Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 145
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Siedem dusz
Drukuj temat · Siedem dusz
~Blair F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2009 13:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Amerykański dramat z Willem Smithem w roli głównej. Dla tych, którzy nie wiedzą o czym jest film:
Bo nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś życie swe oddaje by ktoś inny mógł żyć.
Piękna i wzruszająca opowieść o bardzo trudnym okresie życia Bena Thomasa (Will Smith), który wyszedł cało z wypadku samochodowego, w którym zginęła jego ukochana kobieta oraz sześć innych osób. Obarcza się winą za wypadek, postanawia zadośćuczynić i poświęcić swoje zdrowie i... życie, aby pomóc siedmiu ciężko chorym osobom. Podszywa się pod agenta podatkowego aby poznać ludzi, których chce obdarować zdrowiem. Jedną z osób wybranych przez Bena jest Emily Posa (Rosario Dawson), która choruje na ciężką wadę serca i oczekuje na dawcę organu, niestety bardzo rzadka grupa krwi powoduje, iż szanse Emily są minimalne.

(Z filmwebu.)

I teraz pytanie do Was, ludu Hogsmeade - oglądaliście, zamierzacie obejrzeć? Jakie są wasze wrażenia?

Mną osobiście film wstrząsnął. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Byłam sceptycznie nastawiona co do Willa Smitha grającego w dramacie, bo dla mnie był aktorem przede wszystkim komediowym. Ale moje zdanie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Historia opowiedziana w filmie jest również wspaniała. Plus przepiękne zakończenie, dla jednych zaskakujące, dla innych przewidywalne, ale na pewno wzruszające. Ja, jako osoba która rzadko płacze na filmach, pod koniec odpłynęłam totalnie i niczym nie mogłam powstrzymać potoków łez. Gorąco polecam.
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.
Marilyn Monroe.

i40.tinypic.com/10oierr.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2009 09:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Niedawno obejrzałam ten film i bardzo się wzruszyłam. Will Smith był w tej roli po prostu idealny, postawa bohatera skojarzyła mi się z tym, gdzie Will grał w "I'm the legend". Świetna gra aktorska.
Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że wybierze meduzę. Myślałam raczej o podcięciu żył, a meduza była tylko w tle i miał ją z sentymentu czy coś.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady James F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2009 14:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3783
Ostrzeżeń: 1
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Niedawno miałam okazje obejrzeć i okazało się, ze to naprawdę wspaniały film. Will Smith świetnie sprawdził się w swojej roli, niektóre sceny naprawdę wzruszały (musiałam się powstrzymywać, żeby się nie rozpłakać, bo oglądałam go w szkole Uśmiech )
__________________

Żeby docenić wartość jednego roku,
zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca,
spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny,
zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty,
zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy,
zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy,
zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka.
Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy.
Dziel go ze szczególnym człowiekiem
- będzie jeszcze więcej wart.
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 11:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Piękny film :* To chyba mój ulubiony dramat jaki do_tej pory oglądnęłam, strasznie mi się podobał.
Poza_tym obsada jest bardzo dobrze dobrana gdyż Will Smith to świetny aktor. Film bardzo wzruszający, a końcówka naprawdę nieprzewidywalna.
Gorąco polecam. Uśmiech
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

Edytowane przez Ariana dnia 07-08-2009 17:34
Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-07-2010 21:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

To tak smutna historia... mocną mną wstrząsnęła. Praktycznie rzecz ujmując, od momentu kiedy Ben sponiewierał tego niewidomego mężczyznę, nie mogłam powstrzymać łez. To niesamowity film, poruszający, zapadający mocno w serce. To opowieść o diametralnej zmianie człowieka, który miał w życiu wszystko, a pozostał z niczym, prócz wielkiego poczucia winy, z kórym nie potrafi żyć.
Pisać o wrażeniach po tym filmie jest niezwykle trudno. Dochodziłam po nim do siebie dość długo - jakkolwiek głupi to brzmi. "Siedem dusz" z pewnością warto obejrzeć, ale lepiej nie robić tego, kiedy ma się depresję...
I jeszcze Will Smithw roli głównej. Kocham tego aktora, na prawdę. Jest świetny w każdej roli, czy to komediowej, czy dramatycznej. W tym filmie zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Zatracił się w swojej postaci i przekazał ogromne emocje. Patrząc na jego zmęczoną, udręczoną twarz, widzimy człowieka, który przeżywa bardzo ciężki okres w życiu. Will jest bardzo prawdziwy w tej roli.

__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2010 16:26
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Jakiś czas temu byłam u kuzynki i w nocy z braku innego wyboru oglądałyśmy ten film. Nie wiem, czy byłyśmy już tak zmęczone, czy w nastrojach nie pasujących do oglądania tego filmu, ale "Siedem Dusz" nas znudziło, że po trzy-czwarte filmu wyłączyłyśmy go i poszłyśmy spać. Uśmiech Od tego czasu nie widziałam go po raz kolejny
__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry-Potter123 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2010 17:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 223
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 06.12.09
Medale:
Brak

najbardziej poruszający film jaki oglądałam chyba. ten film utwierdził mnie w przekonaniu , że Willa Smitha można zaliczyć do najlepszych aktorów świata. jego syn-Jaden Smith najwidoczniej odziedziczył talent po ojcu i już rośnie z niego aktor, co można zobaczyć w filmie 'Karate Kid' Oczko

poruszył was film'siedem dusz' ? obejrzyjcie sobie ten filmik i podpiszcie petycje . http://vimeo.com/10152570 - osobiście mówiąc popłakałam się .
__________________
..."Wiem o wielu sprawach, o których ty nie wiesz Tomie Riddle. O wielu bardzo ważnych sprawach. Chcesz poznać kilka z nich, zanim popełnisz kolejny wielki błąd?...'

'Severus Snape nie był twoim sługą. Snape był człowiekiem Dumbledor'a. Był nim od samego początku, od chwili, gdy zacząłeś gnębić moją matkę.A ty nigdy nie zdawałeś sobie z tego sprawy, bo jednej rzeczy nie pojąłeś Tomie Riddle. Czy kiedykolwiek widziałeś patronusa Snap'a?...'

'...Patronusem Snap'a była łania. Taka sama jak patronus mojej matki, bo Snape kochał ją przez prawie całe życie, od czasu, gdy jeszcze byli dziećmi. A powinieneś to zrozumieć..'

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
Harry-Potter123Uśmiech




http://vimeo.com/10152570<----- OBEJRZYJ . jesli nie chcesz być obojętny na to co ludzie codziennie robią zwierzetą PODPISZ Petycje . samemu można zrobić wiele rzeczy, ale w grupie można dokonać wszystkiego !
Wyślij prywatną wiadomość
~Nuttella F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2011 11:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 735
Ostrzeżeń: 0
Postów: 258
Data rejestracji: 21.07.11
Medale:
Brak

Przepiękny film! Pobeczałam się przy oglądaniu!

__________________
Heavy metal and rock forever!!!
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT