Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 212
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Ginny Weasley
~Lily736 F
Dodany dnia 24-02-2015 20:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 24.01.15
Medale:
Brak

Bardzo lubię Ginny, lecz nie jest moją ulubioną postacią. Była odważna, bystra i szczera.
__________________
,,Co ma być to będzie, a jak już przybędzie, damy sobie z tym radę'' ~ Hagrid
,,Udało się, dostali w kość, niech Potter żyje nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!'' ~ Irytek
,,Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się jak traktuje podwładnych, a nie równych sobie'' ~ Syriusz Black, Łapa
,,Nie żałuj umarłych. Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, który żyją bez miłości'' ~ Albus Dumbledore
,,Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom'' ~ Albus Dumbledore
,,Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć'' ~ Albus Dumbledore
,,Myśli mogą pozostawić głębsze ślady niż cokolwiek innego'' ~ Pomona Pomfrey
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
Dodany dnia 13-03-2015 22:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Na początku serii Ginny była nieśmiała, cicha, no i zachwycona Harrym. Stała się inteligentną, odważną czarownicą i niezwykłą przyjaciółką. Jest to jedna z moich ulubionych bohaterek serii o HP.
__________________
"A small fact: you are going to die."

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."


Pozdrowienia dla wszystkich czarodziejów i czarownic (a w szczególności dla Ciebie, drogi Gościu) Czarodziej
Wyślij prywatną wiadomość
~tintina F
Dodany dnia 15-04-2015 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 83
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 23.07.14
Medale:
Brak

Na początku miałam mieszane uczucia.
Z jednej strony wydawało mi się, że jest mało interesującą postacią, a z drugiej jakoś czułam do niej sympatię.
Dopiero po jakimś czasie zrozumiałam, że jej nie doceniłam. Ginny jest w końcu bardzo inteligentna i niezależna. Podobnie jak Hermiona chętnie się uczyła. Grała świetnie w Quidditcha. Zawsze kochała Harry'ego, ale nie oznaczało to, że zapominała o tym, że trzeba żyć dalej i nie skupiać się na niespełnieniu, jak niestety wiele bohaterek literackich (i nie tylko) ma w zwyczaju. Nawet gdy Harry w końcu przejrzał na oczy i odwzajemnił jej uczucie, pozostała sobą. Kiedy rozstali się po pogrzebie Dumbledore'a, nie załamała się, tylko razem z Neville'em wzięli sprawy w swoje ręce w Hogwarcie.
To z pewnością jedna z moich ulubionych postaci w serii. Uśmiech
Edytowane przez tintina dnia 15-04-2015 21:53
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
Dodany dnia 16-04-2015 14:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Hmm, nigdy się nie zastanawiałam nad tą postacią. Była i jakby jej nie było :/ Wiele osiągnęła i zrobiła, to fakt, jednak inne postacie według mnie całkowicie ją przysłaniają. Nie pomaga też fakt, że jej rodzina jest tak bardzo liczna, a każdy z niej jest bohaterem. Myślę jednak, że to bardzo ważna postać. Była dla wielu oparciem, a wiem, że taka osoba jest w życiu bardzo ważna. Czy ja lubię ? I tak i nie. Czasem mnie irytuje, czasem czuję sympatię. Więc można powiedzieć, że dla mnie jest ok :)
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
Dodany dnia 17-04-2015 19:43
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Jakoś za nią nie przepadałam, już od pierwszego tomu. Owszem, była dla sagi istotna, ważność jej roli w drugiej części nie ulega wątpliwości, ale w ogólnym rozrachunku uważam ją za postać nudną, mdłą i niepotrzebną. W jakichś wywiadach Rowling mówiła o niesamowitej mocy, jaką dysponowała Ginny - jakieś pitolenie o pokoleniach mężczyzn, ona jako siódme dziecko, pierwsza dziewczynka (bla, bla, bla, nie pamiętam, o co chodziło) - to wszystko miało świadczyć o jej wyjątkowości, zdolnościach, mocy. W książce przedstawiono ją jednak jako osobę naiwną (dziennik Riddle'a), morderczynię kogutów, z talentem do rzucania upiorogacków (litości!) i średnimi zdolnościami do gry w quidditcha (Harry docenił jej talent, ale jednak uznał, że sam złapałby znicza lepiej, a ja mu wierzę). Do tego ta jej naiwna dziecięca nudna miłość do Wybrańca - ugh. Zdecydowanie negatywnie oceniam też wybór Bonnie Wright do zagrania tej roli. Ginny, mimo że nudna jak flaki z olejem, miała być przynajmniej ładna. Bonnie natomiast jest wizualnie grubo poniżej przeciętnej.
Podsumowując: nie ma w niej kompletnie NICZEGO, za co mogłabym ją polubić, a jej związek z Harrym uważam za pomyłkę, nieco tylko mniejszą niż związek Hermiony z Ronem.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~imperio47 F
Dodany dnia 18-04-2015 19:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 59
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 09.01.15
Medale:
Brak

Bardzo ją polubiłam.
Jest bardzo odważna i przyjacielska.
__________________
''-Przez te wszystkie lata ?
-Zawsze.''
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 21-04-2015 15:09
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Co sądzicie o postaci Ginny ?


Przyznam szczerze, że nie mam nic absolutnie do Ginny. Dlatego tak, lubię ją (niby za co miałbym jej nie lubić?). Przede wszystkim była niezwykle odważna i lojalna. Była rok młodsza od Trio, a wcale od nich nie odstępowała np. podczas walce o Przepowiednię w Ministerstwie Magii. Tym z pewnością mi imponowała. Jako ścigająca w drużynie Gryfonów była nie do zastąpienia (wystarczy wspomnieć ile bramek łącznie rzuciła w meczach dla Gryffindoru w VI tomie). Jako szukająca też sobie w V części nieźle radziła. (to, że "największy pan Potter sądził, że szybciej złapałby znicza nic dla mnie nie znaczy). Pominę życie uczuciowe, bo wątki miłosne w serii interesowały mnie tyle co broda Hagrida.
Podsumowując, to Ginny była normalną, nastoletnią czarownicą, zakochaną w Wybrańcu. Najpierw nieśmiałą, milczącą a potem nawet przebojową. Miała powodzenie u chłopaków (wspomina chyba o tym Pansy Parkinson w VI tomie). Nie oceniałbym jej też tak surowo jeżeli chodzi o dziennik Toma. Mówimy przecież o samym Voldemorcie! (a uściślając cząstce jego piekielnej duszy). No i jeżeli ona była naiwna, to jak nazwać dorosłego Hagrida, który pierwszemu lepszemu czarodziejowi w barze wyjawia jak uśpić Puszka, który strzegł czegoś tak ważnego jak kamień filozoficzny. Była dzielna, lojalna, opiekuńcza, stanowcza - normalna, fajna dziewczyna, nie jakaś panienka, kujonka do kwadratu. Z Luną tworzyły fajny duet ^^
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 21-04-2015 15:12
Wyślij prywatną wiadomość
~ZAKON FENIKSA 123 F
Dodany dnia 21-04-2015 17:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 20.04.15
Medale:
Brak

Zgadzam się z tobą. Ginny to inteligentna ładna dziewczyna .Lecz nie zakochała się w Harrym dlatego , że jest wybrańcem .Po prostu go lubiła.
__________________
zakon feniksa
Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen202 F
Dodany dnia 21-04-2015 20:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Ja osobiście darzę Ginny wielką sympatią. Niezależna,pewna siebie,radosna,zawzięta,z poczuciem humoru. Mam słabość do takich ludzi.Uśmiech
__________________
- Dzień dobry - rzekł Mały Książę.

- Dzień dobry - odparł Kupiec.

Kupiec ten sprzedawał udoskonalone pigułki zaspokajające pragnienie. Połknięcie jednej na tydzień wystarcza, aby nie chciało się pić.

- Po co to sprzedajesz? - spytał Mały Książę.

- To wielka oszczędność czasu - odpowiedział Kupiec. - Zostało to obliczone przez specjalistów. Tygodniowo oszczędza się pięćdziesiąt trzy minuty.

- A co się robi z pięćdziesięcioma trzema minutami?

- To, co się chce...

"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku studni..."

Antoine de Saint-Exupery Mały książę

Pozdrawiam wszystkich.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Parvatiss F
Dodany dnia 11-08-2015 19:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 17.11.12
Medale:
Brak

Również moja ulubiona postać. Podziwiam ją że z dość nieśmiałej dziewczynki zakochanej w Potterze wyrosła na twardą , odważną postać którą bardzo lubię. Podoba mi się jej osobowość oraz to że nie płacze często jak taka Cho.Jej zakochanie można było uznać za zauroczenie ,ale widać że jej miłość jest szczera. Zdystansowała się od tego uczucia dla Harry'ego oraz po to aby pokazać jaka jest naprawdę. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych postaci.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu
26.media.tumblr.com/tumblr_ldouk4e9BB1qc6eaoo1_500.gif

George
-Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.


24.media.tumblr.com/tumblr_mcg898mwlT1rjp4eoo1_500.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
Dodany dnia 10-11-2015 09:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

Osobiście uwielbiam postać Ginny. Jest dla mnie na drugim miejscu wśród żeńskich postaci (zaraz po Hermionie). Była pewna siebie, rzadko płakała, nie było łatwo ją załamać. Można przypuszczać, że to przez to, iż wychowywała się z tyloma braćmi. Ogólnie jej charakter zrobił się stopniowo twardszy, ponadto była bardzo wesołą dziewczyną. Uśmiech
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
~AngieCh F
Dodany dnia 10-11-2015 11:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 790
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 01.08.14
Medale:
Brak

Ginny to jedyna osoba w całej serii, której po prostu nie lubię. Pod jednym z tematów już o tym pisałam. Denerwuje mnie od samego początku z tym, że wszędzie jest jej pełno. Cokolwiek się nie dzieje to właśnie ona jest obecna. Ginny - szkolna piękność, Ginny - wielka magiczna moc, Ginny - umie rozwiązać każdy problem, Ginny - zawodowy gracz quidditcha. Było to dla mnie dosyć irytujące, że J.K. wyposażyła ją w tak wiele pozytywnych(?) cech. Dlatego nie za bardzo podobało mi się to, że została żoną Harry'ego. Przecież to było takie proste, bo już w pierwszej części Ginny za nim szaleje. Rozumiem jakiś krótki okres ona i Harry, tak jak było z Cho ale, że od razu ślub? Można się ze mną nie zgadzać, każdy ma swoje zdanie, jednak Ginny naprawdę nie lubiłam i powiem szczerze, że wolałabym, żeby to ona zginęła zamiast Freda Zawstydzony
__________________
Magic is Might.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT