Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 243
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Gry
»» Komnata Tajemnic
»»» Komnata tajemnic... lepsza czy gorsza od innych części?
Drukuj temat · Komnata tajemnic... lepsza czy gorsza od innych części?
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2008 12:44
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

HP i KT jest według Ciebie lepsza od innych części gry? A może gorsza? Zapraszam do dyskusji Oczko
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 13:59
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Komnata Tajemnic zdecydowanie według mnie jest lepsza od gry "Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Troszkę lepsza grafika, ciekawsza o wiele gra. Chodź troszkę nudziły mnie jej misje, ale nie było tak źle. Ciekawe nawet, fajnie sie pojedynkowało, biegało po Hogwarcie. Jeśli wziąć pod uwagę grę Więzień Azkabanu to według mnie Komnata była słabsza od tej gry. Od Czary Ognia to nie wiem chyba lepsza, Czara nie zbyt mi sie podobała. A co do Zakonu Feniksa to nie mam pojęcia.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 22:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

W całym zestawieniu Komnata Tajemnic jest drugą grą w moim rankingu na najlepszą grę o Harry'm. Dlaczego? Przede wszystkim między pierwszą a drugą częścią jest dość spora różnica - bohaterzy rozmawiają, nieco lepsza grafika, możliwość chodzenia tam, gdzie się chce, łatwiejsze do wykonania testy z zaklęć na lekcjach. W zestawieniu z Więźniem Azkabanu, gra jest tysiąc razy ciekawsza, niż trzecia. Trzeba się nieco bardziej natrudzić, a zadania nie są dla mnie tak banalne, jak w trójce. Nie podobają mi się poza tym misje. A Czara Ognia? Tu Komanata przegrywa - głównie, jeśli chodzi o grafikę i możliwość poruszania się innymi postaciami. Nie potrafię porównać z Zakonem Feniksa, bo nie grałam, ale z opinii mogę wywnioskować, że dwójka słabo wypada przy piątce.

Edytowane przez Cee dnia 21-11-2008 22:49
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2008 23:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Przede wszystkim ta wersja jest po polsku xD To duży plus. Grafika też lepsza, ale o wiele bardziej podobała mi sie pierwsza częśc, bo druga jest banalnie prosta! Próbę komnaty przeszłam za pierwszym razem, a żeby się dostać do kamienia i Voldemorta, to musiałam się trochę bardziej namęczyć ( zwłaszcza przy puszku xD )
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Sirius PL F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 20:11
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 174
Ostrzeżeń: 5
Postów: 338
Data rejestracji: 27.09.08
Medale:
Brak

Komnata Tajemnic jest zdecydowanie lepsza od Kamienia Filozoficznego. Najfajniejszą rzeczą w tej grze jest Quidditch. Kolejne gry są lepsze od KT. Grafika niestety jest bardzo słaba, ale nie tragiczna tak jak w KF. Fabuła gry nie odbiega od książki. Moim zdaniem została dobrze zrealizowana.
__________________
Podpis zedytowany
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry 14 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 18:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 410
Ostrzeżeń: 1
Postów: 92
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

Najmniej zachwyca grafika było to banalna część gry, nawet na początku w starciu z bijącą wierzbą grafika nie zachwyciła. Następnie gra była dość prosta choćby spotkanie z bazyliszkiem. Najbardziej w grze również jak poprzedniką podobał mi się Qudlitch jest on bardzo fajnie przedstawiony, szczególnie latanie na miotle.
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobiasz Snape F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 18:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Uwielbiam Komnatę Tajemnic. Przeszedłem tą grę chyba z dwanaście razy i przeszedłbym raz jeszcze, ale płytka nie odpala Zniesmaczony. Dużo ciekawych misji, ładna grafika, grywalność, misje nie są banalnie proste, ale tez nie wybitnie trudne. Znajdujemy tam właściwie wszystkie ważne wydarzenia z książki. Esy Floresy, Wierzba Bijąca, mecze quidditcha, Pokój Wspólny Ślizgonów, Ford Anglia, Komnata Tajemnic, Klub Pojedynków - i wszystko, co się łączy z tymi zadaniami.

Komnata Tajemnic zapewnia też wiele minigier.
NIGDY nie udało mi się zebrać pięćdziesięciu brązowych kart - zawsze jedna czy dwie brakowały, a nigdzie nie można kupić.
Mecze quidditcha - chwila. Tu mam mieszane uczucia. W Kamieniu podobało mi się to, że Harry nie leciał sam ze zniczem, ale ty go prowadziłeś. Niestety, stracić przytomność jest trudno, a przeciwnik nigdy znicza nie złamie. W "dwójce" znowuż Harry sam za tym zniczem lata i to mi się nie podoba. Ale sam quidditch jest dopracowany, nie za trudny, trochę prosty.
Klub Pojedynków to cudo. Ahhhh... cały czas pamiętam te zacięte pojedynki, chowanie się za regałem z książkami, dogryzienia Snape'a i fasolki. Oho, to niezły interes Uśmiech. Pamiętam też, że z kolegami godziny spędzaliśmy walcząc w Klubie Pojedynków - kto lepszy Język. To zdecydowany atut całej gry.

Moja przygoda z Harrym zaczęła się właśnie od tej gry. Nie miałem w ogóle pojęcia, że jest książka o Harrym, film - nic! Dostałem od kogoś grę i grałem. Potem przeczytałem kilka tomów, obejrzałem pierwszy film i tak jakoś poszło Język.

O. Miałem kłopoty z zadaniem Lokharta, zaraz jak wylądowałem tam Uśmiech. Z tym krabem, nie wiedziałem, co zrobić. Po godzinie przy zadaniu się skapnąłem o co chodzi. Głupi byłem xD
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Rojeek F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2009 15:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 470
Ostrzeżeń: 1
Postów: 126
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Gra dobra, fajne misje itd. Tylko że jak wyszła gra Harry Potter i Zakon Feniksa, to Komnata Tajemnic wymięka pod względem graficznym oczywiście...
Bo Komnata Tajemnic troche stara już no można powiedzieć, ale misje fajne, przeszedłem 2-3 razy Uśmiech
__________________
img140.imageshack.us/img140/1536/butsn2oc6.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Kreska F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25-06-2009 12:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 569
Ostrzeżeń: 2
Postów: 107
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

W porównaniu do Harry Potter i Kamień Filozoficzny,gra Harry Potter i Komnata Tajemnic jest o niebo lepsza. Graficy zrobili duży postęp.Choć Harry Potter i Zakon Feniksa jest i tak naj, naj.





__________________
img706.imageshack.us/img706/4972/dracomalfoybathroom1.gif


Dracooo !
http://jestem.gu.ma Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2009 18:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Na pewno lepsza od gry Harry Potter i Kamien Filozoficzny i to o wiele ! Grafika nie jest jeszcze taka dobra, ale już lepsza niż od pierwszej części, też jest o wiele ciekawsza, a czy lepsza od następnych części to raczej nie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arti F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 25
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

To były czasy gośćiu miał brązową kartę czarodziejów , której mi brakowało, szczerze powiem,że tylko raz udało mi się ją przejść w 100% . Pod względem graficznym jest podobna do części 1 ale mi to nie przeszkadzało,wkurzały mnie tylko eliksiry wiggenowe stanowczo za łatwo je się robiło i mnożyły się w niesłychanie dużych ilościach Cooo,ale i tak zajmuje u mnie 3 miejsce w przygodach Harry'egoRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 23:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja niestety miałam przyjemność grać tylko w Kamień Filozoficzny i Komnatę Tajemnic, ale dwójka jest tak świetna, że przechodzę ją zawsze po kilka razy. Pamiętam jeszcze, że jak byłam młodsza, to bałam się iść do dormitorium Ślizgonów, bo nigdy nie umiałam z niego potem wyjść i ciągle mnie łapali. Czasami udaje mi się nawet zebrać wszystkie karty i zawsze odnajduję większość tajemnic Język
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Peli F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2009 17:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 33
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 03.11.09
Medale:
Brak

KT na pewno jest lepsza pod względem grafiki, możliwości chodzenia po (prawie) całym zamku i okolicach. Jednak w KF wg. mnie panował lepszy klimat i pamięam, że jak miałem 10 lat to, w niektórych momentach prawie sikałem z wrażenia xD.
Wyślij prywatną wiadomość
~PL F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2009 17:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 53
Ostrzeżeń: 1
Postów: 55
Data rejestracji: 26.12.09
Medale:
Brak

według mnie jest to najgorzej wyprodukowana część tej serii gier.
No oprócz HP CO . Głównie z powodu Harrego on się wydaje taki mały do świata.

PS.Mam wersje PS2
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14-07-2010 15:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

To gra w którą grałam najczęściej jeśli chodzi o serię gier z HP Język Łatwa dosyć, ale najprzyjemniejsza pod względem prowadzenia postaci. Najbardziej lubiłam mecze Quidditcha. Fajne było to, że między wyzwaniami i zajęciami można było swobodnie pobuszować po zamku, a ten znaczący przywilej nie pojawił się we wszystkich grach Język
Zdecydowanie fajna gierka, ale niestety moja płyta jest już w takim stanie, że nic z niej wykrzesać się już nie da Język A szkoda, sentymentalny powrót do dzieciństwa nigdy nie zaszkodzi Język!
Niestety nie miałam przyjemności zagrać we wszystkie gry, więc nie mogę ocenić KT na ich tle. Pominę więc 5 i 6 część w które nie grałam i stwierdzę, że 2 część była najfajniejsza! xD Z tego co sobie przypominam.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Fluorescencyjna F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2010 19:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 460
Ostrzeżeń: 0
Postów: 90
Data rejestracji: 24.10.10
Medale:
Brak

HP i KT, jest moją trzecią ulubioną grą. Po pierwsze dlatego, że mam do niej sentyment. Była moją pierwszą grą z HP. Lepsza od Kamienia, ale stanowczo gorsza od ZF i KP. Dość długa, jako tako trzyma się fabuły i co najważniejsze - jest po POLSKU. Ja miałam tylko angielską wersję KF, o ile dobrze się orientuję, to nie było wersji polskiej. Ale lubię tę grę także dlatego, że wprowadza w iście hogwarcki nastrój. Ma zdecydowanie najlepszą muzykę! Nie licząc KP, gdzie muzyka była po prostu znakomita! Ale ta gra, jako jedna z nielicznych została zrobiona porządnie.
__________________
,,(...) już wiedział, że tonie, że nic na to nie poradzi, a te lodowate ramiona oplatające mu piersi to ramiona samej Śmierci...''

,,Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze.''

,,Udało się, dostali w kość, niech żyje Potter nam! A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam!''


Drogi Lordzie Voldemorcie!
,,Przyłączę się do ciebie, kiedy piekło zamarznie. ''


,,Ma oczy zielone jak pikle z ropuchy
Jego włosy są czarne jak tablica.
O, gdyby moim został, bohater mych snów,
Służyłabym mu jak diablica.'' <3
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2010 21:40
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Komnata Tajemnic jest fantastyczna! Przebija ją tylko Więzień Azkabanu. Nawet Zakon Feniksa się przy niej chowa Jęzor
Mam do tej gry bardzo duży sentyment. Przechodziłam ją kilka razy, ale co rusz znajdowałam coś nowego (oczywiście chodzi o karty). Za chyba czwartym (i ostatnim razem), dopiero znalazłam wszystkie karty. Byłam bardzo wtedy ucieszona, podniecona i w ogóle xD No i do tego niezapomniany klub pojedynków. Pamiętam, jak szłam się pojedynkować, a po wygranych pojedynkach, pędziłam kupować karty od ludzi Rozbawiony Kurczę, aż normalnie znów pograłabym sobie w tę grę.
Wyślij prywatną wiadomość
~niki666 F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2011 14:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak

WitamOczko
Mi się bardzo podobała Komnata, (choć wole HP i WAOczko, może momentami misje były nudzące i bardzo mnie irytowało, że nie mogę wrócić do np. gabinetu Dumbledore`a i że jak już idziesz w jedną strone w misji to nie możesz się wrócić, bo wyzwania to sobie mogłam chociaż powtórzyc;P
Załamanie przeszłam jak już wszystko miałam, wróciłam i zaliczyłam pojedynki i Quidditch (do finałowego meczu musiałam powtórzyć pojedynki żeby nazbierać na miotłe, bo mi nie wychodziło to latanie pomiedzy belkami boiska;P) , ale nie miałam jeszcze wszystkich kart - więc ściągnęłam poradnik i tylko jedno miejsce gdzie mogłam wrócić było dla mnie nowe, ale na dziedzińcu ta wnęka co jest po prawej str. jak jest Spongify, a trzeba ją odkryć wchodząc na platforme ukrytą w jednej ścianie na przeciwko (nie wiem jak to napisać) tego się poprostu nie dało, miałam zaświeconą róźdżke i próbowałam godzine i druga dla mnie porażka to taka sama platforma tylko ze skokiem na strych u pielengniarki, nawet widziałam kontem fasolki, ale obijałam o sufit głową ciągle... Doszłam w końcu do wniosku że te karty które tam są to już je mam poprostu, bo pare kupiłam wcześniej... wkurzyłam się popojednkowałam się troche (tak jak koleżanka wyżej) i kupiłam wszystkie możliwe karty, zaliczyłam przejście po złote karty i tylko brakło mi 2 brązowych kart, ale możne się bez nich na szczęście obejśćOczko
A że ide od końca to teraz biore się za 1 znowu Oczko (w sumie kiedyś to tylko próbowałam każdej części, bo nie miałam internetu i nie miałam jak się skonsultować --> "o co chodzi?!" ;P a poza tym jestem fanką HP, a nie gier;P)
PozdrawiamOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~KuBuSSnApE F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 04-08-2012 11:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 06.01.11
Medale:
Brak

Grałem tylko w 2,3,6 i troszkę w jedynkę. Według mnie z tych wszystkich Komnata była najlepsza. Chociaż Więzień też. Moją ulubioną częścią Harry'ego jest zdecydowanie KP(książka). Niestety film i gra są po prostu DO DUPY! Gra mimo iż ma fajną grafikę jest o wieeele prostsza od Komnaty,wręcz powiedziałbym banalnie prosta. Lata się po zamku i prawie nic ciekawego się nie robi. Do tego filmiki. W KT można je było spacją wyłączać z tego co pamiętam. Ale nie, w Księciu nie można! i do tego jest więcej filmików niż gry! Zdecydowanie nie polecam. Ojj ale offtop ;d Także uważam że KT była najlepsza z tych ,w które ja grałem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Raymaniac F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 10-09-2012 17:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 101
Data rejestracji: 10.09.12
Medale:
Brak

Komnata Tajemnic jest jedną z moich ulubionych gier o Potterze. Może to z sentymentu, ale była tez pierwszą w którą grałem i do dzisiaj posiadam oryginał. W stosunku do jedynki poprawiono nieco mechanikę gry oraz grafikę (i dodano polski dubbing, co zaliczam na plus). Sama gra, mimo ze opiera się dośc luzno na ksiązkowym pierwowzorze jest bardzo klimatyczna, chociaż trochę za prosta. W ogólnym rankingu Komnata Tajemnic stoi u mnie gdzieś obok Więznia Azkabanu, a przed pozostałymi odsłonami.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT