Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 260
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Znasz "Digimony"?
Tak Tak 80%[12 głosów]
Nie Nie 20%[3 głosów]
Głosów ogółem : 15
Drukuj temat · Digimon
~Severus Tobiasz Snape F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-02-2009 22:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Digimony. Bajka, która emitowana była na Fox Kids i przez krótki czas na Jetix. Powstał film anime o Digiświecie, w którym żyją Digimony - małe (a czasem i większe) stwory, które mówią, myślą i są przesilne. Digimorfują w postacie z reguły większe.

Pierwsza część (Adventure 01), emitowana na Jetix i Fox Kids, mówi o tym jak na siedmioro dzieci, podczas obozu letniego, spada śnieżyca. Dziwnym sposobem trafiają do Digiświata i po niedługim czasie znajdują kilka małych stworków - Digimonów. Szybko ewoluują w formę wyższą, silniejszą. Od tego czasu cała czternastka przeżywa niesamowite przygody, walcząc z siłami zła. Dzieciaki już nie tak bardzo nie pragną powrotu do swojego świata, zaprzyjaźniają się z Digimonami. Odkrywają jak lepiej walczyć, jak być bardziej skutecznym w walce.

Nie brakuje zgrzytów między nimi. Dwie główne postacie - Mat i Tai (Digimony: Agumon i Gabumon) często się kłócą, oboje mają silne charaktery, ale o ile Mat się przechwala, lubi przewodzić i jest takim marnym wesołkiem - o tyle Tai jest bardziej agresywny, trochę skryty.

W filmie dzieciaki po pewnym czasie dostają/odnajdują amulety. Ich "nazwy" są odzwierciedleniem ich głównych cech charakteru. Ale czy dobrych, czy złych i dokładnie jakich - nie pamiętam Smutny

Nie pamiętam dokładnie już tego serialu. Był naprawdę fajny i jako maluch mogłem oglądać to na okrągło.

Dzięki zmianom w Regulaminie Hogsmeade mogę dać kilka linków na potrzeby tematu Uśmiech. Dawno już tego w polskiej telewizji nie było dlatego myślę, że kilka filmików się przyda dla odświeżenia pamięci lub choćby w części poznania stworków - Digimonów.

- Polska czołówka
- Ewolucja Digimonów
- Kawałek angielskiego odcinka - Meet MagnaAngemon

Obecnie nigdzie nie jest dostępna polska wersja Digimonów (a przynajmniej nic o tym nie wiem). Bardzo nad tym ubolewa, bo choć mam już dzidziusiem nie jestem i właściwie bajek oglądać nie powinienem (niby) to takie Digimony bym sobie ponownie obejrzał Uśmiech.

Znacie Digimony? Oglądaliście kiedyś? Co o nich sądzicie? Fajna bajka?

Zapraszam do wypowiedzi Uśmiech

---------------------
Digimonów do tej pory wyszło dużo, jednak w Polsce emitowano tylko Adventure 01 dlatego moja wypowiedź odnosi się głównie (a raczej "jedynie" ) do "jedynki".
Severus Tobiasz Snape dodał/a następującą grafikę:
digimon.jpg
[145.8KB]
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif

Edytowane przez Severus Tobiasz Snape dnia 20-02-2009 22:53
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2009 19:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

hm. pamiętam. Jak byłam jeszcze mała to nie istniało nic piękniejszego. To był sens życia (razem z pokemonami i miliardem innych kreskówek). Wprawdzie teraz to ja już nie pamiętam o co w tym chodziło, ale zawsze to miłe wspomnienia są xD Teraz się śmieję, ale wtedy czarna rozpacz była jak mi mama zabierała pilota w połowie odcinka. Niestety, taki los pokolenia digimonowo-pokemonowego xD
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2009 22:28
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Też pamiętam Digimony! Zawstydzony
Miałam może z 6-7 lat, jak oglądałam to na Fox Kids. Dosłownie 'chłonełam' każdy odcinek, każdą powtórkę. Tak jak innych ciągneło do Pokemonów, tak ja i moje rodzeństwo woleliśmy Digimony.
Ja chyba najbardziej lubiłam tego ptaszka [Birdramon, bodajże ;P]. Śmieszny był digimon, który wyglądał jak kaktus Rozbawiony.

Obejrzałam te filmiki - ewolucja, to było to, czego potrzebowałam do odświeżenia pamięci. Ile bym dała, gdybym znowu to mogła obejrzeć... <3 (ale tylko pierwszą serię - podobno dalsze to taka kaszana, że nie warto).
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 21-02-2009 22:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobiasz Snape F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21-02-2009 22:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Ooooo, pamiętam Pokemony. To chyba najbardziej reklamowana kreskówka do czasu Naruto. Na Jetixie leci teraz dziesiąta seria. Mój Boże. Jest druga taka kreskówka? Właściwie to Pokemony każda część jest taka sama. Nawet teraz dubbingu nie zmienili. Co tam się zmienia? Skład głównego trio i dochodzą nowe Pokemony. I tyle Rozbawiony

Elanor, wtedy to były czasy. Leciały same fajne i wartościowe bajki. Ludwiczek, Digimony itp. Ehhh Uśmiech

Dosłownie 'chłonełam' każdy odcinek, każdą powtórkę.


Jak wracałem z przedszkola to leciała taka bajka... yyy... Biterborgi (tak na nich mówili), a po nich Digmony. Nie było możliwości wyjść gdzieś w tym czasie, a jak prąd wyłączali to deprecha Język. Wtedy jeszcze było Power Rangers Time Force (tj.: trochę później, ale mniej więcej ten sam rok), które, po kilku latach, bardzo mi się spodobało.

Ja chyba najbardziej lubiłam tego ptaszka [Birdramon, bodajże ;P].


Mini forma to Biyomon Uśmiech. Potem Birdramon i Garudamon Język. Ten najmniejszy rzeczywiście słodziutki Rozbawiony

Śmieszny był digimon, który wyglądał jak kaktus


Podstawka to Palmon, a kaktusem był Togemon Język. Ta najsilniejsza forma - Lilymon.

Obejrzałam te filmiki - ewolucja, to było to, czego potrzebowałam do odświeżenia pamięci.


Ja jakiegoś wieczoru wpadłem na pomysł, że na pewno w necie będzie coś o Digmonach. I tak doszedłem na Youtube'a. Do teraz jak oglądam ewolucje czy "Meet MagnaAngemon" to ciary mnie po plecach przechodzą Cool.

Na Youtube'ie są dwa odcinki po polsku do obejrzenia. Raz nawet mnie porwało i napisałem do Jetixa, by znowu to puścili xD. Pamiętam, że na samym początku, gdy Fox Kids zmienił się w Jetix, to były Digimony, ale potem je wycofali. Osobiście to wolę te stworki niż jakiś Świat Questa Uśmiech. Wiecie, koneserem filmów nie jestem, ale bajek jak najbardziej xD


__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Eugleana F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-02-2009 17:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 22.02.09
Medale:
Brak

Digimony? Ach tak było coś takiego! Jakiś miesiąc temu odkryłam tą bajkę. Nie powiem żeby mnie zachwyciła, ale obejrzeć można. Zastanawiające jest to, że niby nie zachwyciła mnie, ale ciary były Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Kab Hun F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2009 16:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 818
Ostrzeżeń: 0
Postów: 141
Data rejestracji: 09.07.09
Medale:
Brak

Znam i oglądam nadal, choć te odcinki mam już dawno za sobą. ;p Bo jak ktoś jest zainteresowany, to wie, że ta część emitowana eony lat temu, to tylko pierwszy sezon - na razie jest ich pięć - a im dalej w las, tym robi się ciekawiej. ;]
Pierwszy kontakt z serialem nastąpił oczywiście na kanale Fox Kids. Od razu polubiłem świat cyfrowych stworków i nie przepuściłem żadnego odcinka... No, przynajmniej do czasu, aż moja familia zrezygnowała z telewizji satelitarnej, co wiązało się z utratą możliwości oglądania czegokolwiek poza Polsatowym 'Hugo' i Wieczorynką. Kilka lat później, kiedy już ze smarkacza wyrosłem na gimnazjalistę, podłączono mi takie cudo, jak internet - a wtedy pasja odżyła. ;] Obecnie oglądam Digimon Savers - ostatnią już serię i - jak dla mnie - najlepszą.
BTW 1, Gabumon rules. ;]
BTW 2, ten tekst w pierwszym poście trochę z błędami jest, ale nie mnie to poprawiać. ;p
__________________
"Teraz żyjemy w czasach gdzie śmierć drugiego człowieka jest zazwyczaj kwitowana wymuszonym uśmiechem, bo przecież "fajnie" jest być zimnym, wyrachowanym(...), jak postać z ulubionego serialu, a gdy dzieje się krzywda jakiemuś zwierzakowi, to wtedy wszyscy zamieniają się w superbohaterów."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT