Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 315
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Ulubiona książka
Drukuj temat · Ulubiona książka
~luna97 F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2012 11:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 26.01.12
Medale:
Brak

Jest kilka książek, które zapadły mi w pamięci:
- "Most do Therabithii"- Świetna książka o chłopcu, który zaprzyjaźnia się z Leslie i wymyślają swój własny świat by uciec od rzeczywistości. Książka z działu fantastyki. Jest również film, w którym nie zauważyłam niedociągnięć. Książka choć smutna to poruszyła moje serce.
- "Władca much"- Książka, którą czytałam na konkurs czytelniczy. Również smutna o chłopcach, którzy rozbili się na samotnej wyspie (coś w stylu Robinsona Crusoe).
-"Pies Baskerville'ów"- Również czytana na konkurs. Świetna książka i kolejna cześć przygód Sherlock'a Holmes'a.
-"Opowieści z Narnii" (Hmm i tutaj chyba podobały mi się tylko dwie pierwsze części) równie fantastyczna książka. O czwórce dzieci które odkryły przejście do tajemniczego świata.
To wszystko nie licząc wspaniałego "Harrego Pottera".

__________________
Od cnót Gryfonów,
Przebiegłości Ślizgonów
i Kretynizmu Puchonów,
CHROŃ NAS RAVENCLAWIE!

Otwieram się na sam koniec.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona565 F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2012 12:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 333
Ostrzeżeń: 0
Postów: 146
Data rejestracji: 02.05.11
Medale:
Brak

Hm... Oczywiście Harry ;P Ale także bardzo lubię całą serię "Tunele", a to dlatego, że nie jest to jakaś tam książka o wampirach tylko o świecie, którego nigdy bym nie wymyśliła, czyli o podziemnym świecie Styksów, w którym panuje terror. Podobała mi się także książka "Jeden dzień". Opowiada o historii, która może się zdarzyć każdemu. Przyjaciele Dexter i Emma dopiero po dwudziestu latach zauważają, że są dla siebie stworzeni. Każdy rozdział to ten sam dzień tylko w innym roku. Kocham też całą serię "Felix, Net i Nika" za to, że poprawiają mi humor i ich bohaterowie przeżywają wspaniałe przygody. Polecam wszystkim te książki !
__________________
Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie.


- Trudno - Felix machnął ręką. - Widziałem go.
- Ponurego Żniwiarza? - zapytał Net.
- W warunkach celowo generowanych złudzeń optycznych nigdy nie ma całkowitej pewności, co się zobaczyło. Ale prawie na pewno to był on.
- Celowo generowanych... - powtórzył Net. - Masz na myśli tę kulę, odblaski i stroboskopy?
- Tak.
- A jak mówisz na latarkę? Ręczny miotacz fotonów?

Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności

Nawet jeśli to już koniec,
Harry Potter na zawsze pozostanie częścią mnie... <3
www.ladymalfoy.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Nerona_58 F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 09-09-2012 20:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 649
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 10.08.12
Medale:
Brak

Kiedyś był u mnie na pierwszym miejscu ''Harry Potter'' ale teraz to raczej mi się ''przejadło''. Na pewno dzieła Tolkiena czyli trylogia ''Władca Pierścieni'' i oczywiście ''Hobbit'', ''Silmarillion''. Dzieła tego autora naprawdę mnie interesują lubię fantasy i przygodowe, a historia Pierścienia Władzy jest na prawdę fascynująca. Podobają mi się też ''Mity'' zarówno Greckie jak i Egipskie jednym z moich ulubionych jest Wojna Trojańska. Polecam także ''Święte Blizny'', kontynuacje książki ''Głód Dotyku''. opowiada o akademii czarnoksiężników w, której kilku chłopców będących jedynymi uczniami tej akademii znosi okrutne męki aby w końcu jeden, który przeżyje lub będzie najlepszym uczniem , mógł zostać czarnoksiężnikiem. Uczniowie jednak planują zniszczenie akademii. Książka opowiada jednocześnie wydarzenia z przeszłości kiedy akademia jeszcze nie istniała.
To kilka z moich ulubionych książek ale niektóre lektury też przyjmuje na plus.
__________________
* Co to jest?-zapytała Clary.
* Fiolki ze święconą wodą, błogosławione noże, stalowe i srebrne miecze-odparł Jace, kładąc broń na posadzce obok siebie.-Drut z elektrum, niezbyt przydatny w tej chwili, ale dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek, srebrne kule, czary ochronne, krucyfiks, gwiazdy Dawida...
* Jezu!-mruknęła Clary.
* Wątpię, czy zmieściłby się tu

''Dary Anioła''


W moim świecie muzyka pod względem użyteczności plasuje się gdzieś między wstążkami do włosów a tęczą, przy czym tęcza może przynajmniej dawać pewne pojęcie o pogodzie.


Boję się umrzeć pod ziemią, co jest głupie, bo nawet jeśli zginę na powierzchni, to i tak zaraz pochowają mnie pod nią.


Kosogłos

24.media.tumblr.com/tumblr_md0ya63Ol61rjhud3o2_500.gif

media.giphy.com/media/67BuQknlWjZIY/giphy.gif

dary-aniola.fan-strefa.pl/wp-content/uploads/2013/05/baza24.png

Edytowane przez Nerona_58 dnia 14-02-2013 11:38
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2012 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Jak to możliwe, że się tu jeszcze nie wypowiedziałam? o.O
Bułahaha to teraz moja kolej ]Rozbawiony
Oto mój ranking:

1. Harry Potter - chyba nie trzeba robić opisu i streszczenia o czym to jest.

2. Assassin's Creed - napisze ogólnie, bo wszystkie książki o asasinie uwielbiam. To jest: AC: Renesans, AC: Bractwo, AC: Tajemna Krucjata i AC: Objawianie. Książka powstała w oparciu o grę firmy Ubisoft pod tym samym tytułem.

3. Młody Samuraj. Jak na razie powstały 4 części tej książki: MS: Droga Wojownika, MS: Droga Miecza, MS: Droga Smoka, MS: Krąg Ziemi.
To historia angielskiego chłopca podróżującego po oceanach i morzach.
jednak cała załoga i ojciec chłopca zginęli po ataku ninja i tylko on przeżył. Od tego czasu zamieszkał w Japonii.

4. Merlin - Trzy części z 12 zostały przetłumaczone na język polski. 4 część jest planowana na styczeń 2013 roku.
To jest:
1. Merlin. Księga 1. Nieznane lata
2. Merlin. Księga 2. Siedem pieśni
3. Merlin. Księga 3. Szalejący ogień
4. Merlin. Księga 4. Lustro losu
Książka opowiada o chłopcu obdarzonym wielką magiczną mocą. Pewnego dnia w wyniku pewnego zdarzenia, stracił wzrok, lecz nauczył się wykorzystywać swoją mąc by znów ujrzeć świat. Gdy już pogodził się ze swym losem, wyrusza by dowiedzieć się, gdzie jest jego ojczyzna, prawdziwy dom. Trafia na magiczna wyspę, która pomaga mu poznać swoja historię.

5. Baśnie barda Beedle'a. Co tu dużo pisać ^^

6. Lalka- Bolesław Prus. W Liceum pierwszy raz czytałam tę zacną książkę i polubiłam ją natychmiast. Mam do niej wielki sentyment Rozbawiony

7. Teraz czas na mangę: Death Note. Super manga, którą mogę czytać, czytać i jeszcze raz czytać Rozbawiony

8. Pan Tadeusz i inne lektury. Ogólnie lubię czytać. Raczej nie ma sensu wypisywać wszystkich książek w tym masę lektur . . .
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~missBlack F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 26-12-2012 04:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 26.12.12
Medale:
Brak

"Igrzyska Śmierci" - znaleziona przez przypadek, ale właśnie takie przypadki są najlepsze. Ta książka mnie tak wchłonęła, że przeczytałam ją jednym tchem. Doprowadziła mnie do łez i nieprzespanej nocy. Coś pięknego! Mimo, że opowiada o przyszłości, naprawdę przypomina teraźniejszość, bo w końcu ludzie i tak nie zmieniają swojej natury... Gorąco polecam, jednak uprzedzam, że nie jest to książka dla niedojrzałych ludzi. Ja znalazłam ją kilka dni po śmierci taty, a wtedy mojej głowie panował chaos, dzięki "Igrzyskom" potrafił przywrócić spokój wewnętrzny.
Kocham też twórcość C. R. Zafona - ale jak dla mnie, jego najlepsza książką jest "Marina". Płakałam jak bóbr przy zakończeniu, kiedy tytułowa dziewczyna przegrała walkę z chorobą... Mimo, to wraz z pewnym chłopakiem odkryła, że stara Barcelońska legenda nie jest legendą i stawiła czoło człowiekowi, który przez swoją pasję stał się potworem. Równiez piękna książka, bardzo dobrze się ją czyta.
Wyślij prywatną wiadomość
~Solitude483 F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2013 12:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 110
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 15.02.13
Medale:
Brak

Harry Potter - od niego zaczęła się moja przygoda z czytaniem, a szczególnie fantasy
Saga "Szeptem" - kolejnie książki o tematyce fantasy, tym razem bez czarodziejów (chciałam napisać bez magii ale to nie było by prawdą, gdzyż ksiązka od której nie mogę się oderwać nie może być pozbawiona magii); ogólnie ciekawa histroria z elementami miłosnymi, grozy i tajemnicy(upadłe anioły i Nefilowie)
Wywiad z wampirem - podoba mi się dlatego, że wampiry są opisane tak jak je zawsze sobie wyobrażałam
Droga Cienia - także fantasy, czyta się ją swiatnie, podobnie jak główny bohater możemy być ciagle niewyspani bo trudno się od niej oderwać, akcja toczy się wartko ;p
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2013 21:48
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Polecam "Worek kości", "Sklepik z marzeniami" i "Miasteczko Salem" Stephena Kinga, "Blaze" tego samego autora, ale napisany pod pseudonimem Richard Bachman. Wszystkie zawierają elementy fantasy (chociaż w ostatniej można je podciągnąć pod wyobraźnię głównego bohatera).
Kingiem zainteresowałam się na przełomie gimnazjum i liceum, ale "nasze początki" nie były udane - pierwsza książka zawiodła mnie zupełnie, druga ciągnęła mi się niesamowicie długo. Trzecią wcisnęła mi siostra ("Miasteczko Salem"Oczko i to był właśnie ten moment, kiedy coś zaskoczyło. To druga powieść wydana przez tego pisarza, po 30 latach doczekała się wydania rozszerzonego, to znaczy, że sporo ludzi uważa ją za godną przeczytania.
Jest też książka, przez którą praktycznie nie spałam dopóki jej nie skończyłam - "Człowiek firmy" Josepha Findera. Już jedna z pierwszych scen - martwy pies, pływający w basenie, zapowiada, że jest to powieść, która potrafi wzbudzić zainteresowanie.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 17-04-2013 18:54
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2013 21:57
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

"Sklepik z marzeniami", "Miasteczko Salem" - czytałem a jakże Uśmiech Widzę, że nie tylko mi zdarza się czytywać Kinga Oczko pamiętam też "Komórkę" oraz to opowiadanie "Mgła" - nie tak dawno film oglądałem... a " Carrie" ? To chyba bodajże pierwsza jego powieść.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2013 22:13
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

"Komórka" ciągnęła mi się jak flaki z olejem, a musiałam ją w miarę szybko przeczytać żeby napisać recenzję na zajęcia - ostatecznie rzutem na taśmę udało mi się skończyć czytać, ale recenzję skleiłam z jakichś trzech znalezionych w internecie. Natomiast "Mgła" i "Carrie" mi się podobały, chociaż nie widziałam ich ekranizacji. Jeśli chodzi o Kingów - moim planem było zgromadzenie całej półki Kingów i w ubiegłym roku się udało - jest tego 23 sztuki. Gorzej z przeczytaniem ich - większość po prostu stoi i ładnie wygląda Smutny
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2013 23:12
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Taka naj naj to saga o Wiedźminie. Jednym słowem mistrzostwo.
Świat stworzony przez Sapkowskiego wciąga do ostatniej literki. Jest też dużo nawiązań do słowiańskiej kultury, podań. Osadzona mniej więcej w naszym średniowieczu co bardzo mi się podobało, bo uwielbiam historię. O całej akcji z pewnością nie można powiedzieć, że jest banalna. Zaskakuje przez cały czas, a koniec historii mnie osobiście wmurował w fotel.
Gorąco wszystkim polecam Uśmiech
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
~verbena92 F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2013 01:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 402
Ostrzeżeń: 0
Postów: 190
Data rejestracji: 30.09.12
Medale:
Brak

Popieram Milva - Wiedźmin - dobra książka Uśmiech
Ja teraz katuję trylogię Igrzysk Śmierci i muszę wyrazić szczere współczucie tym od Zmierzchu: HA! Nareszcie jest coś lepszego!
Edytowane przez raven dnia 06-04-2013 09:55
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 03-04-2013 02:22
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Tu też trzeba przypomnieć pierwszy post.
Hogsmeade_pl napisał/a:
Piszcie, jakie są Wasze ulubione książki i dlaczego je lubicie. Co Was w nich zafascynowało, co się podobało? Oczywiście pytania nie dotyczą tylko książek o Harrym Potterze.

T_R: Jeśli piszecie o swojej ulubionej książce, zamieszczajcie również opis, dlaczego dana pozycja przypadła Wam do gustu. Same tytuły książek, bez uzasadnienia, będą kasowane.

Uzasadniamy dlaczego dana książka jest ulubioną.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~AreWeAllWeAre F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 07-06-2013 12:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 191
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 02.06.13
Medale:
Brak

Ja wręcz kocham Dziady Mickiewicza.
W wakacje jak przeglądałam podręcznik po polskiego trafiłam na fragment II części, z ciekawości przeczytałam i byłam nim zachwycona.
Postanowiłam wiec wypożyczyć z biblioteki całe Dziady. Pozostałe części wywarły na mnie nie mniejsze wrażenie niż II. Póki co przeczytałam Dziady już siedem razy i zapewne przeczytam jeszcze nie raz.
Sama nie wiem co mi się z nich najbardziej podoba. Są smutne historie o duchach, ciekawe obrzędy Dziadów, ale również opowieści więźniów cara, których największym marzeniem było odzyskanie wolności przez ich ojczyznę, a to wszystko napisane w taki piękny sposób...
Wyślij prywatną wiadomość
~Zaigusiowana F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 07-06-2013 13:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 124
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 14.05.13
Medale:
Brak

Bardzo lubię "Harry'ego Pottera", ale podoba mi się też książka "Król Złodziei". Jest ciekawa i fajna. Inne książki, które polecam to: "Most do Terabithi", "4,5 przyjaciela", "Monster High", "Teodozja i węże chaosu", "Lola supernianią", itd. Lubię je, bo niektóre są trzymające w napięciu, a inne romantyczne.
__________________
Zaigusiowana

Edytowane przez raven dnia 20-07-2013 12:08
Wyślij prywatną wiadomość
~Vivia F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 20-07-2013 02:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 20.07.13
Medale:
Brak

Moja przygoda z książkami zaczęła się właśnie od "Harry'ego Pottera",_bo wcześniej czytałam TYLKO lektury do szkoły._Na wakacje pani bibliotekarka kazała każdemu wziąć po 10 książek na wakacje i tak się złożyło, że trafił mi się "Harry" 1,_4,_5,_7._Książka tak mnie zafascynowała. że przeczytałam 1 pierwszego dnia wakacji,_potem 4 i nie wiedziałam, co się dalej działo Rozbawiony potem 5 i potem 7, i znowu nie wiedziałam, o co chodzi Rozbawiony_(nadrabiałam sobie filmamiRozbawiony)_Kocham "Harry'ego Pottera" i żadna książka go nie przebije!!!
Edytowane przez raven dnia 20-07-2013 12:06
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2013 21:16
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

U mnie książki ulubione to takie, które coś dla mnie znaczą, poruszyły mnie fabułą i do dziś je noszę w pamięci, natomiast ciężko powiedzieć, że są to książki czytane wielokrotnie, bo rzadko czytam książki więcej niż 1-2 razy.
Zaczerpnę wiedzy z mojego konta na lubimyczytac.pl i przedstawię książki, które tam wrzuciłam na półkę ulubione (kolejność oczywiście losowa):
- Keri Arthur, Moon Sworn - ogólnie cały cykl Zew Nocy warty jest uwagi, mimo że zdaje się temat jest oklepany - wilkołaki, wampiry, zmiennokształtni i dużo seksu (momentami). Ale to nie jest kolejne 50 Shades of Gray, tu najbardziej pociąga ta detektywistyczna część fabuły, bo powiedzmy sobie szczerze - sceny seksu są tutaj zbyt idealne. Natomiast dlaczego lubię ostatnią książkę z cyklu? Za pomysł i za ładne zakończenie historii (mimo, że happy-end). Kibicowałam Riley i cieszę się, że jej życie zaczęło wyglądać tak, a nie inaczej.
- Nina Reichter, Ostatnia Spowiedź, tom I - mówią, że to książka dla nastolatków, ale to nieprawda. Piękna historia miłości, która nie powinna się zdarzyć. Ciągle poluję na tom II.
- Kazimierz Sejda, C.K. Dezerterzy - zapomniana nieco historia odżyła dzięki filmowi, nakręconemu w latach 80. Mimo, że nie przepadam za książkami historycznymi, ta mnie urzekła, przede wszystkim humorem.
- Michael Palin, Himalaje oraz W 80 Dni Dookoła Świata - uwielbiam Michaela i uwielbiam jego książki podróżnicze, te dwie szczególnie.
- Philip K. Dick, Blade Runner (tudzież jak kto woli polski tytuł: Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, jednak do mnie zawsze przemawiał tytuł wyjęty z filmu na podstawie książki) - zaczęło się od filmu, który oglądałam już wielokrotnie, zarówno w wersji podstawowej, jak i reżyserskiej. Sięgnęłam więc do książki i to jest jeden z niewielu przypadków, kiedy nie umiem zdecydować: lepszy film czy książka? Oba stanowią doskonałe uzupełnienie siebie.
- Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata - odsyłam tutaj
- Winston Groom, Forrest Gump - jeśli polubiliście film, to sięgnijcie do książki, bo jest tu jeszcze więcej ciekawych zdarzeń z Forrestem w roli głównej
- Scott Adams, Dilberta skarbnica niedzielnych historyjek oraz Dilbert i cała biurowa "mena(d)żeria" - Dilbert to jedyna seria komiksów, których jestem fanką. W pierwszej z książek są niedzielne historyjki zajmujące więcej niż standardowe 3 okienka, zatem są to historyjki bardziej rozbudowane (moją ulubioną jest o bankomacie, ale nie mam jej na kompie, mam za to inną Rozbawiony). Druga książka to podstawa podstaw, bowiem są tam opisani wszyscy główni i prawie główni bohaterie + komiksy z nimi związane.
- HP i Zakon Feniksa - Potter musiał się tu znaleźć, a ZF uważam za najlepszą część, nie tylko ze względu na długość, tu fabuła była po prostu bardzo ciekawa.
- David Morgan, Tako Rzecze Monty Python - czyli MP od kuchni, wywiady z twórcami, kopalnia ciekawostek na ich temat. Dla fana twórczości lektura obowiązkowa!
- wszystkie książki o Nagrodach Darwina - uwielbiam czytać o ludzkiej głupocie w historiach prawdziwych.
- Carolyn Jess-Cooke, Zawsze przy mnie stój - jedna z najbardziej wzruszających książek, każąca zastanowić się nad swoim postępowaniem. Na pewno kiedyś do niej wrócę.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2014 18:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Zdecydowanie ,,Eragon! Dlaczego? To proste- uwielbiam smoki!
,,Zwiadowcy''- przygoda, poświęcenie i bezcenny humor Halta! Nieocenione!
,, Baśniobór''- ,, Jedna z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejska?Oczywiście. Ekscytująca? Jasne. Bezpieczna? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.

,, Felix, Net i Nika'' - wszystkie części! Ubóstwiam!
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''

Edytowane przez Ginny Zabini dnia 03-01-2014 18:53
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2014 19:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Bezkonkurencyjnie, u mnie na I miejscu jest " Harry Potter". Nic go nie może przebić. Czytałam kilka jego podróbek, to znaczy właśnie książek typu: chłopiec idzie do magicznej szkoły ( tak, jest jeszcze coś takiego oprócz Harrego Pottera xD) ale żadna mu nie dorównywała. Uśmiech Chodzi o cały świat. Każdy jego aspekt. Wszystko w nim jest fascynujące: ludzie, zwierzęta, miejsca, rzeczy itd. Zupełnie inny niż nasz świat, który szczerze mówiąc przy świecie Harrego wydaje mi się trochę szary. Ale żeby nie było, że czytam tylko Harrego Oczko . Są jeszcze " Opowieści z Narnii". Niektórym się wydaje, że to książka tylko dla dzieci. Ale tak naprawdę, KAŻDY czytając tą książkę może znaleźć własne przesłanie. Moje jest takie: zawsze należy pozostawić w sobie coś z dziecka. Inaczej bylibyśmy skostniali i zrzędliwi. Tak jak Zuzanna, która zapomniała o Narnii.
Oczywiście nie czytam tylko takich książek. Lubię też niezwykłe historie prawdziwych ludzi a taka książka, do której mam największy sentyment to " Wyznania Gejszy". Tak naprawdę przeczytałam ją nawet wcześniej niż " Harrego Pottera" czyli jeszcze w podstawówce. xD I czytałam wiele razy. Historia ta, prawie jak bajka, a jednak zdarzyła się naprawdę. Udowadnia, że jeżeli czegoś bardzo chcemy i będziemy na to ciężko pracować, możemy osiągnąć cel. Można również dzięki niej dowiedzieć się jak wyglądała Japonia w XX wieku- szczególnie w latach 40. i 50.
Niestety, nie mogłam wybrać jednej książki, za wiele dobrych książek jest na tym świecie. Uśmiech
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Marta Black F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 03-01-2014 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 03.01.14
Medale:
Brak

my favourite books:
1. "Harry Potter"
2."Baśniobór"
3."Opowieści z Narnii"
4."Wampiraci"

Jestem czarownicą dla tego lubię te książki. Nie brakuje w nich magii. Jest w nich wiele magicznych postaci i zwrotów akcji.
Jeśli chodzi o mniej magiczne książki to bardzo lubię" Charlie i fabryka czekolady".

Pozdrowienia dla Ginny Zabini, Hermiony Riddle 555555 i Veroniki Asotori Malfoy
__________________
Marta Black

Edytowane przez Marta Black dnia 03-01-2014 20:00
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT