Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 264
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony aktor/aktorka
Drukuj temat · Ulubiony aktor/aktorka
~1984 F
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2011 10:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 247
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 23.05.11
Medale:
Brak

W moim przypadku ulubionymi aktorami w całej sadze nie są najmłodsi aktorzy jak Daniel Radcliffe, Rupert Grint czy Emma Watson, ale ich starsi partnerzy z planu filmowego. I dlatego też mój werdykt brzmi następująco:

- Alan Rickman- Severus Snape ( perfekcja w każdym calu)
- Ralph Fiennes- Tom Riddle ( nie ma lepszego aktora jeśli chodzi o zagranie czarnego charakteru)
- Gary Oldman- Syriusz Black ( aczkolwiek grana przez niego postać należy do najmniej przeze mnie lubianych)
- Helena Bonham Carter- Bellatriks Lestrange ( Johnny Depp w spódnicy)
Wyślij prywatną wiadomość
~Lithium F
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2011 13:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 36
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 27.06.11
Medale:
Brak

Nie będę oryginalna, ale najbardziej podobał mi się Alan Rickman i Helena Bonham Carter. Nie lubię Belli, ale aktorka zagrała ją doskonale.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa98 F
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2011 13:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 28.10.10
Medale:
Brak

Najbardziej podobali się mi:
- Helen Bohman Carter- uwielbiam tą aktorkę, ponieważ jest niezwykle dobra w tym co robi xD. Uwielbiam również Bellatrix
- Tom Felon- jest przystojnyi super gra!. Uwielbiam też Draco
- Alen Rickman- jest super aktorem xD

__________________
Chciałam być w Slytherinie, ale nie wyszło. Uwielbiam Toma Feltona i Helen Bohman Carter. Rotfl
Wyślij prywatną wiadomość
~GWARDIADAMBELDORA F
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 21:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 16.07.11
Medale:
Brak

Ja lubię naj Bonnie Wright czyli Ginny Wesley moim zdaniem świetnie gra swoją rolę i właśnie tak soie ją wyobrażałam jak czytałam książkę
__________________
Hogward to dom wielu czarodziejów i czarownic jest szkołą magi w któórej uczą się korzystać z niej.
Zawsze mogą polegać na swoich przyjaciołach i nauczycielach po ukończeniu szkoły mogą używać magię nie tylko w szkole ale i za nią...
Wyślij prywatną wiadomość
~Karma Chameleon 20 F
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 21:44
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 4
Postów: 362
Data rejestracji: 14.07.11
Medale:
Brak

Emma Watson i Maggie Smith- naj aktorki
Rupert Grint, Gary Oldman, Tom Felton i Daniel Radcliffie- naj aktorzy
__________________
No hej hej, witaj, drogi Gościu
Lubię Cię :*
Wyślij prywatną wiadomość
~Tonki F
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2011 08:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 212
Data rejestracji: 05.04.11
Medale:
Brak

Natalia Tena oczywiście, Maggie Smith, która jest najlepszą aktorką z całej ekipy, Helena Bonham-Carter, która jest świetną aktorką, Gary Oldman, Alan Rickman oraz David Thewlis.
__________________
25.media.tumblr.com/8f647e6fa017326234f7f4c74628d296/tumblr_mgjbgm4xUU1riy6v2o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackie Black F
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2011 09:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 700
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 01.01.11
Medale:
Brak

Moimi ulubionymi aktorami są James i Oliver Phelps, czyli ukochani bliźniacy Śmiech Lubię też głowy aktorów, takie jak Maggie Smith (prof. McGonagall), Gary Oldman (Syriusz Black) i Helena Bonham- Carter (Bellatriks Lestrange). Uwielbiam także Natalię Tenę (Nimfadora Tonks), Evannę Lynch (Luna Lovegood) i Matthew Lewisa (Neville Longbottom). Uważam mimo wszystko, że każdy aktor dobrze zagrał i ukazał swoją postać. Na prawdę wielki plus za wybranie aktorów do Harry Pottera. Rotfl
Wyślij prywatną wiadomość
~Lillyanne F
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2011 10:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 82
Ostrzeżeń: 0
Postów: 30
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Brak

Wymienię po kolei punktami.
1.Alan Rickman
2.Geraldine Margaret Agnew - Somerville
3.Evanna Lynch
4 Bonnie Wright
5.Rupert Grint
6.Emma Watson

__________________
-"Drogi Łapo! Wielkie dzięki za urodzinowy prezent dla Harry'ego! Żebyś widział, jak się ucieszył... Ma dopiero rok, a już śmiga na tej dziecinnej miotełce, i jaki z siebie zadowolony! Zresztą sam zobacz, dołączyłam zdjęcie. Miotła unosie się zaledwie na dwie stopy, ale już o mało nie zabił kota i rozbił ten okropny wazon, który Petunia przysłała mi na Boże Narodzenie (nie uskarżam się!). Oczywiście James uznał, że to bardzo zabawne, twierdzi, że Harry będzie wspaniałym graczem w quidditcha, ale musieliśmy pochować wszystkie salonowe ozdóbki, bo kiedy ten brzdąc dosiada miotły, trzeba go bardzo pilnować. Herbatka urodzinowa była bardzo skromna, byliśmy tylko my i stara Bathilda, którą zawsze mile widzimy i która ma bzika na punkcie Harry'ego. Żałowaliśmy, że nie mogłeś się pojawić, ale w końcu sprawy Zakonu są najważniejsze, a zresztą Harry jest jeszcze za mały, żeby wiedzieć, że to jego urodziny. James zaczyna być zmęczony tym, że musi tu siedzieć, ale stara się tego nie okazywać. Dumbledore nadal ma jego pelerynę-niewidkę, więc nie ma mowy nawet o małych wypadach. Bardzo by go podniosło na duchu, gdybyś mógł do nas wpaść. Glizdek odwiedził nas w ostatni weekend, był jakiś przygaszony, pewnie z powodu McKinnów. Ryczałam przez cały wieczór, kiedy się dowiedziałam. Bathilda wpada do nas często, to fascynująca staruszka, opowiada zdumiewające historie o Dumbledorze, choć nie jestem pewna, czy by się ucieszył, gdyby o tym wiedział! Nie wiem, czy można wierzyć we wszystko, co ona opowiada, bo wydaje mi się nieprawdopodobne, żeby Dumbledore kiedykolwiek mógł być przyjacielem Gellerta Grindelwarda. Myślę, że coś jej się w głowie pomieszało, naprawdę! Całusy, Lily!

Pozdrowienia dla drogi Gościu...tak! ciebie Kotecek
Wyślij prywatną wiadomość
~Dracon_Malfoy F
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2011 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 512
Ostrzeżeń: 1
Postów: 211
Data rejestracji: 08.07.11
Medale:
Brak

Mi najbardziej podoba się rola Dracona Malfoya. Gra tam takiego cwaniaka , mimo tego że jest trochę bojazliwy. Uważam że to bardzo ciekawa i fascynująca postać.

__________________
sp2.fotolog.com/photo/2/39/19/raahrestart/1295360648985_f.jpg



Mądrości Doumbledora
Wytrwałości Snepa
Poczucia prawdy Hermiony
Prawości Percye'go

Dopomóż nam J.K Rowling
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2011 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Dla mnie świetni byli:
Alan Rickman - nie wyobrażam sobie, by ktoś inny zagrał Snape'a. Rickman kładzie wszystkich potencjalnych Snape'ów na kolana.
Emma Watson - po prostu świetnie pasuje do tej roli zarówno wyglądem, jak i myślę, że osobowością.
Natalia Tena - po prostu idealnie pasuje Rozbawiony
Richard Giffiths - idealny wuj Vernon!
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~GinevraPotter F
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 08-08-2011 22:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 1
Postów: 76
Data rejestracji: 06.08.11
Medale:
Brak

Daniel Radcliffe, Rupert Grint - no może to banalne ale lubię jak grają i Helena - to świetna aktorka ; )
__________________
OD SPRYTU ŚLIZGONÓW,
OD KRETYNIZMY PUCHONÓW
OD WIEDZY O WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!


* * *


cdn.crushable.com/files/2011/05/Harry-Potter-cast2_l.jpg




* * *


Harry <3
Wyślij prywatną wiadomość
~MissWeasley F
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2011 15:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 844
Ostrzeżeń: 0
Postów: 283
Data rejestracji: 12.08.11
Medale:
Brak

Ze starszego pokolenia to na pewno Alan Rickman, Helena Bonham Carter, Maggie Smith i David Thewlis
Z młodych to oczywiście bliźniacy Phelps Rozbawiony podobali mi się również Rupert Grint i Tom Felton ^^
__________________
img836.imageshack.us/img836/6403/oliver2.png
"Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego"
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2011 22:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

Z aktorów to na pewno Ralph Fiennes, Alan Rickman, David Thewlis, Gary Oldman oraz Richard Harris. Z aktorek Maggie Smith i Helena Bonham Carter. Wszystkich bardzo podziwiam za talent aktorki, za umiejętność wczucia się, wejście w przeżycia bohatera, a nie sztywne odgrywanie roli. Z młodszego pokolenia to mam nadzieje, ze Rupert Grint i Tom Felton będą się dalej rozwijać aktorsko, bo to co do tej pory pokazali jest dobre Oczko
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Seva F
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2011 23:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1036
Ostrzeżeń: 1
Postów: 335
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Mój ulubiony aktor z HP (i ogółem ulubiony) to Alan Rickman, wpasował się do tej roli jak ulał, ten wygląd, mimika, te "wykrzywione uśmieszki", mówienie "przez zęby" - jednym słowem właśnie takiego Snape'a sobie wyobrażałam czytając książki Uśmiech . Podziwiam jego talent Wredny i cieszę się, że to on dostał tę rolę Jupi!
__________________
"The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure" - Severus Snape

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

Oraz zapraszam do bardo ciekawej opowieści o bratanicy Bellatrix Lestrange, córce Hermiony Granger, oraz dziecku Severusa Snape'a Oczko
klik-->http://hogsmeade....ad_id=5645 klik<---


Od głupoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od przemądrzałości Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

dulcyneabest.blox.pl/resource/snape.jpg
<3

- Profesorze Snape? - Harry stał przy swoim miejscu i jakoś dziwnie się uśmiechał.
- Tak, Snape? - odparł zapytany.
Harry rozejrzał się, upewniając, czy wszyscy słuchają.
- Chciałem tylko podziękować, ojcze.
I usiadł.
A wraz z nim kilka ciał uderzyło o podłogę. Może więcej niż kilka. Minerwę złapał Albus, a Sinistra wymsknęła się z rąk Flitwicka.
-To było dobre, panie Snape.
- Wiem. I myślę, że szybko się przyzwyczaję.

Kilka kolejnych osób przywitało się z podłogą. Ron był jedną z nich, a Hermiona tylko się uśmiechnęła, wylewając na niego wodą. Teraz wszystko miało być już dobrze.

~"Mroczny Znak" -Zilidya



"Zawsze
czułam się
jak obca osoba
gdy byłam dzieckiem"
Wyślij prywatną wiadomość
~KuroNeko F
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 26-10-2011 18:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 213
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 24.10.11
Medale:
Brak

Alan Rickman - idealny Severus, nie jestem chyba w stanie sobie wyobrazić nikogo innego na to miejsce. Cały jego dorobeg artystyczny jest godny podziwu.
Helena Bonham Carter - j.w. Helena często gra "szalone" role. Zdecydowanie służy to jej karierze.
Toma Feltona - słodki jest :)
Maggie Smith - nikt nie mógłby zagrać lepiej McGonagall-Zacisnięte-Usta niż ona :)
__________________
img851.imageshack.us/img851/2580/20824060.jpg

Edytowane przez KuroNeko dnia 26-10-2011 18:55
Wyślij prywatną wiadomość
~dewhoo F
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 26-10-2011 19:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 0
Postów: 227
Data rejestracji: 08.10.11
Medale:
Brak

(...) Alan Rickman, wpasował się do tej roli jak ulał, ten wygląd, mimika, te "wykrzywione uśmieszki", mówienie "przez zęby" - jednym słowem właśnie takiego Snape'a sobie wyobrażałam czytając książki

Taa, co prawda nie jest to mój ulubiony aktor, ale aż korciło mnie, żeby podpisać się pod tą wypowiedzią. Myślę, że my wszyscy, czytelnicy HP, właśnie takiego Snape'a oczekiwaliśmy Rozbawiony.
Bardzo szanuję też główne trio, każde z nich odegrało świetnie swoją rolę. Może nie do końca pokrywają się z książkowymi wersjami, ale i tak wyszło świetnie.
__________________
img21.imageshack.us/img21/8624/72366651.pngSi je suis croyant? Dieu seul le sait.

Edytowane przez dewhoo dnia 26-10-2011 19:05
Wyślij prywatną wiadomość
~lunaj F
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 26-10-2011 19:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 09.09.11
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o aktorów z Harry'ego Pottera, to moją świętą dwójcę tworzą Matt Lewis i Evanna Lynch Uśmiech Zawsze i wszędzie. Może nie są tak doświadczonymi aktorami jak Alan Rickman, Maggie Smith czy Ralph Fiennes, ale uważam, że idealnie wpasowali się w swoje postaci. Chyba nie mogliśmy "dostać" lepszego Neville'a i lepszej Luny.
__________________
i54.tinypic.com/sfv7dx.gif
UWAGA. Użytkowniczka Lunaj odznacza się nieobliczalną miłością do: zespołu Muse, Neville'a Longbottoma, Luny Lovegood, shipu Luneville, Matt'a Lewisa, Evanny Lynch oraz Puchonów (można to nazwać słabością). Pamiętajcie, drodzy użytkownicy: zostaliście ostrzeżeni.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mniszka19Xd F
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 28-10-2011 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 536
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

Uwielbiam Alana Rickmana jest wspaniałym aktorem.Ta jego płynność ruchu, gesty i w ogóle.Nadaje się do czarnych charakterów np. w Szklanej Pułapce lub w Robinie Hoodzie.No i nie zapominajmy o Severusie SnapieTak!
Uwielbiam też Toma Feltona.Jak grał od 1-5 części miałam ochotę go jednym słowem pochlastać po twarzyRozbawiony ale w 6 części nie wiem zaczynał zachowywać się jak człowiek.
Jason Isaacs też jest zarąbisty.Gra arystokratyczne piękno które uważa się za najlepszego,a dopiero potem staje się słabym cieciem przy boku Czarnego Pana który przegrywa raz za razem.
Co do roli kobiecej to uwielbiam Helenę Bonham Carter.Nie tylko jest zarąbista aktorką ale też występowała z Johnnym Deppem i jest w związku ze sławnym reżyserem Timem Burtonem więc granie pomylonej jędzy chyba nie jest dla niej nowościąRozbawiony
Dla mnie cała ta czwórka jest najlepszaUśmiechTak!RozbawionyDowcipniś
__________________
[color=#ffffff][big]http://historiafantasyczylikazdymaaniola.blogspot.com/

25.media.tumblr.com/tumblr_lthswym8Ma1r4ghkoo1_500.gif

6.asset.soup.io/asset/4161/6982_adb4_490.gif

asset-d.soup.io/asset/2092/0573_df25.jpeg
Wyślij prywatną wiadomość
~matek F
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 06-11-2011 12:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 277
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 11.10.11
Medale:
Brak

A mi się podobał Daniel. Ponieważ świetnie zagrał Harry'ego
Edytowane przez matek dnia 06-11-2011 12:52
Wyślij prywatną wiadomość
~darth ithilnar F
Dodany dnia 06-11-2011 12:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 02.11.11
Medale:
Brak

Jak chyba większość tu piszących wymienię na pierwszym miejscu Alana Rickmana i jego cudowny głos Uśmiech Obejrzałam niemal wszystkie filmy z jego udziałem (nie tylko te najbardziej popularne) i naprawdę doceniam jego aktorski warsztat.
Drugim moim ulubionym aktorem z HP jest Jason Isaacs (jego również cenię go za wspaniały głos, ale także za niesamowite oczy - ponoć prywatnie jest bardzo miłym i ciepłym człowiekiem, ale gra szuje o zimnych oczach).
A żeby być nieco oryginalną dodam, że bardzo podobała mi się kreacja Kennetha Branagha jako Lockharta - dla mnie po prostu bomba! Branagh jest znany przede wszystkim z ról szekspirowskich, a tu proszę, prześmiewczy, ciapowaty Gilderoy, za którym szaleją wszystkie kobiety. Był w tej roli po prostu uroczy Uśmiech
Innych aktorów nie wymieniam, bo właściwie o każdym trzeba by było coś napisać. Wielu z nich lubię, chociaż nie przepadam za ich postaciami z HP (np. Gary'ego Oldmana lubię bardzo za "Draculę", ale Syriusza po prostu nie cierpię).
__________________
A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one (George R.R. Martin)

Edytowane przez darth ithilnar dnia 06-11-2011 12:59
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT