Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 316
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Co czytasz?
Drukuj temat · Co czytasz?
!Milka F
Dodany dnia 30-01-2010 17:46
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Zaczynam Alchemika Paula Coelho [lektura szkolna].

Czemu w gimnazjum są takie fajne lektury, a w liceum to same kichy? Blah

Obecnie po raz drugi czytam pamiętniki Michaela Palina po angielsku - pierwszy raz czytałam bez profesjonalnego słownika i dużej części nie zrozumiałam, a poza tym zapomniałam, gdzie skończyłam czytać. Polecić je mogę tylko osobom z dobrą znajomością angielskiego i tym, którzy są zafascynowani najmilszym z Pythonów.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nigellus_Black F
Dodany dnia 30-01-2010 22:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Właśnie kończę czytać Silmarillion Tolkiena ... uwielbiam jego książki. Nie ma równie fajnych fantasy w jego klimacie. Jest niepowtarzalny. Jego styl jest świetny! Uśmiech Ostatnio skończyłem Mistrza i Małgorzatę - lekturę szkolną. Z tego co słyszałem to jest jedyna fajna lektura w liceum. A tak w ogóle to chyba jestem molem książkowym, parę miesięcy temu czytałem na zmianę 6 powieści. Nie mogę przebrnąć w tej chwili przez jedną Czarodziejską Górę, ciężko się tu czyta, nie ma co ;P
Wyślij prywatną wiadomość
~genial F
Dodany dnia 16-02-2010 23:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 2
Postów: 59
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Narrenturm Sapkowskiego. Jak zwykle (aczkolwiek ostatnia książka mu podobno nie wyszła) dobry kawał lektury. Na pewno dużo dojrzalszej niż HP i o jakieś 5x lepszej (wg. mnie). Nie będę pisał recenzji (jeszcze nie przeczytałem), ale w punktach:
-swojskie klimaty (Śląsk)
-swojska magia i bestiariusz (strzygi, diabły, duchy - a nie jakieś tam orki Język )
-szarzy bohaterzy (sorry... czytałem sobie Wasze komentarze o Malfoy'u, o ile Snape jest dosyć dobrze rozbudowaną postacią, to Malfoy (obok Harrego) jest jak najbardziej przerysowany... co więcej jego kwestie w filmie, które miały być "złe", śmieszą... Najbardziej rozbawiła mnie reakcja Malfoy'a na your father is pathetic Harrego. Bez komentarza. Za to u Sapkowskiego zawsze mamy postaci nie do końca dobre, główny bohater sypia z żoną rycerza, jego towarzysz oszukuje biedaka cytując przy tym świętych)
-brutalny świat - a w zasadzie prawdziwy. Bo wtedy wojny i gwałty były na porządku dziennym, a religia była potrzebna do zdobycia władzy.
-dobra historia - coś jak Lancelot, aczkolwiek zaczyna się robić coraz bardziej oryginalnie
-ludzie to najgorsze potwory - tu w sumie to nie jest tak ważne (potworów na razie mało), ale jak ktoś czytał Wiedźmina to wie o co chodzi
Tak więc jak ktoś czytał Wiedźmina to polecam, bo klimat może trochę inny, ale nadal czuć to coś.
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna14 F
Dodany dnia 17-02-2010 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 85
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 20.03.09
Medale:
Brak

No cóż... Oprócz Pottera, lubią również czytać wszystkie sagi "Zmierzchu" oraz "Intruza"... Uśmiech Czasem również lubię poczytać "Opowieści z Narnii" i "Pamiętnik Księżniczki", chociaż trochę mi się już przejadły te książki. Niedługo natomiast mam zamiar przeczytać "Wichrowe Wzgórza" Emily Bronte, ponieważ na polskim czytaliśmy fragment tej opowieści i tak mnie zaciekawił, że cały czas o nim myślę. Chociaż w " Zmierzchu " również są fragmenty tej książki, więc już wtedy mnie zaciekawiła. Rozbawiony

D: Spacje dajemy po znaku przestankowym, a nie przed.
Edytowane przez Dominika dnia 25-02-2010 11:45
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
Dodany dnia 22-02-2010 21:39
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Oj, co wy? Tyle czasu, a wy nic nie czytaliście? Wstyd! :D

Ja w piątek zaliczyłam pierwszą część Zwiadowców, którą wmusiła we mnie pani bibliotekarka jako coś 'na odprężenie'. Co prawda zasnęłam podczas lektury, ale nie sugerujcie się tym, bo byłam naprawdę padnięta ;p
Cóż mogę powiedzieć? Na pewno nie jest to dzieło na miarę Władcy Pierścieni, do czego chce nas najwyraźniej przekonać wydawca, ale wciąga i szybko się czyta, więc jako lekką lekturę na odstresowanie jak najbardziej polecam (no, chyba, że ktoś wybitnie nie lubi machania mieczami i tego typu spraw ;p). A Krzyżacy dalej leżą...
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.

Edytowane przez Cathy dnia 26-02-2010 22:58
Wyślij prywatną wiadomość
~Leanne F
Dodany dnia 22-02-2010 22:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 62
Data rejestracji: 22.10.08
Medale:
Brak

Ogólnie teraz czytam z przymusu "Potop" Sienkiewicza i jestem bliska załamania, bowiem nie lubię stylu literackiego, za którego pomocą Henryk opisywał świat. Te sceny bitew i szczegółowe opisy ciał i innych nieszczęść (np. że twarz była tak pokiereszowana do żywej skóry, że poznał faceta tylko po wąsach), to nie dla mnie. Nie lubię takich książek, zresztą już czytając "Quo Vadis?" miałam prześwity, że facet jest sadystą. Lektury są fajne, ale niektóre... Po co czytać pięćset książek jednego autora?
Jak widać, łączę się z moją poprzedniczką w bólu...
A co do milszych lektur to ostatnio czytałam chyba "Bardzo białą wronę" Ewy Nowak. Ta kobieta to ma talent do pisania o życiu zwyczajnych ludzi!
__________________
Optymistka z nutą pesymizmu xD

Edytowane przez Leanne dnia 22-02-2010 22:23
http://leanne444.deviantart.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
Dodany dnia 22-02-2010 23:01
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Władca Pierścieni: Bractwo Pierścienia na zmianę z Pianistą Szpilmana. Korzystam z wolnego czasu i względnej ciszy dokoła (towarzystwo albo uczy się do trzecich terminów, albo jeszcze siedzi w domu, więc można uznać, że spokój mam wręcz nadnaturalny) - jak semestr zacznie się w pełni, znów czas na czytanie książek będę miała tylko podczas gotowania obiadów.
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
Dodany dnia 22-02-2010 23:14
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja ledwo skończyłam czytać Wiedźmina. Całą sagę przeczytałam w weekend, ale cóż poradzić, jak mnie tak wciągnęła.
Teraz wracam do kryminałów, dzisiaj byłam w bibliotece i pożyczyłam kilka ciekawych pozycji. M. in.: Co wiedzą zmarli? Laury Lippman, Coma Robina Cooka, czy Las cieni Francka Thillieza. Wszystkie zapowiadają się bardzo ciekawie i pewnie za kilka dni będę musiała znowu odwiedzić moją ukochaną bibliotekę. ;D
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
Dodany dnia 24-02-2010 21:45
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

U mnie to się zmienia jak w kalejdoskopie z tymi książkami ;). Dopiero skończyła Igrzyska Śmierci, książkę, którą dostałam pocztą (wygrana w konkursie na Hogs). Polecam szczerze, bo wciągnęła mnie. Byłam nastawione bardzo sceptycznie. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że myślałam o niej: "No to niech mi pokaże to, czym się tak ludzie zachwycają". Połknęłam ją w 2 dni i już się sposobię na drugą część ^^.

A obecnie zaczęłam z zapałem (i na razie książka mnie nie rozczarowała) Opcję Paryską Ludluma. Kiedyś już coś jego czytałam i podobało mi się, ale nie miałam jakoś możliwości wziąć się za inne pozycje. Ponieważ teraz jeszcze mam wolne, wykorzystuję go jak mogę - w tym czytam. Potem może być ciężko, żeby złapać oddech...
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
Dodany dnia 24-02-2010 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Dzisiaj po południu skończyłam czytać pierwszą część Władcy Pierścieni Tolkiena. Miałam się zabrać za następną część, ale się nagle zorientowałam, że ową książkę komuś pożyczyłam ( i nie tą jedną ^^). W buszowaniu po pokoju w poszukiwaniu czegoś czego jeszcze nie czytałam znalazłam u siostry w szafce książkę Marty Fox Pierwsza miłość.Jest to zbiór opowiadań. Z tego co wyczytałam na tylniej okładce jest to jakieś specjalne wydanie, ale nic na ten temat więcej nie wiem. Przeczytałam jak narazie dwa opowiadania i jestem dość pozytywnie nastawiona, aby czytać następne ;]

Edit;
Ben Linus napisał/a:
BitterSweet napisał/a:
Dzisiaj po południu skończyłam czytać pierwszą część Władców Pierścieni Tolkiena.


Władcy Pierścieni. Władca był tylko jeden ;] .


Ojj wiem, wiem. Literówka ;pp
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*

Edytowane przez BitterSweet dnia 24-02-2010 22:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Ben Linus F
Dodany dnia 24-02-2010 22:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 20.02.10
Medale:
Brak

BitterSweet napisał/a:
Dzisiaj po południu skończyłam czytać pierwszą część Władców Pierścieni Tolkiena.


Władcy Pierścieni. Władca był tylko jeden ;] .
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
Dodany dnia 24-02-2010 22:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

W weekend szybciutko przeczytam Latarnika Sienkiewicza, trzeba jeszcze znaleźć trochę czasu na dokończenie powieści Weronika postanawia umrzeć i wziąźć się porządnie za te Igrzyska Śmierci. Leżą przy łóżku, a nie mam czasu się zabrać. ale nie powiem, podoba mi się ta książka.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
Dodany dnia 16-03-2010 07:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja... W sumie to czytam dużo rzeczy. Przeczytałam ostatnio wszystkie trzy części "Władcy Pierścieni", a teraz z nudów zaczęłam od początku. I pomijając to, męczę po raz dwudziesty "Więźnia Azkabanu" i chyba zaczynam uczyć się go na pamięć. Czytam też "Trylogie Enahmy", na internecie, tez po raz kolejny. Chyba muszę wybrać się do empiku.

EDIT z 2.05.2010:
W tej chwili męczę już drugi raz Autobiografię Joanny Chmielewskiej. Nie powiem, wciągająca, jak zwykle książki owej pani. Jeśli ktoś je polubił, to myślę, że i autobiografia wciągnie. Polecam.
Edytowane przez raven dnia 08-04-2013 11:55
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
Dodany dnia 16-03-2010 12:08
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

A ja ciągnę swój bagaż pt.: HISTORIA i nie zawsze pomaga mi to w poszerzaniu mojej biblioteki, czy choćby listy przeczytanych książek. Generalnie ciągnie się każdą pozycję w nieskończoność, choćby była naprawdę wciągająca. Brak czasu to jednak z najgorszych rzeczy, jakie doświadczyłam. Nawet gastroskopia i punkcja lędźwiowa nie były tak paskudne. Zawsze miały swój koniec. Natomiast kiedy zaczyna brakować czasu... to wpada się w coś, z czego wyjść jest cholernie trudno...

Dlatego nie mam czasu po raz kolejny rozkoszować się odwagą Stasia Tarkowskiego, mojego idola z lat dzieciństwa, czy Gabrysi Borejko, z którą wiecznie chciałam się utożsamiać. Teraz chwytam coś i tak to się snuje... przez jakiś czas.

Obecnie jest to książka z cyklu: "lekka, łatwa i przyjemna", czyli K. Grochola Kryształowy Anioł.

Przynajmniej nie jest zobowiązująca. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało ^^
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
Dodany dnia 23-03-2010 19:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Jestem w trakcie Diamentowego pościgu Krzysztofa Petke. Tak, ja też nie wiedziałam, że taki gość jest, ale jego osoba jest dużo ciekawsze od jego książki. Sądzę, że nie dokończę tego. Trudno.
Po za tym wracam do Gildii magów Trudi Canavan. Przerwałam na rzecz lektury.
No, a z lektur to muszę przeczytać Konopnicką Miłosierdzie gminy i jeszcze coś, ale nie pamiętam co.
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
~alice_in_wonderland F
Dodany dnia 02-05-2010 12:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1102
Ostrzeżeń: 1
Postów: 355
Data rejestracji: 13.12.09
Medale:
Brak

W tej chwili "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko.
Książkę polecam, jeśli ktoś ma dużo czasu i nie musi poprawiać ocen. Jest obrzydliwie wciągająca, nie daje spać po nocach i kusi, żeby ją czytać na matmie. Happy
__________________
fc07.deviantart.net/fs71/f/2010/345/e/c/the_12_days_of_kuro_by_madeleine_elizabeth-d34pljy.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
Dodany dnia 02-05-2010 13:47
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Zawsze czytam dużo książek naraz- czyli zaczynam jedną, tam drugą a potem zamiennie do nich powracam. Aktualnie czytam: Łups! i Mistrza Finansjery Terry'ego Pratchetta, Mistrza i Małgorzatę, Wiedźmina, Zabić Drozda a pomiędzy jeszcze, przypominam sobie Insygnia Śmierci - oprócz niej muszę wreszcie skończyć choć jedną ;p
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 02-05-2010 13:50
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~spam F
Dodany dnia 08-05-2010 02:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 01.01.10
Medale:
Brak

Akurat jestem w trakcie czytania świetniej książki. Dawno nie czytałam fantastyki, więc mnie naszło - Tern Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
Dodany dnia 08-05-2010 13:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

W tej chwili "Boską cząstkę" Ledermana. Bardzo polecam wszystkim zainteresowanym fizyką cząstek (już widzę te dzikie tłumy) lub po prostu zainteresowanym budową naszego świata. Język tak przystępny, że już lżej o tym temacie pisać się nie da, a informacje rzetelne, jedynie nieco przestarzałe. Drugą wada książki jest, jeśli komuś to przeszkadza, ramerykocentryzmr1; autora. Ale to tylko szczegóły, które w lekturze zbytnio nie przeszkadzają.
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
=Pobe F
Dodany dnia 20-06-2010 01:40
Naczelnictwo

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2017
Ostrzeżeń: 0
Postów: 84
Data rejestracji: 01.08.08
Medale:
Brak

Wczoraj skończyłem czytać "Alicję w Krainie Czarów", a teraz przegryzam się przez "O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra". Wszystko przez film "Alicja", ale też chciałem po prostu sprawdzić co to za opowieści.

Potem mam w planie Białołęcką. Dokładnie "Naznaczeni błękitem" bo słyszałem, że pani Ewa znakomicie wczuła się w psychikę smoków. Zobaczymy.
__________________
Let us hope that Mr Potter will always be around to save the day.

Szukam dziewczyny. Wymagania:
- Musi wiedzieć, że "masz włosy jak wila" to komplement,
- Nie ma nic przeciwko facetowi, który ma pluszaki z HP,
- Musi mnie sobą zainteresować - bardzo zainteresować,
- Musi lubić kjóliczki,
- Ubiera się w Restyle lub sklepach z podobnym asortymentem.
http://www.hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT