Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

... jako forma prewencji od spambotów reklamowych może częściowo się do tego przyczyniła, bo ludziom nie zależy, żeby pisać na priv, by założyć konto. Zresztą nie ma za bardzo z kim pisać jak widzę Smutny
~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

Raven, obawiam się, że Hogs wcale nie zmartwychstało. Sam wchodzę tam raz na miesiąc i już serio nic się tam ne dzieje. Jesteście tam, dziewczyny? Nie wiem, może blokada rejestracji użytkowników jako
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 4120
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 4205
» Data rekordu:
26 June 2024 17:45
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Hermiona Granger
Drukuj temat · Hermiona Granger
~Lucyfer F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2009 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 250
Ostrzeżeń: 0
Postów: 117
Data rejestracji: 19.09.08
Medale:
Brak

"Kujony" powinny brać z niej przykład bo ona poza nauką miała koghoś z kim mogła dzielić smutki itd. Umiała wykorzystać swą wiedzę zawsze gdy wymagała tego sytuacja.
__________________
" The boy who lived "

31.07.1980
ark1985@wp.pl Wyślij prywatną wiadomość
~addicted_to_HP F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2009 16:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 555
Ostrzeżeń: 0
Postów: 259
Data rejestracji: 18.01.09
Medale:
Brak

Hermiona to moja ulubiona bohaterka (postać płci żeńskiej) w całej serii przygód o Harrym Potterze. Zawsze szczera, bystra, mądra, oddana przyjaciołom, ważnym sprawom i nauce. Odważna i wspaniała dziewczyna, potrafiąca kochać, ale nie zapominać się w miłości. Najlepsza uczennica jaka miał, ma i będzie miał Hogwart. Zakochała się w Ronie (łiiiiiiiiiii! Łuhu! Jeee!)
i chociaż on na początku udawał, ze kocha inną, to wiadomo było, że będzie z Hermioną. Osoba błyskotliwa i inteligentna. Uwielbiam ją!
__________________
i35.tinypic.com/1zyj28j.jpg
I
ship
Hermione and Ron.
Wyślij prywatną wiadomość
~Black Cherry F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2009 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -23
Ostrzeżeń: 2
Postów: 37
Data rejestracji: 30.04.09
Medale:
Brak

To moja ulubiona postać.Nie jest jakąś tam pustą lalą tylko mądrą,ambitną,odważną dziewczyną.Hermiona jest z reguły spokojna chociaż potrafi pokazać pazurkiOczkoOprócz tego jest bardzo ładna i dosyć wrażliwa szczególnie jeśli chodzi o uczucia.Za swoimi przyjaciółmi skoczyłaby w ogieńUśmiech
* Wyślij prywatną wiadomość
~Abby_95 F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2009 17:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -42
Ostrzeżeń: 1
Postów: 7
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Według mnie Hermiona jest najlepszą czarownicą w Hogwarcie - inteligenta, ambitna. Aż chciałoby się taką poznać... albo taką zostać... chociaż podobną do niej... Super dziewczyna!
Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2009 17:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

A ja Hermy nie lubię bo w Hermionie jest za dużo Hermiony a za mało nie-Hermiony. ZA inteligętna, ZA przemądrzała i co z tego że ratowała chłopaków przed zagładą. Bez niej też by sobie poradzili. I wszystkie dziesięciolatki podążające owczym pędem uważają Hermione za wspaniałość jakąś bo jest zawsze najbliżej Harry' ego i w ogóle ale tak naprawdę pod tymi ślicznymi ząbkami i burzą włosków czai się DIABELSKA KUJONICA!!! I już wiem w co zamieni się mój bogin. W Hermionę po baardzo nieprzespanej nocy. Buhahahaha!
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia94 F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2009 15:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 624
Ostrzeżeń: 1
Postów: 201
Data rejestracji: 09.04.09
Medale:
Brak

Ja lubię Hermione, chciałabym mieć taka przyjaciółkę jak ona!Jest inteligentna pomocna przyjacielska. BEST FRIEND! Uśmiech
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo. Wszystkie gwiazdy są ukwiecone...


Oczy są ślepe. Szukać należy sercem.
Wyślij prywatną wiadomość
~pomylona F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2009 16:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 27.04.09
Medale:
Brak

Hermiona...mądra i inteligentna, nie raz wyciągnęła przyjaciół z opresji. Umiała wykorzystać to co przeczytała, a czytała bardzo wiele;D Bardzo ładna, ale nie przesadzona. Zdolna:-)
Bardzooo ją lubięJupi!
Wyślij prywatną wiadomość
~Bonnie313 F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2009 17:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2669
Ostrzeżeń: 1
Postów: 675
Data rejestracji: 16.02.09
Medale:
Brak

A ja tam jestem nawet do Hermiony podobna: zaczytany kujon z burzą kręconych włosówRozbawiony
Nic do niej ogólnie nie mam, no może była troszkę zarozumiała. Ale była też dobrą przyjaciółką, na której chłopcy mogli polegać. I ładną dziewczyną co, jak wiemy, głównie dostrzegł RonDowcipniś
Hermiona był fajna. O!Jupi!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 07-05-2009 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Hermiona nie jest moją ulubioną postacią, ale jest całkiem miła...
Czasem mnie wkurza bo jest trochę przemądrzała i zarozumiała ale nigdy przynajmniej nie było tak że coś jej się nie podoba to obraża się na cały świat.
Szkoda że ma taki stosunek do quidditch'a. Ale chociaż nigdy nie patrzyła na wygląd w wyborze partnerów- ani ron ani krum nie jest zbyt przystojny- (wyjątkiem był Lockchart). Fajnie że pierwsza chciała zrobić coś dla skrzatów, aczkolwiek uszczęśliwia je na siłę :/
Wyślij prywatną wiadomość
~ferret F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2009 12:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 127
Ostrzeżeń: 2
Postów: 124
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Hermiona jest nawet fajna, nic do niej nie mam. Rowling pewnie chciała pokazać dzięki niej, że bez względu na pochodzenie można być mądrym, utalentowanym itd.
Wyślij prywatną wiadomość
~Domaa F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2009 23:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 881
Ostrzeżeń: 1
Postów: 207
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak

Jak dla mnie fajna postać. Inteligenta, miła, mądra, wspaniała przyjaciółka. Co prawda oni by sobie bez niej nie poradzili xD Jej postać jest potrzebna w filmie i ja ją lubię.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lily Evans F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 11:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 01.06.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię Hermione jest moją ulubioną główną postacią, ale według mnie za dużo się uczy. Podoba mi się w niej że walczy za skrzaty domowe i że jest bardzo wrażliwa.
Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 11:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Hermiona jest absolutnie wyjątkową postacią. Jest niezwykle bystra, odważna i - wbrew pozorom - bardzo czuła. Uwielbiam te momenty w książce, w których w jakiś sposób przejawia się jej uczucie do Rona, albo odwrotnie - jego do niej. Ucieszyło mnie to, że z każdym rokiem stawała się bardziej... otwarta, dzięki temu Ron mógł ją lepiej poznać i przekonać się, że darzy ją miłością...
__________________
"Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia"


gfx.filmweb.pl/ph/14/16/31416/7902.1.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Sayuki F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 11:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 09.09.08
Medale:
Brak

Hermionę polubiłam od pierwszego tomu. Chyba głownie za to, że była taka jak zawsze chciałam ja być. Mądra i inteligentna, wiedzieć wszystko o czym mówi nauczyciel na lekcji. Ceniłam ją też za to, że nie dawała się wyprowadzić z równowagi gdy ktoś kpił, że jest z rodziny mugoli.
www.umi252.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Kinga F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 29-06-2009 19:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 824
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bez niej też by sobie poradzili

A to ciekawe. Harry i Ron nie wróciliby żywi z podróży na 3. piętro bo nie wiedzieliby, jak się wydostać z diabelskich sideł (chyba, że znowu zadziałałby niezawodny instynkt Pottera i ten "odpaliłby" różdżkę), ale już na pewno Harry nie zdobyłby kamienia filozoficznego, bo nie potrafiłby rozwiązać zagadki Snape'a.
Nie udałoby im się pokonać potwora z Komnaty Tajemnic, bo gdyby nie bystry umysł Hermiony, nigdy by nie odkryli, czym ten potwór konkretnie jest i, automatycznie, nie odnaleźliby wejścia do Komnaty Tajemnic. I jedyną rzeczą, której nie mogę Dumbledore'owi wybaczyć to to, że nie przyznał jej wtedy nagrody za zasługi specjalne dla szkoły (przynajmniej w książce nic takiego nie jest napisane).
Gdyby nie to, że Hermiona posiadała zmieniacz czasu, nie udałoby się uratować Syriusza. Gdyby nie wsparcie ze strony właśnie Hermiony, Harry mógłby psychicznie nie wytrzymać Turnieju Trójmagicznego, szczególnie okresu poprzedzającego pierwsze zadanie. Nie nauczyłby się także zaklęcie Accio, które pozwoliło mu wrócić z cmentarza. To jej pomysłem było utworzenie GD i to ona przekonała Harry'ego do tej idei, co ocaliło im życie najpierw w Departamencie Tajemnic, a później w czasie Bitwy o Hogwart ( i mam tu na myśli wszystkich "gwardzistów"). To ona przechytrzyła Umbridge i znalazła informacje, które pozwoliły im na zniszczenie horkruksów. A to tylko najbardziej jaskrawe przykłady na to, że chłopcy bez niej nie poradziliby sobie.

Cenię Hermionę za jej intelekt i bystrość umysłu, za umiejętność "użycia chłodnej logiki w obliczu ognia", za odwagę i zdolność do poświęceń, za wierność przyjaciołom i wyznawanym przez siebie ideałom.
Jest też postacią, z którą najbardziej ze wszystkich z HP się utożsamiam: też jestem strasznie ambitna, lubię mieć wszystko pod kontrolą, kocham czytać i lubię wiedzieć, ce****e mnie podobny upór i konsekwencja,także nie jestem duszą towarzystwa, za to często zdarza mi się być głosem rozsądku. No i ten busz na głowie w miejscu, gdzie inni mają włosy :)
__________________
"Drogi panie, życie upływa na samych qui pro quo! Są qui pro quo miłości, qui pro quo przyjaźni, qui pro quo polityki, finansów, Kościoła, urzędu, handlu, żon, mężów..."
Denis Diderot Kubuś Fatalista i jego pan


"A: Znajdujesz się w miejscu, gdzie nie obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej.
K: A jest takie miejsce, w którym obowiązuje?"
Oficer, reż. Maciej Dejczer


"Szczęście nie zna politycznych granic i układów, nie hołduje żadnej ideologii, ba, ono nawet bywa niezgodne z dekalogiem."
Dorota Terakowska


CREDIT: ikonka by by [info]yourbestbeticon
http://zloty-las.livejournal.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Nimfa F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 03-07-2009 18:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 03.07.09
Medale:
Brak

Hermionę bardzo lubię przede wszystkim jest mądra, ładna, zaradna i pomocna praktycznie w każdej sytuacji.I bardzo się cieszę że ułożyła sobie życie z RonemJupi!<3
Wyślij prywatną wiadomość
~Hexia F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 08-07-2009 23:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 278
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 08.07.09
Medale:
Brak

Prawdę mówiąc jest mi obojętna jak reszta świętej trójcy (za wyjątkiem Rona, którego ciapowatość i głupota mnie po prostu urzekły xD). Od samego poczatku uważałam ją za zarozumiałą panią wszechwiedzącą, która wprost uwielbia się kłócić ze wszystkimi i próbuje narzucać innym swoje zdanie. Jedyne co w niej lubiłam to chyba to, że była oddana przyjaciołom i nigdy ich nie opuszczała i za to " jak czegoś nie wiem, idź do biblioteki" xD.
Wyślij prywatną wiadomość
~kasika F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2009 12:28
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -350
Ostrzeżeń: 3
Postów: 42
Data rejestracji: 22.07.09
Medale:
Brak

Ja tam lubię Hermione poniewaz jest mądra i pracowita. Może i często zadziera nosa, ale w dobrej wierze. Sporo razy pomogła przyjaciołom w trudnej sytuacji. Nie zapominajmy także o tym, że to ona wpadła na pomysł z GD, za co jestem jej bardzo wdzięczna.
__________________
zwolennicy Czarnego Pana łączmy sie!!!!!!!!!!

PretensjaPretensjaPretensjaPretensjaPretensjaPretensjaPretensjaPretensjaPretensja

Edytowane przez Ariana dnia 24-07-2009 18:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Szarlotta Szott F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2009 12:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 375
Ostrzeżeń: 0
Postów: 66
Data rejestracji: 23.07.09
Medale:
Brak

Hermiona jest moją ulubioną bohaterką serii! Jest inteligentna, pomysłowa i zrównoważona. Potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji! Dziewczyna zmienia się przez wszystkie części, dorasta i otwiera się na ludzi. Bardzo ciekawy jest jej romans z Ronem. perypetie ich paryUśmiech


W pewnym sensie utożsamiam Hermionę ze sobą. Mam bardzo podobny charakterUśmiech
__________________
Szarlotta
teenagers-and-love.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Miki F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2009 16:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 149
Ostrzeżeń: 1
Postów: 55
Data rejestracji: 23.07.09
Medale:
Brak

Hermiona jest moją ulubioną postacią. Jest mądra, ambitna, odważna, wrażliwa, pamiętliwa i jest ładnaOczko
Przez praktycznie wszystkie tomy dorasta, bardzo lubi się uczyć, jest bezgranicznie lojalna swoim przyjaciołom. Przez końcowe tomy staję się otwarta i otwiera również swoje serceRozbawiony
W uczuciach jest wrażliwa i nieco zagubiona. Przez wiele lat musiała dochodzić do wniosków co czuję do Rona aż w końcu to sobie uświadomiła, że go kochaZawstydzony
Potrafi również pokazać pazury i jeżeli chce potrafi kogoś zranićCool
Uwielbiam fragmenty z których wynika, że coś czuję do Rona albo na odwrót, a już w szczególności kiedy się całująJupi!
Ich kłótnie też lubięŚmiechCieszę się z tego jak się potoczyły jej losy w epilogu.
Hermiona ma wiele cech które bardzo cenię i podziwiamHappy
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT