Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 258
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Hip-Hop
~xxbellaxx F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 24-05-2009 18:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 19.01.09
Medale:
Brak

Jak dla mnie prawdziwy rap,który kocham :
Kaliber 44,
Plaktofonika,
Liroy,
52 Dębiec,
Peja,
a ten trochę mniej wartościowy,ale po prostu fajny :
Hemp Gru,
Tede,
Firma,
PTP,
Kilaz Group,

i uważam,że niektórzy niesprawiedliwie oceniają tę muzykę,tu nie chodzi tylko o gadkę o ganji i wódzie przetykaną przekleństwami,muzykę trzeba na prawdę zrozumieć,czuć ją.

__________________
[alt]I śnie mój sen, sen na jawie.
Pozostanę w nim tak długo jak tylko potrafię.
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 07-06-2009 19:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Możecie mnie i wyśmiać. Ale z raperów preferuję:
Paktofonikę-Jestem sobą,biba
Eldo-Nie pytaj o nią,Granice
Peja: materialna dziw*a,regulamin zabijania,
Eminem-puke,we made you,crank a bottle,
DGE-el polako, taniec poje*aniec,dzi dzi dzi*ko.
Bez Cenzury-Bez cenzury, My lubimy sie naje*ac,przesiaknieci dzwiekiem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Onyx F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2009 19:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 421
Ostrzeżeń: 1
Postów: 132
Data rejestracji: 10.05.09
Medale:
Brak

Ja tak bardziej słucham rapu niż hip-hop'u, lecz jak hip-hop to zagraniczny.
Eminem, 50 Cent, 2pac.
Często słucham również soundtracku 'Step Up' i 'Step Up 2 - The street'
Często też posłucham Meza, Trzeciego wymiaru i Jeden Osiem L,
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2011 21:57
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Solówa Kno - Death is Silent
Całe CunninLynguist.
Poza tym z polski baaardzo przyjemne A.J.K.S i ddekombinacja - ale to już bardziej chory projekt, bo breakcore, więc nie dla każdego + słaby mastering. I ogólnie twórczość Skweru, bardzo dziwny, podziemny rap z dobrymi tekstami, polecam patrzeć do podziemia.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Alexa F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 05-07-2011 10:00
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 224
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 24.06.09
Medale:
Brak

Zdecydowanie:
Słoń - Love Forever , Szczerość <3
Pezet - Spadam , Lubię , Niegrzeczna
Małpa
Lales - posłuchaj bicia mego serca , pamiętam o tobie (rapuje dziewczyna , bardziej takie miłosne)
Pcn - Dla


Te kawałki które mi się podbają ;D
__________________
Severus Snape Team <3
http://wem-ze-mnie-zabijesz-ale-i-tak-cie-kocham.b Wyślij prywatną wiadomość
~Luniaczekk F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2012 19:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 11.01.12
Medale:
Brak

Z zagranicznego słucham 2paca i Eminema, ewentualnie czasem zdarzy się jakiś wyjątek. Z polskiego: Pezet,Paktofonika,Fokus,O.S.T.R, Eldo,Hemp Gru oraz GrubSon.Uśmiech
__________________
24.media.tumblr.com/92ed4925adaeb35931b88c74b389d3b2/tumblr_mh5r1mKji71qglajzo1_r1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2012 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Słucham czasem. Najbardziej lubię 2Paca, Eminema, 50 centa, Dr.Dre, Obie Trice'a, a z polskich to raczej tylko Fisz... nie przepadam za polskim hip-hopem.
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2012 19:38
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Ostatnio podjarka Laikike1 i jego "Level Up".
Trójka najsłabsza ze wszystkich trzech, ale i tak się jaram, bit Bobera genialny ;o
http://www.youtub...BvmOfcaAR0
No cóż, szkoda że Pezet nie odpowie wprost w tym "beefie", no bo Laik to z undergroundu się wywodzi :/
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Martita F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 14-02-2012 11:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 881
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o Polski hip-hop to lubię:
- Peję
-O.S.T.R
-Firmę
-Chadę
-WWO
-HG
-Kobra też jest spokoOczko
- kiedyś Trzeci Wymiar
Najbardziej polecam poznański rap Uśmiech
__________________
POZDRAWIAM CIĘ drogi Gościu!!!!Rozbawiony
Jeśli masz do mnie jakieś pytania to zapraszam: http://hogsmeade....ad_id=8161

pu.i.wp.pl/k,NzQ0NTMyMTMsNDg4NzkyMTg=,f,957095_Lordek_Voldemortek_big.jpg

bi.kotek.pl/bloxlite/f640x640/38/87/684b1f3799.jpg

Edytowane przez Martita dnia 14-02-2012 11:49
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 10-07-2012 12:36
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Martita napisał/a:
Jeśli chodzi o Polski hip-hop to lubię:
[quote]
-O.S.T.R

Gościu, który robi rap dla gimbusów, bo nie rapuje to, co on chce, tylko rapuje populizmy, tj. to, co ludzie chcą usłyszeć.
-Firmę

Czy ktoś się nimi jara na serio, czy tylko gimby mają podjarkę z JPna100%, a gdy podejdą do takiego gliniarza, to już kisiel w majtach... xD

-Chadę

Jak ktoś lubi nawijki stylu "oj, jak mi niedobrze, bo w więęzieniu jeezdęęęę!!!!1", to OK, ale żeby jechać TRZY PŁYTY O TYM SAMYM TEMACIE?! PLUS 1 miejsce na Olis, bo gimby się jarają, Chryste... wtf?
-WWO
-HG

-Kobra też jest spokoOczko

Wack od ryśka.

- kiedyś Trzeci Wymiar

Do dziś rozwalają technicznie, propsy.

Najbardziej polecam poznański rap Uśmiech

Najbardziej kijowa miejscówka z raperów, bo z Pzn to chyba tylko Sheller daje rade... może jeszcze Hans solo...

Masz ślizg.eu, masz niesamowity underground, więc do roboty, poznawać nowe rzeczy... ;]
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 10-07-2012 13:28
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~Natalia Tena F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2012 23:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2599
Ostrzeżeń: 0
Postów: 743
Data rejestracji: 16.07.12
Medale:
Brak

jedyne co znam to Sokół i Pono - w aucie i WZR - bogini se*u.


hahaha, słuchało się za młodu xD
__________________
Chciałabym wszystkich serdecznie przeprosić - zwłaszcza RazoraBMW, Asika i Toma Riddle'a, a także wszystkich innych, którzy zostali zapoznani z informacją o rzekomej śmierci jednej z użytkowniczek - Machete. To co pisałam/mówiłam było wyjątkowo dziecinne i głupie i chcę za to przeprosić.
Odchodzę także z Hogsmeade, już nie będę wracać.

Edytowane przez Natalia Tena dnia 25-08-2012 23:02
Wyślij prywatną wiadomość
~wojciec15 F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2013 12:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 294
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 14.07.13
Medale:
Brak

Martita napisał/a:
Jeśli chodzi o Polski hip-hop to lubię:

-O.S.T.R

[quote]Gościu, który robi rap dla gimbusów, bo nie rapuje to, co on chce, tylko rapuje populizmy, tj. to, co ludzie chcą usłyszeć.


Nie, z tym się nie zgodzę. Oj tak bardzo się z tym nie zgadzam. Powiedz mi Razor czy znasz całą twórczość Adama, czy może pojedyncze płyty, kawałki? Ostrowski to moim zdaniem najlepszy raper na polskiej scenie obecnie, od paru lat i na parę dobrych lat w przód. Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest populistą? I sprecyzuj dokładnie jacy ludzie. Bo to jest ważne. HH w polsce jest odbierany na dwóch płaszczyznach. W gronie ludzi, którzy się nim jarają, skupiają się zarówno na muzyce i bitach jak i na przekazie, oraz w gronie społeczeństwa, w którym kultura Hip Hop czy sama muzyka Rap jest odbierana jako zło, jako demorailzacja i błędne przesłanie mogące zaszczepić w umysłach dzieci butne poglądy na świat i zamgloną rzeczywistość nieszczęścia w kraju. Jest to oczywiście nieprawdą oraz stereotypem, ale tak większość mediów w dalszym ciągu ukazuje te klimaty. No więc, dla których ludzi Ostry tworzy populizm? Bo jeśli powiesz mi, że dla ogólnego społeczeństwa polskiego, to przepraszam, ale nie masz o nim zielonego pojęcia. On sam jako raper i jako człowiek jest bardzo skromny, praktycznie nie udziela wywiadów, nie wypowiada się do jakichś gazet czy portali nawet ściśle związanych z jego subkulturą. Gdyby był populistą to sądzę, że szerzyłby to swoje popularne zdanie nie tylko przez muzykę. A widzisz, Adam, jest jednym z niewielu twórców HH w tym kraju, którzy swoje zdanie przekazują tylko i wyłącznie w muzyce. Nie w wypowiedziach, nie na koszulkach, tylko w muzyce. Oczywiście, że wypuścił kolekcję paru ciuchów, oczywiście że udzielił w karierze paru wywiadów. Ale są takie czasy, że inaczej się nie da, a on ogranicza się do minimum. Kolejną sprawą jest to, że jego poglądy są niezmienne od jakichś 13 lat, czyli odkąd zaczął karierę solową. Dokładnie i dobitnie wyraża swoje poglądy na bitach, przejrzyj całą twórczość, a na pewno zauważysz, że nie zmienia swoich przekonań ze względu na popularność. Owszem, dojrzał artystycznie i jako człowiek, może to być związane z urodzeniem się bardzo ważnego dla niego syna. Posłuchaj jego tekstów. On podkreśla, że dla niego najważniejsze jest, by syn się za niego w przyszłości nie wstydził, żeby zapewnić rodzinie godny byt, żeby cały czas tworzyć muzykę. Co jest kolejnym argumentem dlaczego Ostrowski jest najlepszym artystą i twórcą HH w polsce. On jest nie tylko raperem ale i producentem, Większość jego kawałków jest na własnych bitach, a są to majstersztyki. Nie wiem czy potrafisz docenić klasyczny samplowany bit, ale sądzę, że nawet bez podstawowej wiedzy da się rozróżnić nowe, coraz bardziej elektroniczne podkłady od tych klasycznych. Robi rap dla gimbusów... Żałosna opinia. OSTR ma fanów zarówno wśród nastolatków jak i wśród 40 letnich facetów... Mój tata lubi sobie czasem posłuchać Adasia. Jest to jedyny raper jakiego akceptuje, a jest człowiekiem o ogromnej wiedzy muzycznej, sam kiedyś ją tworzył. Ostr nie zyskiwał nigdy popularności na nawijaniu o je***** policji, mimo że takie kawałki się zdarzały. On zyskiwał popularność na mówieniu cały czas PRAWDY i tylko prawdy. Nie owijał w bawełnę, chciał być szczery wobec siebie i wobec odbiorców. I tylko wobec nich, bo on swobodnie czuje się za zamkniętymi drzwiami klubu, w którym daje koncert. Wie, że osoby które przyszły szanują jego zdanie, zgadzają się z nim, być może wzorują się na nim. To nie jest populizm... Sam przyznaje, że pali marihuane, że jest to związane z jego stylem, pomaga mu się chillować i pisać teksty. Gdyby nie gandzia, nie nagrałbym 11 płyt. Nie mogę bez niej żyć. Bakam, żeby się nie wkurr30; Wy jeśli możecie, to nie jarajcie. Ale jeśli macie pić - to jarajcie . Sam raper przyznaje, że jest to jego sprawa i nie ma zamiaru namawiać nikogo do jarania. Jest to kolejny przykład braku populizmu, bo przecież trawa jest tak popularna w środowisku polskiej kultury HH jak nigdy wcześniej. No więc co? Skoro wiemy już, że nie populizm dla ogółu to populizm dla subkultury? Mimo gwałtownego wzrostu fanów i słuchaczy Rapu w Polsce jego przesłanie się NIE ZMIENIŁO! Fakt, angażuje się w nowe projekty co wiąże się z rozwijaniem się artystycznie. Można wspomnieć niedawno nagraną płytę z Hadesem, pierwsza płyta w duecie w jego karierze. W duecie raperów bo wcześniej pracował z producentami. Boże, jak można porównać najlepszego freestyle'era w Polsce do gościa, który nie rapuje to co on chce... Polecam przesłuchania jednej z najlepszych płyt w polskim rapie- 30 minut z życia. Jest to płyta Ostrego, który przez 30 minut opowiada o swoim życiu cały czas jadąc na freestyle'u, bez żadnego tekstu czy przygotowania. Chcesz przykładu populisty? Spójrz na pezeta. Jeśli nie zgadzasz się ze mną, proszę uzasadnij.

Faktem na docenienie go przez wielu naprawdę znanych i szanowanych artystów i ludzi środowiska muzycznego w całym kraju jest uczynienie go dyrektorem artystycznym Męskiego Grania. Naprawdę zachęcam Cię do przesłuchania wywiadu z nim z tej okazji 30 minutowego, to chyba najdłuższy jakiego udzielił i jest bardzo świeży... Wystarczy wpisać w youtube Ostr męskie granie wywiad.
__________________
,,Longbottom, gdyby mózgi były ze złota, byłbyś biedniejszy od Weasleya, a to już jest nie lada wyczyn.'' - Draco Malfoy

Edytowane przez wojciec15 dnia 16-08-2013 16:30
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2013 11:21
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

Powiedz mi Razor czy znasz całą twórczość Adama, czy może pojedyncze płyty, kawałki?

Jakbym nie znał, to bym się nie wypowiadał, co?

Ostrowski to moim zdaniem najlepszy raper na polskiej scenie obecnie, od paru lat i na parę dobrych lat w przód.


Jesteś psychofanem, widać to po tym stwierdzeniu, które z automatu wyklucza dyskusję... i twoją wiedzę o rapie. Przypominam, że Ostrowski nie ma fanów, tylko psychofanów, ot, rodem z gimnazjum i wczesnego liceum.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest populistą?


Teksty o tym, jaka to UE jest zła i njedobra, politycy som źli i njedobszy! = całą sterta banałów dla ludzi, którzy nie siedzą w temacie, bo nie robią rekonesansu w temacie, więc wypowiadają sie na tematy, o których pojęcia to nie mają.

"Narkotyki są złe i wiem to bo mój ziomek się przekręcił, politycy to ****e i nie poprę tego argumentami bo po co, baka jest za****ista i nie wiem dlaczego jest nielegalna, Mezo się sprzedał i z****ał rap."
Każda jego zwrotka od pewnego czasu jest o tym samym.

I sprecyzuj dokładnie jacy ludzie. Bo to jest ważne. HH w polsce jest odbierany na dwóch płaszczyznach.


W trzech. Nie dwóch.

W gronie ludzi, którzy się nim jarają, skupiają się zarówno na muzyce i bitach jak i na przekazie

1.
Przez co przekaz stał się z ciekawostek z początku wieku... sterta oklepanych TRUIZMÓW.

2.
oraz w gronie społeczeństwa, w którym kultura Hip Hop czy sama muzyka Rap jest odbierana jako zło, jako demorailzacja i błędne przesłanie mogące zaszczepić w umysłach dzieci butne poglądy na świat i zamgloną rzeczywistość nieszczęścia w kraju.

Widać, że nie do końca ogarniasz. Rap nie jest muzyką.
A, poza tym to pozdrów stado ulicznikuff w polszy :*

3. Ludzie, którzy troszkę wyrośli z przesłania i truizmów, i wolą ciekawsze rapsy, bardziej techniczne, z ciekawymi bitami, trudniejsze, a nie o populizmach i banałach.

Jest to oczywiście nieprawdą oraz stereotypem, ale tak większość mediów w dalszym ciągu ukazuje te klimaty.


LOLWUT?

W czasach gdy raperzy zdobywają szczyty na OLISie, gdy na rbl.tv masz programy o rapie? W czasach, gdy jest moda na rapsy?


No więc, dla których ludzi Ostry tworzy populizm?

Dla tych, co są bardziej ogarnięci w temacie świata, oraz nie łykają papki z TV...
oraz nie próbują wierzyć we wszystko, co im raperzy podsuwają, bo ci liczą na efekt.
Stąd pamiętam stadko wielce oświeconych, co się dowiedziało o konflikcie w Syrii przez Ostrego i już ratowało Syrię przez łapki na fejsie... ojeeej.


Bo jeśli powiesz mi, że dla ogólnego społeczeństwa polskiego, to przepraszam, ale nie masz o nim zielonego pojęcia.

Pisałem już - dla ramii psychofanów, która kocha Ostrowskiego... i na tym skończy się ich wiedza nt. rapu.

Do tego dokłada JEDEN punkt widzenia, który uzna za słuszny, nie ma kilku pkt widzenia => ludzie przyjmują to za prawdę objawioną... i nie zgłębiają tematu.


On sam jako raper i jako człowiek jest bardzo skromny, praktycznie nie udziela wywiadów, nie wypowiada się do jakichś gazet czy portali nawet ściśle związanych z jego subkulturą.

Nie. Typ po prostu po detoksie nie ogarnia świata, zapraszają go na jakieś zabawne nawet konferencje dotyczące wolności słowa...

A sam przez to jest hipokrytą.
Vide. postępowanie Tytusa w Asfalcie, który to banuje wszystkich, którzy krytykują na YT/FB Ostrowskiego.

Gdyby był populistą to sądzę, że szerzyłby to swoje popularne zdanie nie tylko przez muzykę.

Ogarnij sobie pojęcie populizmu, proszę.

A widzisz, Adam, jest jednym z niewielu twórców HH w tym kraju, którzy swoje zdanie przekazują tylko i wyłącznie w muzyce.

A jakie to ma znaczenie?

Nie w wypowiedziach, nie na koszulkach, tylko w muzyce. Oczywiście, że wypuścił kolekcję paru ciuchów, oczywiście że udzielił w karierze paru wywiadów. Ale są takie czasy, że inaczej się nie da, a on ogranicza się do minimum.

Typ po prostu nie ogarnia, taka jest prawda. Jakby chciał, to by sam prowadził FP Asfaltu. A tak robi to bekowy Tytus.

Kolejną sprawą jest to, że jego poglądy są niezmienne od jakichś 13 lat, czyli odkąd zaczął karierę solową.

"Tylko krowa nie zmienia poglądów"...

Dokładnie i dobitnie wyraża swoje poglądy na bitach, przejrzyj całą twórczość, a na pewno zauważysz, że nie zmienia swoich przekonań ze względu na popularność.

Ale to nie popularność decyduje, tylko własne doświadczenia.

Owszem, dojrzał artystycznie i jako człowiek, może to być związane z urodzeniem się bardzo ważnego dla niego syna.

Czyli kolejna płytka będzie pewno prorodzinna. Chrrr...

Posłuchaj jego tekstów. On podkreśla, że dla niego najważniejsze jest, by syn się za niego w przyszłości nie wstydził, żeby zapewnić rodzinie godny byt, żeby cały czas tworzyć muzykę.

To niech cały czas tworzy. BITY, a nie rapy.
Bo zabawy z MPC mu akurat wychodzą, w przeciwieństwie do marnych ostatnich albumów.

Co jest kolejnym argumentem dlaczego Ostrowski jest najlepszym artystą i twórcą HH w polsce. On jest nie tylko raperem ale i producentem.

Nie jest "twórcą HH".
Jak już, to twórcą bitów hiphopowych.
I coś jeszcze:
On podkreśla, że dla niego najważniejsze jest, by syn się za niego w przyszłości nie wstydził, żeby zapewnić rodzinie godny byt, żeby cały czas tworzyć muzykę.

NIE JEST argumentem za tym, że jest "najlepszym artystą".
Tak samo: to, ze tworzy bity i robi swoje albumy sam to nie znaczy, że jest "najlepszy".
Bo to NIE MA żadnego znaczenia.

Większość jego kawałków jest na własnych bitach, a są to majstersztyki.

No wiem.
I?


Nie wiem czy potrafisz docenić klasyczny samplowany bit, ale sądzę, że nawet bez podstawowej wiedzy da się rozróżnić nowe, coraz bardziej elektroniczne podkłady od tych klasycznych.


Ale
CO TO MA DO RZECZY?

To niech hip hop się rozwija, nie jesteśmy już na etapie bitów złożonych z 1 loopu. Tak samo nie jesteśmy już na etapie bezkarnego samplowania, o czym dobitnie przekonało się Daft Punk z niehiphopowych rejonów.


Robi rap dla gimbusów... Żałosna opinia.

Ale opinia.
To zobacz, kto wielbi Ostrego. Spróbuj podyskutować z jego sajko, to cię zjedzą. Plus do tego przedział wiekowy wskazuje, że jest najpopularniejszych w gimnazjach - bo to ci łapią takie teksty, ideologie i... nieznajomość tematów + branie prawd raperów za prawdy objawione.

OSTR ma fanów zarówno wśród nastolatków jak i wśród 40 letnich facetów...

Dodajmy, jedyny raper, którego słuchają bo całą reszta to syf, i im się szukać nie chce. I to nie opinia, a fakt.

Mój tata lubi sobie czasem posłuchać Adasia. Jest to jedyny raper jakiego akceptuje, a jest człowiekiem o ogromnej wiedzy muzycznej, sam kiedyś ją tworzył.

Jakie to ma znaczenie, że jest muzykiem? Żadne. Po prostu w wieku powiedzmy 40 lat jest się za starym na słuchanie rapsów. Bo ci, którzy w wieku 20 lat słuchali "Skandalu" w 98" już z tego wyrośli, i mają to gdzieś, ratuje ich tylko sentyment, a ten... potrafi być wredną suką, niestety. O czym i ja się przekonałem.
A że Ostry robi banalny, prosty i nudny rap to to potem trafia do wszystkich, bo by sobie w tle leciało.

Ostr nie zyskiwał nigdy popularności na nawijaniu o je***** policji, mimo że takie kawałki się zdarzały.

Podziemie też, wiec co to za argument?

On zyskiwał popularność na mówieniu cały czas PRAWDY i tylko prawdy.

Wg. JEGO punktu widzenia była to prawda. Wg. innych już niekoniecznie być musiała.


Nie owijał w bawełnę, chciał być szczery wobec siebie i wobec odbiorców.

Szczerość w muzyce jest przereklamowana. Potwierdzone info.

PS. cytat z forum ślizgu. Ale dokładnie pokazuje populizm ostrego.

i po co ten numer powstał? jaki jest jego cel? to mnie zastanawia, co my, szaraki które nawet w swoim kraju **** mogą, mają zrobić z konfliktem w syrii ja sie pytam?





I tylko wobec nich, bo on swobodnie czuje się za zamkniętymi drzwiami klubu, w którym daje koncert. Wie, że osoby które przyszły szanują jego zdanie, zgadzają się z nim, być może wzorują się na nim.

Nigdy nie możesz być tego pewien.


To nie jest populizm...

Jest.
Patrząc na to, ze np. tematyka ostatniego Tabasko (2) w 100% wycelowana w gimbaze, a Adam na przestrzeni lat z najlepszego rapera w Polsce przekształcił się w maszynę do taśmowego nagrywania $##$$owych plyt?
I do tego taka wtórność?

Sam przyznaje, że pali marihuane, że jest to związane z jego stylem, pomaga mu się chillować i pisać teksty.

Szkoda tylko, że przez to miał głos taki, jaki miał.
Narkotyki pomagają Aphexowi Twinowi, pomagały COILowi, ale nie raperom.

Gdyby nie gandzia, nie nagrałbym 11 płyt.

A jaki był poziom ostatnich? No, świetnie, Adaś, świetnie... szkoda, że nic ci nie pomogło, a zaszkodziło na twórczość.

Wy jeśli możecie, to nie jarajcie. Ale jeśli macie pić - to jarajcie .


Rotfl

Sam raper przyznaje, że jest to jego sprawa i nie ma zamiaru namawiać nikogo do jarania. Jest to kolejny przykład braku populizmu, bo przecież trawa jest tak popularna w środowisku polskiej kultury HH jak nigdy wcześniej.

To niech namawia, i co z tego, lol.

No więc co? Skoro wiemy już, że nie populizm dla ogółu to populizm dla subkultury? Mimo gwałtownego wzrostu fanów i słuchaczy Rapu w Polsce jego przesłanie się NIE ZMIENIŁO!


= nawija o tym samym = nudy.

Fakt, angażuje się w nowe projekty co wiąże się z rozwijaniem się artystycznie.

Szczególnie projekt z Hadesem i "****anie psa w chorą dupę" oraz "jak nie masz jaj to pokaż cyce".
Rozwój jak choollleerrcia... Rotfl

Bez wczuty:
dowiedziałem jak robić makaron
dowiedziałem się także że hades ma na imie Had, i lubi pieski...
Notorius to prawdziwy rap i nic innego się nie liczy
i stary rap z 95 jest NAJLEPSZY, i jak nie masz jaj to poka cyce!!


OSTR jest brzydki ma wredny ryj, po tacie i nie możemy iść do psychologów, psycholodzy są źli, i lubi też pieska w pupcie.

Truskulowe pieprzenie. Jak lubię CunninLynguists i genialne "Seasons" z Mastą Ace, to w Polsce mam już tego szajsu powyżej uszu.

Boże, jak można porównać najlepszego freestyle'era w Polsce do gościa, który nie rapuje to co on chce...

Jedno słowo
:
Muflon.

Weź ogarnij sobie nagrania z Wielkiej Bitwy Warszawskiej, proszę...

Polecam przesłuchania jednej z najlepszych płyt w polskim rapie- 30 minut z życia.

No i?
To, że opowiada "O ŻYCIU" - i?
Fajnie że freestyle, ale... nie, nie napiszesz, że to jest lepsze technicznie od dwóch pierwszych "Muzyk" Pezeta. Które od razu stały się klasykami, pokazując technikę, piękne rymy i niezapomniane produkcje Noona. Przypominam, że Noon z Pezetem wydali w 2002. 30MzŻ też. czyli baaardzo dawno.
Nie jest lepsza od "Na****awszy EP" Smarki Smarka, który - by było zabawniej...
puścił JEDNĄ EPKĘ! I zniknął.

Nagrał klasyka podziemnego. I odszedł z rapu.
Mając w (_)(_) ten polski rap.

Chcesz przykładu populisty? Spójrz na pezeta. Jeśli nie zgadzasz się ze mną, proszę uzasadnij.

Uzasadniłem wcześniej. A że jesteś psychofanem, to będziesz miał to gdzieś Uśmiech
Ale jak chcesz jeszcze.
Psychologia tłumu i wers o Afryce + antyglobaliści.
W my albo oni słowo "bynajmniej".

Ostry nawijający o hipokrytach robiących hajs. Pięękny autodiss Uśmiech

Wersy o Magiku, które nie były szczere, bo chciała tego publika na bazie jego przesadnej popularności na początku wieku, gdy to PFK i K44 nie mieli fanów, tylko psychofanów...
a to dzieciaka zabiera na koncerty, bo zawsze publika się jara...

Rapowanie przy swoim małym dziecku o ****aniu psa w chorą dupę ŚmiechŚmiechŚmiech

Faktem na docenienie go przez wielu naprawdę znanych i szanowanych artystów i ludzi środowiska muzycznego w całym kraju jest uczynienie go dyrektorem artystycznym Męskiego Grania. Naprawdę zachęcam Cię do przesłuchania wywiadu z nim z tej okazji 30 minutowego, to chyba najdłuższy jakiego udzielił i jest bardzo świeży... Wystarczy wpisać w youtube Ostr męskie granie wywiad.


Można odnieść wrażenie, że jak miał 20 lat to był bardziej dojrzały niż teraz.

Ten typek ma 33 lata i pisze wersy o ****aniu psa w chorą dupę, czy o innych tam stolcach i... narządach.

33 lata.

33 lata.

33 lata.

33 lata.

I to świadczy, że jest dobrym raperem?
Czy to, że po prostu ma wykształcenie i dobre bity.

Weź się ogarnij, ziomuś...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 25-08-2013 12:24
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~ulka_black_potter F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2013 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 26
Data rejestracji: 26.06.13
Medale:
Brak

Hue, hue. Słuchamy TDFa! Jaram się Teduniem już jakiś czas i chociaż czasami wydaje jakieś gnioty, to zazwyczaj jego kawałki są na propsie. Zmiażdżył ostatnim krążkiem - Elliminati, choć mnie bardziej podobały się utwory z Mefistotedesa... Chociaż... No nie, Mefistotedes był lepszy.

Ten Typ Mes to mój bóg i częściej modlę się do niego niż do typa, który ogarnia miejscówę na krzyżu w Kościele. Uwielbiam jego głos, jego rap, jego Alkopoigamię. Kawałek "Spaleni innym słońcem" to chyba już mój hymn. Tiiiaaaa, zdecydowanie. "Welcome, willkommen", "Nie daj zrobić się w ****", "Złe nawyki" - kurde, ile tego się słuchało i słucha dalej.

2sty koooot - stej flaj człowieniu! Puzzle, Puzzle, Puzlle! Takie inne kawałki od tego co Tłusty robił do tej pory, ach, ale jakże to udane. Polecam "Więcej", "Po drodze", "Pod prąd" i nie z tej płyty: "Stej flaj", "Kto tu ma ten styl" bang!

Słucham jeszcze Sitka, kolesi z WJ, Gurala, VNMa ( haaaajs się zgaaaadza), Wdowy, Pezeta, Pokahontaz, no. To by było tyle z polkiej sceny hip - hopowiej.

Moim amerykańskim cesarzem, królem i bogiem jest Mac Miller. Ogarniam Wiza Khalifę, 2Chainza, Kid Inka, Eminema ( z sentymentu i z uwielbienia dla "The real Slim Shady"Oczko. Czasami zachce mi się posłuchać Lamara, ale jakoś specjalnie się nim nie jaram.

To by było tyle co w tej chwili pamiętam. Jak mi się coś/ktoś przypomni to dorzucę.




__________________
25.media.tumblr.com/62f2bbf5a46d63d0def933a05cb04509/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo1_400.gif
31.media.tumblr.com/687ef51679f4c140fabb33603df3ce74/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo2_r2_400.gif
24.media.tumblr.com/9c25cbf0c23ee77f1daee4ba78fcecfa/tumblr_mot1g0Aqig1qa2xvjo3_r1_400.gif


Lord Voldemort odrodził się na nowo, drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~potter_and_me F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2013 18:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 24.08.13
Medale:
Brak

Przede wszystkim polecam tych wykonawców :
- O.S.T.R.
-Buka
-Małpa
-Hades
-PMM
-Te-Tris
__________________
Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze


[link usunięty]
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2013 19:17
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

potter_and_me napisał/a:
Przede wszystkim polecam tych wykonawców :
- O.S.T.R.

Z uściśleniem, że max do OCB, potem już można jego twórczość spuścić w kiblu... nie licząc bitów.
-Buka

W ostateczności możecie sprawdzić, ale raczej nudno.
-Hades


Tak swoją drogą, to aż przykre, ze typ, który jakoś ciągnął Hi-Fi Bandę obecnie tworzy tak słaby rap...

To z mojej strony mogę polecić obydwie rzezy od duetu Laikike1/Młodzik, czyli klasyczne jużBybzi Bybzi EP i Milczmen Screamdustry.
Z tym, że do Milczmena zabierać się raczej później, niż wcześniej, bo to ciężki album, gdy porównamy jego twórczość z resztą raperów w PL...

ale jak to sam mawiał...

Nikt w Polsce jak Laik Rozbawiony

A, i jeszcze twórczość niejakiego Kościeya, niezły typ, nawet bekowy album wydał (Przypadki Człowieka Nizioła), propsuję bardzo.
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~potter_and_me F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2013 19:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 24.08.13
Medale:
Brak

Osobiście lubię wszystkich trzech wykonawców, których mi zacytowałeś i ich lubić nie przestanę. A tak poza tym wszystkim do listy wymienionej przeze mnie dodaje:
- Eldo
Tego gościa ubóstwiam, aż wstyd że o nim zapomniałam.
__________________
Gdzie skarb wasz, tam i serce wasze


[link usunięty]
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2013 19:30
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

potter_and_me napisał/a:
Osobiście lubię wszystkich trzech wykonawców, których mi zacytowałeś i ich lubić nie przestanę.

Naah, też tak pisałem kiedyś o Mosziku, a potem bang. Słuchać teraz nie daję rady oprócz jego "Salamatu".
Więc bez przesady tutaj.

A tak poza tym wszystkim do listy wymienionej przeze mnie dodaje:
- Eldo
Tego gościa ubóstwiam, aż wstyd że o nim zapomniałam.


Zapomniałaś o Grammatiku skoro L'dogg. "Światła miasta" do dzisiaj nawet słuchalne są dzięki boskim produkcjom Noona.

Inna sprawa, że szkoda, że Ash i Jotuzet odeszli, no ale chcieli, to OK, coś jak Eis...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
~wojciec15 F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2013 22:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 294
Ostrzeżeń: 0
Postów: 57
Data rejestracji: 14.07.13
Medale:
Brak

Czyli nie znasz, to się nie wypowiadaj. Nie chce mi się z Tobą dyskutować... Zajmij się lepiej elektro.
__________________
,,Longbottom, gdyby mózgi były ze złota, byłbyś biedniejszy od Weasleya, a to już jest nie lada wyczyn.'' - Draco Malfoy
Wyślij prywatną wiadomość
`RazorBMW F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2013 22:24
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820792
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,222
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal

wojciec15 napisał/a:
Czyli nie znasz, to się nie wypowiadaj.

Znam, więc się wypowiedziałem. A to nie moja wina, że Adaś z jednego z najlepszych stał się jednym ze słabszych Oczko

Nie chce mi się z Tobą dyskutować... Zajmij się lepiej elektro.

Brak argumentów => płaszczyk braku dyskusji. Ale to normalne, sajko też tak mogą.
PS. Widać, żeś nieobeznany w terminie "elektro"...
bo electro jest martwe praktycznie...
__________________
Pozdrawiam drogi Gościu =]

A WORLD
NOT OF MY MAKING

YET A WORLD
OF MY DESIGN

SO STRANGE
AND SO FAMILIAR

BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE

ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

Techno jest w podziemiu...!
Legacy of Detroit Techno | Jeff Mills | Underground Resistance | Cybotron
Moshic Akbar! Viva La Underground!

Edytowane przez RazorBMW dnia 28-08-2013 22:25
http://ja.gram.pl/RazorBMW Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT