Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 390
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Co czytasz?
Drukuj temat · Co czytasz?
~Lunaaa F
Dodany dnia 20-04-2011 16:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 13.03.11
Medale:
Brak

Czytam "Dzienniki Sherlocka Holmesa" i bardzo mi się podobają. Fajne sprawy do rozwiązania i to, jak Holmes zgaduje, bardzo przypadło mi do gustu. Polecam!
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
Dodany dnia 08-06-2011 16:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Czytam "Zaklinacza Cieni". Jak na razie świetna książka, pełno akcji i czarów.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall

Edytowane przez Tom_Riddle dnia 11-07-2011 22:08
Wyślij prywatną wiadomość
~Carkoko Dumbledore F
Dodany dnia 09-06-2011 16:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 48
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 06.06.11
Medale:
Brak

Cześć! Ja obecnie czytam "Rzeczpospolita Obojga Narodów" cz.1 (są 3). Książka jest bardzo fascynująca pod względem historyczno-dokumentalnym. Ogólnie czytam książki historyczne, bo ta nauka mnie bardzo pasjonuje. Zachęcam do czytania takich książek, ponieważ poszerzają horyzonty ludzi na temat historii swego narodu i świata.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam, Carkoko Dumbledore.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa98 F
Dodany dnia 10-07-2011 17:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 28.10.10
Medale:
Brak

"Letnioa Akademia uczuć 1"
Jest to książka o grupie licealistów,która jedzie na obóz do Bułgarii. Jest bardzo śmieszna, ale równie hmmmm... "romantyczna" xD
__________________
Chciałam być w Slytherinie, ale nie wyszło. Uwielbiam Toma Feltona i Helen Bohman Carter. Rotfl
Wyślij prywatną wiadomość
~-Rijo- F
Dodany dnia 15-07-2011 19:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 12.07.11
Medale:
Brak

j/w
Nic mi tak nie wpada jak seria HP. No cudo! I to megauzależniające cudo! W tym roku miałem ambitny cel, gdyż chciałem przeczytać tylko Insygnie(tak przed filmem), ale nie wyszło. Znów pożarło mnie to podniecenie i zdziwienie bibliotekarki(niestety nie posiadam własnej serii Smutny ), gdy wypożyczłem wszystkie 7 częsci. I we wtorek zacząłem, a dziś zaczynam już Więzenia Azkabanu Uśmiech Zamówiłem już "Quidditch przez wieki", ale wiem, że za grube to nie jest ;D No i przeczytam jeszcze "Fantastyczne zwierzęta oraz jak je znaleźć". Może jak znajdzie się czas to sam napisze FF(tylko nie takie jak kiedyś - w całości skopiowane z innego serwisu xD )
__________________
HUFFLEPUFF !

drogi Gościu jeżeli czytasz moje posty to wiec, że coś się dzieje...
Wyślij prywatną wiadomość
~Aimilia F
Dodany dnia 01-08-2011 01:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 95
Data rejestracji: 21.07.11
Medale:
Brak

Aktualnie jestem w trakcie Maskarady Terry'ego Pratchetta. Polecam, książka bardzo wciąga, zawiera zarówno zabawne jak i trzymające w napięciu wątki. To jedna z tych książek, przy których czytaniu nigdy się nie nudzę.
__________________
Nadwrażliwość to mój wróg
Przerost duszy nad rozumem
Wyślij prywatną wiadomość
~tressa F
Dodany dnia 01-08-2011 10:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 285
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Bezsenność w Tokio, Marcina Bruczkowskiego, świetna książka pełna humoru, pozwalająca poznać stolicę Japonii i nie tylko! Rozbawiony
__________________
- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam. - A co mi dasz w zamian, Severusie? - W zamian? - Snape wytrzeszczył oczy na Dumbledore`a, a Harry spodziewał się, że zaprotestuje, ale po długiej chwili powiedział: - Wszystko.


POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTÓRZY MNIE POZDRAWIAJĄ! :*
monika19500@vp.pl Wyślij prywatną wiadomość
~pommeraie F
Dodany dnia 06-08-2011 14:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 62
Data rejestracji: 05.08.11
Medale:
Brak

"Płomienna Narzeczona" Iny Lorentz
Polecam, jeśli ktoś lubi książki nawiązujące do historii. ;)
potterpl.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
Dodany dnia 06-08-2011 15:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

W tej chwili czytam książkę, której tytuł mnie niezmiernie zainteresował, a mianowicie Gwiazda Mohawka. Polecam. A dlaczego? Nie wiem, po prostu jakoś klimaty Indian mnie wciągnęły, więc sądzę, że Was też mogą ;3
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall
Wyślij prywatną wiadomość
~Spinnet F
Dodany dnia 08-08-2011 22:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 195
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 29.07.11
Medale:
Brak

Ja właśnie dzisiaj skończyłam czytac: " Jutro 2: w pułapce nocy". Jest to kontynuacja książki : "Jutro: nie ma już żadnych zasad". Książka jest świetna młodzieżow. Opowiada o paczce przyjaciół, która postanowiła się wybrac w góry pod koniec wakacji. Gdy wracają, nie zastają nikogo, żadnych ludzi, tylko pozdychałe zwierzęta. Późńiej okazuje się, że dzieje sie tak w całym mieście. Wybuchła wojna, oni muszą sobie poradzic z walką przeciw żołnierzom. Te książki są to tylko dwie częsci z 7 tomów. Narazie tylko one zostały wydane. Trzecia częśc zostanie wydana na jesień br. Bardzo polecam te książki, ponieważ jest w niej pełno akcji, ale nie zabraknie też miłości, przyjaźni oraz poruszających scen pełnych dramatyzmu. Książka jest uwielbiana nie tylko przeż młodzież ale też przez dorosłych. Naprawde gorąco polecam. A teraz znowusz będę czytac Potterka Oczko Chyba nie musz pisac dlaczego polecam tą książkę?
__________________
~~Spinnet~~
_______________
Od przebiegłości Ślizgonów

Kretynizmu Puchonów

i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów

CHROŃ NAS GRYFFINDORZE

Pozdrowienia dla drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Yuki Snape F
Dodany dnia 12-08-2011 00:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 0
Postów: 38
Data rejestracji: 29.07.11
Medale:
Brak

Tydzień temu skończyłam czytać książkę Carolyn Jess-Cooke - Zawsze przy mnie stój, właściwie to zainteresowała mnie jej opinia na jednym z for. Do połowy w porządku znośna, niestety pod koniec w ogóle mi się nie podobała. Obecnie jestem w trakcie powtórnego czytania wszystkich tomów HP, które wręcz pochłaniam. Teraz czytam Czarę Ognia.
__________________
have you ever consider that you ask for too much, that you take too much for granted? has it ever crossed your brilliant mind that i dont want to do this anymore?
kaptur.ek.w.interii.pl/Harry%20Potter/severusbut.gif
http://lilyphotography.deviantart.com Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
Dodany dnia 21-08-2011 23:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Ja czytam ostatnio Młody Samuraj
Wyszły już 3 tomy. Ja kocham tego typu książki. To dla osób które interesują się Japonią. Świetna książka choć nie tak dobra jak Harry Potter Uśmiech
Lubie także mangi Uśmiech
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Blueflue F
Dodany dnia 28-08-2011 15:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 71
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 27.08.11
Medale:
Brak

Aktualnie czytam "Historyk" - Elizabeth Kostova. Jest to opowieść o Drakuli.
Na razie utknęłam na 23 stronie, książka się jeszcze nie rozkręciła.
~~
Dziewczyna, przeszukująca bibliotekę ojca znajduje średniowieczną księgę i skrytkę ze starymi listami. Odkrywa pełną sekretów przeszłość jej ojca. Czyta listy, wypytuje ojca o różne wspomnienia by odkryć prawdę o Vladzie Palowniku... ~
Wyślij prywatną wiadomość
~Gryf5r F
Dodany dnia 28-08-2011 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 673
Ostrzeżeń: 0
Postów: 162
Data rejestracji: 08.08.11
Medale:
Brak

Aktualnie nic nie czytam, ponieważ skończyłam już 6 tom Harry'ego, ale już zakupiłam sobie książkę, żeby mieć co czytać na przerwach w gimnazjum, a jest to książka "Namiętność" z serii "Upadli". Jest ona 3 tomem tej sagi. Przeczytałam 2 pierwsze, które bardzo mi się spodobały, więc musiałam sięgnąć po następną. Najgorsze jest to, że muszę wytrzymać do rozpoczęcia roku szkolengo, a strasznie mnie kusi, żeby już zacząć ją czytać. Wszystko w rękach mojej silnej woli. ;D
__________________
Rzecz nie jest w tym jaki jesteś, lecz jaki nie jesteś. "
Albus Dumbledore

Edytowane przez Gryf5r dnia 28-08-2011 15:19
Wyślij prywatną wiadomość
~Zuna150 F
Dodany dnia 28-08-2011 15:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 06.08.11
Medale:
Brak

Aktualnie czytam książkę o jakże pięknym tytule 'Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". ;3
Szczerze mówiąc, całą serię o przygodach tej trójki czytałam już kilka razy. Moim zdaniem książka jest bardzo interesująca, napisana z humorem i, choć opisuje normalne (no, może nie tak bardzo normalne) życie warszawskich nastolatków, pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Ciężko jest się oderwać. Polecam.
Wyślij prywatną wiadomość
~Alex Verie F
Dodany dnia 28-08-2011 15:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1012
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 25.08.11
Medale:
Brak

Ja po raz kolejny czytam H.P. Uśmiech (wszystkie na raz Rozbawiony) i czytam Hobbita - klasyka fantasty (wstęp do Władcy Pierścieni jakby ktoś nie wiedział Oczko), jeżeli nie czytaliście polecam, naprawdę fajna książka. Mnóstwo magii i przygód, może trochę w innej formie niż w H.P., bo np. Elfy to nie są małe "ozdobne" stworzonka Dowcipniś Naprawdę polecam Uśmiech
__________________
"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom." - Tom Marvolo Riddle


"Out of the silence planet..." - Iron Maiden
Wyślij prywatną wiadomość
~Huncwotka F
Dodany dnia 28-08-2011 16:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 544
Ostrzeżeń: 0
Postów: 132
Data rejestracji: 15.03.11
Medale:
Brak

Blueflue napisał/a:
Aktualnie czytam "Historyk" - Elizabeth Kostova. Jest to opowieść o Drakuli.
Na razie utknęłam na 23 stronie, książka się jeszcze nie rozkręciła.
~~
Dziewczyna, przeszukująca bibliotekę ojca znajduje średniowieczną księgę i skrytkę ze starymi listami. Odkrywa pełną sekretów przeszłość jej ojca. Czyta listy, wypytuje ojca o różne wspomnienia by odkryć prawdę o Vladzie Palowniku... ~


O, no to żółwik Uśmiech Ja też to teraz czytam.
__________________
Moja koleżanka zaczęła liczyć symbole Insygniów Śmierci, które rysuję na zeszytach, piórniku, książkach, butach, itp. Powiem tylko tyle, że zagroziła mi egzorcyzmem. U ojca Natanka.

fc07.deviantart.net/fs29/f/2008/175/a/8/Death_Eater_Card_no_10_by_madcarrot.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Sahem F
Dodany dnia 28-08-2011 17:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 26.08.11
Medale:
Brak

"Harry Potter i Zakon Feniksa" xD
Robię sobie przez wakacje powtórkę wszystkich części. Jak widać, chyba się nie wyrobię xP
http://www.obliviate.wxv.pl Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
Dodany dnia 28-08-2011 17:57
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Czytałam dwie książki jednocześnie, niedawno skończyłam "Na glinianych nogach", a teraz jestem na końcówce "Ruchome Obrazki" Pratchetta :)
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~bella16 F
Dodany dnia 31-08-2011 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 47
Ostrzeżeń: 1
Postów: 52
Data rejestracji: 29.08.11
Medale:
Brak

Teraz czytałam Harry Potter i Więzień Azkabanu Uśmiech zrobiłam sobie mała przerwę w czytaniu i zamierzam czytać następną część Harrego poraz 5
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT