Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 267
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Ściąganie plików z internetu
Co myślisz o ściąganiu muzyki/filmów z internetu?
To zwyczajna kradzież! To zwyczajna kradzież! 1%[1 głos]
Nie mam nic przeciwko temu ale sam/a nie ściągam Nie mam nic przeciwko temu ale sam/a nie ściągam 3%[2 głosów]
Sam/a ścigam i jestem jak najbardziej za Sam/a ścigam i jestem jak najbardziej za 56%[44 głosów]
Niie mam zdania Niie mam zdania 6%[5 głosów]
Nie w tym nic złego, mimo to staram się nie ściagać za często, ale zdarza mi się Nie w tym nic złego, mimo to  staram się nie ściagać za często, ale zdarza mi się 34%[27 głosów]
Głosów ogółem : 79
Drukuj temat · Ściąganie plików z internetu
~Courag F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2553
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,383
Data rejestracji: 22.01.09
Medale:
Brak

Pliki ściągane z internetu to temat budzący wiele kontrowersji jedni są za inni uważają że to zwyczajna kradzież. A Wy? Co myślicie na ten temat? A może sami ściągacie z internetu muzykę lub filmy?

Ja osobiście nie uważam że to nic złego jeśli muzyka jest wyłącznie na własny użytek i nie zarabiam na tym pieniędzy. Co innego jeśli płyta wycieknie do internetu przed premierą. jeśli wtedy ściągam to zwyczajnie kradnę. Okradam wtedy artystę. Przed premierą nie powinno się ściągać z czystej uczciwości. Pamiętam całkiem nie dawno bo jakieś trzy miesiące temu do neta wyciekła najnowsza płyta Britney Spears. Wtedy na Kozaczku zobaczyłam artykuł zatytułowany: "Posłuchaj nowej płyty Britney Spears!", mnie to po_prostu oburzyło nie wiem jak bardzo trzeba być nieuczciwym.

Mi się nasuwa pytanie: dlaczego ściąganie plików z internetu jest nielegalne skoro programy do takich operacji są legalne?
Jakoś nie mogę odpowiedzieć sobie na to pytanie. Może Wy znacie odpowiedz? ale wątpie żeby ktokolwiek znał.
Edytowane przez Ariana dnia 11-02-2009 21:57
www.courag.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Skoro umieszczają w Internecie, to chyba można sobie pobrać. Ale to, moim zdaniem jest trochę nieuczciwe, ponieważ ktoś musiał kupić tą płytę, zapłacić za nią, a ktoś inny pobrał za darmo z jakiejś strony.
To takie trochę oszustwo.

P.S.
I tak z łaski swojej - popraw nazwę w nazwie tematu: napisz z dużej literki.
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobiasz Snape F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

No, prawo polskie jest trochę "dziurawe". Nie wiem czy Kozaczkowi coś za to zrobili. Głupie też to, że programy są legalne. Gdyby były nielegalne to wiadomo o co chodzi, a tak to przez kilka lat żyłem w nieświadomości :f
I straszą nas w szkole za to policją. Nie wiem, co o tym sądzić. To rzeczywiście okradanie autora płyty, ale - dziwić się! Jak niektóre kosztują horrendalne pieniądze. Poza tym nie zawsze chcemy całe płyty tylko jakąś wybraną piosenkę, którą polecił nam znajomy. No i mało kto ściąga wszystkie piosenki, zgrywa na płytkę i sprzedaje za pół ceny. ;f.
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif

Edytowane przez Ariana dnia 12-02-2009 22:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 18:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

To nie jest do końca uczciwe, ale co zrobić, jeśli płyty są drogie??
Trzeba sobie jakoś radzić, wiem że to nieuczciwe, dlatego nie ściągam, choć przyznam, że czasem bardzo mnie korci... ;D
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 19:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja czuje się bardziej "dowartościowana" gdy kupie sobie płytę...mimo, ze zdarza mi się ściągać muzykę, to tak czy siak wole oryginał. Choć jest on często strrasznie denerwujący (a jak ja mam sobie to to bez większych problemów zgrać na komórkę?) to dzielnie staram się wydawać ciężko zarobione pieniądze..
__________________
"Dzieciństwo nie trwa od urodzenia do określonego wieku, ani w jakimś ustalonym czasie.
Dziecko staje się dorosłym i odkłada na bok dziecięce sprawy.
Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera."

Edna St. Vincent Millay


"Home is behind
The world ahead
And there are many paths to tread
Through shadow
To the edge of night
Until the stars are all alight
Mist and shadow
Cloud and shade
All shall fade
All shall...
Fade"
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 19:09
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Przyznam, że czasem ściągnę coś z internetu, jakąś piosenkę czy film. Jednak w miarę możliwości kupuję oryginalne płyty/DVD, aby nie wyszło, że słucham muzyki/oglądam filmy za darmola. Narazie to mój brat jest o kilkanaście płyt[o około 25 Śmiech ] i DVD [ok. 30 o.O] do przodu ode mnie, ale staram się jak mogę ;P.

Oryginał nie musi oznaczać 'drogo'. Promocje, wyprzedaże czy po prostu aukcje na Allegro - to nasze źródła oryginałów, wcale nie aż takie bolesne w kosztach. Mój brat głównie korzysta z promocji w Saturnie i Media Markt [gdzie filmy kupuje nawet po 12zł], ja z Allegro [płyty po 35zł].
Kupuję także tygodnik Przekrój, gdzie co 2 tygodnie jest dodatek w postaci kilku odcinków Latającego Cyrku Monty Pythonego. Wprawdzie jest tam drożej, niż gdybym kupiła wszystkie serie za jednym zamachem, ale nie wyobrażam sobie wydać 250zł za jednym razem, a przy okazji mam ciekawą lekturę do czytania. A poza tym, rodzice widzą, że nie 'piracę', a staram się mieć oryginały zamiast marnej jakości [nie tylko chodzi o wygląd filmu, ale też o dźwięk i kiepskie tłumaczenia].
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Blair F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1008
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o muzykę, to ściągam ją z wrzuty. Są różne strony typu "pobierz piosenki z wrzuty i filmy z youtube", więc pobieram. xD Co do filmów i (znacznie częściej) seriali, korzystam z torrentów. Kiedyś nie umiałam się nimi posługiwać, ale teraz widzę, że to nic trudnego.
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.
Marilyn Monroe.

i40.tinypic.com/10oierr.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 19:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Ja często ściągam piosenki i filmy z internrtu. Po to jest zamieszczone żeby ściągać. Czy gdyby ktoś nie liczył, że ludzie będą ściągać z jego strony pliki to umieszcał by tam linki do ściągnięcia ? Nie. No wię jest to dla ludzi do użytku więc i ja ztego korzystam. Chociaż zdarza się, że kupię sobie płytę. A jak. Jeżeli zespół naprawdę lubię to płytę w miarę moim możliwości finansowych staram się zakupić. Płyt DVD nie kupuję bo film wolę ściągnąć z neta. Płyt najwięcej kupuję czystych ;p
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~Ami F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 19:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 463
Ostrzeżeń: 2
Postów: 225
Data rejestracji: 31.01.09
Medale:
Brak

Ja bardzo często ściągam obrazki i muzykę. Zdarza się mi kupno płyty w szczególności jakieś płyty z muzyka, ponieważ filmy wolę ściągać. Jednak wolę sobie po prostu kupić płytę i podniecać się "oryginałem" Kupuje zawsze gry komputerowe filmy raczej ściągam. Nieraz dają jakiś film do gazety lub coś podobnego. Oczko
__________________
Mrrr...

Pamiętaj drogi Gościu że cię lubię...



Ami

Edytowane przez Ariana dnia 12-02-2009 22:31
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Nie, nie ściągam gier, filmów, muzyki. Mam kilka oryginalnych płyt, muzyki słucham sobie czasem na Youtube, filmy tylko oryginalne (kupione lub pożyczone od koleżanki) albo z TV. Jedyne co ściągałam to różne recolory itp. do Simsów xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Rojeek F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 470
Ostrzeżeń: 1
Postów: 126
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Dużo osób ściąga gry, filmy, muzykę... i wszystko użytkownicy hogsmeade na pewno także. Są ludzie bogaci, co sobie kupują oryginalne rzeczy, a nie ściągają ale takich dużo nie ma.

Na własny użytek żeby sobie posłuchać to przecież nie przestępstwo... posłuchać sobie nie można? Nie ma świata bez muzyki ^^

Filmy też trzeba oglądać! Nie ma to tamto.. ^^



Ja jestem za ściąganiem muzyki, gry, filmów - na własny użytek.
__________________
img140.imageshack.us/img140/1536/butsn2oc6.png

Edytowane przez Ariana dnia 11-02-2009 21:59
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2009 20:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Do ściągania plików z internetu nic nie mam. Szybko, bezpłatnie - po prostu milej. Kontrowersyjny temat...jakoś nigdy wcześniej nie miałam okazji podyskutować o tym...Chociaż nie, dzisiaj nauczyciel na WOS - ie poruszył tę [tą?] kwestię.

To takie trochę oszustwo.


Takie trochę faktycznie, ale zależy tylko i wyłącznie od człowieka. Inny uważa to za przestępstwo, inny czerpie z tego korzyści. Ile to moich koleżanek całe półki ma pozajmowane przez filmy? Przez te ściągnięte z Internetu, oczywiście.

Ściągałam muzykę do czasu, gdy mój program się zawirusował. Musiałam go usunąć, a do dziś nie zainstalowałam innego, trudno. Gdy jest potrzeba proszę o wyświadczenie mi przysługi moją koleżankę. Jakoś nie myślę o tym jak o przestępstwie. Jest to dla mnie bardziej uproszczenie sobie sprawy.
Wyślij prywatną wiadomość
~vivien F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 19:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 97
Data rejestracji: 20.03.09
Medale:
Brak

Dużo ludzi ściąga z internetu i nie uważam tego za przestępstwo, czy oszustwo. Gdyby nie pobieranie z neta, to dawno bym z niego zrezygnowała. Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 20:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja staram się kupować oryginalne płyty DVD, CD i inne.
Nie dla tego, żeby później tym szpanować czy się obnosić. ;] Lubię mieć po prostu swoje płyciwa, które pachną jeszcze świeżością. Szczególnie jeżeli jest to np. mój ulubiony film, czy zespół.
Rzadko ściągam, raczej słucham muzyki na youtube, czy innych portalach. Czasem coś pobiorę na iPoda, ale staram się tego nie robić.
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2009 22:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

Erm... Więc tak, generalnie płytki swojego ulubionego zespołu i ulubionych gier staram się mieć oryginalne, nie tylko ze względów estetycznych - mam naprawdę wolny internet. Aczkolwiek, przyznać muszę, iż od czasu do czasu zdarza mi się coś ściągnąć... Cóż, jak producenci zmienią ceny oprogramowania graficznego, to pomyślę nad uczciwym kupnem ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~June F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2009 12:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 90
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 17.03.09
Medale:
Brak

To ja wam powiem jak to wygląda z prawnego punktu widzenia Uśmiech
Gry i programy ściągane z internetu są nielegalne.
Ale filmy i muzykę można zgodnie z prawem (nie tylko polskim) ściągać do woli na własny użytek, nie wolno tylko czerpać z tego żadnych korzyści materialnych i dany film/muzyka musi być już po oficjalnej premierze.
Tak stanowi prawo, nie wiem jak na całym świecie ale na pewno w całej UE. Uśmiech
__________________
img.userbars.pl/122/24382.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Vampirzyca F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2009 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi się nasuwa pytanie: dlaczego ściąganie plików z internetu jest nielegalne skoro programy do takich operacji są legalne?
Jakoś nie mogę odpowiedzieć sobie na to pytanie. Może Wy znacie odpowiedz? ale wątpie żeby ktokolwiek znał.


Phi.
Ja znam.
Strona/program/inne cudo może sobie istnieć. To, że taki program jest nie zmusza cię do ściągania.

Ściągam piosenki z wrzuty. Regularnie.
Żal mi wydać 40 złotych na płytę, a zresztą w empiku, czy gdzie indziej nigdy nie mogę trafić na płytę, która mnie zainteresuje.
Wiem, że to kradzież, ale jakoś nie mam wyrzutów sumienia.
__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~June F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2009 23:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 90
Ostrzeżeń: 0
Postów: 24
Data rejestracji: 17.03.09
Medale:
Brak

To nie kradzież Uśmiech
Wytwórnie będą robiły nagonkę bo tracą na tym pieniądze ale ściąganie filmów i muzyki na własny użytek jak już napisałam jest całkowicie legalne pod warunkiem że nie czerpiemy z tego żadnych korzyści materialnych.
__________________
img.userbars.pl/122/24382.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 14:04
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

To co, połowę osób wypowiadających się tutaj powinienem uwalić za propagowanie piractwa/chwalenie się ściąganymi plikami? ]:->

Hm, co do słuszności prawa odnośnie nielegalnego ściągania plików z Internetu mam podzielone zdanie. Z jednej strony trzeba przyznać, że jest to własność i jakby na to nie patrzeć, to jest kradzież. Ktoś władował w to pracę, pieniądze a potem miliony internautów odbiera mu to lekką ręką. Z drugiej strony jednak nie dziwię się tym, co takie pliki pobierają. Ogromne ceny gier, filmów, płyt, programów... Przeciętnego Polaka nie stać na taki wydatek. A jeśli chodzi o jakiś serial to np. nie opłaca się czekać rok, dwa lub więcej na to, aż "nowy" sezon jakiegoś serialu będzie leciał w tv. W dodatku, jeśli chodzi o muzykę, to imo tutaj trochę komercha zaczyna działać. Bo wg mnie artysta powinien śpiewać nie dla pieniędzy (a przynajmniej nie tylko). Oczywiście, płyta musiałaby kosztować, ale nie aż tyle - wystarczy pokrycie produkcji + normalny zarobek.

filmy i muzykę można zgodnie z prawem (nie tylko polskim) ściągać do woli na własny użytek, nie wolno tylko czerpać z tego żadnych korzyści materialnych i dany film/muzyka musi być już po oficjalnej premierze.
Tak stanowi prawo, nie wiem jak na całym świecie ale na pewno w całej UE.
Mogę prosić o jakieś wiarygodne źródło? Bo szczerze, nie interesowałem się piractwem z prawnego punktu widzenia i powyższa informacja jest dla mnie nowością. ;d Z góry dziękuję.

Mi się nasuwa pytanie: dlaczego ściąganie plików z internetu jest nielegalne skoro programy do takich operacji są legalne?
Jakoś nie mogę odpowiedzieć sobie na to pytanie. Może Wy znacie odpowiedz? ale wątpie żeby ktokolwiek znał.
Z tego co mi wiadomo, to np. p2p i wszystkie programy pochodne, torrenty i strony typu rapidshare mają oficjalnie służyć do umieszczania/wymiany plików autorstwa umieszczającego (jakieś własne zdjęcia, filmiki...).


Podsumowując, uważam, że prawo dotyczące piractwa powinno być zmienione, a ceny programów/płyt powinny być niższe. Walka pomiędzy twórcami a piratami będzie trwała wiecznie, chyba, że obie strony pójdą na kompromis.
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2009 22:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Najczęściej ściągam muzykę z internetu. I później odtwarzam przez lasta Rozbawiony Rzadziej i trudniej ściągam gierki, jeśli nigdzie jej nie znajdę... Czasami jakieś rzeczy na komórkę... Ogólnie rzecz biorąc wszystko co mi się przydaJęzyk I ściągam tylko zaufane pliki bez żadnych wirusówOczko

Żal mi wydać 40 złotych na płytę, a zresztą w empiku, czy gdzie indziej nigdy nie mogę trafić na płytę, która mnie zainteresuje.

Dokładnie. Po co wyrzucać pieniądze w błoto?
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT