Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 198
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Co czytasz?
Drukuj temat · Co czytasz?
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 14-12-2014 11:06
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

ecsmedia.pl/c/zolnierze-wykleci-niezlomni-bohaterowie-b-iext21048149.jpg



Fascynująca opowieść o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, stawiających opór wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. XX wieku.

Niezłomni bohaterowie - ścigani, chwytani, prześladowani, więzieni i mordowani przez władze komunistyczne. Wśród nich m.in. mjr Józef Kuraś rOgieńr1;, rtm. Witold Pilecki rWitoldr1;, Danuta Siedzikówna rInkar1;, mjr Zygmunt Szendzielarz rŁupaszkar1;, kpt. Antoni Żubryd rZuchr1; i wielu innych. Ostatni rżołnierz wyklętyr1; r11; Józef Franczak ps. rLalekr1; z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego rUskokar1; r11; zginął w obławie prawie dwadzieścia lat po wojnie r11;21 października 1963 r!

Autorka kreśli sylwetki żołnierzy, opowiada o ich dramatycznych losach oraz tłumaczy, dlaczego zostali rwyklęcir1;.


źródło: empik.com


Dopiero zacząłem, ale czyta się naprawdę fantastycznie. Wciąga od pierwszego otwarcia książki ^^ Pewnie skończę przed świętami Bożego Narodzenia. Polecam gorąco!
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Agnes00 F
Dodany dnia 24-12-2014 15:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 367
Ostrzeżeń: 1
Postów: 339
Data rejestracji: 01.04.14
Medale:
Brak

Aktualnie czytam "Władcę Pierścieni" i bardzo mi się podoba.
__________________
UśmiechAgnessssssssŚmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~DJfunkyGIRLS F
Dodany dnia 24-12-2014 21:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 708
Ostrzeżeń: 2
Postów: 240
Data rejestracji: 06.07.13
Medale:
Brak

Aktualnie zaczęłam "Greccy bogowie",bardzo polecam,jesli ktoś lubi Percy'ego Jacksona ! Kotecek Perfekcyjna książka <3
http://funkmiona-opowiadania-blog.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
Dodany dnia 05-02-2015 21:57
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czytam z własnej i nieprzymuszonej woli "Lalkę" B. Prusa, bo nie dokończyłam za czasów licealnych, a chce poznać przebieg zdarzeń, które doprowadziły do finału.
#Wokulski #Łęcka #Ir
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~NimfadooraToonks F
Dodany dnia 05-02-2015 22:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 05.02.15
Medale:
Brak

Czytam Czerwonego Smoka od Thomasa Harrisa. Jest o kolesiu który pomaga dopaść mordercę (Pan Ząbek), a temu kolesiowi pomaga inny morderca mianowicie Dr. Hannibal Lecter.
Ciekawostka- W filmie Pana Ząbka gra Ralph Fiennes czyli Sami-Wiecie-Kto. Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
Dodany dnia 06-02-2015 13:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Obecnie "Zwiadowców" Johna Flanagana Uśmiech Serdecznie polecam. A tak ogólnie to zwłaszcza fantasy, a ostatnio polubiłam kryminały. No i horrory, na przykład niektóre książki Stephena Kinga i Carlosa Zafón.
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Dravelia F
Dodany dnia 06-02-2015 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 14.01.15
Medale:
Brak

Ja czytam ,,Czas pogardy" Andrzeja Sapkowskiego. Wszystkie jego książki są niesamowite i wszystkie polecam. Gry też polecam Uśmiech
__________________
Dravelia
http://hermiona-riddle-po-drugiej-stronie.blogspot Wyślij prywatną wiadomość
~Bella Muerte F
Dodany dnia 06-02-2015 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Ostatnio zaszyłam się na 1,5 godziny w salonie prasowym empik i czytałam "Wschód" Andrzeja Stasiuka. Polecam. Zastanawiam się, czy aby nie nabyć.
__________________
Take your protein pills & put your helmet on
Wyślij prywatną wiadomość
~tusia11 F
Dodany dnia 06-02-2015 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 57
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 24.06.14
Medale:
Brak

Właśnie pochłonęłam książkę Christophe Mauri Matt Hidalf i Błyskawica Widmo, czyli pierwszy tom przygód młodego Hidalfa. Książka zaskakująca, nieco inna, cały czas coś się dzieje. No i te niespodziewane zwroty akcji Tak!
Teraz czas polować na kolejne tomy Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~CynaMona F
Dodany dnia 08-02-2015 15:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1850
Ostrzeżeń: 0
Postów: 113
Data rejestracji: 02.01.14
Medale:
Medal Medal Medal Medal

Obecnie czytam "Poradnik obserwatora gwiazd", którego autorem jest Matthew Quick. . Nie mogę tej książki jeszcze ocenić, bo dopiero ją zaczęłam. Mimo to zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Zobaczymy, czy dalej będzie równie fajna. Uśmiech
__________________
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -

The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.

- - -

s14.favim.com/orig/160717/derek-shepherd-gif-gir-meredith-grey-Favim.com-4535174.gif

- - -

Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.

- - -

az616578.vo.msecnd.net/files/2016/01/10/6358804991641323991805333871_tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~monia3437 F
Dodany dnia 28-02-2015 22:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 29.12.09
Medale:
Brak

O dziwo, mimo lektury szkolnej, którą jest "Lalka" B. Prusa to zabrałam się do niej z wielką chęcią. I został tylko rozdział! Potrafi nudzić.. Ale jest ciekawa, bardzo Oczko
__________________
Pozdrawiam was wszystkich. ; *

33.media.tumblr.com/5d68b232356dcaa3191703435cc4e23f/tumblr_n3d5rwmE751t7i914o3_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 09-04-2015 23:18
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

www.zapis.w.szu.pl/ksiazki/okladki/cg_sb_pic.jpg

Aktualnie czytam książkę autorstwa historyków Instytutu Pamięci Narodowej Sławomira Centkiewicza i Piotra Gontarczyka pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii."

Tak w jednym, wielkim skrócie:

Prezentowana książka dotyka jednego z najbardziej kontrowersyjnych tematów w najnowszej historii Polski r11; relacji między Lechem Wałęsą i komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. Autorzy, wykorzystując wszystkie dostępne źródła, podjęli próbę wyjaśnienia sprawy tajnego współpracownika rBolkar1;, także losów dokumentów SB dotyczących jego osoby. Publikacja ta, stanowiąc istotny przyczynek do poznania historii Lecha Wałęsy, nie aspiruje jednak do miana pełnej biografii tego polityka ani też opisania całokształtu działań SB wobec jego osoby.


źródło: Lubimyczytac.pl

Naprawdę wciąga, iluż rzeczy można się dowiedzieć. Dawno już interesowały mnie relacje między byłym prezydentem i przewodniczącym Solidarności a Służbami Bezpieczeństwa w PRL-u. Czy naprawdę należy uważać Lecha Wałęsę za legendę i krystalicznie czystego bohatera narodowego? Czy wszystko o nim wiemy? Warto dowiedzieć się czegoś więcej... Czegoś co może uświadomić nam, że medal ma dwie strony.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
Dodany dnia 10-04-2015 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

Właśnie zaczęłam czytać " Północ w ogrodzie dobra i zła" J. Berendta. Pierwszy rozdział nie zachwycił, trochę nudny, ale mam nadzieje, że w końcu się rozkręci. Clint Eastwood nakręcił na jej podstawie film, który również chciałabym zobaczyć. Clinta uwielbiam, więc skoro jemu książka tak bardzo się spodobała, że powstał film, to tym bardziej liczę na to, że historia będzie ciekawa.
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily36 F
Dodany dnia 12-04-2015 17:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1807
Ostrzeżeń: 1
Postów: 725
Data rejestracji: 19.10.11
Medale:
Brak

Właściwie to już przeczytałam - 'Obłokobujanie' WSPANIAŁEJ Patti Smith.
'Obłokobujanie' to bajka o stawaniu się artystką, hołd złożony wspomnieniom i wszystkim dobrym i złym chwilom. Patti Smith w bardzo marzycielski sposób opowiada nam o swoim dzieciństwie, o rzeczywistości oczami dziecka. Mimo iż książeczka jest napisana w bardzo chaotyczny sposób nie mogłam się od niej oderwać przez godzinę, bo tyle właśnie zajęło mi jej przeczytanie. To poezja. Poezja pisana prozą. Autorka przekazuje nam cząstkę samej siebie, uchyla rąbka tajemnicy, jaką jest jej historia.
__________________
www.styleite.com/wp-content/uploads/2014/11/Patti-Smith-gif.gif
www.facebook.com/HelenaBonhamCarterDlaFano Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
Dodany dnia 12-04-2015 17:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Właśnie zabrałam się za czytanie książki pod ciekawym tytułem... UPADEK SZOGUNA. Czemu? JAPONIA <3
Książkę zaczęłam czytać na zajęciach z teorii literatury i... nie mogę się oderwać od niej. Zamiast uczyć się na kolosa z francuskiego i pisać pracę, ja przesiaduje w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Densho dodał/a następującą grafikę:
20150412_172236.jpg
[811.92KB]
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg

Edytowane przez Densho dnia 12-04-2015 17:23
Wyślij prywatną wiadomość
#Ginny Evans F
Dodany dnia 12-04-2015 20:51
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

W wolnych chwilach podczytuję sobie Fangirl Rainbow Rowell. Powieść opowiada historię Cath, która jest wielką fanką fikcyjnej serii książek o Simonie Snowie, która do złudzenia przypomina sagę o Harrym Potterze. Główna bohaterka jest do mnie podobna pod wieloma względami, więc miło się czytało. Polecam wszystkim, którzy mają obsesję na punkcie jakiejś serii książek i lubią fanfiction.
__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
Dodany dnia 09-05-2015 10:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

W tym momencie czytam książkę z 1951 roku.
I. P. Pawłow - Wykłady o czynności mózgu.
Książka jest typowo neurologicznym spojrzeniem na ludzki (i nie tylko) mózg. Książka zaadresowana jest do osób którzy jarają się tą tematyką ^^
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 13-05-2015 14:59
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Kilka dni temu zacząłem czytać "Myśli nowoczesnego Polaka" autorstwa śp. Romana Dmowskiego. Naprawdę fascynująca książka. Pewnie niedługo ją skończę, ale na pewno za jakiś czas do niej wrócę, bo tak dobrego dzieła dawno nie czytałem. Dla mnie istny diament ^^ Tak w skrócie o czym jest:

"Myśli nowoczesnego Polaka" są arcydziełem polskiej myśli politycznej. To najważniejsze z dzieł politycznych Dmowskiego, oprócz pogłębionej oceny sytuacji politycznej Polski oraz charakteru narodowego Polaków, zawiera podstawową wykładnię zasad, jakimi powinien kierować się ruch narodowy i cały naród w dążeniu do odzyskania i zachowania państwowej suwerenności i tożsamości narodowej. Sens tej wykładni patriotycznego obowiązku Polaków wobec własnej ojczyzny zawarty jest w jego słynnym już stwierdzeniu zamieszczonym we Wstępie: Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Godne podkreślenia jest to, że w swoim głównym zarysie, to dzieło sprzed ponad stu lat pozostaje nadal aktualne i następne pokolenia będą mogły uczyć się pogłębionego myślenia politycznego o sprawach Polski.


Polecam każdemu kto interesuje się polityką, historią Polski, przywiązaniem do Polski (nacjonalizm jako najwyższa forma patriotyzmu), stosunkami Polaków z innymi narodami.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
Dodany dnia 13-05-2015 22:33
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Czytam trylogię "Nierządnica", autorstwa Iny Lorentz.
Początkowo myślałam, że to będzie jeden z największych błędów czytelniczych, ale miło się rozczarowałam. Ta seria naprawdę wciąga. Opowiada o losach niemieckiej kobiety Marii, która w wyniku podłej intrygi została pozbawiona majątku, dziewictwa i aby przeżyć, musiała zostać nierządnicą. Kolejne części są równie ciekawe.

No i w końcu zabrałam się za czytanie Kinga. Książka "Lśnienie" to mój debiut czytelniczy! Mam nadzieję, że akcja się rozkręci, bo na razie kulejeUśmiech
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
#Ginny Evans F
Dodany dnia 25-05-2015 19:42
Newswoman

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybraniec
Punktów: 8057
Ostrzeżeń: 0
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal

Teraz czytam "Po zmierzchu" Alexandry Bracken. Wbrew pozorom ze "Zmierzchem" nie ma to nic wspólnego. Jest to tzrecia część trylogii "Mroczne Umysły". Polowałam na nią jeszcze w październiku w wersji angielskiej, ale nie mogłam znaleźć w rozsądnej cenie, a polskie wydawnictwo zdecydowało, że wyda ją pod koniec kwietnia, jak na złość tuż przed maturą. Także dopiero teraz udało mi się za nią zabrać. Krótko, o czym jest:

Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie.
Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.


PS. Liczę na dużo Ruby i Liama. Once a Liam trash, always a Liam trash.
__________________
"The only consistency in the way humans think about animals is inconsistency."

Andrew Rowan, Center for Animals and Public Policy, Tufts University

Edytowane przez Ginny Evans dnia 25-05-2015 20:09
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT