Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 272
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Ulubiony film
Drukuj temat · Ulubiony film
~ShizzlyBizzly F
Dodany dnia 13-02-2013 18:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 154
Ostrzeżeń: 1
Postów: 96
Data rejestracji: 11.01.13
Medale:
Brak

Zdecydowanie komedia romantyczna Rozbawiony uwielbiam wątek miłosny nieważne czy to książka, film, komiks. <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Miranda F
Dodany dnia 03-03-2013 14:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 423
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 19.02.13
Medale:
Brak

ShizzlyBizzly napisał/a:
Zdecydowanie komedia romantyczna Rozbawiony uwielbiam wątek miłosny nieważne czy to książka, film, komiks. <3

hahah, podpisuję się pod tym rękami i nogami Rozbawiony

Moje faworyty:
- Pamiętnik
- The Holiday
- Jak zostać królem
- Przerwana lekcja muzyki
- Sala samobójców
- Marzyciel
- Alicja w Krainie Czarów (Tim Burton)
- Sweeney Todd
- Piraci z Karaibów
- LOL
- Harry Potter
- Miłość i inne używki
- Diabeł ubiera się u Prady
- Listy do Julii
- Nieproszeni goście
- Sucker Punch
- The Perks of Being a Wallflower
- Dear John
- Sekretne Okno
- Love actually

i wiele, wiele innych, których teraz nie pamiętam :>
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermiona 338 F
Dodany dnia 03-03-2013 15:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 0
Postów: 81
Data rejestracji: 07.02.13
Medale:
Brak

Moje ulubione filmy:
- saga Harrego Pottera
- Piraci z Karaibów
- Mroczne cienie
- trylogia Władcy Pierścieni
- saga Zmierzch
- Kod da Vinci
Wyślij prywatną wiadomość
~Perenelle Flamel F
Dodany dnia 03-03-2013 18:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 369
Ostrzeżeń: 0
Postów: 128
Data rejestracji: 13.02.13
Medale:
Brak

Oprócz "Harrego Pottera":
Ink
Oskar i pani Róża
Moje popołudnia z Margueritte
Constantine
Sucker Punch
Temnyy Mir
Silent Hill
Jedwabna opowieść
Egzorcyzmy Emily Rose
Diabeł ubiera się u Prady
Pachnidło. Historia mordercy
Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości
Iluzjonista
__________________
~Toujours pur~
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
Dodany dnia 04-03-2013 00:15
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

W nieskończoność mogę oglądać thriller "Sierota" z 2009 roku. Zaraziłam już miłością do niego sporą grupę znajomych. Z filmów, które kiedyś tam pozostawiły we mnie niesamowite wrażenie na czoło wysuwa się "Backdraft" - oglądałam to bodajże w II klasie podstawówki, potraktowałam historię jak film dokumentalny i szokiem dla mnie było odkrycie obecności głównego bohatera w jakimś innym filmie Oczko
Hm... W czołówce jest jeszcze klasyk dla fanów (a może fanek?) Johnny'ego Deppa - "Edward Nożycoręki" i dwa filmy, których akcja rozgrywa się na Bałkanach - "Grbavica" i "Ziemia niczyja".
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~MagicBella F
Dodany dnia 04-03-2013 14:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 158
Ostrzeżeń: 0
Postów: 71
Data rejestracji: 26.11.12
Medale:
Brak

Poza oczywiście Harrym: D
*Mroczny Rycerz
*Klątwa
*Droga bez powrotu
Rozbawiony
__________________
24.media.tumblr.com/8386f7c9f0aef5fd97837c629d557e46/tumblr_mj1x4u8Akv1s5t0y3o1_500.gif


Pozdrawiam wszystkich którzy mnie pozdrawiają chociaż nie wiem dlaczego xD



hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
Dodany dnia 14-04-2013 14:06
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Proszę pisać dlaczego dany film jest godny polecenia, co Was w nim urzekło. Posty z samymi tytułami będą usuwane.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
~missBlack F
Dodany dnia 15-04-2013 21:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 143
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 26.12.12
Medale:
Brak

1) Gothika - świetny thriller z H. Berry, naprawdę na początku zawikłany, ale ma świetną fabułę, niby nieco oklepaną, ale gra aktorska tu jest znakomita. Żeby go zrozumieć, trzeba obejrzeć do samego końca.
2) Liczba 23 - kolejny thriller psychologiczny. Tym razem z aktorem komediowym J. Carrey. Musiałam obejrzeć ten film z 2 razy, bo oczywiście na początku rozpraszałam się głównym aktorem - pamiętam go z samych komedii, a tu nagle takie bum! Ale fabuła nie jest oklepana, to coś nowego i dziwię się, że mało ludzi sięga po ten film.
3) Milczenie owiec - jest to już legenda w swoim gatunku, ten film powienien obejrzeć każdy, kto uwielbia takowy gatunek. Dla mnie poezja i właśnie od tego filmu zaczęła się moja przygoda z tym gatunkiem. Po za tym dla osób, którzy interesują się psychologią, to świetny smakołyk.
__________________
- Ma­mo, ta­to... Pomóżcie mi. - szepnęła i nag­le po tych słowach za­padła w sen.
Dźwięki ra­dości i krzy­ku dzieci rozpływały się łagod­nie po uszach i ścianach lasów. Wszędzie były dzieci, ale nie były nor­malne, o nie. Każde dziec­ko coś cza­rowało : stok­rotkę, szcze­niaka, mo­tyl­ka, za­bawkę. Bil­lie-Jean chciała wstać, lecz nie mogła. Po pros­tu nie pot­ra­fiła. Pełen wi­dok na wszys­tko zasłaniał jej wózek, w którym się znaj­do­wała. Wózek dla dziec­ka. Nie była w nim sa­ma, przekręciła główkę w le­wo i spoj­rzała na dziec­ko praw­do­podob­nie w jej wieku, które led­wo co się urodziło. Czyżby umarła i na­rodziła się na no­wo, ale chwi­la... Do jej uszu doszedł piękny, dam­ski głos. I jak­by skądś znajomy.
- Bil­lie-Jean jest star­sza o pół mi­nuty. - Ko­bieta wy­mieniła jej imię. - Ale ona i Har­ry są słod­cy i kocham ich tak sa­mo. W końcu to bliźniacy.
- Li­ly, mogę pot­rzy­mać swo­jego sy­na? - Do­biegł do uszu dziew­czy­ny dru­gi głos, tym ra­zem męski, aczkol­wiek również skądś zna­jomy. Do wózka po­deszła ko­bieta, miała jasną kar­nację i ru­de, dzi­ke włosy. Jej oczy były w ko­lorze liści dębu i młodej tra­wy. Bil­lie-Jean łapała to piękno swoimi oczka­mi łap­czy­wie, stu­diowała każdy frag­ment twarzy po ko­lei, za­pamięty­wała jej twarz bar­dzo dokład­nie. Ta ob­ca, a za­razem zna­joma ko­bieta była dla niej pojęciem piękna i to ona mogłaby zos­tać de­finicją piękna. Dla Bil­lie-Jean ów oso­ba była dos­ko­nałym ideałem, aniołem bez skrzy­deł, chodzącym po ziemi. A może ta ko­bieta była aniołem..? Z pięknym i ser­decznym uśmie­chem wzięła syn­ka na ręce i odeszła z nim.
- Ciociu, mogę wziąć Bil­lie-Jean na spa­cer? - za­pytał szyb­ko ja­kiś piszczący głos.
- Oczy­wiście, ale wra­caj­cie szyb­ko. - Od­parła piękna ko­bieta swoim ak­sa­mit­nym głosem. Ktoś zaczął pchać wózek, w którym leżała Bil­lie. Nie widziała twarzy, kto ją pchał, je­dynie czu­pek głowy, na którym była gęsta, jas­na czup­ry­na, to było dziec­ko. Nag­le wszys­tkie głosy ucichły, jak­by zos­tały w ty­le. W tle te­raz wy­raźnie słychać było szum drzew i flet ptaków.
- Tu nas nie znajdą.. - po­wie­działo dziec­ko, ale już nie swoim piszczącym głosem, ale głosem do­rosłego mężczyz­ny. Nag­le dziec­ko zaczęło rosnąć i zmieniać swoją twarz, wygląd, ga­bary­ty. Blond czup­rynka lek­ko wyłysiała, pal­ce i dłonie zro­biły się większe, a także grub­sze, paz­nokcie przyb­rały kształt pa­zurów. Przed­nie zęby urosły i wydłużyły się tak, że wyglądały jak my­sie zębis­ka, do te­go zżółkły. Oczy były przek­rwione i dzi­ko świd­ro­wały małą Bil­lie-Jean. - Żeg­naj! - Wyk­rzyknął zachryp­niętym głosem i wyrzu­cił dziec­ko do pob­liskiej rze­ki. Do uszu dziew­czyn­ki doszedł je­dynie diabo­liczny śmiech za­nim jej płuca za­pełniły się lo­dowatą wodą i jak ka­mień, poszła na dno.
- Bil­lie! Bil­lie! - Krzyczał ktoś i ner­wo­wo nią pot­rząsał. Dziew­czy­na leżała na ziemi niep­rzy­tom­na, ze zmarznięty­mi dłońmi i si­nymi us­ta­mi. Na jej po­liczkach lśniły łzy, a włosy miała lek­ko wil­gotne, lecz ub­ra­nia były nie tknięte i suche.

całość czytaj na :

http://billie-jean-jacobs.blogspot.com/
Wyślij prywatną wiadomość
~kakat40 F
Dodany dnia 06-09-2013 19:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 505
Ostrzeżeń: 0
Postów: 52
Data rejestracji: 08.08.13
Medale:
Medal

Jest baaardzo dużo rewelacyjnych filmów!
1. Cała seria Piratów z Karaibów - duża dawka humoru!
2. Cała seria Harrego Pottera - no wiadomo, książki lepsze ale filmy też ciekawe Uśmiech
3. Szósty zmysł - bardzo ciekawy film, trzymający w napieciu do końca.
4. Dirty Dancing - ten film po prostu kocham, uwielbiam filmy o tańcu, a ten jest przynajmniej jak dla mnie klasyką gatunku Uśmiech
6. Uwierz w ducha - takie romansidło, warte obejrzenia, wyróżniająca się fabuła
7. Legalna blondynka - duża dawka humoru, o typowej blondynce, która postanowiła iść na prawo
8. Jak rozpętałem III wojnę światową - stara polska komedia, jak dla mnie rewelacja, po prostu nie da się tego opisać, trzeba koniecznie zobaczyć Rozbawiony
9. Pianista - film wojenny, pokazujący, że pomoc można dostać od każdego, nawet od najmniej oczekiwanych osób, jest po prostu piękny <3
10. Apollo 13 - troszkę interesuję się kosmosem, więc chyba nie trzeba dodawać, że po prostu spodobał mi się ze względu na tematykę, opisuje niudaną misię na księżyc, walkę o przetrwanie, a dodatkowym plusem jest to, ze gra tam jeden z moich ulubionych aktorów Gary Sinise Uśmiech
11. Cmentarz dla zwierząt - świetny i ciekawy horror, chociaż nie tak straszny jak mogłoby sie wydawać Uśmiech
12. Cała seria Indiana Jons - cudowne przygodowe filmy, z cudownym aktorem H. Fordem w roli gółwnej, i czego chcieć więcej? Rozbawiony
13. Next - ciekawy film, w którym niespodziewanie w połowie filmu akcja cofa się o dobre 20 minut
14. Ostatnia piosenka - po prostu fajny film, np. na zimowe wieczory
15. Starsza pani musi odejść - kolejna dawka dobrego, pozytywnego humoru Uśmiech
16. Życie jest piękne - świetny film pokazujący, że życie mimo przeciwności losu i wielu niepowodzeń może być piękne
17. Piąty wymiar - tu tylko tyle, ze jest to chyba najciekawszy i najbardziej zaskakujący film jaki oglądałam Uśmiech
18. Ucieczka z Alcatras - po prostu świetny film, można by powiedzeć, że świetnie ukazuje, że pomysłowość i spryt ludzi nie zna granic Język
19. Skazany na bluesa - historia zespołu Dżem, od powstania do upadku, jeden z niewielu fajnych polskich filmów Uśmiech
20. Mamma mia! - film z największymi hitami zespołu Abba z ciekawą i zabawną akcją, wart obejrzenia
21. Jeszcze dalej niż północ - świetna francuska komedia
22. Nietykalni - również jest to świetna francuska komedia, jeden z najlepszych filmów jaki powstał Rozbawiony
23. I kto to mówi - a to jest zdecydowanie najlepsza komedia jaką widziałm, ukazuje co myśli małe dziecko, co jest bardzo zabawne, a do tego film jest uzupełniony świetnymi piosenkami Uśmiech
24. Żona na niby - po prostu typowa komedia romantyczna, ze świetną obsadą
25. Otchłań - 2-częściowy film, o badaniach pod wodą, dużo ciekawych i niespodziewanych zwrotów akcji
26. Ścigany - kolejny rewelacyjny film z H. Fordem
27. Mama - genialny horror, o dwóch dziewczynkach, które przeżyły kilka lat w zupełnej dziczy
28. Twój na zawsze, Trzy metry nad niebem, Ostatnia piosenka - romansidła, ale bardzo fajne, któr z chęcią zobaczyłabym jeszcze raz Uśmiech

Chyba tyle wystarczy Rozbawiony Chociaż jest ich jeszcze dużo xD Każdy film ma w sobie coś fajnego, dzięki czemu warto je obejrzeć Uśmiech
Edytowane przez kakat40 dnia 06-09-2013 21:08
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
Dodany dnia 25-09-2013 20:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Zazwyczaj oglądam horrorry, jednak film, który lubię najbardziej nim nie jest. Jest nim "Gladiator" z Rusellem Crowe w głównej roli. Po pierwsze, za każdym razem gdy słucham soundracku, płaczę. Jest niesamowity i urzekający. Szczególnie polecam piosenkę " Now we are free". Po drugie: znakomita gra aktorów. Rola Kommodusa ( syna cesarza Marka Aureliusza) jest bardzo realistyczna. Aktor zagrał człowieka chorego psychicznie, który zabił własnego ojca dla władzy i zakochał się w rodzonej siostrze. Oglądając to, miałam wrażenie, że on naprawdę jest chory! W niektórych momentach nawet się go bałam. Nie tylko postacie, lecz cały film jest realistyczny. Na przykład momenty śmierci i ból bliskich po stracie drugiej osoby. Mogę ten film oglądać wiele razy, ale nigdy mi się nie znudzi.
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png

Edytowane przez Bou dnia 25-09-2013 20:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Priori Incantatem F
Dodany dnia 25-09-2013 21:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 919
Ostrzeżeń: 0
Postów: 269
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

Nie znam się co prawda na horrorach, ale podobały mi się Lustra. Poza tym uwielbiam Piratów z Karaibów. Za każdym razem gdy oglądam, to płaczę ze śmiechu. Ach no tak i te ruchy Jacka Sparrowa oraz to jak komicznie biega - bezcenne. Z komedii jednak takich z prawdziwego zdarzenia jestem fanem polskiego kina: Kiler, Kiler-ów 2-óch, Sami Swoi, Jak rozpętałem II Wojnę Światową, Poranek Kojota, Chłopaki nie płaczą itp. Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Klaus F
Dodany dnia 12-01-2014 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 170
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 16.12.13
Medale:
Brak

Mam małą listę ulubionych filmów.
Wśród nich są takie tytuły jak:
- Miasto gniewu (świetna opowieść o ludziach i o tym,że tak naprawdę nie wiemy kim jesteśmy.)
-Prestiż ( film o magikach, i o tym do czego ludzie są w stanie się posunąć.)
-Monty Python Poszukiwacze świętego Graala ( po prostu trzeba zobaczyć, świetna komedia Rozbawiony )
-Grease (zarówno pierwsza jak i druga część , świetny musical.)
-Gran Torino (kolejny film o życiu i o tym czego można się o sobie dowiedzieć.)
__________________
pobierak.jeja.pl/images/3/2/a/28552_bedziesz-do-mnie-pisal.jpg
vader.joemonster.org/upload/qit/1148741496f6379pulp.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
Dodany dnia 10-02-2014 22:23
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

"Rodzina Addamsów" - po prostu kocham. Ten film nigdy mi się nie znudzi, never. To jest wprost niemożliwe. Kiedy trafił na ekrany miałem cztery lata ( premiera w Polsce jakoś później - chyba 92 ). Starsza o 9 lat siostra czytała te wszelkiej maści pisma młodzieżowe. I w tym ( nie wiem, zabijcie, nie pamiętam ) pisemku recenzja "Rodziny Addamsów" z obrazkami (!). Boże...Tyle lat byłem przekonany, że to horror - a nie fantastyczna, najlepsza w rodzaju czarna komedia . Miałem nawet koszmary, w których babcia Addams chciała mnie w kotle ugotować. To jej się najbardziej bałem - brrr ; no i lokaja Lurcha.

Jestem tu wyjątkiem, bo w założonym przeze mnie już jakiś czas temu temacie o tym filmie nikt się nie wypowiedział. Wniosek ? Nikt tego filmu specjalnie nie kojarzy : jest w zasadzie stary ( 1991 rok ), mało razy był emitowany w TV, dziś 'młodzież' woli inne kino. No taka kolej rzeczy...

Pamiętam obleganie wypożyczalni z kasetami VHS - wciąż ten sam film. No, w zasadzie dwa, bo doszła "Rodzina Addamsów 2" : ) Za każdym razem to samo, mama się złościła, tata też, nikt go ze mną nie oglądał. Skutecznie obrzydziłem im perypetie upiornej rodzinki. Dopiero po wielu latach zdarzyło im się dwójkę obejrzeć w TV - nawet się śmiali !!! Ojciec niestety nie lubi wszystkiego co 'nienormalne' - może nie aż tak jak pan Dursley, ale zawsze...Motyw samoistnie 'chodzącej' ludzkiej ręki odpada. Tym bardziej kuzyn Coś ( dużo futra, na tym kapelusz ;p ). Ja jednak oglądałem nadal. I Sylwester Któregoś Tam Roku - Addamsowie w TVP 1 - święto, nagrywanie na odtwarzacz, oglądanie w Nowy Rok po pięć razy...Wszyscy ziewają, a ja zastanawiam się czy babcia jest matką Gomeza czy jego żony, do kogo należała rączka, czy Lurch jest żywym trupem, czy tylko żywym, czemu wujek Fester wygląda tak dziwacznie...Mania, pasja, choroba psychiczna - nie wiem jak nazwać to fachowo. Oczywiście z wiekiem przeszło, ale ogromny sentyment do filmu pozostał. Dwójka też fajna ( ale babcia inna ).

3 część nie ma nic wspólnego z filmami, które wyreżyserował Barry Sonnenfeld - ma na swoim koncie m.in. "Bardzo Dziki Zachód", "Facetów w czerni", "Dorwać małego". Ciekaw jestem jak z Addamsami poradzi sobie Tim Burton, ale będzie ciężko przebić obraz stworzony przez Sonnenfelda. Jego dzieło tak mnie pasjonowało, że zacząłem oglądać stare produkcje ( czerń, biel ) z lat 60-tych, kreskówki, seriale na Fox Kids i, wszystko na NIC. Nie ma nawet porównania.

Czym mam sobie wytłumaczyć fenomen Addamsów ? Zacznę od tego, że wcale nie jest to głupi film - jak określał go mój tata. Przyznam, że dawałem to sobie wmówić, bo gdzie tu 'poziom' ? Jednak jest wysoko oceniany, krytycy go docenili, nie brak fanów, zawsze w magazynach TV ma 4 lub 5 gwiazdek, na Filmweb też ocena przyzwoita. Mnie przerażał, w końcu zaczął bawić - może dlatego...Lubię mroczne filmy, postacie, stare domy, cmentarze, kocham horror. A z drugiej strony uważam, że nie ma nic lepszego jak dobry humor, śmiech, zabawa ! No i ten film zapewnia mi jedno, i drugie : ) Czarne komedie to mój świat...Sprawiają, że człowiek podchodzi do życia inaczej ; nawet śmierć wydaje się czymś 'normalnym', jest jakiś spokój, wesołość, oswojenie - no i te teksty w filmie, zabawy dzieci ( machanie anteną telewizyjną podczas burzy, krzesło elektryczne, łuk, gilotyna, lalka bez głowy ), lokaj niczym potwór Frankensteina, upiorna babcia, stryj , który lubi pirotechnikę, małżeństwo, tak bardzo się kochające - tak, miłość w tym filmie jest istotnym elementem układanki - te 'straszydła' tworzą wszakże wielopokoleniową rodzinę, która mimo swoich dziwactw, upodobań, zachowań jest całkiem zwyczajna. Dzieci chodzą do szkoły, babcia gotuje, tata gra w golfa, mama zajmuje się kwiatami ( obcina róże - zostaje tylko łodyga z kolcami ).

Obsada też ma znaczenie. Grają m.in. Raul Julia ( Gomez ), Angelika Houston ( Morticia ), Christopher Lloyd ( Fester ), Christina Ricci ( Wednesday ). No i ta złowieszcza muzyczka... tu du du dum, tu du du dum - poezja. No i super dialog Pani Addams z koleżanką Margaret ;p

- Gomez się zmienił. Nie je, nie pije, pluje krwią.
- Pluje krwią ?!
- Już nie tak jak kiedyś : )

A z dwójki rozmowa Morticii z babcią :
- Co mam robić ? Dziecko chore, mąż umiera...
- Czarną suknię już masz : )
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 17-02-2014 01:01
Wyślij prywatną wiadomość
~Annciol F
Dodany dnia 11-02-2014 01:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 15
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 15.09.13
Medale:
Brak

raven napisał/a:
W nieskończoność mogę oglądać thriller "Sierota" z 2009 roku.


Też widziałam i był świetny Język Ale na pewno nie w nieskończoność.
Ja oglądam ciągle Hobbita i Władce Pierścieni. To drugie od wielu, wielu lat.
Jestem też ogromną fanką Moulin Rogue i Gnijącej Panny Młodej.
Ogólnie Barton jest moim ulubionym reżyserem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
Dodany dnia 22-12-2014 15:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

Z tego co widzę to jeszcze się tu nie wypowiadałam. Czas to zmienić.
Bardzo lubię oglądać filmy, szczególnie horrory, fantasy i sci-fi. Nie potrafię wybrać jednego filmu, więc napiszę moje ulubione tytuły. Oczywiście lista nie jest pełna i dokończona, ponieważ bardzo lubię filmy i wypisanie ich wszystkich to by był hardcore ^^
Oczywiście HP nawet już nie wypisywałam.

Star Wars - moja obsesja. Kocham filmy z serii Gwiezdne Wojny. Jest to ekranizacja do której mam ogromny sentyment i mogę te filmy oglądać, oglądać i oglądać.

Piraci z Karaibów (1, 2, 3, 4) - obsada, fabuła, pomysł to wszystko jest na najlepszym poziomie. I humoru kupa ^^

Obcy - najlepsze filmy z serii horror sci-fi w moim skromnym mniemaniu. Nie ma to jak porządna porcja dziennego Ksenomorfa ^^

Trylogia Batman'a - moja kolejna obsesja. Batman. Kocham wszystko co z nim związane. Ogólnie jara mnie postać faceta przebranego za nietoperza.

Władca pierścieni - klasyk ^^ Nawet nie potrafię określić dlaczego lubię tę trylogie ^^
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
Dodany dnia 02-10-2015 09:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Zdecydowanie trylogia " Władca Pierścieni". Świetnie wyreżyserowany i nakręcony, bez odstępstw od książkowego oryginału. Lubię też "Star Wars", starsze części za efekty i aktorów, nowsze już tylko za efekty i kilku aktorów. Ostatniej części, "Epizodu III" nie lubię, z wyjątkiem pojedynczych scen.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.

Edytowane przez wiechlina roczna dnia 02-10-2015 09:14
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT