Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 385
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Czytanie
Drukuj temat · Czytanie
~Cee F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 15:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jeśli twierdzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś mugolem!.

Cóż, z przykrością stwierdzam, iż wszyscy zebrani z nas do mugole. Aff...I ja się też do nich zaliczam. Ostatnimi czasy coraz mniej czasu spędzam przy jakiejś dobrej książce, a więcej przy komputerze. Kiedyś z biblioteki wypożyczałam po dziesięć książek i czytałam je w dwa tygodnie. Wertowanie w księgarni czy w biblitece między półkami zapełnionymi książkami już mnie tak nie absorbuje, jak kiedyś. Muszę się przestawić. ^^

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 21:09
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 15:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam czytać książki, chociaż niektóre to całkowite bzdury. Kocham kryminały Agathy Christie, Tolkiena i oczywiście Harry'ego Pottera. Najbardziej zniechęcają mnie do siebie książki które muszę czytać z przymusu, czyli lektury...
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2008 23:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja kocham czytać książki i bardzo dużo czasu na tym spędzam. Lektury zazwyczaj mnie nie interesują, ale takie fantastyczno - przygodowe książki uwielbiam. Mój pokój cały jest w książkach. Znajdują się w nim liczne półki i regały, ale cała ta księgarnia się tam nie mieści, więc książki leżą i śpią ze mną w łóżku, są porozwalane na biurku... może nie będę dalej się rozpisywać, gdzie jeszcze pochowane, powciskane, poukładane i porozrzucane moje książki.
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Chryzanteny-Zlociste F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 00:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Uwielbiam czytać, tylko letóry mi nie wchodzą do gustu.
No ale gdyby nie obowiązek czytania ich, nigdy bym nie tkneła Harry'ego, Ani z Zielonego Wzgórza( chociaż, Maślak by mi ją podrzucił xD )to tylko dwie książki które naprawdę polubiłam.
Ann to była dla mnie normalnie drzwi do pogłębienia się w swojej wyobraźni.
Teraz czytam SAga Ludzi Lodu. Polecam ; )
__________________
Methinks I see.. where? In my mind eye.
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 00:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam czytać. Przede wszystkim przygodowe. Nienacki, Niziurski i takie tam. I fantastykę. Harry'ego, rzecz jasna, Trylogię Międzyplanetarną i Opowieści z Narnii Lewisa. Czytam co mi tylko do rąk wpadnie. No, ale nie przepadam za lekturami i jakimiś tam książkami historycznymi. Masakra. O ile tych drugich staram się unikać, to z lekturami jest gorzej. A, i nie cierpię opisów krajobrazów na dziesięć stron. Aż mi się niedobrze robi jak takie coś widzę. Ostatnio chciałam zabrać się za Zmierzch, Księżyc w Nowiu i Zaćmienie, ale chyba na zakup rodzice nie pozwolą ze względu na mój młody wiek (rotfl). Może mi się skądś uda skombinować... ;] Życzcie powodzenia. ^^
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07
Wyślij prywatną wiadomość
N
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 09:49
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Bardzo lubię czytać. Ja nie czytam tylko p prostu pochłaniam książki xD. Ale dziwny trafem zawsze jest tak, że książki które obowiązują jako lektury szkolne są ŚMIERTELNIE NUDNE xD. Oczywiście nie wszystkie, ale jakieś 90% z nich xP.
Wyślij prywatną wiadomość
~antybratek F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2008 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Och, oczywiście, że uwielbiam czytać i jest to jedno z moich ulubionych zajęć, szczególnie na chwile ponure.
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."
Wyślij prywatną wiadomość
~John_maxey F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 776
Ostrzeżeń: 3
Postów: 709
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Ja wręcz uwielbiam czytać różnbe książki, niezależnie czy przyrodnicze, fikcyjne czy przygodowe. Prawie wszystkie!
__________________
Weasley lata na miotle
nie kąpie się w wannie lecz w kotle
Zawsze ma wiele czasu
[bcolor=#cc3366do Hogwartu idzie bez kompasu][/bcolor]

Każdy o tym wie
że Ron Weasley gubi się.

pewnego dnia zna sto zaklęć
i wokól nas się kręci

Bo to jest on!
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2008 19:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czytać uwielbiam, wprost kocham.
Jest to jedno z moich bardziej absorbujących hobby, a książki pochłaniam dziesiątkami. Najlepiej przygodowe i fantasy - nad tymi mogłabym siedzieć całe dnie. Nie pogardzę jednak również dobrą młodzieżówką czy kryminałem - nieważne, jaka książka - gdy już jakaś wpadnie w moje ręce, jest wertowana, otwierana, zamykana... Jednym słowem, czytana. Nie przepadam jedynie za lekturami. Same w sobie mnie odstręczają - machinalnie, po prostu ten wyznaczony termin, w większości nieciekawa fabuła... Chociaż zdarzają się wyjątki, taa...
W gruncie rzeczy - czytanie jest cool, bardzo to lubię.
__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~Finezja F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 17:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Lubię czytać, trochę wyleczyłam się z mojego świra ksiązkowego, ale nadal coś po nim zostało. Czytam książki fantasty, za lekturami nie przepadam, do gustu przypadły mi tylko: Dzieci z Bullerbyn (nie pamiętam dokładnie tytułu) Akademia Pana Kleksa i Ania z Zielonego Wzgórza. Reszta to koszmar. Lubię też książki przygodowe i dobre kryminały, byle nie stare,historyczne "arcydzieła", bo tego do rąk nie chce mi się brać...
Wyślij prywatną wiadomość
~Ain Eingarp F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 10-11-2008 21:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 547
Ostrzeżeń: 1
Postów: 546
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Ja po prostu uwielbiam czytać, a zwłaszcza książki przygodowe
Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 13-11-2008 16:12
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Lubię czytać książki o ile są ciekawe i wciągające takie jak na przykład "Harry Potter" takie książki mogę czytać i czytać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2008 10:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Osobiście lubię czytać książki tomowe, np.: Harry Potter J.K. Rowling (najulubieńsze. Dawno nie czytałam. Trzeba się poprawić Uśmiech ), Ania z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery, Pamiętnik Księżniczki Meg Cabbot (czy przez jedno "b"Oczko, a ostatnio wciągnęło mnie na Jeżycjadę M. Musierowicz. Gorąco polecam.
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2008 15:23
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Czytanie to mój sposób na zły nastrój, oderwanie się od rzeczywistości i po prostu na miłe spędzenie czasu. Z przykrością muszę stwierdzić, że ostatnimi czasy nie mam kiedy czytać. Po prostu brak czasu. Lektury zwykle doczytuję na przerwach, a zaległości w czytaniu odrabiam w godzinach raczej nocnych, lub podczas weekendów. Co do ulubionych gatunków, czytuję wszystko oprócz romansów.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.
Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 12:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Już od kilku lat pochłaniam książki. To jest chyba moje największe hobby i cenię w nim przede wszystkim to, że daje możliwość oderwania się od rzeczywistości. Raczej nie czytam książek przygodowych bądź fantastycznych, ale książki młodzieżowe lub psychologiczne.
__________________

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła...
Wyślij prywatną wiadomość
~bocz F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 13:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 46
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 13.12.08
Medale:
Brak

nie śpię, czytam. czytam, czytam, czytam. wszędzie. książkę staram się mieć przy sobie zawsze. 'żeby nie zabrakło literek'. a jeśli zabraknie, czytam co się da. no i piszę Uśmiech
__________________
thank God I'm a woman !


+nie muszę mieć za co żyć, muszę mieć po co.

Luna x3 i LoveTwins na starym hogs. (:
Wyślij prywatną wiadomość
~Karola__94 F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 13:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 631
Ostrzeżeń: 1
Postów: 317
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

ja kocham czytać książki jest to jedna z form mojego spedzania czasu. Najbardziej lubie czytać przygodowe i fantastyczne typu Harry Potter ;] ale bardzo podobają mi się również młodzieżowe i serie różnych typów
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 02-01-2009 15:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Oprócz lektur szkolnych, uwielbiam czytać książki, zwłaszcza kryminały, przygodowe, fantastyki i horrory. Czasem najdzie mnie również na tandetne romansidło. Czytam i książki, i gazety, i instrukcje jak mi się nudzi xD Dla mnie jest to jedna z przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png

Edytowane przez Alae dnia 07-03-2009 14:53
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona_1414 F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2009 14:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 20.12.08
Medale:
Brak

O jejku ja to czytam ciągle!!Nie odrywam wzroku od książek(głównie tych przygodowych i fantastycznych ale często też naukowych)Nawet w szkole na przerwach mam nos w książkach!!Jestem zupełnie jak Hermiona!!
__________________
"Strach przed imieniem wzmaga strach przed samą rzeczą. "
Oczko
Pozdrawiam wszystkich co pozdrawiają mnie!!!Jupi!
Oto mój hymn:
"Udało się dostali w kość,niech żyje Potter nam.
A Voldek gnije w piekle,za którym tęsnkił sam!!"

Gryffindor: Na 100%
Slytherin: Nigdy w życiu
Raweclaw: Pasuje do mnie prawie tak jak Gryffindor!
Hufflepuff :Bardzo możliwe


hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 04-01-2009 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Książki, książki i jeszcze raz książki.
Jak pani mówiła ile książek przeczytaliśmy w tym roku, to się spytałam, czy podręczniki też się liczą.
Poza tym: nauka, pływanie, siatkówka, aktorstwo, rysunki techniczne, pisanie opowiadań i pisanie w pamiętniku ;P
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT