Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 395
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Dyskusja ogólna
»»» Aktorzy - który nie pasuje?
Drukuj temat · Aktorzy - który nie pasuje?
~Esmeralda F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2010 13:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 361
Ostrzeżeń: 2
Postów: 139
Data rejestracji: 04.07.09
Medale:
Brak

Nie pasuje mi Bonnie. Już sama nie wiem czy bardziej z wyglądu czy z charakteru. Książkowa Ginny nie była drętwa, byał wybuchowa i uwielbiała droczyć się z Ronem, a Bonnie no cóż jej gra też nie jest powalająca. Do tego Ginny była dziewczyną bardzo ładną za którą szalało połowa szkoły,a taka w filmie jest Hermiona wtf (oczywiście mnie to w ogóle nie przeszkadza) Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Kalt F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2010 13:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 24.02.10
Medale:
Brak

Po pierwsze, Daniel Radcliffe. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie (i wyobrażam!) Harry`ego Pottera. Nie wiem jak, ale z całą pewnością nie tak, jak go zagrał Daniel. Po drugie - Michael Gambon. Jeszcze nie widziałam, żeby ten nasz ''Dumbledore'' się uśmiechał. Albus - czcigodny, mądry starzec; Michael - ''zimny'' i taki jakby niemiły aktor. A św. pamięci Harris? Uśmiech i głos miał na swoim miejscu, jak prawdziwy Dumbledore. Po trzecie - Clemence Poesy. Fleur Delacour jest chodzącą pięknością, w 1/4 wila; Clemence nie zalicza się do dziewcząt urodziwych (twarz ma jakąś taką, pff...). Zupełna odwrotność Fleur. Na domiar złego, Clemence przypomina mi 25-letnią kobietę, a nie 17-letnią czarownicę. Powinni bardziej zastanowić się nad wyborem aktorki wcielającej się w tą postać. Po czwarte - Katie Leung i Emma Watson; bez komentarza.
Wyślij prywatną wiadomość
~Avril Malfoy F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2010 16:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 32
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 25.02.10
Medale:
Brak

Mi nie pasuje Emma Watson.. Hermiona miała gęste włosy i dużo ich na głowie, a Emma...yhm...nie ma ich dużo.. Reszta może byc...
Wyślij prywatną wiadomość
~klaudyna3311 F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2010 18:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -21
Ostrzeżeń: 1
Postów: 30
Data rejestracji: 04.11.09
Medale:
Brak

Gary Oldman (Syriusz) - jakoś zupełnie inaczej wyobrażałam sobie Syriusza...
A Gary Oldman nie spełnił moich oczekiwań... Ale jak to się mówi... jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma Uśmiech
__________________
Słodko jest nocą patrzeć na niebo, gdy kochasz różę, która znajduje się na jednej z gwiazd. Wówczas wszystkie gwiazdy są ukwiecone.

Dziękuję za pozdrowienia i wzajemnie Uśmiech
Karola__94 pamiętam i dziękuję Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 09-05-2010 20:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Wszyscy grali dobrze, ale mnie drażniła Fleur... niewiem czemu, może dlatego, że nie tak ją sobie wyobrażałam, miała być pięknością, a była no... mierna.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2010 15:03
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Z całym szacunkiem dla Michaela Gambona!!! Nie pasuje do roli Dumledore'a!!! Jest zbyt ruchliwy i obojętny jak na dobrodusznego Dumbledore'a! Poza tym w części 3 ma stanowczo za długie paznokcie, co diametralnie nie pasuje do dyrektora Hogwartu. Jego broda jest za krótka i nie tak srebrzysta jak powinna być u Dumledore'a!!! Najlepszym aktorem do tej roli był ś. p. Richard HarrisPłacze (chyba nie tylko ja tak uważam i nie ja ostatni tak uważam)
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 26-05-2010 21:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Horacy Slugorn - zupełnie inaczej przedstawiony w książce niż w filmie. Nic w jego wyglądzie nie zgadza się z opisem. Był opisywany przez Jo jako starszy pan z dość sporą nadwagą, łysiną, a w dodatku nie był zbyt zwinny. A w filmie co ? Postawny mężczyzna, z lekką tylko nadwagi i równie niewidoczną łysinką.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~_San_dra_ F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 26-05-2010 22:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 05.05.10
Medale:
Brak

No oczywiście jedyną osobą, która tam nie pasuje to aktorka grająca Petunię Dursley, całkiem inna w książce, całkiem inna w filmie, mogli ją chociaż przefrabować albo coś xD
__________________
Czarodziejem jestem i nic, co magiczne, nie jest mi obce...

img441.imageshack.us/img441/2537/anigifkm.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 27-05-2010 07:22
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

No oczywiście jedyną osobą, która tam nie pasuje to aktorka grająca Petunię Dursley, całkiem inna w książce, całkiem inna w filmie, mogli ją chociaż przefrabować albo coś

Według mnie idealnie pasowała do roli Petunii, a to ,że nie zafarbowali jej włosów, tak wcale nie przeszkadzało. Osoba, która według mnie nie pasuję to po pierwsze: aktorka grająca Tonks - zupełnie inaczej ją sobie wyobrażałam, oraz aktorka grająca Narcyzę- przecież miała to być dość młoda, osoba o długich blond włosach w filmie wyglądała na starszą a włosy miała bliżej czerni niż blondu. Z tych głównych bohaterów, to Bonnie, z wyglądu nie nadaje się zbytnio na Ginny, kolor włosów to nie wszystko.
Mi nie pasuje Emma Watson.. Hermiona miała gęste włosy i dużo ich na głowie, a Emma...yhm...nie ma ich dużo..

W pierwszej części HP, miała istną burzę ^^ ,później nie były już tak Hermionowate ale tak poza tym to Emma pasuję.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 27-05-2010 14:07
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Padme F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 27-05-2010 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 62
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 24.05.10
Medale:
Brak

Mnie bardzo nie pasuje Gary Oldman odgrywający rolę Syriusza. Z wyglądu zupełnie go nie przypomina i w ogóle, niby jest dobrym aktorem, ale jak dla mnie nie pasuje do tej roli.
Nie pasuje mi też Katie Leung grająca Cho Chang. Nie wiem czemu ale tak jest.
A i jeszcze Jessi Cave (Lavender Brown) jej wygląd i inne cechy.
Oraz Ralph Fiennes (Lord Voldemort) jakoś tak, może zła charakteryzacja.
__________________
Because you can!

~Padme Amidala~
Wyślij prywatną wiadomość
~aneri F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 27-05-2010 17:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 28
Data rejestracji: 02.02.10
Medale:
Brak

Z początku nie pasowała mi zupełnie Jessie Cave, czyli Lavender. Zupełnie nie mogłam się przyzwyczaić i cały czas ją myliłam z kimś innym. Z czasem jednak pogodziłam się z tym faktem, i dochodzę do wniosku, że nie był to taki zły wybór. Niestety Bonnie Wright jako Ginny zupełnie mi nie pasuje. Jej talent aktorski jest dość mierny, a w dodatku nie tak wyobrażałam sobie stanowczą i charakterną siostrę Rona. Do innych aktorów większych zastrzeżeń nie mam.
Wyślij prywatną wiadomość
~kleopatra1989 F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 27-05-2010 17:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 329
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 01.05.10
Medale:
Brak

mnie trochę nie pasuje Ginny, jest taka zbyt nijaka w filmie, zupełnie inaczej ją sobie wyobrażałam czytając książkę. No i Syriusz, w mojej wyobraźni miał jakieś przystojne rysy, których w filmie zabrakło.
Wyślij prywatną wiadomość
~Iraya F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 27-05-2010 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 277
Data rejestracji: 05.03.10
Medale:
Brak

Harry_Ginny napisał/a:
miała krótrką szyję.


Nie no szyję to ona miała długą w porównaniu do Vernona i Dudziaczka xD

Ale nie wiem czemu wszystkim tak bardzo nie pasuje Ginny, no dobra wiem, niektórzy jej nie lubią i im się nie podoba ja jestem innego zdania bo mi nie pasuje Cho znaczy się na początku (czara ognia) była w porządku, ale w Zakonie Feniksa lekko przesadziła boże święty jak można być takim mazgają ?
A z resztą ona też niby ładna, ładna, a wcale taka śliczna nie była.
I też mi za bardzo Nagini nie pasuje ;D
Nie no Nagini nie robi najmniejszej różnicy, ale Tom Riddle mógłby być taki bardziej tajemniczy, szyderczy i mógłby mieć bardziej oczy przesiąknięte złością i nienawiścią.
Mógłby być taki bardziej 'zły' na widok Harry'ego wiem, że to był jego plan żeby nikt się nie domyślił kim on naprawdę jest, ale mógłby być bardziej taki, że tak powiem poinnaczony, żeby wyróżniał się od wszystkich, a nie topić się w tłum i nikt go nie pozna...
Mógłby mieć jakieś cechy, które podkreślałyby jego osobowość !
Albo też sama rola Narcyzy mi przeszkadza po pierwsze w ogóle nie przypomina tej całej Lestrange pod żadnym względem !
I w szóstce to ona taka poważna nie była (chodzi o film) a w książce to tylko, powaga, powaga i jeszcze raz powaga.
I mam jeszcze na pewno dużo argumentów na to, że mi przeszkadza jej rola i w ogóle, ale jakoś nie chce mi się myśleć ;D

__________________
Ups...
Wyślij prywatną wiadomość
~Cynamonek F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2010 19:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 44
Data rejestracji: 23.05.10
Medale:
Brak

Na pewno nie pasuje Ginny czyli Bonnie Wright. Dumbeldore też był fejniejszy w I części. Tak to chyba wszyscy. To największe pomyłki. Ale pare osób wyłapało też inne szczegóły.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2010 20:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Mi też nie pasowała tutaj Bonnie. Czy jest dobrą aktorką, tego nie wiem, ale tutaj się nie popisała. W książce Ginny przedstawiano jako osobę z charakterem, trochę pyskatą, walcząca o swoje. W filmie była taka... nijaka. Nie było w niej nic z książkowych cech Ginny. Zupełnie mi tutaj nie pasuje. ;f
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
~Luna_975 F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2010 15:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 22.06.10
Medale:
Brak

Augurey napisał/a:
No właśnie! Na śmierć zapomniałam o Bonnie, grającej Ginny. Podobno Weasleyówna była bardzo ładna i szaleli za nią chłopcy, a Wright z pewnością takową nie jest...


Nie cierpię tej Wright, zresztą w ogóle nie lubię Ginny Weasley. Zgadzam się, że powinna być ładna, nie tak jak ta Wright, i bardziej... jakby to powiedzieć... żywa, wesoła, a nie taka jakaś flegmatyczna i nieruchawa. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Harry rzeczywiście mógłby być przystojniejszy, ale może gdyby był, to Ginny przy nim wyszłaby jeszcze gorzej Oczko. A Umbridge wyobrażałam sobie całkiem inaczej, niż w filmie.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
i Wiedzy-O-Własnej-Wrzechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

Edytowane przez Alae dnia 01-07-2010 20:20
Wyślij prywatną wiadomość
~Miloz F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 30-06-2010 15:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 30.06.10
Medale:
Brak

Nie będę się tu za_bardzo rozpisywał powiem prosto, jak się mówi, prostą piłką najbardziej nie pasował Michael Gambon to nie ten który zawsze z filmu był zapamiętywany jak jakaś gwiazda (przynajmniej u mnie); to tyle dla tematu.
Edytowane przez Alae dnia 01-07-2010 20:21
Wyślij prywatną wiadomość
~Feliks F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 10:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 630
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

Zdecydowanie najgorzej dobrani aktorzy to:

- Michael Gambon - w ogóle nie przypomina mi tego starego, poczciwego i serdecznego staruszka z pierwszych dwóch części. Ten Dumledore wydaje mi się być taki...zimny i surowy. Nie rozumiem sceny, kiedy w "Czarze Ognia" Dumledore wskoczył jak poparzony do tej komnaty i zaczął szarpać Harrym. Książkowy Dumledore nigdy by się tak nie zachował, więc zdecydowanie wolałam pana Richarda Harrisa w tej roli.

- Bonnie Wright - jako filmowa Ginny sprawdza się fatalnie. Przypuszczam, że na początku wybrali ją z tego powodu, że miała być cichą, szarą myszką, w skrycie zakochaną w Harrym. Jednak Ginevra rozwija się z każdym tomem powieści, stając się atrakcyjną, zdolną i odważną panną, za którą szaleje połowa Hogwartu. Przykro mi to stwierdzić, ale w filmie Ginny ani nie błyszczy urodą, ani nie ukazuje żadnych powyższych cech swoją drętwą grą aktorską ;/

- Stanislav Ianevski i Clémence Poésy - czyli odtwórcy ról Fleur i Kruma w "Czarze Ognia". Fleur miała bić wszystkich na głowę swoją urodą, a tymczasem Clemence jest dosyć przeciętnej urody. Natomiast ponurego, zgarbionego Kruma zagrał szalenie przystojny Ianevski. To taka sprzeczność w doborze aktorów więc można uznać za równowagę xD

- Poza tym zastanawia mnie, co kieruje panem Yatesem, kiedy wybiera nauczycieli do Hogwartu? Zarówno Imelda Staunton jak i Jim Broadbent odegrali swoje role świetnie, ale z wizerunkami ich bohaterów mają tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem. A w każdym razie ja ich sobie tak nie wyobrażałam.


filmie kompletnie nie pasuje mi Cho Chang.... no i Ronald Weasley Uśmiech


Nie mogę się z Tobą zgodzić. Rupert z całej trójki najbardziej utożsamiony jest ze swoją rolą. W pełni oddaje Rona w gestach, słowach, w mimice. Wiele ich łączy i wg mnie jest najbardziej idealnym Ronem. Natomiast Danowi i Emmie mogliby chociaż dostosować wygląd do postaci. Gdyby zdobyli się na zakup soczewek dla Pottera, a Hermionie zrobili jakąś burzliwą szopę na głowie zamiast tych idealnych loczków, to myślę, że na pewno wypadli by korzystniej Oczko
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Uśmiech

Edytowane przez Feliks dnia 21-08-2010 15:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella Muerte F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 10:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Daniel Radcliffe, Bonnie Wright, aktorka grająca Narcyzę Malfoy.... wszyscy są tu jedną, wielką pomyłką.

Za to świetny jest Rupert Grint, Emma Watson, Tom Felton i Alan Rickman! Ot co.
__________________
Take your protein pills & put your helmet on
Wyślij prywatną wiadomość
~wiktordogan F
Dodany dnia 20-08-2010 12:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 3
Postów: 226
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Wszyscy oprócz Cho pasują. Zupełnie inaczej ją sobie wyobrażałem, a polskim dubbingu nie pasuje mi głos Slughorna.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT