Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 385
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na poważnie
»»» Zjawiska paranormalne
Drukuj temat · Zjawiska paranormalne
~BlackSpirit F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-09-2013 19:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1141
Ostrzeżeń: 0
Postów: 271
Data rejestracji: 20.08.13
Medale:
Medal

raven: Duchy, poltergeisty, telekineza, jasnowidzenie, telepatia - wierzycie takie rzeczy? Byliście świadkami wydarzeń, których nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób? Może sami próbowaliście bawić się w medium, wywoływać duchy? Co myślicie o takich praktykach i o zjawiskach paranormalnych? Zapraszam do dyskusji

_____________________________________________________________________________

W duchy nie za bardzo wierzę, ale paranormalnych sytuacji miałam w życiu bardzo dużo. Nie wiem,co było ich przyczyną, ale myślę, że wolę nie wiedzieć Uśmiech. Np. Mój brat miał taki samochodzik na pilota, który był dawno zepsuty. Pilot gdzieś się zgubił, a baterii w środku nie było. W środku nocy samochodzik sam zaczął jeździć... Gdy rano opowiadałam to mamie, znów zaczął jeździć. Nie mam pojęcia, co wprawiło go w ruch, ale to nie było normalne. Podobnych historii było dużo, nie chce mi się wszystkich opisywać, ale szczerze mówiąc, nie wiem, co o tym myśleć
__________________
"Das Böse ist die Abwesenheit des Guten."

Edytowane przez raven dnia 02-03-2014 22:07
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03-03-2014 00:36
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Duchów nie wywoływałem nigdy, bo słyszałem, że można granicę przekroczyć łatwo, a potem skutki są wręcz tragiczne. Przykładem trzy dziewczynki, które dla 'zabawy' zaczęły bawić się w medium i wywoływać ducha Adolfa Hitlera. No i się dziać zaczęło nieciekawie. Co się stało właściwie ? Ano to, że wszystkie w niespełna miesiąc zginęły tragicznie - każda w innych okolicznościach ( wypadek samochodowy, samobójstwo, utoniecie ) - pewnie zwyczajny przypadek, tak zapewne wielu pomyśli, ale diablo dziwny zbieg okoliczności...Wróżki, przepowiadanie, jasnowidzenie odpada - bo w to akurat nie wierzę. Słyszałem o wielu, a nawet bardzo wielu historiach z duchami, zjawami, itp - nie mam powodu nie wierzyć ich autorom, a już na pewno koledze, którego znam blisko 22 lata. To nie człowiek, który 'wymyśla bajeczki na poczekaniu'. Sam świadkiem takich zdarzeń nie byłem...Kiedyś chyba szafa się sama otworzyła...Zszokowany albo sobie to wmówiłem.

Opętania uznaję jak najbardziej. Znałem osobiście zakonnika - kapłana egzorcystę. Jak ktoś w Boga wierzy, to wie doskonale, że Szatan też działa, a takie rzeczy jak opętania przez demony się zdarzają. My już tak przywykliśmy do tego naszego 'poukładanego' toku myślenia, że za nic w świecie w pewne rzeczy nie jesteśmy w stanie uwierzyć. Wolimy wszystko 'zrzucić' na mózg, choroby psychiczne, halucynacje, bujną wyobraźnię...
Nigdy nie wyśmiewam osób, które opowiadają takie rzeczy ( chociaż bardzo ich mało ), bo próbuję się wczuć w ich sytuację. Czy byłoby mi przyjemnie gdybym np. no nie wiem, zobaczył dajmy na to ducha śp. babci, i opowiedział o tym znajomym. Co by było ? Jakby zaczęli się dusić ze śmiechu, to miło by nie było. Oczywiście należy też kierować się zdrowym rozsądkiem, i nie dawać wiary we wszystko co usłyszymy, bo popadniemy w drugą skrajność. W każdym bądź razie zjawiska paranormalne ( jak to szumnie brzmi ) uważam za temat zbyt głęboki, żeby jednoznacznie napisać : "tak wierzę", "nie, to bzdury"...
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
~ulka_black_potter F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03-03-2014 20:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 26.06.13
Medale:
Brak

Nie chcę się tu wypowiadać, ale muszę. Ogólnie to boję się nawet wspominać o takich rzeczach (jestem okropnym boidudkiem) i sama nie wiem czy wierzę czy nie wierzę, ale...

Jakieś czas temu nosiłam sobie na szyi łańcuszek, na którym wisiało srebrne serduszko. Pewnego razu, gdy obudziłam się rano, serduszka nie było już na łańcuszku. Pomyślałam sobie, że pewnie się odczepiło. Znalazłam je pod łózkiem (nie mam pojęcia jak mogło tam w ogóle trafić) i przyjrzałam mu sie dokładnie. Nie było możliwości, żeby owa zawieszka samoistnie się odczepiła. To kółeczko, które łączy łańcuszek z zawieszką nie było w ogóle naruszone. Ani trochę się nie odchyliło. Przestraszyłam się, ale pomyślałam, że popadam w paranoję i wyrzuciłam to serduszko nikomu nic o tym nie mówiąc. Tydzień poóźniej, taka sama sytuacja przytrafiła się mojej mamie i to dwa razy. Jej zawieszka dwa razy trafiała do salonu, a byłą pewna, że gdy wchodziłą do sypialni to miała ja na łańcuszku. Możecie w to nie wierzyć, ale chyba mam nawiedzony dom i nie trolluje jak to mam w zwyczaju. Nie o takich rzeczachSmutny
__________________
25.media.tumblr.com/62f2bbf5a46d63d0def933a05cb04509/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo1_400.gif
31.media.tumblr.com/687ef51679f4c140fabb33603df3ce74/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo2_r2_400.gif
24.media.tumblr.com/9c25cbf0c23ee77f1daee4ba78fcecfa/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo3_r1_400.gif


Lord Voldemort odrodził się na nowo, drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Bou F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2014 14:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Postów: 682
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak

Wierzę w większość zjawisk paranormalnych. Niektóre są może trochę niedorzeczne, ale już tak mam. Uśmiech Sądzę, iż nie jest to możliwe, aby świat składał się tylko ze strony materialnej. To by było zbyt proste. Na pewno jest coś czego nie potrafimy udowodnić.
Zawsze miałam na punkcie takich rzeczy świra. Mam parę książek na ten temat. Moja ulubiona to "Świat niesamowitych zjawisk" Charlesa Berlitza. Są tam opisane najważniejsze dziwne wydarzenia XX wieku. A opłacało się ją kupować bo kosztowała tylko 17 zł. Rozbawiony
Obecnie trochę się uspokoiłam, ale był czas kiedy codziennie oglądałam nowy horror, codziennie grałam w straszną grę i czytałam tego typu książki. No i w międzyczasie miałam nadzieję, że mnie też spotka coś niezwykłego.
Tylko raz spotkało mnie coś takiego. Gdy byłam mała, chodziłam do harcerstwa. Pojechaliśmy na biwak do nawiedzonego, opuszczonego zakonu. Nie będę wszystkiego opisywać, ale mogę powiedzieć, że bez przerwy coś się tam działo ( i to wcale nie były pomysły druhów, żeby nas nastraszyć xD). W ostatni dzień wywoływaliśmy duchy. Teraz na szczęście wiem, że nie należy tego robić. Otwiera się wtedy przejście, więc można zostać opętanym, to niebezpieczne. Odradzam wszystkim takie zabawy.
__________________
Bou Kotecek Sowa

media.tumblr.com/00cbcb82f4b1147f9ba3262d2bdfc851/tumblr_mtmatfNNo81qgb6q0o1_500.gif

news.mtv.it/files/2014/02/awkward-jenna.png

molpi.org/public/uploads/37b1ddbb9a269ab1ef0686331fe138d199037917.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Mniszka19Xd F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-05-2014 03:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 536
Data rejestracji: 03.06.10
Medale:
Brak

Nigdy nie wywoływałam duchów ponieważ wiem(jak i wszyscy zresztą)do czego można doprowadzić.Większość osób w to nie wierzy ale można wywołać "złego" ducha.Co to znaczy?Znaczy mniej więcej to,że sami zapraszamy do siebie nieczyste siły.W starych wierzeniach ludowych mówi się o tym,że zły duch albo demon nie wejdzie do twojego domu dopóki go nie zaprosisz.Żeby złowroga moc mogła siać strach i chaos musi zostać zaproszona do domu bez tej reguły one nic nam nie zrobią a my możemy być spokojni że nic nam się nie stanie.

Jeśli zdecydujemy się wywołać jakiegoś ducha musimy liczyć się z tym,że wezwiemy nie tego ducha co trzeba.Nie będziemy wiedzieć jakie ma zamiary i nie zorientujemy się kiedy zostaniemy opętani.To bardzo niebezpieczne i może nieść za sobą różne przerażające konsekwencje.

Sama znam różne historie z tym związane.Moja nauczycielka angielskiego wywoływała kiedyś duchy z koleżanką w łazience.W trakcie ich wywoływania włączona pralka sama się otworzyła wylewając wodę po kątach.Przyjaciółka wywoływała duchy koleżankami.Drzwi i okna zamknęły sie z trzaskiem.Ta sama przyjaciółka widziała kiedyś postać kobiety stojącą przy jej łóżku.Od tamtej pory nie wywołuje już duchów.
__________________
[color=#ffffff][big]http://historiafantasyczylikazdymaaniola.blogspot.com/

25.media.tumblr.com/tumblr_lthswym8Ma1r4ghkoo1_500.gif

6.asset.soup.io/asset/4161/6982_adb4_490.gif

asset-d.soup.io/asset/2092/0573_df25.jpeg
Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona_182312 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-05-2014 16:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 690
Data rejestracji: 24.09.11
Medale:
Brak

Mówiąc szczerze, w ostatnim czasie coraz częściej nasuwa mi się pytanie: Czy duchy istnieją?. Odpowiedzi do teraz w pełni nie uzyskałam. Pytałam nawet najbardziej zaufanego w tych sprawach człowieka i nadal nie otrzymałam jasnego TAK lub NIE. Słyszałam przeróżne historie, a nawet widziałam pewne rzeczy na własne oczy.
Kolega siedział u siebie w mieszkaniu z grupką przyjaciół. Łącznie była ich piątka. Siedzieli w salonie i oglądali film. Nagle drzwi zaczęły się otwierać same z siebie. Kolega non stop je zamykał, a one non stop się otwierały. Gdy już je zamknął ( w swoim mniemaniu na dobre), odwrócił się. Tuż przy drzwiach ma lustro. W lustrze zobaczył odbicie ręki. Pędem udał się przerażony do salonu. Po pewnym czasie zaczęły dzwonić komórki dwóch chłopaków; gospodarza i jednego z przyjaciół. Telefony były w pokoju obok. Kolega sprintem przebiegł przez przedpokój, ale komórki przestały dzwonić. Na ekranie nie widać było, aby nie odebrali jakiegoś połączenia. Gdy dwójka z gości wyszła, poszli do tego pokoju, w którym wcześniej leżały komórki. Wszystko już ucichło i nieco się uspokoili, aż do chwili, gdy guziki wentylatora zaczęły same się naciskać, a wiatrak wiać. Co zabawne, wentylator był odłączony od prądu.
Ten sam kolega nocował u przyjaciela. Oglądali horror, a gdy film się skończył, zaczęły się otwierać drzwi. Zamykali - one się otwierały - i tak kilkukrotnie. Przytrzymywali w strachu drzwi przez kwadrans, dopiero wtedy otwieranie ustało.
Inną sytuację widziałam na własne oczy. Koleżanka nagrywała filmik. Gdy obejrzała go chyba dostała ze strachu palpitacji serca - a przynajmniej ja bym tak to przeżyła. Na owym filmiku w tle widać było półkę z książkami. Leżał na niej album. (Okładką do półki). Stopniowo obracał się o sto osiemdziesiąt. Przerażona zabrała album z pokoju jeszcze tego dnia. Gdy pokazała mi w szkole owy filmik znów nasunęło mi się pytanie: Jak to się stało?. Nie był to na pewno żart. Koleżanka byłą zbyt przerażona.
Filmik za to wzbudził kontrowersje w całej klasie. Jedna z dziewcząt powiedziała, że cała jej rodzina słyszy w nocy kroki. Każdy się rano zarzeka, że nie wstawał w nocy z łóżka. Jeszcze inna powiedziała, jak to pewnej nocy poszła do kuchni i przy lodówce zobaczyła starszą siostrę. Była zasłonięta drzwiczkami lodówki. Gdy zaczęła do niej mówić, siostra nie odpowiadała. Na następny dzień okazało się, że tej nocy siostra nie ruszyła się z łóżka.
Mam w zanadrzu jeszcze inne historie, których nasłuchałam się całą masę, ale nadal nie wiem, czy wierzyć w duchy, a jeśli chodzi o ich wywoływanie nie mam zamiaru się w to bawić.
Jeśli chodzi o opętania - tak, uznaję. Jeśli wierzy się w Boga, wierzy się też w szatana, zło absolutne. Ludzie są narażeni na niebezpieczeństwo z jego strony. Znam różne historie, w które wierzę, ponieważ powiedział mi o nich, że tak powiem, spec.
__________________
Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,

Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. <3

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego.

i58.tinypic.com/263fp1x_th.gif

Edytowane przez hermiona_182312 dnia 24-07-2014 13:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny03 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2015 19:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 93
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 29.12.14
Medale:
Brak

Ja bardzo interesuję się takimi rzeczami i staram się często oglądać programy o nich. Sama nie wiem czy wierzyć. Nigdy nie widziałam czegoś dziwnego ani nie przywołałam duchów, ale jest dużo dowodów na to, że duchy istnieją. Na świecie jest przecież dużo domów, które uznają za nawiedzone, bo z niewyjaśnionych powodów poruszają się przedmioty.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
Od wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów


Chroń nas Gryffindorze!!!


''Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie srótem na jego spotkonie''

J.R.R.Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Bella Muerte F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2016 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 1
Postów: 403
Data rejestracji: 11.03.10
Medale:
Medal Medal

Nie tak dawno temu, podczas ostatnich wakacji zaczęłam interesować się nagraniami mającymi udowodnić istnienie/ działanie poltergeista, uznając je za mało wiarygodne i stosunkowo łatwe do sfabrykowania. Jeszcze więcej radości przysporzyło mi oglądanie kanału prowincjonalnego amerykańskiego fotografa, Steva Huffa i jego maniakalno-kompulsywnych prób przypisywania szmerom z bardzo licznych nagrań wysokiej jakości sprzętem, słów wypowiedzianych, w jego mniemaniu przez istoty z innego wymiaru/zaświatów ( tzw EVP- Electronic Voice Phenomena) Tak. Byłam sceptykiem. I nadal nim pozostanę. Nigdy nie doświadczyłam niczego paranormalne go, nie byłam zainteresowana próbami 'kontaktu z innym wymiarem'. Aczkolwiek, opowiadania grozy czy liczne krążące w sieci *creepypasty, teorie spiskowe lubię od czasu do czasu poczytać.
__________________
Take your protein pills & put your helmet on

Edytowane przez Bella Muerte dnia 14-01-2016 18:54
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 14-01-2016 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Jestem skrajnym realistą i nigdy nie szukam nadnaturalnych wyjaśnień zjawisk. Jeśli, w sposób absolutnie oczywisty nie kłócą się z racjonalną wiedzą. Może dlatego nawet niezwykłe pojedyncze przypadki, nie robią na mnie wrażenia. Jeśli chodzi o duchy to sprawa jest dla mnie jasna. Istnieją dobre i złe, oraz dusze ludzkie. Nigdy i nikomu nie radzę grzebać się, w żadnych mętnych praktykach.Bo są po prostu mętne i nigdy nie wiadomo co się trafi. Najpewniej na te złe, bo one tylko czekają na zaproszenie i otwarcie dla nich "portalu" z dostępem do świadomości. Te świadome byty nie mają nawet krzty poczucia humoru.
Byłem świadkiem przynajmniej jednego cudu. Lekarze określili to jako absolutnie niewytłumaczalny przypadek zaniku bardzo złośliwego nowotworu. Z licznymi rozsianymi po ważnych narządach przerzutami, w niezwykle krótkim czasie. Ten kolega żyje i ma się dobrze.
W życiu spotkałem się jednak z wieloma niezwykłymi zbiegami okoliczności. Czas, miejsce, potrzeba, okoliczności. To wszystko zbyt piękne mimo iż proste i zwyczajne. Więc raczej uważam, że Ktoś tam wtedy czuwał i miał przy tym kapitalne poczucie humoru.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.

Edytowane przez wiechlina roczna dnia 16-01-2016 21:36
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT