Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

... jako forma prewencji od spambotów reklamowych może częściowo się do tego przyczyniła, bo ludziom nie zależy, żeby pisać na priv, by założyć konto. Zresztą nie ma za bardzo z kim pisać jak widzę Smutny
~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

Raven, obawiam się, że Hogs wcale nie zmartwychstało. Sam wchodzę tam raz na miesiąc i już serio nic się tam ne dzieje. Jesteście tam, dziewczyny? Nie wiem, może blokada rejestracji użytkowników jako
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 4107
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 4205
» Data rekordu:
26 June 2024 17:45
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Hermiona Granger
Drukuj temat · Hermiona Granger
~PioRuN F
Dodany dnia 18-05-2010 16:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 233
Ostrzeżeń: 2
Postów: 122
Data rejestracji: 10.05.10
Medale:
Brak

Hermiona jest miłą i inteligentną dziewczyną. Gdybym chciała mieć dobrego przyjaciela to wybrałabym ją , ponieważ z tego co widać nie jest plotkarą. To mi się w niej podoba. Często pomagała Harr'emu dzięki swojemu umysłu. Jest bardzo zdolna choć trochę jak to niektórzy mówią sztywna , ale to nic .
__________________
"Miłość trwa wiecznie, to tylko ludzie się zmieniają!"

Paulo Coelho
PozDrawiaM :
RazorBMW
Arya
Tessia.
Wyślij prywatną wiadomość
~weroniczka95 F
Dodany dnia 18-05-2010 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 85
Data rejestracji: 06.05.10
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc na początku Hermiony nie lubiłam, ale z biegiem wydarzeń zaczęła mnie zaskakiwać. W Harrym Potterze i Insygnium Śmierci została ze swoim przyjacielem a nie uciekła za ukochanym Ronem( choć płakała po nocach).
Wyślij prywatną wiadomość
~Prue F
Dodany dnia 21-05-2010 14:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 651
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 16.08.09
Medale:
Brak

ALE DLACZEGO WYBRALA RONA A NIE HARREGO?Myslalem ze to z Harry'm sie ozeni

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Wybrała Rona, ponieważ go kochała. Z Harry'm nic ją nie łączyło poza wieloletnią i silną przyjaźnią. Hermiona i Harry są tylko przyjaciółmi. Nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób próbuje na siłę zrobić z nich parę..
__________________
FUCK IT! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
Dodany dnia 27-05-2010 21:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Jest jedną z moich ulubionych postaci w Harrym. Uwielbiam ją za wszystko. Może jest trochę... sztywna, ale czasem ta cecha też się przydaje. Znajomi twierdzą, że jestem do niej podobna i z wyglądu, i z charakteru Uśmiech Ale chyba faktycznie wiele nas łączy.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~ta sama maggie F
Dodany dnia 06-07-2010 23:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2220
Ostrzeżeń: 2
Postów: 369
Data rejestracji: 07.05.10
Medale:
Brak

Lubie jaa najbardziej z całego słynnego trio, miła, uczciwa, śliczna, wrażliwa i do tego baardzo zdolna. Jest lojalną i chyba najlepszą przyjaciółką jaką można mieć... Zazdroszczę Harremu i Ronowi że mają taką osobę która zawsze im pomoże.
Jeśli chodzi o wiedze to chciałabym być taka jak ona.
Wyślij prywatną wiadomość
~Hanna_Abbott F
Dodany dnia 07-07-2010 11:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 1
Postów: 54
Data rejestracji: 06.07.10
Medale:
Brak

Lubie ją! Bardzo...Chociaż za dużo płacze w VII części.Byłam wściekła na Rona w VI cz. A tak wogle Hermi jest przemądrzała ale jej wiedza przydaje sie wielokrotnie ;] Ratuje życie Ronowi Harremu, gdyby nie ona nigdy by sie nie dowiedzieli o tym gdzie jest schowany Kamień Filozofów. Sami-Wiecie-Kto by się odrodził i to byłby koniec świata czarodziejów.
__________________
Pozdro dla Monika_Lestrange i Potter_maniaczka i Promited i Loonyy Śmiech
I oczywiście dla wszystkich którzy pozdrawiaja mnie.
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. - Mój ulubiony cytat ;]
Wyślij prywatną wiadomość
~Luna_975 F
Dodany dnia 08-07-2010 13:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 132
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 22.06.10
Medale:
Brak

Do piątego tomu Hermiona była moja ulubioną bohaterką (w ZF z tego miejsca wykopała ją Luna Lovegood), teraz jest na drugim miejscu. Mimo wszystko nie chciałabym mieć takiej przyjaciółki, może dlatego, że była za poważna, może dlatego, że jestem przywiązana do opinii najlepszej uczennicy w klasie, a przy Hermionie nie miałabym na to szans Oczko
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów
i Wiedzy-O-Własnej-Wrzechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

Edytowane przez kdanielk3 dnia 08-07-2010 13:58
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Crayon F
Dodany dnia 13-07-2010 11:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 122
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Hermiona Granger to bardzo miła, ambitna i przyjacielska osoba. Gdybym mogła,ot chętnie odegrałabym jej rolę.
Fakt, jest czasami wkurzająca, ale też nie jest taka grzeczna. Dziewczyna po prostu myśli i zachowuje się jak dojrzała osoba.
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_ F
Dodany dnia 21-07-2010 09:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 502
Ostrzeżeń: 1
Postów: 118
Data rejestracji: 10.03.09
Medale:
Brak

No to powiem tak że w pierwszych częściach była dla mnie troszkę dziwna , lecz już w następnych stała się już taka dojrzała.Moim zdaniem była szlachetna i odważna wobec wypraw z Harrym.To Ona zazwyczaj pomagała im z zaklęciami w ich trójce.Jest także atrakcyjna i miła.Krótko to jest bardzo fajną,mądrą,czułą i ładną dziewczyną.
__________________
"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony."
"Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie."

fc07.deviantart.net/fs46/f/2009/197/c/c/Dark_Mark_animation_by_andrei1015.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~marta F
Dodany dnia 26-07-2010 15:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 875
Ostrzeżeń: 0
Postów: 136
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię Hermionę za jej wyjątkowo wielką wiedzę i opanowanie, a także za ogromne umiejętności logiczne, którymi popisywała się m.in. W Harrym Potterze i Kamieniu Fizoloficznym.
Jednak czasem trochę irytowała mnie, gdy próbowała rządzić Harrym i Ronem, choć rzadko. Świetnie natomiast umiała wyśmiać Rona..
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
I o Wiedzy-O-Własnej -Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE !

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
- Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."
Wyślij prywatną wiadomość
~Lori_Lemonberry F
Dodany dnia 27-07-2010 11:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1217
Ostrzeżeń: 1
Postów: 188
Data rejestracji: 29.03.10
Medale:
Brak

Hermiona Jean Granger jest w ścisłej czołówce moich najulubieńszych bohaterów HP Oczko. Lubię ją za inteligencję, pracowitość, sumienność, odwagę, zachowanie zimnej krwi oraz umiejętność zastosowania swojej wiedzy w praktyce. Gdyby nie panna Granger, to z pewnością Harry'ego i Rona moglibyśmy uznać już za martwych Rozbawiony.
__________________
"Nie znasz składu powietrza, którym oddychasz, to powietrze cię zabija"
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
Dodany dnia 27-07-2010 11:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Szczerze szanuję Hermionę za to, że potrafiła trochę odstąpić od swojego uporu w rygorystycznym przestrzegania prawa szkolnego Rozbawiony a poza tym lubię tę postać, trochę sama ją przypominam Uśmiech kiedyś byłam zarozumiała tak jak Hermiona w pierwszym tomie, ale na szczęście jak i bohaterce, i mi to przeszło. No i jest też nieprzeciętnie mądra. Jak to stwierdził Hagrid "Jeszcze nie wynaleźli takiego zaklęcia, któremu by nie dała rady Hermiona". Także podziwiam jej wierność przyjaciołom, choć w IŚ miała napewno do podjęcia ciężką decyzję z kim zostać, z Harrym czy Ronem...
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Feliks F
Dodany dnia 18-08-2010 17:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 630
Ostrzeżeń: 0
Postów: 94
Data rejestracji: 12.08.10
Medale:
Brak

Hermiona należy do grona moich ulubionych postaci w HP. Ta dziewczyna jest po prostu świetna: mądra, inteligentna, baaardzo bystra i ambitna, a dodatkowo potrafi wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, czym przyczyniła się do rozwiązania większości zagadek i tajemnic. Nigdy nie zapomnę wrażenia, jakie zrobiła na mnie, kiedy w VII części wszystko zaplanowała, a w sytuacjach, często na pozór bez wyjścia, używała "chłodnej logiki". To ona wiele razy wyratowała chłopaków z różnych opresji, nie mówiąc już o tym, że wiele razy uratowała im życie. Rowling dobrze wykreowała postać Hermiony, bo odpowiednio wyważyła zalety jak i wady: upór, sztywność, przesadne dbanie o zasady, irytacja i racjonalność, które dawały we znaki w wielu momentach, chęć bycia najlepszą oraz za wszelką cenę staranie ukryć, pod pancerzem rozsądku, swoich odczuć. Jednak wbrew pozorom, to ona z całego tria, była najbardziej wrażliwa i pierwsza zaczęła okazywać uczuciowość: przytulanie Harry'ego i Rona, całowanie ich w policzek, drobne gesty przyjaźni, wreszcie przejęcie inicjatywy w kwestii pocałunku z Ronaldem :) Była bardzo odważna: dla bezpieczeństwa swojej rodziny zerwała z nią kontakt, ze świadomością, że może ich już nigdy nie zobaczyć, bez wahania brała udział we wszystkich akcjach, narażając życie. Osobiście najbardziej cenię w niej dwie cechy:
- po pierwsze: NIGDY nie zdradziła niczyjej tajemnicy, nieważne kogo by ona dotyczyła, była więc godna zaufania,
- po drugie: była bardzo lojalna i oddana przyjaciołom, wolała zginąć, niż ich wydać, obu motywowała do nauki, obu też bardzo wspierała w najtrudniejszych chwilach. Tak jak niektórzy wspomnieli, Hermiona wiernie została przy Harrym w VII części, choć wiemy, że kochała Rona. To piękna postawa szczerej przyjaźni.
Podoba mi się w niej też, że niemal zawsze udaje jej się utrzeć nosa chłopakom, potrafi ich zaskoczyć, a to intelektem, a to pomysłowością, czy też swoją przemianą fizyczną :D
Powtórzę więc jeszcze raz: bez tej kochanej kujonki, losy Harry'ego i Rona zakończyły by się już w pierwszej części, albo wydaleniem ze szkoły, albo utratą żywota.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Uśmiech

Edytowane przez Feliks dnia 15-11-2010 01:08
Wyślij prywatną wiadomość
~L4nce F
Dodany dnia 18-08-2010 17:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Hermiona jest w porządku. Trochę za bardzo oczytana. Przytoczył bym cytat Ksenofilisa Lovegooda o Hermionie ale nie chce mi się szkuać. Na pewno wiecie o co chodzi. Ale i tak Hermiona jest moją ulubioną postacią z serii HP. Zwłaszcza jak zadała boxa Malfoyowi i trzeciej części.
__________________
[gg]9143600[/gg]
Wyślij prywatną wiadomość
~NimfadoraTonks F
Dodany dnia 18-08-2010 18:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 284
Ostrzeżeń: 1
Postów: 144
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Ja bardzo lubię Hermionę, chociaż nie wszystkie jej zachowania mi się podobają;] Nie lubię kiedy jest taka zarozumiała;>
__________________
Harry spojrzał na Tonks.
-Myślałem, że jesteś z Teddym i swoją matka?
-Nie mogłam wytrzymać, nie wiedząc... Ona się nim zaopiekuje... Widziałeś Remusa?
-Mial prowadzić jedną z grup na błonia...
Tonks bez słowa wybiegła z pokoju.

[...]

Harry zobaczył jeszcze dwa ciała, ciała Remusa i Tonks.
Leżeli,bladzi i spokojni, jakby spali pod ciemnym, zaczarowanym sklepieniem.
http://harrypotter893.bloog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~weroniczka95 F
Dodany dnia 18-08-2010 19:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 85
Data rejestracji: 06.05.10
Medale:
Brak

Na początku przygód nie lubiłam Hermiony, ale gdy pomagała Harremu z przeszkodami żeby przejść do kamienia fizjologicznego. Później była moją ulubioną żeńską postacią nie licząc Ginny i LunąDowcipniś
__________________
TO NASZE WYBORY UKAZUJĄ, KIM NAPRAWDĘ JESTEŚMY, O WIELE BARDZIEJ NIŻ NASZE ZDOLNOŚCI
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
Dodany dnia 18-08-2010 19:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Ja tam ją lubię. A wręcz uwielbiam. Wszystko to chyba dzięki aktorce która ją gra, Emmie. Naprawdę nie widziałam bardziej utalentowanej aktorki. Ale wracając do Hermiony... lubię ją za jej styl, za to, że zdobyła tak cudownych przyjaciół... Oczko.
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
Dodany dnia 18-08-2010 19:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Hermiona ogólnie jest spoko-wyluzowała trochę dzięki Harry'emu i Ronowi-chciałabym mieć taki zapał do nauki jak onaOczko
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Robotto F
Dodany dnia 19-08-2010 22:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 264
Ostrzeżeń: 0
Postów: 54
Data rejestracji: 19.08.10
Medale:
Brak

Hermiona Jane Granger - niesamowita uczennica, która wie wszystko i wie, w jakich momentach tą wiedzę zastosować. Na początku wydawała się przemądrzałą i nieznośną dziewczyną, później ratując Harry`ego i Rona podczas zadań w lochach w Kamieniu Filozoficznym okazała się dobrą, lubianą, odważną i szybko zaczęła się przyjaźnić z chłopakami. Emma Watson była znakomitą aktorką, która świetnie wczuła się w rolę utalentowanej uczennicy szkoły Hogwart. Uwielbiam ją!
Wyślij prywatną wiadomość
~Charakternik F
Dodany dnia 29-08-2010 17:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Hermiona Granger. Lubie ją , i to bardzo.. Jest świetną przyjaciółką , przyczyniła się do wielu rzeczy , bez niej nic by nie wyszło.
No i jest bardzo sympatyczna ; p Na początku gdy pojawiła się w książce , myślałem że ona nic nie będzie znaczyć , taka mała zarozumiała gówniara , a jednak .. ; p

Hermiona jest fajną postacią . ; D
__________________
To anioły kiedyś zaśpiewały mi tą pieśń
Gdy byłem już prawie na samym dnie
Gdy marzenia płonęły na stosie codzienności
Gdy została nienawiść i zabrakło litości

To anioły kiedyś zaśpiewały mi tą pieśń
Po to bym jeszcze mocniej mógł zaciskać pięść
Bym zapomniał czym jest niepewność i strach
I zrozumiał, że życie to tylko głupi żart
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT