niesamowicie seksowny głos i ogólnie wygląd. Uważam, że świetnie pasuje do tej roli i teraz nie wyobrażam sobie nikogo innego na tym miejscu.
__________________
Wyślij prywatną wiadomość
~Bonnie313 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 10-06-2009 20:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2669
Ostrzeżeń: 1
Postów: 675
Data rejestracji: 16.02.09
Medale:
Brak

To po kolei.
Leonardo DiCaprio-polubiłam go za rolę w moim ulubionym Titanicu.
Daniel Radcliffe-za rolę Harry'ego oczywiście.
Tom Felton-wg mnie pasuje idealnie do roli młodego Malfoya.
Gary Oldman-za wszystkie role, które świetnie odegrał.
Robert Pattinson-lubię go chyba jak większość nastolatek za rolę przystojnego wampira w Zmierzchu.
Rowan Atkinson-bardzo lubię oglądać Jasia Fasolę z Atkinsonem w roli głównej rzecz jasna. ; >
I na koniec Alan Rickman-nie będę tu wypisywała wszystkich jego ról, które mi się podobały, bo tych było bardzo wiele. Ale lubię go chyba najbardziej za rolę Snape'a.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT