Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 164
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Łacina
~_Syriusz_ F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 21:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -49
Ostrzeżeń: 1
Postów: 41
Data rejestracji: 20.12.08
Medale:
Brak

Co myślicie o łacinie i o sentencjach łacińskich? Ja osobiście uwielbiam sentencje łacińskie. A czy wam sie podobaja?
__________________
A malis mors abducit, non a bonis, verum si quaerimus - Śmierć odwodzi nas od zła, nie od dobra, jeśli szukamy prawdy.

Pozdrawiam: LordCyrus, Karola__94
Wyślij prywatną wiadomość
~Akiko F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2009 22:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 27.12.08
Medale:
Brak

Ja również uwielbiam sentencje łacińskie. Z jednymi się zgadzam, z innymi nie.
Kilka mam na komputerze, kiedyś, kiedyś wybranych z internetu. Przedstawię wybrane:
Vivere nolit, qui mori non vult - kto nie chce umierać, ten nie chce też żyć.
Sustine et abstine - cierp i panuj nad sobą.
Solus contra omnes - sam przeciw wszystkim.
Sapere aude - odważ się być mądrym.
Quia nominor leo - bo się nazywam lew.
Oderint, dum metuant - niech nienawidzą, byleby się bali.
Veni, Vidi, Vici - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem.
Vivere militare est - życie jest walką.

Nawet myślałam nad nauczeniem się tego języka. Cool
__________________
Ludzie są jak kwiaty - cztery miliardy narcyzów.

Prawdziwa odwaga polega na tym, by żyć i cierpieć za to, w co wierzymy.

Wychowanie, całkowicie wyzwolone z autorytetu, tradycji i dogmatu, kończy się nihilizmem.

Edytowane przez Akiko dnia 07-01-2009 22:33
pobojowisko.go.pl Wyślij prywatną wiadomość
N
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 13:25
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Solus contra omnes - sam przeciw wszystkim.- ta to jak na realia na tej stronce pasuje nawet do mnie ;D. Może trochę przesadzone...ale xD. Też lubię sentencję łacińskie. Jak skończę gimnazjum, chcę uczyć się łaciny.

Mój kumpel chodzi do takiego dobrego gim, że ma już tam łacinę o_O.

A chciałbym się jej uczyć, bo jak na razie to znam łacinę, ale tę podwórkową Rozbawiony.
Wyślij prywatną wiadomość
~martusia2093 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 13:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 191
Ostrzeżeń: 3
Postów: 180
Data rejestracji: 27.12.08
Medale:
Brak

łacina bardzo mi się podoba. Znam niewiele sentencji łacińskich, ale z chęcią poznałabym ich więcej. Podoba mi się także to, że w Harrym Potterze zaklęcia, a przynajmniej większość z nich, biorą swoje nazwy właśnie z łaciny. Łacina, chociaż to nieużywany dzisiaj język, ma w sobie "to coś", coś, co stanowi o jej magiczności i niezwykłości. Chciałabym się uczyć łaciny. To wspaniały język, niestety dzisiaj nie doceniany. Uważam, że należy to zmienić. W gimnazjach powinna być nauczana łacina, jako język średniowiecznej europy, zachowany do dnia dzisiejszego. Oczywiście, powinny to być podstawy łaciny, np nauka kilku sentencji czy coś takiego prostego. Ale ja uważam, że KAŻDY człowiek powinien kilka łacińskich słówek znaćRozbawiony
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE








Pozdrowienia dla Hogsmeade
Wyślij prywatną wiadomość
~Chichuana F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 17:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Sentencje łacińskie nie są może jakieś najlepsze i najmądrzejsze - wiele trafniejszych i bardziej intrygujących znajdzie się pewnie w innych językach, jednak myślę, że jest to język, którego warto się uczyć. Ja sama uczę się dodatkowo w liceum tego języka i sobie chwalę.
Polecam nie tylko humanistom! Wredny
__________________
Profil jest już nieużywany. Nadal jestem wielką fanką HP, ale wyrosłam już z portali fanowskich.

Polecam "A Very Potter Miusical" i "A Very Potter Sequel" wyprodukowane przez StarKid. Aż szkoda, że w Polsce są tak mało popularni! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Łacina jest interesującym językiem. Jednakowoż nie zamierzam się jej kiedykolwiek uczyć. Sentencje są nawet, nawet...ale kto nauczy się wielu z nich na pamięć...ja znam tylko jedną...i chyba więcej nie poznam: "temet nosce-poznaj samego siebie"
__________________
"Dzieciństwo nie trwa od urodzenia do określonego wieku, ani w jakimś ustalonym czasie.
Dziecko staje się dorosłym i odkłada na bok dziecięce sprawy.
Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera."

Edna St. Vincent Millay


"Home is behind
The world ahead
And there are many paths to tread
Through shadow
To the edge of night
Until the stars are all alight
Mist and shadow
Cloud and shade
All shall fade
All shall...
Fade"
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
~ladybird F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 18:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 3
Postów: 331
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Sentencje łacińskie? Niektóre i owszem, ale w większości nie przepadam.
Chodzę do gimanzujm, gdzie uczę się łaciny i szcerze, to jakoś mnie to nie fascynuje. Te wszystkie koniugacje, deklinacje, jakieś beznadziejne sentencje. <brr...> Nie lubię łaciny, szcególnie dlatego, że nasze szkolne lekcje są nuudne.
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 18:30
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Uczę się łaciny jako przedmiotu obowiązkowego, bo jestem na profilu humanistycznym. Na początku (gdy jeszcze nie poznałam tego języka tak dobrze jak teraz) bardzo mi się podobał, ale przy bliższym poznaniu wiele stracił. Nie wiem, może to przez moją książkę z łaciny, lub moją nauczycielkę, ale teraz wydaje mi się nudny i dziwny...
Sentencje? Hm, niektóre są całkiem sensowne, niektóre mniej. Ogólnie sentencji nie lubię bo co miesiąc muszę uczyć się ok. pięćdziesięciu ;f
Wyślij prywatną wiadomość
!Marta_Mara F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 19:43
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Karta z Czekoladowych Żab
Punktów: 4106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 01.08.08
Medale:
Brak

Łacinę mam na studiach, ponieważ "każdy historyk musi znać łacinę".
Zajęcia są bardzo przyjemne, mamy baardzo zabawnego i przyjemnego łacinnika!
Sam język jest średnio pociągający. Najlepsze w tym wszystkim są widoczne źródła polskich, oraz wszelkich ~europejskich~ języków.
Nie lubię uczenia się na małpkę, co jest oczywiście nieodłącznym elementem nauki języka...

Sentencje? No tak, klasyka. Piękne i tak dalej... >.>

Mi się tam najbardziej podoba żarcik:

~in spelunca vinco~

^^.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:34
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nie, nie, nie. Łacina jest ciekawa i 'ukazuje' mądrość człowieka [kiedyś łacina to był język wyższych sfer], ale jest trudna.

Najbardziej podoba się stwierdzenie 'Memento mori' [pamiętaj, że umrzesz].
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

łacina zafascynowała mnie odkąd przeczytał pierwsze tomy Jeżycjady. Postanowiłam nawet, że później będę kształciła się w kierunku filologii klasycznej. Niestety mój beznadziejny wujek sprawił mi kazanie na temat "Łaciny języka martwego" i mi się chwilowo odechciało.

Veronic, zazdroszczę! Sama bardzo chciałabym się uczyc łaciny.
Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 21:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

U mnie w liceum ksiądz prowadzi lekcje łaciny dla chętnych. Chodzę na nie, ale z trochę bardziej praktycznych względów niż "lubienie" łacińskich sentencji - niezależnie od tego, na jaki kierunek studiów ostatecznie się zdecyduję, łacina na pewno będzie mi na nich potrzebna.
Gramatyka łacińska jest trudna - bardzo dużo różnych odmian, nad którymi trzeba naprawdę posiedzieć. Dużo osób się wykruszyło, bo nie dawało rady (w mojej grupie jest 6 osób, w pozostałych dwóch po 9).
Sentencje - owszem, są, ale nie mamy uczyć się ich na pamięć, ale samodzielnie tłumaczyć. Niektóre są naprawdę ciekawe i tych uczę się na pamięć, ale nie wszystkie. Ostatnio spodobało mi się : "Qui cantat bis orat"[kto śpiewa, dwa razy się modli].
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2009 09:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Łacina jest bardzo interesująca, chciałabym się jej uczyć, ale na razie nie mam czasu na kolejny język. Sentencje łacińskie też mi się podobają Rozbawiony
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Cherry F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2009 12:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1153
Ostrzeżeń: 2
Postów: 241
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Lubię sentencje łacińskie, aczkolwiek samego języka się nie uczę. Kiedyś chciałam, ale, żeby poznawać martwy język poza szkołą, w ramach zajęciach dodatkowych? To chyba było by bez sensu, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi mój słomiany zapał. ^^ Może przydałoby mi się to w dorosłym życiu, ale do tego czasu pewnie wszystkiego bym pozapominała. ;p
__________________
There is something
I see in you
It might kill me
I want it to be true
<3
Wyślij prywatną wiadomość
~atrammarta F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2009 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

Z pewnością ze względu na mój wiek styczności z łaciną, jako takiej nie miałam, aczkolwiek bardzo mi się podoba. Chciałabym się jej uczyć.
Bardzo.

Ooo tak ^^
Sentencje- bardzo trafne. Lubię je.

Moje ulubione: "Memento Mori" [pamiętaj, że umrzesz] i "Fortuna favet fortibus" [różnie to tłumaczą: "Szczęście sprzyja silnym", albo " Los sprzyja dzielnym]
O no właśnie! Czy mogę prosić kogoś kto łaciny się uczy, o przetłumaczenie stencji?

__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )

Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2009 23:30
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Z językiem łacińskim mam styczność tylko na biologii, kiedy uczymy się niektórych nazw roślin, zwierząt, gromad itd. Ale powiedzmy sobie szczerze - nauka polega na zaliczeniu sprawdzianu i zapomnieniu nazw. A ja muszę również szczerze przyznać, że zaczynam żałować, że nie mamy języka łacińskiego. Kiedy poszłam do liceum ktoś z góry wymyślił, że na biol-chemach nie będzie łaciny a będzie więcej godzin fizyki. Rok później jednak łacinę wprowadzono na nowo - i tym sposobem jesteśmy pierwszym i ostatnim rocznikiem w moim LO, który łaciny nie ma (nie licząc klas humanistycznych). Kiedyś się cieszyliśmy, bo z dwóch przedmiotów zrobił się jeden a co za tym idzie było mniej nauki, ale teraz zaczynamy żałować, bo na większości kierunków biologicznych łacina jest potrzebna. ;f

Co do sentencji - nigdy nie zwracałam na nie uwagi, więc też żadnej nie podaje. A nie uznaje czegoś takiego jak szukanie czegoś na siłę przez google, żeby tylko było.
Edytowane przez Ariana dnia 20-01-2009 23:35
Wyślij prywatną wiadomość
~fajny_nick F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 21-01-2009 06:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

łacina jest okropna.
niestety muszę się jej uczyć. według mnie jest to bardziej przedmot ścisły, niż humanistyczny ;p ze względu na jego olbrzymią schematyczność, niezwykle skomplikowaną gramatykę. WSZYSTKO należy kuć na pamięć. bardzo denerwuje mnie, że aby zrozumieć tekst łaciński, nie wystarczy po prostu znać co drugie słówko i intuicyjnie dopasować wszystko do siebie, jak w innych językach - trzeba opanować wszystkie suche regułki i tabelki.
podsumowując: łacina wcale NIE jest zwykłym językiem, jak każdy inny - i uwierzcie mi, drodzy gimnazjaliści, wcale NIE chcielibyście się jej uczyć. nauka łacińskiej gramatyki to nie to samo, co wyszukiwanie sentencji w google.
__________________
jestem ed.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 23-01-2009 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Dura lex, sed lex - z historii. "Twarde prawo, lecz prawo".
Więcej ni be, ni me, ni kukuryku.
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 23-01-2009 21:37
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Łacina jako język podoba mi się bardzo, ale przenigdy nie chciałabym się jej uczyć, gdyż jest to język niezaprzeczalnie trudny. Słyszałam co nieco od paru osób, które łacinę mają w szkole jako przedmiot obowiązkowy i nikt jeszcze mi nie powiedział, że ją lubi. Każdy twierdził, że tego nauczyć się po prostu nie da, że wyjątków jest więcej niż reguł, a i te reguły często okazują się wyjątkami od innych. Cóż, mnie coś takiego nie odpowiada i nie chcę się wgłębiać w ten język. Jednakże sentencji i zwrotów parę znam, używam ich i nawet mi się podobają. Chociażby de gustibus non est disputandum (o gustach się nie dyskutuje), pro publico bono (dla dobra ogółu), memento mori (pamiętaj o śmierci), carpe diem (chwytaj dzień), vice versa (na odwrót, wzajemnie) czy notabene (nawiasem mówiąc, w dodatku). Ale i tak nic nie pobije tejże oto pozycji: clava curva pie vinco (zakrzywioną maczugą pobożnie zwyciężam). ;>
Edytowane przez Fantazja dnia 23-01-2009 21:39
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 12:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Łacina jest naprawdę fajnym językiem. uczyłam się go przez 2 lata. Szkoda tylko że nie mogłam go zdawać na maturze bo z tego języka zawsze miałam same piątki. Języki starożytne jakoś lepiej mi do głowy wchodzą Język Sentencje łacińskie owszem znam. mam tez duży słownik gdzie z tyłu jako dodatek są one załączone i jest ich ok 1000. Na szczęście język angielski wywodzi się z łaciny i ma czasem podobną wymowę. Może dla tego go lubię Oczko

Serdecznie pozdrawiam ~Veronic Riddle, Lilly Luna Potter i całą resztę Rozbawiony
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT