Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 365
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Gry
»» Książę Półkrwi
»»» Pierwsze wrażenia - gra
Drukuj temat · Pierwsze wrażenia - gra
~Neville F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 11:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 8
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Super gra. dużo ciekawsza od poprzednich jednak trochę za prosta. Brakuje tego poczucia trudnej walki jak w 4 grze
__________________
"W każdym z nas jest tyle samo dobra co zła. Tylko od nas zależy którą drogą pójdziemy."
Wyślij prywatną wiadomość
~Sir F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 20:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 258
Ostrzeżeń: 2
Postów: 68
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Gry nie warto kupować. 140 zł za 3 - 4 godziny rozrywki, prostej, a czasami zanudzającej.
Tak jak w filmie wiele elementów gry jest pominiętych. Zdecydowanie za dużo pojedynków (po ętym z koleji się nudzi, te same zklęcia itp.).
Za dużo filmików, połowa gry opiera się na dialogach i krótkich filmowych scenkach.
Grafika mnie zadowala Uśmiech na najwyższych detalach i najwyższej rozdzielczości wszystko było płynnie. Doczepić się jedynie można do niewyraźnych obrazów i butów przechodzących przez pelerynę.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~PurpleGirl F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 21:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 549
Ostrzeżeń: 2
Postów: 416
Data rejestracji: 30.07.09
Medale:
Brak

Mi bardzo się ta gra podoba. Jest fajniejsza od piątki - ma ładniejszą grafikę (naprawdę ładna jak na PS2), robienie eliksirów jest bardziej rozbudowane, jest latanie na miotle, pojedynki też są super ^^ . No i dodali dużo miejsc, których nie było Zakonie Feniksa.
Minusy: No cóż, spodziewałam się więcej. Quiddich też był nie za fajny. Postacie takie... dziwne - ale tylko niektóre, np. Malfoy. Mniej zaklęć niż w piątej części.

Mam tylko pierwszą i piątą cześć gry, a więc nie mogę za bardzo porównać... No, w każdym razie lepsza od jedynki i od piątki. Ale, jakby się tak zastanowić, szóstka bardziej przypomina mi jedynkę niż piątkę...

Mimo tego, co ty napisałam, podobała mi się gra "Harry Potter I Książe Półkrwi" na PlayStation2. Polecam! ^^
nasze--vampire-knight.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~mlodyzioper F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2009 21:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 104
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Gra fajna tylko strasznie łatwa ( przeszedłem w 3 godz. :/) Nie wiem jak jest na PC bo ja gram na PS3 ale ciągle robi się eliksiry. Uważam, że ZF był dużo ciekawszy i trudniejszy (do teraz nie skończyłem całej gry).
__________________
"Ależ oczywiście to się dzieje w twojej głowie, Harry, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się to naprawde?"


img.userbars.pl/14/2759.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Arti F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 20:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Moje pierwsze wrażenie hymm ogromnie mnie zmartwiło to że nie poczyniono tu prawie żadnych postępów graficznych.Zgadzam się gra krótka na 5 godzin nie więcej <przynajmniej mi to tyle zajęło> czyżby firma się pomyliła pisząc na pudełku "+12"? Bo jest banalna i łatwa urozmaiceniem są tu tylko kluby...Bleee
Wyślij prywatną wiadomość
~bella_trix F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 15-08-2009 20:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 89
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Tak, tak, już przeszłam. Łatwa, zbyt łatwa i wg. mnie zbyt nudna. Dlaczego? Bo odniosłam takie wrażenie, że polegała jedynie na walce w pojedynkach, robieniu eliksirów, lataniu na miotle, zbieraniu godeł i tyle. Nie spodobała mi się. Zdecydowanie wolę ZF, bo jest o wiele trudniejsza i ciekawsza.
Ale jeszcze co do KP to grafika jest fajna, to mi się jedyne naprawdę spodobało, chociaż... moim zdaniem zepsuli postać Malfoy'a Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~anciol F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2009 21:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 77
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 31.08.09
Medale:
Brak

Od czego by tu zacząć? Gra całkiem fajna. Podoba mi się grafika. Znacznie się poprawiła od pierwszej części. Fabuła gry za krótka. Porównując do dwójki, trójki czy czwórki, które przechodziło się kilka dni, to jestem rozczarowana. Wkurzające jest też zbieranie tarcz za minigodła. Skończyłeś grę i chodzisz po Hogwarcie klikając prawy przycisk? Nieco monotonne. Szkoda, że w tej części nie było zbierania kart i fasolek. Najlepsze to robienie eliksirów, quidditch i pojedynki. Świetne jest to ruszanie myszką aby zabić przeciwnika. A co do odznak, to niektóre przyprawiały o bóle głowy (przegrać 6 czy 10 razy i powtórzyć).

Reasumując gra fajna, ale niepowalająca Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2009 21:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Gra jak dla mnie jest o wiele, wiele za krótka. Chyba najkrótsza ze wszystkich części gier o Harrym Potterze. Przeszłam ją można powiedzieć, że w jeden dzień bo grałam chwile potem wyłączyłam i na drugi dzień znów pograłam chwilę, chwilę dzięki której przeszłam grę. W grze nie miałam żadnych kłopotów może oprócz tego, że na początku nie wiedziałam jak tą dźwignię przenieść przez kraty, ale no się udało. Gra wyglądała bardziej jak film teraz już wiem dlaczego piszę gra wideo, więcej filmu niż gry. Grafika jest całkiem dobra, postacie podobne, ale raczej wyglądały lepiej w Zakonie Feniksa. Gra bardzo łatwa, szybka. Bardzo fajnie robiło się w niej eliksiry i to chyba jedna z najtrudniejszych można powiedzieć rzeczy bo reszta była śmiertelnie prosta, a w eliksirze wiadomo nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Gra ogólnie fajna, ale jak dla mnie za krótka ! Mogli o wiele bardziej się postarać i ją troszkę rozbudować.
Edit:
Zgadzam się także co do godeł i minigodeł - żenada.
Edytowane przez Domaa dnia 10-09-2009 21:37
Wyślij prywatną wiadomość
~kachna97 F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 20-09-2009 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 31
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 01.10.08
Medale:
Brak

Za krótka i za łatwa,głupie jest jeszcze to że na końcu(jak przejdziesz fabułę) nie ma Rona i Hermiony ;p
__________________
RozbawionyPozdrawiam wszystkich tych co mnie pozdrawiająxD
"Wyobraźnia jest rzeczą ważniejszą od wiedzy" Rafał Kosik


Radzą obejrzeć "Zmierzch" super film książki nie czytałam ,ale film jest super myślę ,że książka teżWredny



Lubię cię drogi Gościu wpadnij do mnie;]
Wyślij prywatną wiadomość
~PaTysia__x3 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2009 12:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 54
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc to zawiodłam sie na tej grze. Fabuła była o wiele za krótka! i to jest wg mnie jeden wielki minus. Plusem są eliksiry, latanie, pojedynki, zaklącia. Grałam wcześniej w Hp i KT i była dużo lepsza! Długa fabuła pozwalała mi się "wciągnąć" w grę. A nie to co tu. Co to są 3h grania....myślałam że się postarają....
__________________

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I od Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 04-10-2009 20:04
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Fabuła nijaka, grafika się nie różni od ZF, łatwa, krótka... czyli słabizna - standard w wypadku Pottera...tylko pierwsze 3 części...na PS2 trzymały poziom...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~pewuem1 F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 08-12-2009 07:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 526
Ostrzeżeń: 1
Postów: 143
Data rejestracji: 25.08.09
Medale:
Brak

Dostałem wczoraj od takiego pana w czerwonym Uśmiech Pierwsze wrażenie jest takie, że... gdzieś już to było. Gra bardzo zbliżona do Zakonu. Grafika poza kilkoma zmienionymi teksturami taka sama. Dobra muzyka w tle, gra zrobiona sensownie, choć krótka. Ale najważniejsze jest to, że po raz kolejny można odczuć klimat Hogwardzkich korytarzy i okolic i zatopić się w ten cudowny świat. Again będzie dużo zwiedzania oraz zbierania i dążenie do 100% ukończenia gry. Po pierwszym dniu grania wystawiam 9/10
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2009 13:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moja wrażenia? Coś sądzę, że się rozpiszę, bo mam ochotę na szczegóły...
O grze słyszałam, że jest banalna, zbyt łatwa. Dostałam ją 24, na Boże Narodzenie i... po kilku godzinach ją przeszłam, skończyłam dokładnie rano 25. To mnie nieco dobiło, bo myślałam, że w końcu zrobią coś lepszego.
Zacznę od plusów. Co do fabuły to właściwie nie ma się do czego przyczepić, bo jest zgodna z książka. Przydałoby się nieco odmienności, tak odrobinkę, ale pod tym względem narzekać nie będę. Urzekł mnie zamek. Bardzo podoba mi się, że bardziej go rozbudowali. Brama Hogwartu i droga do chatki Hagrida od strony Hogsmeade... Świetne jest moim zdaniem wejście na boisko Quidditcha, oraz te inne "jaskinie" i skały. Pojawiło się w tej części kilka miejsc jeszcze nam nieznanych, rozbudowano Cieplarnię, różne komnaty i miejsca w samym zamku. To jest ogromny plus, bo ja lubię urozmaicenia w grach - tak jak wolę w filmach trzymać się tego co było i nie zmieniać faktów, tak tutaj wolę, gdy z roku na rok twórcy nieco zmieniają kolejne części gier. Kolejną rzeczą są kluby. Podobają mi się te pojedynki oraz eliksiry, bo... no cóż pomimo iż są łatwe to są najtrudniejsze z tej całej gry. Wnoszą coś nowego niż tylko spacerowanie po zamku. Quidditch... No podobnie. również takie małe urozmaicenie, choć każdy trening wygląda tak samo, wiec jest raczej monotonnie.
Minusy? Zbyt łatwa... Ale to już mówiłam. Z takich szczególików, to w tej chwili nie pamiętam... Ale sobie przypomnę. Jednak... Czwarta cześć była inna niż wszystkie. Inaczej nieco zrobiona, z tą całą czarą... Po prostu była inna. Piąta część znowu była cały czas w zamku. Szósta... Myślałam, że będzie nieco inaczej. Na moje oko było zbyt monotonnie (Wspomniałam, że lubię urozmaicenia?), ale nie byłabym teraz w stanie powiedzieć co bym zmieniła.
W tej chwili muszę lecieć, ale obiecuję, że jeszcze tu wrócę, jak coś mi się przypomni.

Dobra, mam pierwsze edita. Przypomniało mi się, co jeszcze chciałam napisać. A mianowicie "urzekła" mnie scena w Pokoju Życzeń. Ginny była po prostu "boska". Nie ma to jak "Zamknij oczy, Harry", wyrzut książką za siebie i dosłownie rzucenie się na Harry'ego. Cudne. Nie ma to jak zgodność z filmem/książka. Ale boski wyrzut był świetny.

Edytowane przez Peepsyble dnia 26-12-2009 16:45
Wyślij prywatną wiadomość
~PL F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2009 17:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 53
Ostrzeżeń: 1
Postów: 55
Data rejestracji: 26.12.09
Medale:
Brak

To najłatwiejsza gra HP ani razu nie zginąłem i skończyłem ją w 6h
Eliksiry są tam najfajniejsze.
PS.Opłaca się ją kupić.
Wyślij prywatną wiadomość
~Albus F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2009 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -120
Ostrzeżeń: 4
Postów: 35
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Hmm co tu dużo pisać gra jest robiona wyłącznie dla kasy!!
Grafika w sumie fajnie jeśli chodzi o hogwart i okolice bo jeśli chodzi o postacie to nie domaga. Gra w Quidditcha po prostu przynudza (po co komu te kretyńskie gwiazdki?) Klub pojedynków w sumie nie jest źle chodź oczywiście mogło by być dużo lepiej. Eliksiry wyszły zdecydowanie najlepiej tam po prostu czuło się magię i była jako taka swoboda ruchu. Jeśli chodzi o fabułę w ogóle jej nie dostrzegłem jeśli bym nie oglądał filmu, ani nie czytał książki to bym nie wiedział o co chodzi. Jeśli dobrze pamiętam to przerywniki filmowe były ciągle takie same i w ogóle nie trzymały się fabuły (której i tak zresztą nie było widać więc wynik wychodzi na 0). Gra na pewno nie jest warta 130zł. Jeśli to ja miałbym wyceniać tą grę to cena wahała by się między 30 a 50zł
Wyślij prywatną wiadomość
~piecka21 F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2009 09:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Postów: 209
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Ja dostałem tą grę na te święta i bardzo mi się podoba szkoda, że taka krótka, ale bardzo fajna wszczególności pojedynki i robienie eliksirów. Uśmiech
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gifdrogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Albus Snape Potter F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2009 09:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Moje wrażenia są dobre._Ta gra jest kolejnym wydaniem genialnej serii gier Harry Potter._Grafika i Fabuła są jedną z ważniejszych rzeczy w tej grze._Najlepsza w tej grze jest możliwość pojedynkowania się na dwóch i na jednego._I nie zapomnę też o ważeniu eliksirów._Jest duża ilość eliksirów do uwarzenia._Jest tam też opcja dnia bez końca i zbierania tarcz.
Jest też możliwość grania w quidditcha.
Polecam grę 10/10!!!!!!!!Tak!
Edytowane przez Milka dnia 28-12-2009 13:31
Wyślij prywatną wiadomość
~Pawel3333 F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2010 23:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 2
Postów: 80
Data rejestracji: 25.01.10
Medale:
Brak

Gra jest fajna,jednak jak wcześniej wspomniano za krótka.Śmierciożercy walczą za łatwo.Brakuje emocji w bitwie na końcu gry.Ale jest wspaniała grafika,świetna animacja Hogwartu.Można swobodnie się poruszać.Nie stworzyli jeszcze gry idealnej.Ogólnie gra mi się podoba.UśmiechJupi!
__________________
Najbardziej upokarzające to gardzić samym sobą


Pozdrawiam wszystkich,którzy mnie pozdrawiają
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Luna F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 15-02-2010 18:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -78
Ostrzeżeń: 2
Postów: 32
Data rejestracji: 15.01.10
Medale:
Brak

Jest to wspaniała gra w której można ćwiczyć zwinność podczas walki i pojedynków z innymi. A najlepszą lekcją według mnie są oczywiście eliksiry.
__________________
Pozdrowienia dla Madwoman Uśmiech
http://nasza-klasa.pl/#profile/9639939 Wyślij prywatną wiadomość
~carrow F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 15-02-2010 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 4
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 14.02.10
Medale:
Brak

Tak gra jest dobra. Najlepsze są mecze quidditcha oraz lekcje eliksirów. Bardzo podobała się mi grafika, jednak myślę, że trochę za łatwo ją było przejść i za krótka była, ale po za tym jest bardzo Ok. Oczko
__________________
~~Carrow ~~ Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT