Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 199
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» 39 i pół
Drukuj temat · 39 i pół
~Fanka Syriusza Blacka F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 19:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 261
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Główny bohater serialu to Dariusz Jankowski, człowiek dobiegający czterdziestki. Pewnego poranka budzi się i pragnie odmienić swoje życie - wrócić do żony, być przykładnym mężem i ojcem. Jego żona - Anna, jest jednak związana z Tomaszem Ostoją - odpowiedzialnym agentem ubezpieczeniowym. Pasją Dariusza jest muzyka, w przeszłości grał z zespole muzycznym Dirty Track. W momencie gdy decyduje się odmienić swoje życie, zrywa swoje kontakty osobiste ze znaną producentką muzyczną - Katarzyną. Pozostaje bez pieniędzy, pracy i mieszkania.

Główny bohater daje sobie pół roku na uporządkowanie życia i powrót do żony. Dzięki ambicji i samozaparciu udaje mu się osiągać kolejne cele - ma własne mieszkanie, zdobywa dobrą pracę w firmie chemicznej (gdzie pracuje obok żony). Osiąga również sukces jako menadżer zespołu B-27. W wyniku intrygi Katarzyny i Tomasza, Anna słyszy nieprawdziwą historię dotyczącą wożenia krasnali, wg której Darek miał ją zdradzać z przygodnymi dziewczynami w pociągu linii Warszawa-Zielona Góra. Kobieta decyduje się zerwać wszelkie kontakty z byłym mężem i wziąć ślub z Tomaszem. Dariusz, w obliczu tej sytuacji, postanawia wyjechać z przyjacielem do Norwegii. Po ślubie z Anną, pijany Tomasz przypadkowo "wygaduje" się żonie i opowiada jej o przygotowanej przez niego intrydze. Anna decyduje się zatrzymać Dariusza przed jego wyjazdem do Norwegii - w tym celu udaje się na Dworzec Centralny. W wyniku zbiegu okoliczności, Darek i Anna spotykają się w dworcowym areszcie.

Ostatnia scena pierwszej serii przedstawia koncert zespołu B-27, na którym obecni są prawie wszyscy bohaterowie serialu. Seria kończy się piosenką zespołu T.Love I Love You, którą wykonuje Darek Jankowski, wraz z nim na scenie jest jego była żona - Anna.



Co myślicie o fabule serialu i o bohaterach ??? Czy widzicie jakieś wady w serialu ??? Co sądzicie o doborze aktorów ???
__________________
drogi Gościu pamiętaj o mnie i zaproś do znajomych !!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Courag F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 19:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2553
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,383
Data rejestracji: 22.01.09
Medale:
Brak

Lubię ten serial. Pierwszą serię widziałam całą a z drugiej tylko jeden odcinek, który mi się nie spodobał i nie oglądam więcej. W pierwszej było naprawde dużo śmiechu i mi się bardzo podobało. Zaczełam to oglądać ze względu na Tomasza Karolaka, którego kocham. Ma talent komediowy.

Wad nie widzę, obsada w sumie dobra ale fabuła niezbyt. Darek próbuje odzyskać żonę, udaje mu się i na tym kończy się pierwsza seria. Druga seria mi się nie podoba bo to według mnie nudna kontynuacja na siłę.
__________________
Przed zmianą nicka Crazy_LadyUśmiech

On Cię kocha - gra słów a rozum wyjałowiony
Gdy dla niego żyjesz i dla niego umierasz
On Cię kocha - Twój Bóg
Okrutny albo szalony
W dziele swym jak najgorszy sen
I nie wiem jak mógł na to wszystko pozwolić

Closterkeller "Auschwitz"
"Zdarza się, że nasze dłonie są puste, ale serce zawsze pełne i możemy rozdawać z nich tóżne wspaniałości: ciepło, dobroć, pociechę radość...
Frances Hodgson Burnett


[mp3][url=http://biedronka19.wrzuta.pl/audio/5FqXrmwx8Db/zy_-_12_-_czy_to_grzech_labedz[/mp3]



cbimg9.com/graphics/08/12/66069c.jpg
www.courag.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Nie oglądam i szczerze ni przepadam za serialem. To pewnie spowodowane jest moją niechęcią do odtwórcy głównej roli. Nie przepadam za Tomaszem Karolakiem i sama nie wiem dlaczego. Jeśli chodzi o serial to widziałam jeden odcinek i przyznam, ze fabuła nie zaciekawiła mnie.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~ain_eingarp F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 400
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Serialu namiętnie nie oglądam, lecz zdarzy mi się obejrzeć co któryś odcinek i nie narzekam. Uwielbiam Tomasza Karolaka i uważam, że odgrywa swoją rolę bardzo dobrze. Fabuła jak to w serialach..na początku wciąga, lecz w dalszych odcinkach zainteresowanie spada, ze względu na zbytnio ciągnące się wątki. Mam nadzieję, że drugą serię skończą szybko, a trzeciej w ogóle nie będzie. Wszystko musi mieć swój kres, oprócz "Mody na sukces", która raczej będzie trwała jeszcze przez parędziesiąt lat.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kabaczek F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2009 22:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 656
Ostrzeżeń: 1
Postów: 166
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jest to chyba mój ulubiony serial jakei są teraz w telewizji. Szczególnie że Darek przypomina mojego tatę w dużym stopniu jest jeszcze weselej Uśmiech Jak najbardziej polecam Język
www.capoeirabrasil.pl Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27-03-2009 14:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ile ja bym dała żeby mieć takich wyluzowanych starych.

Co myślicie o fabule serialu i o bohaterach ???

Fabuła jest świetna. Pierwszy serial, który wg' mnie łamie stereotypy i nie jest przewidywalny - pomijając szczęśliwe zakończenie. Bohaterzy rozkładają na łopatki wszyystkich. Darka i Patryka, gdybym mogła, a to bym ich ukradła. ; )
Czy widzicie jakieś wady w serialu ???

Taaak, kiedyś Blog 27 i Tola biegająca mi po ekranie, a obecnie Afromental, po którym nie spodziewałabym się kilku rzeczy... Szkoda, szkoda.
Co sądzicie o doborze aktorów ???

Karolak, Widawska i Andersz - lepiej wybrać nie mogli.
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 11:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

O tak fabuła bardzo mii sie podoba. To chyba taki pierwszy polski serial, ale jest boski - bardzo lubie go oglądac.
No i obada jest świetna. Nie wyobrażam sobie tego serialu bez Tomasza Karolaka, chyba nie ma takiego aktora, kótry mogłby go zastąpic Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 12:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Całkiem fajny serial. Z dużą porcją humoru. Poza tym uwielbiam piosenki z niego: "Anarchię" i "Wszystko bez sensu".
Poza tym doskonała rola Karolaka. Czasem po prostu zataczam się ze śmiechu kiedy oglądam niektóre sceny. Rozbawiony
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 24-12-2009 22:42
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Nawet mi się podoba ten serial. Nie oglądam go zawsze, tylko wtedy, kiedy mi pasuje.
Fabuła i obsada mi się podoba. Nie ma dużej nudy (najbardziej mi się spodobał odcinek, w którym Darek i Tomasz szukali Ani).
Wyślij prywatną wiadomość
~Naina F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24-12-2009 22:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 22.12.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię ten serial, szkoda że już nie ma i nie będzie :<
Świetne teksty, i rola Karolaka.
Serial genialny.
Trochę mnie wkurzała w początkowych odcinak ta czarna z Blogu 27 bodajże Tola nie wiem xD
Ale serial spoko, podoba mi się.
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 16:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Serial oglądałam, owszem. Gdy tak w te wtorkowe wieczory zasiadałam przed telewizorem nie mogłam się doczekać kolejnej sceny, kwestii. Niestety [a może i stety] po zakończeniu serialu i po obejrzeniu kilku innych, muszę przyznać, iż 39 i pół do najambitniejszych seriali polskich nie należał. Dość marne dialogi, czasami żałosne. Co do obsady - Karolak jest bardzo dobrym aktorem, jakby nie patrzeć. Swoją rolę zagrał jak najlepiej umiał, i wyszło mu to nawet w porządku. Alan i Daria nie spisali się już tak dobrze. Tak czy siak uważam, iż ta produkcja najlepsza nie była, jednak tak czy inaczej zapisała się w pamięci większości nastolatków, i zapewne zdobędzie tą telekamerę.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT