Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 171
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Ulubiony bohater serii
Drukuj temat · Ulubiony bohater serii
~airandill F
Dodany dnia 22-06-2014 20:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 10
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 22.06.14
Medale:
Brak

Oczywiście Severus Snape taka nie jednoznaczna postać, po 7 części bardzo go polubiłem który zawsze będzie kochał Lilly zachował się bardziej uczciwie od Albusa Dumbledora który chował, go jak jagnięcie na rzeź. Severus ukrywał swoje prawdziwe uczucia swój charakter był jak taki nietoperz który jest sarkastyczny i nie potrafi nikogo polubić <3.
Wyślij prywatną wiadomość
~puszek29 F
Dodany dnia 22-06-2014 20:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 49
Data rejestracji: 11.05.14
Medale:
Brak

Tonks, ponieważ ma wspaniały humor i zawsze jak miałam zły dzień i czytałam książkę, a ona się pojawiła życie nabierało kolorów. Nie mogłam uwierzyć kiedy czytam, a tu nagle Tonks i Lupin leżą na podłodze, martwi i nie czujący już nic. Zasmuciło mnie to, że w Ksieciu Półkrwi była taka ponura i nic nie mogło jej pocieszyć.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
Wiedzy-o-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!!!

Dziękuję wszystkim za pozdrowienia.

Jestem Gryfonką z przebiegłością Ślizgonki. Mam mózg Krukonki oraz charakter Puchonki.
Wyślij prywatną wiadomość
~Emma Watson xd F
Dodany dnia 22-06-2014 22:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 179
Ostrzeżeń: 0
Postów: 77
Data rejestracji: 28.05.14
Medale:
Brak

Kocham Drako Malfoya za jego urodę (<3). i za wspaniały charakter. Kocham go wspaniale rozegrał role Drako.<3

__________________
George
-Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.

Przez te wszystkie lata?
-Zawsze



To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Ron uniósł wysoko odznakę prefekta.
Matka- Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie?
George- A ja i Fred to, co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Och, jesteś prefektem, Percy? - zdziwił się jeden z bliźniaków.- Dlaczego nam nie powiedziałeś? Nie mieliśmy pojęcia.
Daj spokój, przecież pamiętam, że coś o tym wspominał powiedział drugi bliźniak. Raz...
Albo dwa...
Chwilę temu...
Przez całe lato...


Nagle wśród ryku pożerających wszystko płomieni Harry dosłyszał piskliwy, żałosny, ludzki krzyk.
-Nieee! To... zbyt... niebezpieczne!-ryknął Ron
Harry zanurkował ku nim. Drako doztrzegł go i wyciągnął rękę. Harry zdołał uchwycić Drako ale zrozumiał że to na nic: Goyle był za ciężki. Spocona dłoń Malfoya wyślizgnęła mu się z ręki.
-HARRY, ZABIJĘ CIĘ, JEŚLI PRZEZ NICH ZGINIEMY!


Najlepszy aktor z Harry'ego Potter'a to... Tom Felton :*****
Wyślij prywatną wiadomość
~SeverusDumbledore F
Dodany dnia 28-06-2014 22:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 51
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 28.06.14
Medale:
Brak

Luna Lovegood - jest zwykle rozkojarzona i jest dziwna.
Draco Malfoy - ma dobre teksty.
Harry Potter- pomimo, że go lubię uważam go za zbyt idealnego (charakter).
Minerwa McGonnagall - jest ostrą, ale wykwalifikowaną czarownicą i nauczycielką.
Dolores Umbridge - ma ładny sweterek ( HAHAHA! ŻART!)
__________________
-No i jeszcze to.
Uniósł w górę Czarną Różdżkę, a Ron i Hermiona spojrzeli na nią ze czcią, czego Harry, pomimo stanu skrajnego wyczerpania i oszołomienia, w jaki się znajdował, wolałby nie dostrzec.
-Nie chcę jej- powiedział Harry.
-Co?!- odezwał się głośno Ron.- Odbiło ci?
-Wiem,że ma potężną moc - odrzekł cicho Harry - ale wolę swoją. Więc...
Wyślij prywatną wiadomość
~Densho F
Dodany dnia 23-08-2015 13:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,722
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal

SEVERUS SNAPE - odwaga to jego drugie imię. Uwielbiam jego "podły" charakterek, jego inteligencje i błyskotliwość. Od zawsze lubiłam go za te cięte riposty, to niesprawiedliwe traktowanie uczniów i takie tam drobne wybryki ^^. Najgorszy moment to jak zabił Albusa: mój ulubiony bohater zabija mojego ulubionego bohatera... noł koment.
Severus w doskonały sposób pokazuje, że miłość może trwać latami, aż do śmierci. Człowiek może być również niezwykle pamiętliwy. Uraza i nienawiść może zostać w człowieku wiele długich lat. Snape pokazuje, że nie każdy kto jest dla nas cierpki i nie okazuje sympatii, to znaczy, że chce dla nas źle. Nie warto pochopnie oceniać ludzi.

ALBUS DUMBLEDORE - dlaczego? Nie wiem. Uwielbiam go od pierwszych do ostatnich stronic książki. Miły, kochany starszy mężczyzna. Uśmiechnięty i sympatyczny. Uwielbiam wątek jego relacji z Harrym <nie chodzi mi o żadne ff czy gejowskie relacje, bardziej mam na myśli jego troskę takie "ojcowskie" zachowanie>. Podziwiam jego mądrość, oddanie sprawie oraz charakter. Mimo kilku złych decyzji w przeszłości, pokazuje on, że każdy człowiek ma prawo popełnić błędy, najważniejsze jednak jest to by wyciągnąć z nich jakiekolwiek wnioski. Nie warto żyć przeszłością, należy żyć tu i teraz.

BLIŹNIACY W. - bardzo lubię ich za poczucie humoru. Jest to cecha którą uwielbiam u innych ludzi. Mieli wiele ciekawych pomysłów i ogólnie chyba nie da się ich nie lubić.
__________________
[...] Za bardzo mi na tobie zależało. Bardziej mi zależało na twoim szczęściu niż na tym, byś poznał prawdę, bardziej na twoim spokoju niż na moim planie, bardziej na twoim życiu niż na życiu innych osób, które mogły je stracić, gdyby cały plan zawiódł. Innymi słowy, zachowałem się tak, jak się tego spodziewał Voldemort po nas, głupcach, którzy kochamy. [...] Co mnie mogło wówczas obchodzić, że w jakiejś mglistej przyszłości zginie nieokreślona liczba bezimiennych, pozbawionych twarzy ludzi i stworzeń, skoro ty byłeś żywy i szczęśliwy tu i teraz? [...]

Albus Dumbledore



s3.favim.com/orig/41/albus-dumbledore-black-and-white-couple-harry-potter-i-love-you-Favim.com-345283.jpg

Edytowane przez Densho dnia 23-08-2015 14:37
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
Dodany dnia 23-08-2015 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Ja nie mam tylko jednej ulubionej, tak samo kocham Bellatrix, Syriusza, Tonks i Remusa. Każde z nich było inne, reprezentowali różne cechy i wartości i umarli dla słusznej, dla każdego z nich innej, sprawy.
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Anna Potter F
Dodany dnia 23-08-2015 23:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 206
Data rejestracji: 02.04.14
Medale:
Brak

Luna ponieważ się z nią trochę utożsamiam.
__________________
Znikam jak dirikrak albo feniks, odradzam się także jak on zawsze tu wracając, wracając do celu jak niechybiający bumerang.
Może i nie jestem śliczna,
Może i łach ze mnie stary,
Lecz choćbyś świat przeszukał,
Tak mądrej nie znajdziesz tiary.
Możecie mieć meloniki,
Możecie nosić panamy,
Lecz jam jest Tiara Losu,
Co jeszcze nie jest zbadany.
Choćbyś swą głowę schował
Pod pachę albo w piasek,
I tak poznam kim jesteś,
Bo dla mnie nie ma masek.
Śmiało dzielna młodzieży,
Na głowy mnie wkładajcie,
A ja wam zaraz powiem,
Gdzie odtąd zamieszkacie.
Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota.

A może w Huffelpuffie,
Gdzie sami prawi mieszkają,
Gdzie wierni i sprawiedliwi
Hogwartu szkoły są chwałą.

A może w Ravenclawie
Zamieszkać wam wypadnie
Tam płonie lampa wiedzy,
Tam mędrcem będziesz snadnie.

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Więc bez lęku, do dzieła!
Na głowy mnie wkładajcie,
Jam jest Myśląca Tiara,
Los wam wyznaczę na starcie!

Tysiąc lub więcej lat temu,
Tuż po tym, jak uszył mnie krawiec,
Żyło raz

Od cnoty gryfonów,
Kretynizmu puchonów,
Przebiegłości ślizgonów
I wiedzy o własnej wszechwiedzy krukonów,
Ochroń wszystkich Merlinie!
ŚMIERĆ BĘDZIE OSTATNIM WROGIEM, KTÓRY
ZOSTANIE ZNISZCZONY
NIE ŁASKOCZ ŚPIĄCEGO WĘŻA



Wiem, że nic nie wiem i że wszystko wiem z kątowni

Myślę więc jestem

Buntuję się więc jestem

Umiesz liczyć, licz na siebie

Życie jest snem tylko i wszystkie nasze sny są snem


Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła albo wiedzy

Szczęście to umiejętność znalezienia umiaru albo wręcz na odwrót

Nadzieja jest matką głupich ale każda matka swoje dzieci kocha

Inteligentny człowiek nigdy się nie nudzi

Miłość to magia

Muzyka to magia

Feng shui to magia

Magia nie zmienia zbytnio świata, właściwie jeszcze bardziej go komplikuje

W życiu piękne są tylko chwile
Dlatego warto być szczęśliwym nawet przez sekundę.
Pozdrawiam i życzę wszystkim bycia szczęśliwym, bo to powinien być cel życia każdego zdrowego człowieka.

Chyba przesadzam z tymi mądrościami, miałam ich ilość trochę ograniczyć, a tak wyszło, że jeszcze rozszerzyłam. Trudno, tak widocznie ma być, bo kto powiedział, że mój podpis ma być ładny estetycznie. Nabazgrolony niezliczoną (na razie zliczoną ale jak tak dalej pójdzie, to mogą być w końcu kłopoty ze zliczeniem) ilością najróżniejszych cytatów i mądrości też ma swój urok.
http://www.biblionetka.pl/user.aspx?id=162624 Wyślij prywatną wiadomość
~ziemniaczek9 F
Dodany dnia 26-08-2015 16:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 201
Ostrzeżeń: 2
Postów: 132
Data rejestracji: 28.04.14
Medale:
Brak

Moją ulubioną postacią jest wbrew pozorom Hermiona,ponieważ jest mądra,inteligentna,dobrze się uczy i kocha książki tak samo jak ja,ale lubię też Gini ponieważ tak samo jak Hermiona jest mądra i inteligentna.
Wyślij prywatną wiadomość
~Katherine Black F
Dodany dnia 26-08-2015 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 0
Postów: 5
Data rejestracji: 07.08.15
Medale:
Brak

Jest to dość ciężki wybór. Każdy z bohaterów ma w sobie "to coś",przez co trudno jest wskazać jednego. Prócz naszego Golden Trio,uwielbiam bliźniaków-za ich kawały i samo jestestwo,Minerwę McGonagall-z pozoru surową belferkę,Severusa-"sarkastyczni ludzie świata łączmy się!",oraz postać z dalszego planu-Jordana Lee-za te jego teksty na meczach,które potrafiły momentalnie poprawić mi humor :)
__________________
Katherine Rosalie Black

Slytherin's Seeker


s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/13/a3/33/13a333e972f831a950aa7efb0aeaaf46.gif
33.media.tumblr.com/64cdc0e181c3637ee2a8ad09809e072f/tumblr_n76r5o5BXF1terakwo6_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Dretwota F
Dodany dnia 26-08-2015 22:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 1
Postów: 29
Data rejestracji: 16.08.15
Medale:
Brak

Hermiona Granger - w zasadzie jest to ukryta najważniejsza postać książki. Gdyby nie ona, Harry i Ron zginęliby już w pierwszej części. Wielokrotnie wyciągała ich za uszy z kłopotów, a jej pomysły i ogromna wiedza walnie przyczyniły się do zniszczenia Voldemorta. Służyła zawsze pomocą, radą i pomagała chłopakom przechodzić przez egzaminy. Pochodziła z rodziny mugolskiej jednak to nie powstrzymywało jej od pokazania wszystkim, że ciężką pracą i tęgim mózgiem można dorównać największym czarodziejom czystej krwi. Mistrzyni logicznego myślenia. Zdobyła mnie tym, że mimo mugolskiego pochodzenia zaginała właściwie wszystkich swoich rówieśników poziomem swojej wiedzy. Pokazuje młodym czytelnikom, jak ważna jest nauka i ile z niej może być pożytkuOczko
__________________
Nic nie jest takim jakim się wydaje
Wyślij prywatną wiadomość
~Kathleen_Black99 F
Dodany dnia 16-09-2015 18:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 382
Ostrzeżeń: 0
Postów: 107
Data rejestracji: 04.02.15
Medale:
Brak

Nie potrafię wskazać jednego ulubionego bohatera, co nie jest dziwne zważywszy na ilość postaci w całej serii. Mam swoją szóstkę ulubieńców, którymi są: Bellatrix, Syriusz, Nimfadora, Remus, Severus i Fred.
Dlaczego Bellatrix, skoro zabiła Tonks i Syriusza? Odpowiedź jest prosta - moje preferencje są równie skomplikowane jak ja sama :)
Bellatrix jest dla mnie osobą niezwykle wytrwałą w swoich ideałach, gotową do poświęcenia swojej rodziny i siebie. Jest szalona i oddana. Najbardziej w niej jednak lubię fakt, że nie miała żadnych wyrzutów sumienia. (Każdy zrobił w życiu przynajmniej jedną rzecz, od której gryzie go sumienie, więc czy nie jest wspaniale poznać osobę, której to nie dotyczy?)
Syriusz ... Gdyby cała seria była prawdą, a ja byłabym czarownicą, chciałabym, żeby był moim mężem :D Może to naiwne stwierdzenie, jednak Syriusz jest osobą tak dobrą, ciepłą a jednocześnie waleczną, że byłby moim ideałem. Lubię w nim wszystko, począwszy od figlarnego uśmiechu i rozwianych włosów po gotowość do poświęcenia dla dobra sprawy.
Nimfadora. W przeciwieństwie do wszystkich innych (i jej samej) nie lubię nazywać jej Tonks. Jej imię bardzo mi się podoba, jednak to oczywiście nie jedyny powód, dla którego jest moją ulubioną postacią :) Uwielbiam ją za jej bezpośredniość, radość z niczego, taką dziecinną beztroskę. Jest bardzo barwną posatcią i ubolewam, że Rowling nie rozwinęła jej wątku.
Remus .... Czy muszę o nim mówić? Chyba każdy go kocha. W życiu nawet nie przeczytałam o tak dobrym człowieku. Podziwiam go za wszystko. Sądzę nawet, że jego wilkołactwo wywarło bardzo duży wpływ na to, jaki jest.
Historia Severusa jest jak dla mnie miliard razy lepsza niż wszystkie romansidła i inne opowiastki o nieszczęśliwej miłości, o których słyszałam (ponieważ takowych nie czytam). ZAWSZE płaczę, gdy czytam lub oglądam jego wspomnienia. To co zrobiła z jego postacią Rowling jest fenomenalne, i chociaż żal mi jego cierpienia, nie było ono dla mnie bezsensowne.
Fred Weasley skradł serca wszystkich. Uśmiechnięty szkolny figlarz :D Dlaczego go lubię? Może dlatego, że gdy poznałam historię Pettigrew, chciałam żeby Huncwotów znów było czterech. I to jego właśnie dołączyłam. Nie dlatego, że zginął, chociaż to jeszcze mocniej utwierdziło moje racje w słuszności. Dlatego, że po prostu jego, od początku pierwszej części, bardziej polubiłam :)
To tyle jeśli chodzi o moje ulubione postacie. Osoby, które mnie dość dobrze znają, mówią, że moi ulubieńcy zwykle mieli coś, czego ja nie mam, a co chciałabym mieć. Lub też, że w pewnych kwestiach jesteśmy podobni. Myślę, że mają rację :D
__________________
Ten profil jest własnością
Księżniczki Gwiazd
- Kathleen Antares Azalia Riddle Black

Ballada o dwóch siostrach

Były dwie siostry: Noc i Śmierć,
Śmierć większa, a Noc mniejsza,
Noc była piękna jak sen, a Śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza.


static.tumblr.com/uufvqds/6Rsm8im9p/nc59518lg.jpg

Edytowane przez Kathleen_Black99 dnia 16-09-2015 18:46
Wyślij prywatną wiadomość
~olga2004 F
Dodany dnia 18-09-2015 06:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 63
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 23.05.15
Medale:
Brak

Moimi ulubionymi postaciami byli Syriusz, Remus, Moody i Tonks, nie potrafię dokładnie powiedzieć, dlaczego. Syriusz chyba za jego poczucie humoru, upór, bezczelność itd.. Moody'ego za charakter. Tonks za optymizm, niezdarność i wspaniały całokształt :-P. A Remusa za miłość, niechęć do samego siebie... Podobało mi się w nim wszystko: od poszarpanej szaty, po spokój, jakim się charakteryzował. <3
Pozdrawiam Daav:-)
__________________
olga2004

POZDRAWIAM CIĘ, DROGI GOŚCIU =)

What about second breakfast?-Pippin Took
Wyślij prywatną wiadomość
~HermioneG F
Dodany dnia 09-11-2015 21:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 545
Ostrzeżeń: 0
Postów: 123
Data rejestracji: 07.11.15
Medale:
Brak

Hermiona, bo jest podobna do mnie - nauka jest dla niej ważna (chociaż w o wieele większym stopniu, niż dla mnie), potrafi być gadatliwa, dużo czyta, jest ciekawska, często poważna i nie bawi ją byle co, tak jak mnie. Różnimy się tym, że jej mocną stroną była logika, a ja nie radzę sobie z przedmiotami ścisłymi i nienawidzę trudnych zagadek. Gdy byłam młodsza, Hermi była dla mnie wzorem do naśladowania. I w sumie nadal jest, ale już w mniejszym stopniu. Oczko
__________________
,,A kiedy upadniesz, ja będę przy Tobie.
~podłoga "
Wyślij prywatną wiadomość
~Anna Potter F
Dodany dnia 17-11-2016 15:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 206
Data rejestracji: 02.04.14
Medale:
Brak

HermioneG napisał/a:
Różnimy się tym, że jej mocną stroną była logika, a ja nie radzę sobie z przedmiotami ścisłymi i nienawidzę trudnych zagadek.
Nie trzeba być orłem z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i mistrzem zagadek żeby myśleć logicznie.
__________________
Znikam jak dirikrak albo feniks, odradzam się także jak on zawsze tu wracając, wracając do celu jak niechybiający bumerang.
Może i nie jestem śliczna,
Może i łach ze mnie stary,
Lecz choćbyś świat przeszukał,
Tak mądrej nie znajdziesz tiary.
Możecie mieć meloniki,
Możecie nosić panamy,
Lecz jam jest Tiara Losu,
Co jeszcze nie jest zbadany.
Choćbyś swą głowę schował
Pod pachę albo w piasek,
I tak poznam kim jesteś,
Bo dla mnie nie ma masek.
Śmiało dzielna młodzieży,
Na głowy mnie wkładajcie,
A ja wam zaraz powiem,
Gdzie odtąd zamieszkacie.
Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota.

A może w Huffelpuffie,
Gdzie sami prawi mieszkają,
Gdzie wierni i sprawiedliwi
Hogwartu szkoły są chwałą.

A może w Ravenclawie
Zamieszkać wam wypadnie
Tam płonie lampa wiedzy,
Tam mędrcem będziesz snadnie.

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Więc bez lęku, do dzieła!
Na głowy mnie wkładajcie,
Jam jest Myśląca Tiara,
Los wam wyznaczę na starcie!

Tysiąc lub więcej lat temu,
Tuż po tym, jak uszył mnie krawiec,
Żyło raz

Od cnoty gryfonów,
Kretynizmu puchonów,
Przebiegłości ślizgonów
I wiedzy o własnej wszechwiedzy krukonów,
Ochroń wszystkich Merlinie!
ŚMIERĆ BĘDZIE OSTATNIM WROGIEM, KTÓRY
ZOSTANIE ZNISZCZONY
NIE ŁASKOCZ ŚPIĄCEGO WĘŻA



Wiem, że nic nie wiem i że wszystko wiem z kątowni

Myślę więc jestem

Buntuję się więc jestem

Umiesz liczyć, licz na siebie

Życie jest snem tylko i wszystkie nasze sny są snem


Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła albo wiedzy

Szczęście to umiejętność znalezienia umiaru albo wręcz na odwrót

Nadzieja jest matką głupich ale każda matka swoje dzieci kocha

Inteligentny człowiek nigdy się nie nudzi

Miłość to magia

Muzyka to magia

Feng shui to magia

Magia nie zmienia zbytnio świata, właściwie jeszcze bardziej go komplikuje

W życiu piękne są tylko chwile
Dlatego warto być szczęśliwym nawet przez sekundę.
Pozdrawiam i życzę wszystkim bycia szczęśliwym, bo to powinien być cel życia każdego zdrowego człowieka.

Chyba przesadzam z tymi mądrościami, miałam ich ilość trochę ograniczyć, a tak wyszło, że jeszcze rozszerzyłam. Trudno, tak widocznie ma być, bo kto powiedział, że mój podpis ma być ładny estetycznie. Nabazgrolony niezliczoną (na razie zliczoną ale jak tak dalej pójdzie, to mogą być w końcu kłopoty ze zliczeniem) ilością najróżniejszych cytatów i mądrości też ma swój urok.

Edytowane przez Anna Potter dnia 26-08-2018 13:18
http://www.biblionetka.pl/user.aspx?id=162624 Wyślij prywatną wiadomość
~Oliwcia F
Dodany dnia 20-11-2016 19:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 22
Ostrzeżeń: 1
Postów: 12
Data rejestracji: 10.06.16
Medale:
Brak

Hermiona Granger

Czarodziejka: Tylko tyle? A gdzie uzasadnienie? Takie posty traktowane są jak Spam! i automatycznie trafiają do kosza. Rozwiń swoją wypowiedź.

__________________
[img][/img]

Edytowane przez Czarodziejka dnia 20-11-2016 21:44
Wyślij prywatną wiadomość
~HariPotaPragneCie F
Dodany dnia 21-11-2016 00:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 136
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 22.07.15
Medale:
Brak

Jeśliby się zastanowić, to w sumie nie ma nikogo takiego. Chyba każdy bohater mnie czymś irytował...
__________________
~You got to lose to know how to win~
Wyślij prywatną wiadomość
~Carolaine_Black F
Dodany dnia 31-03-2017 14:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 40
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 26.12.16
Medale:
Brak

Moja ulubioną postacią od zawsze była Luna. Podobał mi się jej tok myślenia i to, że w każdym aspekcie życia była tak oryginalna. Do tego pasjonowała się Magicznymi Stworzeniami, a to też moja ulubiona nauka w świecie magii. Po prostu odczuwam taką więź z tą postacią. Uważam, że w całym swoim dziwactwie była bardzo wyjątkowa.
Wyślij prywatną wiadomość
~hurgoth888 F
Dodany dnia 04-04-2017 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1
Data rejestracji: 04.04.17
Medale:
Brak

Moim ulubieńcem zawsze był Dumbeldore. Był mądry, potężny i czuć do niego respekt. Na każdą okazję miał mądrą sentencje.
Wyślij prywatną wiadomość
~wiechlina roczna F
Dodany dnia 18-04-2017 22:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 11.05.15
Medale:
Medal

Bardzo lubię większość, zwłaszcza tych pozytywnych. Jednak szczególnie lubię tych bohaterów którzy "niemal nie istnieją" Rozbawiony. Pomyśleć tylko, że mogliby odegrać jakąś większą rolę, ale Rowling nie wydobyła ich na "światło dzienne". Przykładowo Andromeda Tonks, Teodor Not, czy nawet Garrick Ollivander, choć on był nieco bardziej wyeksponowany.
__________________
Eeee pomyłka.
Każdy zasługuje na własną.......siekierę.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT