Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 192
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» "Świat Zofii"
Przypadła ci ta książka du gustu?
Tak Tak 78%[7 głosów]
Nie Nie 0%[0 głosów]
Czytałem/am, ale jest mi obojętna Czytałem/am, ale jest mi obojętna 11%[1 głos]
Nie czytałem/am, ale mam taki zamiar Nie czytałem/am, ale mam taki zamiar 11%[1 głos]
Głosów ogółem : 9
Drukuj temat · "Świat Zofii"
~Severus Tobiasz Snape F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2009 13:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Ostatnimi czasy przygotowywałem się na konkurs humanistyczny. Miałem zadanie przeczytać cztery książki w tym jedną popularno-naukową, traktującą o historii albo sztuce. Moja polonistka poleciła mi (i koleżance, która też przeszła "Etap Szkolny" ) książkę Josteina Gaardera - "Świat Zofii". Książka jest względnie gruba. Ma prawie 600 stron, ale... ale za to jakich stron!

Książka o filozofii, można by pomyśleć, że to będą nudy, ale tak się nie stało. Pierwsze sto-dwieście stron opierało się głównie na listach Alberto Knoxa, nauczyciela filozofii. Ale o co chodzi? Zofia Amundsen pewnego dnia dostaje kopertę z liścikiem, na którym jest napisane: "Kim jesteś?" Koperta była zaadresowana do niej, lecz brakło znaczka i innych tym podobnych. Okazało się, że jakiś starszy jegomość postanowił uczyć Zofię filozofii. Najpierw odbywało się to przez w/w listy, w których Alberto pisał o największych filozofach - Arystotelesie, Sokratesie, Platonie, Talesie i wielu, wielu innych. Potem przemieniło się to w spotkania.

Co w tej książce ciekawego? "Same listy i wywody o filozofach!". Nic bardziej błędnego! Od samego początku aż do ostatniej strony przewija się wątek Hildy i jej ojca, wysłannika ONZ na misję w Libanie. Jest to intrygujące - ojciec Hildy, w kartach z życzeniami dla córki, cały czas się zwraca do "Hildy Moller Knag", mówiąc, że nie długo pozna Zosię.

Trudno opowiedzieć o tej książce i jednocześnie nie psuć zabawy z jej czytania. Rozwiązanie zagadki Hildy jest zaskakujące. To, co się dzieje w "Świecie Zofii" w ostatnich rozdziałach przerasta wszelkie wyobrażenia.

Trudno było mi się "pożegnać" z tą książką. Pustka była podobna do tej po przeczytaniu "Epilogu".

Uhhhhhh... zrozumieliście coś? Cieszyłbym się Uśmiech. Ktoś czytał "Świat Zofii"? Może z podobnego powodu jaki ja miałem? Jakie są wasze odczucia? Odrzuciliście tę książkę, jak moja koleżanka czy może wytrwaliście do końca?

PS - Jeśli ktoś ma pretensje do Rowling, Meyer czy jakiekolwiek autora, że mało pisze o seksie - w tej książce trochę aluzji do seksu znajdziecie, ale nie liczcie na opisy przekraczające "rozpinanie bluzki" i "dobieranie się do rozporka".
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif

Edytowane przez Severus Tobiasz Snape dnia 10-02-2009 18:34
Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2009 13:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Książka bardzo dobra pod względem ujęcia filozoficznego, psychologicznego i lekkości jej czytania. Naprawdę warta polecenia. Jeśli się w nią wczytać to nie dość że sie ją świetnie rozumie to jeszcze szybko wciąga i nie można się oderwać od jej czytania.....
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-03-2009 14:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja czytałam "Świat Zofii" Uśmiech
Jak przeczytalam opis z tyłu książki to powiem szczerze, że za bardzo to mnie nie zaciekawiła, ale to było tylko pierwsze i bardzo błędne wrażenie.
To jest moja pierwsza prawdziwie filozoficzna książka jaką miałam okazję przeczytać. Oczywiście, nie każdemu przypadnie do gustu bo nie każdy interesuje się filozofią.
Książka mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyła i wciągnęła. Niby duża część ksiązki to listy od filozofa, ale akcja też jest niczego sobie.
To, co się dzieje w "Świecie Zofii" w ostatnich rozdziałach przerasta wszelkie wyobrażenia.

Zgadzam się!
zrozumieliście coś?

Pewnie Uśmiech Wystarczy się trochę zastanowić Uśmiech
Mi książkę poleciła mama (czytałam ją jakieś 3 lata temu)i jestem jej za to bardzo wdzięczna. Po tej książce przekonałam się do filozofii i sięgnęłam po inne książki, nad którymi trzeba się głębiej zastanowić, przemyśleć. Każdego gatunku literackiego trzeba spróbować żeby go oceniać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 16:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Filozofia srednio mnie interesuje, dlatego dość ciężko było mi przebrnąć przez "Świat Zofii". Szczerze powiedziawszy bardziej podobała mi się inna książka tego autora: "Dziewczyna z pomarańczami". Ale muszę przyznać, że akcja "Świata..." jest zbudowana w niezwykły sposób.
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Lilian F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2009 16:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 650
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Książka bardzo przydatna aby w łatwy sposób zrozumieć filozofię. I przebrnąć przez nią nie zasypiając. Mnie się bardzo przydała i polecam każdemu
__________________
fc05.deviantart.com/fs29/f/2008/103/e/f/Gryffindor_by_laurastarzx.gif
Poznajmy się drogi Gościu!!
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"...-Zostawcie go- powtórzyła Lily. Patrzyła na Jamesa z odrazą- Co on wam zrobił?
- No wiesz. . .- powiedział James powoli, jakby się zastanawiał- to raczej kwestia tego, że on istnieje. . . jeśli wiesz, co mam na myśli. . ."
http://alchemy1978.wordpress.com/ Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-06-2011 22:08
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Czytaliśmy fragmenty na języku polskim w liceum, ale średnio mi się to podobało. Tak naprawdę do dzisiaj nie wiem, o co kaman?
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~xowiki F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2012 23:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 588
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 13.11.11
Medale:
Brak

Książka pod względem treści do lekkich nie należy. Filozofia jest dość trudnym do ujęcia tematem, bo każdy ją interpretuje, jak chce. Uważam, że ta książka w genialny sposób wszystko ujęła. Napisana naprawdę przystępnym językiem szybko wciąga i wraz z Zofią niecierpliwie czekamy na dalsze części kursu. Zdecydowanie polecam. W wolnym czasie muszę do niej wrócić, bo mam luki i nie wszystko z niej pamiętam.
__________________
~ ~ * ~ ~

- Lily... Przez tyle lat
- Zawsze



Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty


A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Może jest, a może go nie ma,ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem



Pozdrowienia dla mojego kochanka i żony. Oni wiedzą, o kogo chodzi xD

Buziaki misie <3
http://story-dhl.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2016 15:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Kiedyś mama podrzuciła mi "Świat Zofii". Przeczytałam ją do połowy. Na początku bardzo mi się spodobała, wciągnęła mnie. Filozofia nie jest łatwym tematem, ale bardzo ciekawym. Niestety nie wytrzymałam z Zofią do końca kursu, przeszkodziła mi głównie niechęć do historii (jak dla mnie jeden z najgorszych przedmiotów w szkole). Myślę jednak, że kiedyś wrócę do tej książki.
__________________
"A small fact: you are going to die."

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."


Pozdrowienia dla wszystkich czarodziejów i czarownic (a w szczególności dla Ciebie, drogi Gościu) Czarodziej
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 01-10-2016 22:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Ja za tę książkę właśnie się zabieram Rozbawiony Dostałam ją w prezencie i równiez uważam, że forma jej napisania powinna być przystępna dla czytelnika Uśmiech
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT