Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 329
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Felix Felicis
~RoX_Snape F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2009 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 05.07.09
Medale:
Brak

cofnął się zmieniaczem czasu pół roku i go upichcił i schował gdzieś tam i wrócił i już miał Rozbawiony
__________________
Master of potion
http://rokicza.deviantart.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Shetanka F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2009 10:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 413
Ostrzeżeń: 0
Postów: 160
Data rejestracji: 15.11.08
Medale:
Brak

Ja myślę, że Mistrz Eliksirów... zawsze ma taki eliksir 'na wszelki wypadek' xD'
ewentualnie mógł być w szkole.
__________________
The death is just the next, great adventure.
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
http://chrupek.yoyo.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobiasz Snape F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2009 11:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Jeju. Na pewno w "spokojnych czasach" zrobił sobie zapasy dziesiątek eliksirów. I jestem prawie pewny, że przy uciekaniu przed śmierciożercami też Feliksa łykał, bo zbyt dużo czarodziei było łapanych w szpony Voldemorta, a co dopiero taki grubiutki Slughorn.
A jeśli nie uważył tego eliksiru w domu w "spokojnych czasach" to zapewne pożyczył od Snape'a, Dumbledore'a, może z jakichś zapasów szkoły. Na pewno w szkole były zapasy eliksirów w razie gdyby jakiś profesorek chciał pokazać uczniom prawidłową barwę mikstury.
Wątpię, by to był błąd autorki. Można się mylić o kilka dni, nawet kilka tygodni - ale raczej nie o pół roku. Aż takiego braku konsekwencji nie spodziewałbym się ze strony Rowling.
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Edzia F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 22:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 334
Ostrzeżeń: 3
Postów: 272
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

Ja uważam że .... nie no nie wiem! To dosyć ciekawe pytanie. Czemu....? Myślę że jako długoletni nauczyciel eliksirów znał sposoby na przyśpieszenie rozkładu tego eliksiru.Happy
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2009 22:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja popieram wersję, że miał duże zapasy eliksirów w domu lub po prostu wykorzystał zasoby szkolne, należące do Snape'a Cool
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~gamon F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 00:07
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 38
Ostrzeżeń: 5
Postów: 124
Data rejestracji: 05.08.09
Medale:
Brak

Felix Felicis to alegoria narkotyku. Daje takiego szczęśliwego tripa, a potem wszystko szybko mija. Nie zauważyliście tego? W filmie całkiem nieźle to pokazali.
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 07:51
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Myślę, że taki Slughorn miał swoje prywatne zapasy. W końcu używał go z głową, od święta więc mogły być to pozostały po tych cudownych dniach, które Horacy wspominał z łezką w oku na eliksirach.

gamon napisał/a:
Felix Felicis to alegoria narkotyku. Daje takiego szczęśliwego tripa, a potem wszystko szybko mija. Nie zauważyliście tego? W filmie całkiem nieźle to pokazali.
Chyba żartujesz!? Felix narkotykiem? No cóż, jakie skutki negatywne na zdrowiu można spotkać po zażyciu tego eliksiru? Bo ja o żadnych nie słyszałem (chyba, że znowu jakieś niekontrolowane śpiewanie). Uzależnienie? Tylko psychiczne - ale czy komputer, od którego się uzależnia właśnie psychicznie jest też narkotykiem? Nie. No i jeszcze nie znam narkotyku, po którym wszystko Ci się udaje. Fakt, tutaj mamy inny świat ale... A euforyczny nastrój można mieć też po wypiciu piwa, który narkotykiem nie jest. Nie szukałbym w tym wypadku alegorii, bo jak dla mnie - jej tutaj nie ma.

I nie opierałbym się na filmie, bo w ekranizacji Potter pod wpływem Feliksa może nawet latać z zawiniętą za głowę lewą nogą i nic do tego bo w tym dziale rozmawiamy o książce.
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia94 F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 08:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 624
Ostrzeżeń: 1
Postów: 201
Data rejestracji: 09.04.09
Medale:
Brak

Ja zgadzam się z tym, że mógł zrobić ten eliksir wcześniej i po prostu nosić, że sobą, aby mieć szczęście. W książce jest powiedziane, że spożył go 2 razy podczas swojego życie : pierwszy raz gdy miał 24 lata, a drugi raz gdy miał już 57 lat. Może wtedy uwarzył go więcej i zostawił na " czarną godzinę".
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo. Wszystkie gwiazdy są ukwiecone...


Oczy są ślepe. Szukać należy sercem.
Wyślij prywatną wiadomość
~gamon F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 10:29
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 38
Ostrzeżeń: 5
Postów: 124
Data rejestracji: 05.08.09
Medale:
Brak

Guardian napisał/a:
Chyba żartujesz!? Felix narkotykiem? No cóż, jakie skutki negatywne na zdrowiu można spotkać po zażyciu tego eliksiru? Bo ja o żadnych nie słyszałem (chyba, że znowu jakieś niekontrolowane śpiewanie). Uzależnienie? Tylko psychiczne - ale czy komputer, od którego się uzależnia właśnie psychicznie jest też narkotykiem? Nie. No i jeszcze nie znam narkotyku, po którym wszystko Ci się udaje. Fakt, tutaj mamy inny świat ale... A euforyczny nastrój można mieć też po wypiciu piwa, który narkotykiem nie jest. Nie szukałbym w tym wypadku alegorii, bo jak dla mnie - jej tutaj nie ma.

I nie opierałbym się na filmie, bo w ekranizacji Potter pod wpływem Feliksa może nawet latać z zawiniętą za głowę lewą nogą i nic do tego bo w tym dziale rozmawiamy o książce.


Sorry, ale właśnie udowodniliście, że jesteście bandą dzieciaków zapatrzonych ślepo w tę niby-sagę. Znam wielu ludzi, którzy podzielają moje zdanie, ale są to osoby, których opinia wiele dla mnie znaczy, na przykład księża.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella1918 F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 11:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 458
Ostrzeżeń: 0
Postów: 108
Data rejestracji: 25.07.09
Medale:
Brak

Wydaje mi się, że on po prostu miał już jakiś zapas eliksiru w domu. Przecież był ich mistrzem. Uczniom postanowił po prostu dać małą buteleczkę w nagrodę.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 11:09
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Sorry, ale właśnie udowodniliście, że jesteście bandą dzieciaków zapatrzonych ślepo w tę niby-sagę. Znam wielu ludzi, którzy podzielają moje zdanie, ale są to osoby, których opinia wiele dla mnie znaczy, na przykład księża.
Haha, po pierwsze: nie wy bo jak na razie to tylko ja się wypowiedziałem odnośnie rzekomo narkotycznego Feliksa. Po drugie, mam prawo mieć inne zdanie niż Ty, więc z łaski swojej, nie nazywaj nikogo bandą dzieciaków. A jeżeli nie umiesz przyjąć do wiadomości innego punktu widzenia i argumentować swój tylko tym, że księża tak mówią, to ta dyskusja nie ma sensu. Arrivederci.

Edit:
Ale dlaczego uważasz określenie "banda dzieciaków" za obraźliwe? Dzieci mają fajnie - sikają i srają do pieluszek, plują po ścianach i do tego są szczęśliwe. Poza tym mogę opierać się na zdaniu księży, gdyż zadaniem Kościoła jest wychowanie moralne człowieka i wytykanie zła tam, gdzie jest widoczne

Jeżeli Tobie się podoba to określenie, to śmiało możesz siebie i swoich znajomych określać tym mianem. Co do kościoła, to dyskusja na inny temat. Raz - nie pomyślałeś o niewierzących, dwa - są inne czynniki, które wytykają zło np. kultura. Nie zamierzam tutaj o tym dyskutować bo nie chcę robić offtopu. A opierać się możesz na czyim tylko chcesz zdaniu, tylko dla mnie "bo on tak mówi" to żaden argument.
Edytowane przez Guardian dnia 06-08-2009 11:20
Wyślij prywatną wiadomość
~gamon F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 11:13
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 38
Ostrzeżeń: 5
Postów: 124
Data rejestracji: 05.08.09
Medale:
Brak

Ale dlaczego uważasz określenie "banda dzieciaków" za obraźliwe? Dzieci mają fajnie - sikają i srają do pieluszek, plują po ścianach i do tego są szczęśliwe. Poza tym mogę opierać się na zdaniu księży, gdyż zadaniem Kościoła jest wychowanie moralne człowieka i wytykanie zła tam, gdzie jest widoczne.

Dodany dnia 06-08-2009 19:43

A propos konwergencji influencji Feliksa Felicis na biont do działania narkotyku, sięgnę do samego źródła, tj. publikacji J. K. Rowling pt. "Harry Potter i Książę Półkrwi". Oto, co udało mi się odkryć:

"Bo jak się go zażywa za często, uderza do głowy, powodując groźną lekkomyślność i przesadne zaufanie do samego siebie. No wiecie, za dużo dobrego... Tak, w zbyt dużych dawkach działa jak silna trucizna" *

"Przez chwilę milczał. Potem, powoli, ale pewnie, ogarnęło go radosne poczucie, że posiada nieograniczone możliwości; poczuł się tak, jakby mógł dokonać wszystkiego, naprawdę wszystkiego, co zechce..." **

Możemy tedy skonkludować, iż działanie ulepku znanego pod nazwą Feliksa Felicis, jest łudząco podobne do działania powszechnie stosowanych substancji odurzających; ponadto, stosowanie owego metabolitu w sposób oczywisty prowadzi do progresywnej ewaporacji mózgu i regresu co bardziej skomplikowanych funkcji tegoż [mózgu], a tym samym zezwierzęcenia indywiduum.
________________________
* Rowling, J.K., Harry Potter i Książę Półkrwi, tłum. Andrzej Polkowski, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2006, s. 204.
** Ibidem, s. 513.


__
Proszę korzystać z opcji edycji postów.
Edytowane przez Ariana dnia 06-08-2009 20:59
Wyślij prywatną wiadomość
~Crima F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2009 19:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 685
Ostrzeżeń: 0
Postów: 217
Data rejestracji: 30.07.09
Medale:
Brak

Moim zdaniem, zrobił go już prędzej i zabrał ze sobą do Hogwartu, to proste.
A może to rzeczywiście niedopatrzenie autorki ?
__________________
I' m so happy, cause today I found my friends. They' re in my head.
- Kurt Cobain.
www.crima.fbl.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 08:31
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

"Bo jak się go zażywa za często, uderza do głowy, powodując groźną lekkomyślność i przesadne zaufanie do samego siebie. No wiecie, za dużo dobrego... Tak, w zbyt dużych dawkach działa jak silna trucizna"
I o tym mówiłem jako uzależnieniu psychicznym. On tylko/aż uderza do głowy i rzeczywiście, to jest negatywny skutek Feliksa. Ale już od dawna wiadomo, że co za dużo to niezdrowo. I nie trzeba tutaj ze zwykłych rzeczy robić narkotyków [tzn. eliksiry same w sobie zwykłe nie są bo Rowling (zresztą nie tylko ona) je wymyśliła w swojej książce].

"Przez chwilę milczał. Potem, powoli, ale pewnie, ogarnęło go radosne poczucie, że posiada nieograniczone możliwości; poczuł się tak, jakby mógł dokonać wszystkiego, naprawdę wszystkiego, co zechce..."
No cóż, to jest tylko takie przeczucie - możliwe, że też spowodowane tym, że on WIE, że wypił eliksir. Ron, kilka rozdziałów wcześniej, myślał, że wypił i prawdopodobnie poczuł coś podobnego. Może rzeczywiście Feliks w niewielkim stopniu przypomina narkotyk (lub inne substancje odurzające) ale uważam, że nie jest to aż tak bardzo duże podobieństwo by móc nazwać ten eliksir narkotykiem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2009 19:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Czy to jest ważne kiedy go "ukisił" ?;> Pewnie miał juz wcześniej przygotowane czy cos - niewiadomo. Najważniejsze, że eliksir był Rozbawiony
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Evi91 F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2009 20:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 543
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

A może uwarzył po prostu dla siebie... a że przyjął ta propozycje to przywiózł trochę tego eliksiru do Hogwartu. Lub zaczął kiść u siebie, a skończył w Hogwarcie. ;p
__________________
"Warto Żyć
Warto Śnić
Warto Być
Warto Śmiać
Cieszyć Się
Warto Kochać..."

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~BellaTrixi F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2009 21:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 335
Ostrzeżeń: 0
Postów: 51
Data rejestracji: 24.06.09
Medale:
Brak

Wsumie to nie było by takie dziwne, że miał własny zapas, skoro był ścigany przez śmierciożerców to takowy mógł mu się przydać,a z racji, że był nauczycielem przemycenie eliksiru nie musiało być specjalnie trudne Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2009 22:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

No właśnie, podzielam zdanie BellaTrixi. Akcja Pottera rozgrywa się w dość niebezpiecznym czasie dla czarodziejów, zwłaszcza od 4. części. I możliwe, że to niedopatrzenie Rowling, ale wcale bym się nie zdziwiła, że Slughorn uważył sobie Felixa, by mieć go w bardziej niebezpiecznych dniach.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Fred F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2010 17:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -63
Ostrzeżeń: 2
Postów: 31
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Brak

Musiał go uwarzyć przed przybyciem do hogwartu, a potem uznał że przydam mu się on do prowadzenia lekcji takiej jest moje zdanie
__________________
Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego!
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2010 16:22
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Uważam, że uwarzył go wcześniej, a potem pokazał na lekcji. Ewentualnie mogłoby to być niedociągnięcie Rowling, lecz opcja pierwsza, bardziej mnie przekonuje.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT