Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 338
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Antypotteria
~Auror y F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2009 09:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 21.12.09
Medale:
Brak

Książki nie są złe ,to zależy jak przyjmujemy treść,po przeczytaniu.Bo to zależy od ludzi,oraz ich poglądów na ich temat
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013 00:48
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Polami epicko zagmatwała temat, zdążyła już trochę rozprostować sprawę, więc nie ma się co odnosić do pierwszego postu. Antypotteria występowała, występuje i zapewne będzie występować nadal. Nie spotkałam się z jakimiś bardzo radykalnymi działaniami antypotterowymi, właściwie przykład takiego zachowania znam osobiście tylko jeden. Owszem, ksiądz egzorcysta grzmiał z ambony, że Potter to zagrożenie dla dzieci, zło, Szatan, 666. strona w Czarze Ognia zawiera satanistyczne opisy, Halloween i takie tam, ale traktowałam to z pobłażliwością. Z tą samą gorliwością przekonywał o szkodliwości festiwalu w Jarocinie i Przystanku Woodstock dla moralności młodzieży i życia wiecznego. W sumie gościa lubiłam, trochę mnie to jego gadanie denerwowało, ale nie zabiło mojej sympatii dla niego. To o Potterze nawet mnie śmieszyło.
Koleżanka mojej mamy kupiła swoim dzieciom 2 części "Harry'ego Pottera" w 2000 roku - podobnie moja mama, wręczyła je swoim dzieciom w ramach gwiazdkowych prezentów. Wtedy głośne były opinie, że to bestseller, że dzieci, które w życiu nie przeczytały żadnej książki, nagle domagają się kolejnych, że świat oszalał i zaczytuje się w przygodach młodego czarodzieja. Kościół w Polsce jeszcze się chyba wtedy nie wypowiedział. Ale jak już zaczął się wypowiadać, to raczej nie w superlatywach - taki polski standard, jak coś się podoba sporej ilości ludzi, to najlepiej to skrytykować. Owa koleżanka poszła do kościoła, wysłuchała egzorcysty, wróciła do domu i... wrzuciła 2 nowiutkie książki do pieca. W ramach ratowania młodych umysłów swoich latorośli, spaliła 50 złotych. To już trzeba było te książki sprzedać i dać tę kasę na tacę, ktoś miałby z tego pożytek. Albo oddać do biblioteki - chociażby ze względu na ludzi, którzy włożyli jakąś tam pracę w wydanie tych książek i z szacunku dla słowa pisanego. Rozumiem hejterów. Jestem w stanie nawet zrozumieć księży, którzy zniechęcają do kupowania i czytania jakichś tam książek. Ale bezsensownego wyrzucania kasy w błoto, zasłaniając się wiarą (ilu głodnych by się nakarmiło za te pieniądze?), nie rozumiem.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013 10:32
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Widać jak na dłoni, że autorka zakładając temat miała na celu wylanie kubła pomyj na Kościół i nic poza tym ( sama zresztą pisze w "wyjaśnieniu" o swojej frustracji ). "Argumenty" przytoczone są nie tyle śmieszne, co żałosne. Tak, pod ziemią jest piekło...Litości ! Jaki ksiądz tak Cię nauczał ? Niebo/Piekło to STAN DUSZY - nie miejsce. Brak jakiejkolwiek wiedzy o nauczaniu Kościoła, czysta manipulacja i propaganda w najlepszym wydaniu. Biologii zakazać...Kto jest uznawany za ojca GENETYKI ? Grzegorz Mendel, czeski zakonnik - augustianin. Fizyki zakazać...Mikołaj Kopernik też był duchownym. Świat stworzony w siedem dni ( mi już jako pięcioletniemu malcowi mama - BIOLOG potrafiła wytłumaczyć, że dzień w Biblii jest pojęciem symbolicznym. Dla Boga "dzień" mógł trwać dziesiątki milionów lat ). A teoria Darwina jak sama nazwa wskazuje pozostaje teorią. Z każdym rokiem przybywa naukowców, którzy podają w wątpliwość jej słuszność. Wieki średnie, Ciemnogród, palenie książek - to są po prostu bezmyślnie powtarzane jak mantry stereotypy, które ze stanem faktycznym nie mają zupełnie nic wspólnego.

Na "Kamieniu Filozoficznym" jednym z opiekunów w kinie był ksiądz katecheta. Czy potępił książkę, film ? Nie. Znam ( a może lepiej znałem ) bardzo wielu zakonników, którzy powieść przeczytali, na filmie byli, mogli nawet porozmawiać na temat Pottera bez toczenia piany na ustach. Dziwne nie ?

http://www.kosciol.pl/article.php/20050316145848725 - pod tym linkiem jest zamieszczony artykuł, który dość jasno i czytelnie precyzuje "kwestię HP" w Kościele. Polecam go tym, którzy podobnie jak autorka mają mylne wyobrażenie o tym "zakazie czytania" i podobnych głupotach.

Pozwolę sobie też kogoś zacytować :


"Laski, które na imprezie odurzają się trawą, popijają drinki, a potem "rżną" facetów śmieją się z Pottera i bajeczek pani Rowling.
Dzieciaki-które znam-i którym w ogóle CHCIAŁO SIĘ przebrnąć przez siedem grubaśnych tomów-to przeważnie elokwentne i sympatyczne osoby. Sięgają potem po dojrzalszą lekturę zamiast bujać się po imprezach i "zaliczać" kolejne numerki.

Radykalna zmiana zachowań nastolatków ma miejsce.
W tej całej lawinie zachowań destrukcyjnych, które przytoczyłeś całe to Potterowskie czary-mary jest zaledwie małym ziarenkiem.

Jestem zdania, że gdyby współczesna młodzież dorastała w normalnych domach, pod okiem normalnych rodziców, którzy przygotowują do odbioru mediów (i kontrolują to!)-mielibyśmy problem tych rozważań z głowy.

Zresztą wystarczy troszkę pogrzebać w antropologii kulturowej i widać jasno, że sfera magii towarzyszy ludziom całego globu od zawsze."

Osoba bardzo wierząca i praktykująca. Jak widać ten "straszny, okrutny Kościół z Ciemnogrodu" wcale nie zakazuje i nie walczy z HP. Takie tezy przytaczają głównie ludzie, których życiową ambicją jest w jakiś sposób "dołożyć" Kościołowi, ewentualnie ośmieszyć ( jak uczyniła to autorka w pierwszym poście ). Wniosek nasuwa się sam. Ma z nauką KRK bardzo mało do czynienia ( mniemam, że w ogóle ) albo jak podałem wyżej chce się tylko wyżyć, bo nie pasuje jej być może Kościół jako instytucja - ma do tego pełne prawo, ale wrzucanie wszystkich przedstawicieli do jednego worka i nazywanie ich przeciwnikami HP jest ogromnym nadużyciem.

Nie twierdzę rzecz jasna, że opinie o szkodliwości HP nigdy z ust duchownych nie padły. Jednak ks. Natanek, czy też pojedyncze osoby to nie cały Kościół. Gwoli ścisłości, to "słynny ksiądz z sieci" jest już poza łonem KRK ( dla tych, którzy nie wiedzą, i dalej gotowi są przytaczać jego zadania jako całego Kościoła ).

Antypoterria o wiele bardziej rozwinięta jest przez osoby, które właśnie wyśmiewają i obrażają czytających książki pani Rowling od tych "wstrętnych klechów". To nie żaden ksiądz napisał ileś tam parodii o młodym czarodzieju, nie był autorem żartów ( takich, które mogą ranić wrażliwe osoby ) itp.

Już sam fakt, że istnieje ta stronka ( a obok niej dziesiątki innych ), możliwość zakupienia książek, filmów, gadżetów z Harrym Potterem w roli głównej powinien dać do zrozumienia, że cała ta rzekoma nagonka ze strony Kościoła, zakazy, nakazy, to nic innego jak tylko walka z Nim. Powieść pani Rowling posłużyła niestety jako "tarcza" lewaków, ateistów i zadeklarowanych wrogów KRK. W imię wolności rzecz jasna. Nie widziałem, żeby na koncercie np. Arki Noego czy zespołów muzycznych, które utożsamiają się z Kościołem palone były JAKIEKOLWIEK książki ( nie tylko HP ). Natomiast już u takiego Nergala spalenie Biblii jest "przejawem wyrazu artystycznego".

Moim zdaniem powieści pani Rowling mają swój czytelny przekaz, powinny też łączyć a nie dzielić. Nie wiem czy autorka zdawała sobie z tego sprawę, kiedy zakładała temat, że większość fanów ( a na pewno w Polsce ), to ludzie wierzący ( nie tylko katolicy ). Co ma na celu więc obrażanie "ich" Kościoła, wiary, przekonań ? Chyba tylko to, żeby potwierdzić niesłuszną tezę, że "Harry Potter jest zły", congratulation
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 14-11-2013 20:45
Wyślij prywatną wiadomość
~ceresxxx F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013 18:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Kierowca Błędnego Rycerza
Punktów: 912
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 03.06.13
Medale:
Brak

Osobiście nie widzę nic złego w książkach o Harrym Potterze.W telewizji'Trwam" kiedyś mówili, że Harry Potter jest zagrożeniem, ale chyba nie wtedy, kiedy seria stoi sobie spokojnie na półce, czytana od czasu do czasu, bo mam w swoim domu mnóstwo książek fantasy.Noe zamierzam, jak się tego obawia kościół urządzać jakiś praktyk okultystycznych i satanistycznych, rzekomo po to by do czego może zachęcać książka uprawiać magię czy inne rytuału np. wróżenie, które występuje w Harrym Potterze.Można by się przyczepić do wielu innych książek fantasy, choćby 'Władcy Pierścieni" napisanej kilkadziesiąt lat temu przez Tolkiena, ale tego nie zrobiono.Jak już miałabym obstawiać, które z książek fantasy są największym zagrożeniem to bez wątpienia wymieniłabym jak teraz modne książki o wampirach, które przekonują, że wampir to zupełnie nieszkodliwy osobnik popijający sobie zwierzęcą krew(Zmierzch).Tego typu książki po prostu ogłupiają , nie aż tak małą grupę osób.Dobra książka fantasy, a do tej należy Harry Potter ma wyraźnie zaznaczone granice między dobrem i złem, mało tego główni bohaterowie z tym złem walczą, więc jak wspomniałam nie uważam, by Harry Potter był zagrożeniem dla wiary i kościoła.
__________________
ceresxxx
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 14-11-2013 20:35
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Żadne książeczki pisane głównie dla dzieci i młodzieży nie są zagrożeniem dla Kościoła. Nie zastąpią Pisma św. i nie spowodują nagłego upadku wiary. To bezsens. "Harry Potter" i jego świetność zaczyna przemijać, dlatego też i krytyka powieści pani Rowling odeszła już niemal w zapomnienie. Ks. Posacki SJ czepiał się nawet benedyktynów za kontakty z mnichami hinduskimi. Telewizja Trwam nie jest też głosem Kościoła jako Jego oficjalny rzecznik. Przytoczyłem w moim pierwszym poście link. Szkoda, że nie wszyscy się pofatygowali, żeby go przeczytać ze zrozumieniem ( ale niewiele jest do rozumienia ). Nie pisałoby się wówczas "...jak się tego obawia kościół..." - a odpowiedź w owym artykule jest bardzo, ale to bardzo czytelna. Czytanie książek o Harrym Potterze NIE JEST GRZECHEM. Czy w końcu jest to już jasne i przejrzyste ?

Czemu nikt nie napisze o pastorze Kościoła Luterańskiego, który wystawił niezłe show i zorganizował publiczne palenie książek pani Rowling ? Szczyt głupoty. HP to czysta fikcja, bajka, jedna z wielu pozycji fantastyki. Za chwilę zastąpią ją inne ( o ile już tego nie zrobiły ). Zresztą "Zmierzchy" i tym podobne też nie są żadnym ZAGROŻENIEM - a co z Draculą ? Wampiry, wilkołaki, zombie, latanie na miotle - jedna półeczka. Nie dajmy się zwariować. Najbardziej zbrodnicze sekty opierają się przecież na BIBLII. Do wszystkiego trzeba podejść na spokojnie, i nie siać ziarna niezgody. To, że jakiś ksiądz na kazaniu coś napomknął, to żaden dowód.

Obecny papież Franciszek pokazuje inne oblicze, gdzie KRK winien pochylać się nad samotnymi, chorymi, cierpiącymi, biednymi, żyjącymi w nędzy bliźnimi. Co mu tam jakiś zmyślony czarownik w okularach na twarzy i blizną na czole może przeszkadzać ?? Nic, bo to jest BAJKA w większości dla dzieci, a nie żaden okultyzm !
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png

Edytowane przez mniszek_pospolity dnia 14-11-2013 20:48
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT