Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 475
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Zeszyty
~Alex Verie F
Dodany dnia 08-09-2011 18:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1012
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 25.08.11
Medale:
Brak

Uwielbiam kupować nowe rzeczy do szkoły - najbardziej zeszyty i cienkopisy. Zeszyty - kocham zeszyty Oxforda! Mają genialny papier i wgl! A cienkopisy, pisaki (pióro kulkowe xD) Stabilo Uśmiech
__________________
"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom." - Tom Marvolo Riddle


"Out of the silence planet..." - Iron Maiden
Wyślij prywatną wiadomość
~Sigyn F
Dodany dnia 08-09-2011 18:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 29.08.11
Medale:
Medal

Lubię zeszyty z ciekawymi okładkami Uśmiech Gdy kupuję zeszyt zwracam uwagę na papier, nie cierpię, gdy jest cienki, wszystko co napiszę odbite jest na następnej stronie...;/ no i oczywiście na okładkę Rozbawiony Ubóstwiam zeszyty na których widnieje wizerunek mojego ulubionego bohatera z filmu ^^ Rozbawiony
__________________
Zapraszam do mojego FF Rozbawiony http://hogsmeade....ost_165764

30.media.tumblr.com/tumblr_ltin0sxksi1qfqjxao3_250.gif

Pozdrawiam Cię drogi Gościu Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
Dodany dnia 03-09-2012 10:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Ja nie zwracam uwagę na markę. Tylko na praktyczność zeszytu. Ja mam zawsze z twardą oprawą. I ja też nie lubię jak mi atrament przebija na drugą stronę. I nie lubię jak mi kartki ze zeszytu wylatują(chyba nikt nie lubiUśmiech) więc zawsze patrzę na wewnątrz. Czy zeszyt jest klejony czy zszywany.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~Fausta Malfoy F
Dodany dnia 03-09-2012 11:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1203
Ostrzeżeń: 1
Postów: 561
Data rejestracji: 17.08.12
Medale:
Brak

Okładka jest dla mnie najważniejsza ^^. Musi być fajna, taka artystyczna. Potem ilość kartek. Nie może ich być 15. Kupuję najczęściej w twardej okładce, a tylko do plastyki mam A4, bo takie są wymogi nauczycielki. I to by było na tyle. Dla mnie żadna różnica, jaki jest kolor kratek. Aha... No i może żeby zeszyt nie był ani klejony, ani zszywany. ^^
__________________
besty.pl/upload/file/1822905.gif
s14.postimage.org/rnaon0wb5/image.png25.media.tumblr.com/tumblr_mcks5pZrf41rhy1zzo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~dastanblack3000 F
Dodany dnia 10-02-2013 11:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1481
Ostrzeżeń: 0
Postów: 435
Data rejestracji: 29.05.11
Medale:
Brak

Okładki biorę zawsze miękkie. Bo te z twardymi są strasznie ciężkie. Zeszyty wybieram tak żeby miały fajne okładki pasujące do danego przedmiotu Uśmiech
__________________
Walking on air


;>
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
Dodany dnia 30-01-2014 21:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Zwracam uwagę na okładkę ( najlepiej gładka) i jakość papieru.
To chyba tyle.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''
Wyślij prywatną wiadomość
~Guseppe F
Dodany dnia 30-01-2014 22:09
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 324
Ostrzeżeń: 1
Postów: 69
Data rejestracji: 23.01.14
Medale:
Brak

Szczerze to zwracam uwagę tylko na grubość okładki i co na niej jest oraz to, czy w środku są marginesy, linie, kratki czy całkowicie czystość. Nie obchodzi mnie grubość papieru, bo i tak mam wspaniałe długopisy, które nie przebijają... Ważna jest też ilość kartek, zazwyczaj wybieram te większe, koło 60 czy 96 kartek, bo w takim po prostu wygodniej mi się pisać Język
__________________
img.interia.pl/komputery/nimg/d/t/Jas_Fasola_zaatakowal_3789496.jpg

O właśnie tak wyglądam kiedy widzę coś nienormalnego Wredny


USA you were born to rage, so come on!
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
Dodany dnia 31-01-2014 01:56
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Od czwartej klasy miałam zawsze 2-3 bruliony, te takie 96-kartkowe (dzisiaj już nie uznaję tego za dobry pomysł, bo to tylko dokładanie niepotrzebnego ciężaru) w grubej oprawie, do polskiego i matematyki, chyba też do niemieckiego. Mama wymyśliła sobie, że do ważnych przedmiotów, takich, na których dużo się pisze, potrzebny jest porządny zeszyt. Ale... jakoś nigdy nie przywiązywałam do prowadzenia zeszytów dużej wagi. O ile w podstawówce jeszcze jakoś się udawało - jeśli nie notować na bieżąco, to szybko nadrabiać zeszytowe zaległości, o tyle mój zeszyt od polskiego w gimnazjum był prowadzony zazwyczaj ołówkiem, część wypracowań miałam "na brudno" na luźnych kartkach, włożonych gdzieś za okładkę, co doprowadzało moją polonistkę do białej gorączki. Kiedy przychodziło pod koniec semestru do sprawdzania zeszytów, zawsze z tydzień musiałam poświęcić na założenie nowego i zapisanie w nim chociaż 1/3 stron, bo taki z 2 tematami do tyłu nauczycielki nie satysfakcjonował. Zresztą ona najchętniej widziałaby cały zestaw notatek od początku roku szkolnego, ale moje zeszyty oficjalnie "ginęły" (przecież nie mogłam jej dać takiego z połową kartek wyrwanych, połową zapisaną ołówkiem i oczywiście z bazgrołami na marginesach), musiała się zadowolić tym, co było.
Generalnie, najwygodniej pisało mi się w 60-kartkowych zeszytach, ale od grubości ważniejszy był wzór okładki. Okazało się, że nie tylko dla mnie, w liceum na niemieckim kłóciliśmy się, kto ma ładniejszy zeszyt, a germanistka obserwowała tę akcję z konsternacją. Wychodziłam z założenia, że zeszyt, który będzie mi się podobał (nie tylko zeszyt - piórnik, długopisy, ołówki, temperówka w kształcie krówki...) sprawi, że pobyt w szkole stanie się bardziej znośny, dlatego dobór gadżetów niezbędnych uczniowi uznawałam za sprawę dosyć istotną, o ile nie najistotniejszą w edukacji^^
Im bardziej lubiłam dany przedmiot, tym łatwiej było mi prowadzić zeszyt w miarę rzetelnie. I tak, mój zeszyt od niemieckiego w LO (z Garfieldem <3) mógł uchodzić za wzór. W LO posiadałam jeszcze tylko zeszyty z biologii (miałam rozszerzoną biologię, a wychowawca przez 30 minut lekcji dyktował notatki, nie było innego wyjścia, tylko notować), historii i angielskiego. No i polski, ale prowadzony podobnie jak w gimnazjum. Reszta licealnych notatek, o ile powstawała, to znajdowała się w brudnopisach. Zresztą, zeszyt? Miałam w klasie kolegę, który przeszedł przez gimnazjum, w kieszeni bojówek nosząc 32-kartkowy zeszyt, w drugiej długopis. Miał średnią w okolicach 5,0, więc nie ważne co w zeszycie, ważne co w głowie.

EDIT:
Niedawno wyszły nowe zeszyty Oxford z bardzo porządnym papierem. Cena jest dość spora, ale sądzę, że warto.

Aha, jak można wywnioskować z powyższej wypowiedzi, uważam, że nie warto Rozbawiony ok, papier jest istotny, zwłaszcza dla osoby, która lubi pisać piórem (a tak było w moim przypadku), ale zawsze od papieru ważniejsza była dla mnie okładka. Np zeszyty w Garfieldem były bardzo drogie w porównaniu z lepszymi jakościowo zeszytami np. Unipapu, kartki miały beznadziejne, ale wygląd okładki jednak przesądził. Nie dałabym jakiejś dużo większej sumy za zeszyt tylko dlatego, że papier jest lepszy, tym bardziej, że te w przeciętnych cenach są dobrej jakości.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.

Edytowane przez raven dnia 31-01-2014 02:03
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT