Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 234
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Czara Ognia
»»» Opinia o czwartym filmie
Drukuj temat · Opinia o czwartym filmie
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2008 11:27
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

Jak podobał się wam film "Harry Potter i Czara Ognia"? Uważacie, że realizatorzy dobrze wywiązali się ze swojego zadania - zekranizowania czwartego tomu? Piszcie, co sądzicie o tym filmie.

w: Proszę o uzasadnienie zdania w wypowiedziach, w przeciwnym razie posty będą traktowane jako spam i niezwłocznie usuwane.
Edytowane przez wojciec15 dnia 12-08-2013 21:59
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Pirate_Princess F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 169
Ostrzeżeń: 0
Postów: 55
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Film nie był najgorszy ale jednak czegoś w nim brakowało. Oczywiście było kilka scen które mi się bardzo podobały ale...jednak czegoś zabrakło.
Wyślij prywatną wiadomość
~monis73 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 00:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -34
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

film byl fajny jak kazdy ale po co te niescislosci w stosunku do ksiazki, widac reke innego rezysera, mysle ze pomysl z podzieleniem filmow na dwie czesci poczynajac od "czary" bylby trafnyOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziej F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2008 16:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 2
Postów: 89
Data rejestracji: 02.10.08
Medale:
Brak

nie podobal mi się za bardzo. Był dość nudny, chociaż bylo kilka dobrych scen (jak np ta na cmentarzu). Myśle ze mogliby się troche bardziej postarać
666 Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 04-10-2008 17:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Nie przepadam za tym filmem. Nudził mnie, a książka była bardzo ciekawa. A poza tym Dan tam wygląda gorzej niż zazwyczaj Język Do tego dużo wątków pozmieniano lub pominięto.
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2008 17:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Film nie był zły. Były naprawdę świetnie zrealizowane, zabawne sceny ale były też momenty które mnie po prostu znudziły.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Danacia F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2008 20:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 09.11.08
Medale:
Brak

Trochę nudno było w labiryncie nie było tam żadnych potworków (jak było w książce).Były tylko te podmuchy a mogli zrobić jeszcze chociaż pajączki Uśmiech.
Wyślij prywatną wiadomość
~czarny nieznajomy F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22-12-2008 16:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 43
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 11.11.08
Medale:
Brak

Ekranizacja rzecz jasna nie umywa się do książki, niemniej zachowuje poziomOczko szczególnie udane były wg mnie następujące sceny:
- scena początkowa
- atak śmierciożerców po meczu quidditcha
- pierwsza lekcja OPCM z AlastoremOczko
- moment wyboru Harry`ego na czwartego zawodnika
- Draco - fretka (LOLŚmiech)
- "wizyta" w myślodsiewni
- cała scena na cmentarzu
- zdemaskowanie Barty`ego Croucha Juniora
Dla twórców filmu duży plus!
__________________
My rządzim światem, a nami kobiety
Ignacy Krasicki
Wyślij prywatną wiadomość
~Dark Natya F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 24-12-2008 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2249
Ostrzeżeń: 0
Postów: 667
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Moim zdaniem film był niesamowity. To moja druga, po Więźniu ulubiona część. Najbardziej urzekł mnie Bal Bożonarodzeniowy. W tej części faceci mieli takie długie włosy... Sama słodycz. ^^ Turniej Trójmagiczny był też doskonale zrealizowany. Oglądałam dzisiaj kulisy TT, ludzie przy tym pracujący musieli się przy tym nieźle napracować... Podziwiam ich za to. Reżyser przekazał to w humorystyczny sposób, ale były też chwile napięcia. Jest wszystko, co być powinno. o. ; )
__________________
You got blood on your hands
And I know it's mine
I just need more time
So get off your low
Let's dance like we used to
But there's a light in the distance
Waiting for me, I will wait for you
So get off your low
Let's kiss like we used to <3
www.photoblog.pl/myashtrayheart Wyślij prywatną wiadomość
~MrsCullen F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2008 13:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 120
Ostrzeżeń: 0
Postów: 50
Data rejestracji: 24.12.08
Medale:
Brak

Widać, że ekranizacja czwartej powieści przygód o Harry'm Potterze została stworzona przez innego reżysera. Film był naprawdę f e n o m e n a l n y i zasłużył na miano (według mnie) najlepszego filmu ze wszystkich ekranizacji tej powieści. Muszę przyznać, że był on bardzo widowiskowy i z pewnością zadowolił fanów czarodzieja. Mnie bardzo się podobało. ^^
__________________
`Don't leave me alone.` < 33

< 33

W miłości wszystko może być prawdziwe, pod warunkiem, że się w to wierzy.

img18.imageshack.us/img18/2145/highschoolmusicalhighsc.jpg

`Wiara jest to pewność bez powodu.`
Wyślij prywatną wiadomość
~aparecjum F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2009 10:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Gdy go pierwszy raz oglądałam, strasznie mi się podobał, jednak kiedy tak analizowałam wszystko, to doszłam do wniosku, że realizatorzy takich właśnie filmów powinni się bardziej opierać na tekstach aktorów, bo wieleeeee było poprzekręcanych słów itp. Jak już napisałam w którymś poście, że na leżę do osób, które najpierw czytają, a później oglądają, dlatego wrażenie "wspaniałego filmu" może uzyskać od dziecka które nie czytało książki bo jego opinia jest: "po co czytać książkę, skoro można obejrzeć film?", otóż tłumaczę wszystkim, że książka, jest to zupełnie coś innego niż film. Prawda, kilka wątków byłlo tak jak należy, jednak wiem, że nie da sie dokładnie zrealizować filmu tak jak jest zapisane w książce. Chodzi mi tylko o teksty aktorów! Jeżeli już ktoś układa scenariusz to tak, żeby opierał się chociaż po części na ich tekstach z książki.
__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2009 12:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Hmmm. Weszłam na telewizor już jakiś czas po zaczęciu się filmu. Weszłam jakoś tak w momencie, kiedy Syriusz pojawia się w kominku.
Nie podobała mi się ekranizacja. Tyle błędów rzuciło mi się w oczy, że szkoda gadać! A jeden, to naprawdę mnie rozzłościł!
W książce Harry' emu skrzekoziele daje Zgredek, a w filmie - Neville! Moody nie po to dał Neville' owi tę książkę, żeby mu pomógł, tylko żeby Harry coś skapował. I jeszcze Szalonooki nasłał Zgredka. Zresztą. Poplątałam.
Ale ogólnie, ta ekranizacja nie należy do najlepszych. Moim zdaniem, oczywiście.
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
!Liondragon F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2009 18:28
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 778
Ostrzeżeń: 1
Postów: 38
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Trochę nudno było w labiryncie nie było tam żadnych potworków (jak było w książce).Były tylko te podmuchy a mogli zrobić jeszcze chociaż pajączki


Moim zdaniem to właśnie zaleta - między innymi właśnie dzięki temu film zyskał psychologiczną głębię, gdyż zamiast gromady paskudnych kreatur prawdziwym niebezpieczeństwem labiryntu był on sam w sobie oraz możliwość zatracenia w nim własnej osobowości...

Moim zdaniem film był niesamowity. To moja druga, po Więźniu ulubiona część. Najbardziej urzekł mnie Bal Bożonarodzeniowy. W tej części faceci mieli takie długie włosy... Sama słodycz. ^^ Turniej Trójmagiczny był też doskonale zrealizowany. Oglądałam dzisiaj kulisy TT, ludzie przy tym pracujący musieli się przy tym nieźle napracować... Podziwiam ich za to. Reżyser przekazał to w humorystyczny sposób, ale były też chwile napięcia. Jest wszystko, co być powinno. o. ; )


Całkowicie podzielam Twoją opinię - włącznie z tym, że jest to druga obok "Więźnia Azkabanu" najlepsza ekranizacja w potterowej serii... Co ten film ma czego nie mają pozostałe? Z pewnością klimat, w którym czuć, że zbliża się coś złego, coś co przewróci życie bohaterów do góry nogami. Napięcie stopniowo i efektywnie rośnie by po chwili zostać rozładowanym. Wielka w tym zasługa Mike'a Newella, który już na początku zapowiedział, że będzie robił ten film w konwencji thrillera i chwała mu za to, że konsekwentnie do tego dążył oraz że ostatecznie to mu się udało! Wielu z Was wspomniało o drastycznych cięciach względem książki. Ludzie, czy naprawdę byście chcieli, żeby adaptacje Waszych ulubionych powieści były dosłowne i absolutnie od nich zależne? Nie zdajecie sobie sprawy, że literatura a kino to dwa różne światy rządzące się odmiennymi prawami? Moim zdaniem to świetnie, że scenariusze filmów o Harrym Potterze są pisane przez ludzi, którzy potrafią wybrać z adaptowanej powieści fragmenty najistotniejsze dla przewodniego wątku, a co więcej potrafią ułożyć z tego zgrabną całość. "Czara Ognia" jest tego doskonałym przykładem. Akcja idzie szybko i dynamicznie do przodu, jedynie w kilku momentach niepotrzebnie zwalniając. Piękne i adekwatne zdjęcia, zwłaszcza plenerowe, chociaż akurat na tym polu sporo do powiedzenia mieli najwyraźniej fachowcy od efektów specjalnych. Bardzo dobrze też się stało, że John Williams odpoczął sobie od komponowania muzyki do filmów o Harrym Potterze. Nie, żebym coś do jego twórczości miał, ale trzeba przyznać, że ścieżka dźwiękowa z "Czary Ognia" powala świeżością i mnogością wykorzystanych nowych motywów muzycznych. Te dźwięki w dużej mierze budują klimat - najpierw powodują szybsze bicie serca, by następnie wzruszyć lub zmusić do uśmiechu - mamy tu do czynienia z pewnego rodzaju idealną harmonią pomiędzy obrazem, a dopełniającym go dźwiękiem...

Młodzi aktorzy, którzy do tej pory zbierali szlify w tym fachu tym razem wspięli się na wyżyny własnych możliwości i zagrali śpiewająco! Obecne w filmie problemy natury damsko - męskiej wymagały precyzyjnego rozegrania nawet na ekranie i całe szczęście obsada "Harry'ego Pottera i Czary Ognia" wyszła z tego obronną ręką. Do starych wyg zasilających ekipę przyczepić się standardowo nie mogę - to są zawodowcy, doskonali brytyjscy aktorzy teatralni, oni z reguły rzadko popełniają błędy... I mówcie co chcecie, ale czwarta część przygód Chłopca, który przeżył JEST doskonałym filmem i jego twórcom należy się wieczna chwała, co najmniej takiego wymiaru jaki przysługuje zwycięzcom Turnieju Trójmagicznego ;>
http://tirtrip.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2009 18:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Film nie był zły. Jak narazie jeden z lepszych ale bardzo razi to jak był pokazany TT. Wiele ważnych rzeczy zostało pominiętych a TT był tak dziwnie pokazany. Bardzo kłóciło się to z moją wyobraźnią tego tomu.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~Feltonka F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2009 18:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 3
Postów: 416
Data rejestracji: 09.01.09
Medale:
Brak

Film był niezły. Bardzo fajnie odtworzyli czwartą część przygód Pottera. Najbardziej podobała mi się scena na cmentarzu. Była taka... Straszna... Bal też był naprawdę niezły. A Hermiona? Pięknie wyglądała Uśmiech Może wszystko nie trzymało się zbytnio książki, ale bardzo fajnie to wyglądało Uśmiech PS polecam usunięte sceny z tej części. Są naprawdę niezłe Uśmiech
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusS F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 29-03-2009 22:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 407
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 29.03.09
Medale:
Brak

Film był udany, to na pewno, ale czy w 100%? Z pewnością nie. Nie wiem czy to już moje takie wyobrażenie, czy co konkretnie to jednak wydaje mi się, że każda nowa ekranizacja jest lepsza od poprzedniej.
Wyślij prywatną wiadomość
~poppi94 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 20-04-2009 15:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 94
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 20.04.09
Medale:
Brak

Film jest okej, ale jest tam dużo zmian, których mi się nie podobało i których nie było w książce, po pierwsze, Harry skrzelo-ziele dostał od Zgredka, a w filmie od Nevila, po drugie, Harry i reszta rodziny Weasley'ów siedziała w strefie dla vipów na Mistrzostwach Świata w Quidditchu,a w ksiązce gdzieśna samym szczycie , a po trzecie to w ogóle nie było Mróżnki w filmie...
__________________
PoppiWredny
www.photoblog.pl/pajak9494 Wyślij prywatną wiadomość
~wiktordogan F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 05-05-2009 17:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 3
Postów: 226
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

[alt]Film był fajny, ale brakowało mi wielu fajnych momentów. Widać w tym rękę innego reżysera.Czara Ognia była najbardziej zmieniona ze wszystkich[/alt]Uh-oh!Uh-oh!
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 03-07-2009 22:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Niezbyt mi się podobał i zapewne to dlatego, że tak bardzo różnił się od książki, wszystkie momenty, które tak podobały mi się w książce tutaj były po prostu ominięte zupełnie nie wiem dlaczego. Tak czy siak film pół na pół mógłby być o wiele lepszy.
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2009 22:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Jak dla mnie najlepsza część, razem z Komnatą Tajemnic. Świetnie był zrobiony Bal Bożonarodzeniowy, sceny na cmentarzu oraz atak śmierciożerców na Mistrzostwach. Właśnie jedyne, czego żałuję, to tego, że nie było pokazanych zmagań Bułgarów i Irlandczyków. A tak to jest genialnie Uśmiech
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT